Dodaj do ulubionych

Panele czy płytki?

28.08.20, 13:00
Mam do zrobienia podłogi na trzech piętrach. Na środkowym jest przedsionek, kuchnia, przedpokój, salon i taras.
Z tarasu nie ma zejścia do ogrodu (ale może być, po schodach. póki co, nie ma go w planach). Zaznaczam, bo większość znajomych ma płytki na powierzchni, z której jest zejście na zewnątrz, głównie z praktycznych powodów.
Na pozostałych dwóch piętrach będą panele, a na tym środkowym chciałam panele ułożone w jodełkę. Tyle, że nie mogę znaleźć paneli w takim kolorze jaki mi się podoba, czyli m/w warm grey (drewniano ciepły szarybig_grin), za to płytki znalazłam i to nie jedne.
Problem w tym, że ja głównie chodzę boso i nie znoszę dotyku kafli pod stopami. W nowym domu będzie ogrzewanie podłogowe, ale w lecie się go raczej nie używasmile
Co robić drogie Bravo?smile
Obserwuj wątek
    • mary_lu Re: Panele czy płytki? 28.08.20, 13:08
      Lubię chodzić latem golymi stopami po płytkach, ale jestem wybitnie zimnolubna.

Są teraz panele winylowe, mam w jednym lokalu chyba taki szary o jako Ci chodzi, wada - te winylowe panele są lekko chropowate i trudne do mycia.
    • aqua48 Re: Panele czy płytki? 28.08.20, 14:09
      Nie bardzo rozumiem, chcesz mieć praktycznie, czy ładnie? Tanio czy porządnie? Mieć to co lubisz pod stopami czy coś innego? Ustal swoje priorytety. Ja bym dała płytki w przedpokoju, kuchni i przedsionku a w salonie i na tarasie drewno. Ale ja przede wszystkim lubię mieć pod stopami drewno (nie panele) i lubię też mieć szybko i łatwo posprzątane w kuchni i przedpokoju.
      • pade Re: Panele czy płytki? 28.08.20, 16:56
        eee, ładnie czy praktycznie? Jedno i drugie.
        Co do tanio...te panele, które mi się podobały kosztują 165 zł za metr, płytki niewiele mniej. Wiem, że są takie i za 600 zł i więcej, ale nie zamierzam robić ze swojego domu marmurowego pałacu, albo jakiegoś muzeum, więc tymi naprawdę drogimi nie jestem zainteresowana. Nie mam pojęcia ile kosztuje drewno, ale wiem ile z nim roboty i wiem, że trzeba je co jakiś czas cyklinować i lakierować, a ja mam już remontów po kokardy i nie planuję kolejnych w najbliższej dziesięciolatce, jak nie dłużejsmile
        Taras pewnie będzie drewniany, natomiast kuchnia mimo, że osobna, salon i przedpokój tworzą jedną przestrzeń (otwory drzwiowe ma ją140 cm i na razie nie planuję wstawiania tam drzwi) i chciałabym zrobić w tych pomieszczeniach identyczną podłogę (w jodełkę).
        Co do tej łatwości sprzątania kafli, hmm, ja mam teraz takie, które od czasu do czasu trzeba wyszorować karcherem, a zanim go kupiłam - szczotą ryżowąbig_grin Ale więcej takich nie wybiorę. Jest jeszcze kwestia uszkodzeń.
        Wydaje mi się, że kafle częściej się uszkadzają niż panele, ale może mi się wydaje? Moje są już mocno obtłuczone, bo trochę tych kubków i innych rzeczy nam spadło przez te naście lat na podłogę.
        • bookends Re: Panele czy płytki? 28.08.20, 18:16
          Ja mam lakierowany parkiet dębowy już 5 lat i nawet odrobinę nie jest zniszczony. Wygląda na to, że będziemy cyklinować za 5 lat może. Utrzymanie w czystości jest zupełnie niekłopotliwe. Ja nigdy nie wybrałabym płytek. Nienawidzę ich wręcz. Jeśli miałabym wybierać między płytkami a panelami, wybrałabym panele.
    • thea19 Re: Panele czy płytki? 28.08.20, 17:04
      mam deskę na podłodze i jeszcze wzdłuż całego wyjścia na ogród grzejnik kanałowy, znajomi również. Płytka w salonie to dla mnie opcja po moim trupie, wystarczy, ze jest w kuchni, korytarzach, dolnej garderobie, pralni, łazienkach. W garażu, kotłowni i spiżarce mam żywicę. Fanką paneli nie jestem, dobre panele to koszt drewna, bez sensu.
      • pade Re: Panele czy płytki? 28.08.20, 17:11
        Czemu opcja po trupie?big_grin
        Teraz są tak piękne "deski" ceramiczne, że zaczęłam skłaniać się właśnie ku tej opcji, mimo, że pierwsza była "na parterze czyli w części dziennej, tylko drewno, albo porządne panele".
        • thea19 Re: Panele czy płytki? 28.08.20, 17:22
          nie znoszę płytek, są tylko tam, gdzie muszą. Deski ceramiczne mam ale drewno to drewno, zawsze ciepłe, przyjemne, fug nie ma. Płytki ciepłe 5mcy w roku i też nie cały czas.
      • hanusinamama Re: Panele czy płytki? 28.08.20, 20:25
        Ja mam w całym domu, mam tez wszedzie podłogówke ( nie mam grzejników). Nie mam zimno...tzn mam tak jak lubie./ Nie powinno sie czuć ciepła w stopy przy podłogówce, temperatura musi byc nizsza niz temp ciała. Wyższa (ciepła płytka) jest niezdrowa...
        • larix_decidua77 Re: Panele czy płytki? 28.08.20, 20:35
          hanusinamama napisała:

> Ja mam w całym domu, mam tez wszedzie podłogówke ( nie mam grzejników). Nie mam
          > zimno...tzn mam tak jak lubie./ Nie powinno sie czuć ciepła w stopy przy podło
          > gówce, temperatura musi byc nizsza niz temp ciała. Wyższa (ciepła płytka) jest
          > niezdrowa...
          >
          >
          Oczywiście że płytka nie ma być ciepła. Masz w całym domu panele więc nie widzisz różnicy. Nie mam ciepłych płytek, natomiast w pomieszczeniach z płytkami jest kilka stopni więcej niż w pomieszczeniu z panelami. Ty masz ciepło ale gdybyś miała wszędzie płytki, mniej płaciłabyś za ogrzewanie. Gdybym ja ustawiła kocioł pod panele, w pomieszczeniach z płytkami byłoby za gorąco. Warto mieć wszędzie tą samą podłogę, biorąc (lub nie) pod uwagę ekologię i ekonomię.
    • mid.week Re: Panele czy płytki? 28.08.20, 18:59
      Ja mając do wyboru panel czy płytka zawsze wybiorę płytkę a w lecie imo przyjemnie łazić po chłodnym...
      Poza tym jak sama piszesz nie ma paneli w "twoim" kolorze, z jodełką w panelach też nie tak prosto.
      • mid.week Re: Panele czy płytki? 28.08.20, 19:05
        I nie wiem czy panele można ułożyć w jodełkę czy to tylko wzór na panelu? Chodzi mi o to, że o ile widziałam je w jodełkę paryską (dla mnie to ta gorsza wersja jodełki) to takiej zwykłej, na zakładkę, już nie spotkałam. Ale przyznaję, że za panelami nie rozglądałam się z zaangażowaniem.
    • bywalczyni.hosteli Re: Panele czy płytki? 28.08.20, 19:17
      A deskę barlinecka bierzesz pod uwagę? Pytałam jakiś czas forum o deskę, wahałam się pomiędzy panelami a deską. Już leży na podłodze dąb (pierwotnie chciałam jesion) i jestem zachwycona. Bosą stopą rewelacyjnie się chodzi.
      Jeśli chodzi zaś o panele vs. płytki, brałabym płytki. Ogrzewanie podłogowe załatwi problem zimna, latem będzie przyjemnie chłodno. Są teraz ładne drewnopodobne płytki, pewnej znajdziesz coś pasującego.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka