Dodaj do ulubionych

Zajecia z baletu dla dziewczynki- jak?

29.08.20, 09:39
Corka wlasnie dorosla zeby spelnic moje marzenie o zajeciach z baletu.

Czy sa tu jakies mamy ktorych pierwszoklasistki uczeszczaly na takie zajecia?.

Jak takie zajecia dla maluchow wygladaja? Czy nie sa zbyt nudne?

Co trzeba przygotowac w sensie - czy od razu cwicza w puentach itp?

Mam tez do wyboru zajecia zwane baletem i zajecia z inicjacji do tanca, niby ze na tych drugich to jest jakby przygotowanie ogolne dla tancerzy, czy to jest dobry pomysl?

Bedz wdzieczna za wszystkie przemyslenia i uwagi.

Obserwuj wątek
    • kanna Re: Zajecia z baletu dla dziewczynki- jak? 29.08.20, 10:01
      Moja chodziła w przedszkolu, oraz na początku szkoły.
      Nigdy nie miała tak świetnej postawy jak wtedy .

Puent nie trzeba (no błagam!) , ćwiczą w "baletkach".

Te zajęcia prowadziła pani po szkole baletowej, w sali z lustrami, drążkami itp. Ale one nie były przygotowaniem do szkoły baletowej, tylko zwykłymi zajęciami ogólnorozwojowymi, opartymi o balet. Dwa razy w roku był pokaz , raz zajęcia pokazowe w sali, poza tym rodzice won, co moim zdaniem jest świetnym rozwiązaniem.

Duża dyscyplina (pani miała osobowość jak stal, nigdy nie zapomnę widoku, jak się odwraca, a 20 rozbieganych dziewczynek natychmiast stoi równo w szeregu) , jasne zasady i porządne ćwiczenia, na brzuch, plecy itp..

Moja córka poszła potem a aikido i kiedyś , jak marudziłam ze na aikido się męczy, to ją zapytam, czy chce wrócić na balet "O nie, tam to się dopiero męczyłam!" zaprotestowała.

Wiele dzieci chodziło zamiast korektywy, czy w celu ogólnego "wysmuklenia".

Potem grupy robiły się bardziej zaawansowane, można było iść dalej, bardziej "profesjonalnie".
      A to wszystko w dzielnicowym domu kultury w Warszawie.

Niepokoi mnie tylko, że córka ma spełniać Twoje marzenia...
      Są też otwarte grupy dla początkujących dorosłych, polecam smile
    • agiq Re: Zajecia z baletu dla dziewczynki- jak? 29.08.20, 10:02
      Moje córy chodziły jak miały 5 i 6 lat, więc pewnie zajęcia były ciut inne bo dzieci mniejsze, ale na pewno nie w od razu w puentach. Dużo rozciągania, nie są to raczej zajęcia dla żywiołowych dzieci lubiących skoki, biegi i salta ale są wymagające. Potem moje przerzuciły się na taniec współczesny który czerpie z baletu ale jest luźna formą. Jak córka chce to niech idzie, nie musi się wiązać na całe życie...
    • afro.ninja Re: Zajecia z baletu dla dziewczynki- jak? 29.08.20, 10:17
      Najpierw sa ćwiczenia z rozciagania. I sa raczej nudne. W tym.wieku nikt normalny dziecka w pointy nie wsadzi. Balet boli. Chodzi o rozciąganie, nawet dziecko, które ma do tego predyspozycje bedzie odczuwalo dyskomfort. Nie ma taryfy ulgowej, trzeba regularnie ćwiczyć, zeby cos osiągnąć. Nawet na miarę przeciętnego amatora. Nawet dziecko, które reguralnie sie nie rozciaga szybko traci gibkosc i musi zaczynać od nowa i od wiekszego boli, podczas rozciagania.
    • aguar Re: Zajecia z baletu dla dziewczynki- jak? 29.08.20, 10:27
      Siostrzenica chodziła w wieku późnoprzedszkolnym i wczesnoszkolnym, lubiła to. Siostra też była zadowolona. Teraz też siostrzenica się przerzuciła na jakąś odmianę tańca nowoczesnego zespołowego, jeżdżą na jakieś konkursy, zdobywają nagrody, indywidualnie w zasadzie też występuje - raz wygrała jakiś konkurs szkolny. Jak na nią patrzę, to trochę jakby spełniała moje niespełnione marzenia z dzieciństwa. Za moich czasów to można było tylko albo na poważnie coś trenować (szkoła baletowa, klub sportowy) albo wcale...
    • cosinuss Re: Zajecia z baletu dla dziewczynki- jak? 29.08.20, 10:35
      Nie chcę Cię straszyć, ale moja zaczęła w wieku 4 lat a skończyła ( a raczej chwilowo zawiesiła, jak mówi) w wieku 18 lat smile zajęcia w domu kultury z emerytowaną baletnicą ( 35 lat max smile)
      Koleżanka córki, rok starsza poszła w 4 klasie do szkoły baletowej ( którą w ub roku skończyła), także powiało grozą, ale moja wtedy 10 latka oznajmiła, że się nie wybiera do baletówki.
      Ćwiczy się w baletkach, 2 razy w tygodniu. Postępy widać na pokazach Domu Kultury i można mieć nawet foto w lokalnej gazetce smile
      Pointy są dużo później. Trzeba mieć mocne nogi do tego, udo ze stali. Ale podobno, jak jest technika dobra i dobre wkładki to spoko smile Ale to za parę lat.
      Polecam. A no i socjologicznie super. Chyba grupa matek najbardziej porąbanych się na takich zajęciach kumuluje.
    • eveeveeve1 Re: Zajecia z baletu dla dziewczynki- jak? 29.08.20, 10:45
      Moja ćwiczyła w baletkach. Zajecia prowadzone przez byłą baletnicę w takuej typowej sali do ćwiczeń tanecznych (drążek, lustra). Niektóre dziewczynki w body i rajstopkach, inne miały tutu (w tym wieku to głównie o ten stroj chodzi 😉).
      Bardziej zabawa, ale corka byla fajnie rozciągnięta po tych zajeciach. Wyewoluowały później w gimnastykę artystyczną i akrobatyke.
    • mikams75 Re: Zajecia z baletu dla dziewczynki- jak? 29.08.20, 12:07
      zajecia moga byc roznie poprowadzone, zazwyczaj wiedza jak poprowadzic zajecia dla mlodszych, zeby bylo nienudno. Zanim kupisz baletki, to sie dowiedz, czy maja wymagania (szmaciane, skorzane, z podeszwa cala czy dzielona). Do puent to jeszcze bardzo daleka droga, ale na wszelki wypadek podpytaj w jakim wieku zaczynaja, bo nie powinno to byc za wczesnie i wylacznie po solidnym przygotowaniu.
      Balet swietnie koryguje rozne drobne wady postawy.
        • mikams75 Re: Zajecia z baletu dla dziewczynki- jak? 29.08.20, 12:33
          i rajty... to kolejny zakup nie taki oczywisty; tez sie musisz dowiedziec. U nas na treningach byla dowolnosc, wiec mozna bylo kupic jakies tanie z h&m, moja corka lubila legginsy jak rajstopy, takie cieniutkie. Ale wiem, ze nie wszedzie pozwalaja na taka dowolnosc, nie wszedzie pozwalaja na gole stopy czy w ogole gole nogi. Natomiast na wystepy musial byc jeden jedyny wlasciwy odcien rajstop, typowo baletowych, drogich (ale jakosciowo super - ciagliwe badzo i wytrzymale, choc ciezko sie spieral brud) ale u nas mozna bylo kupic od instruktorki i to byla najprostrza opcja. W necie ciezko kupic, bo te rozmiary sa jakies dziwne a i odcienie bywaja rozne.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka