Dodaj do ulubionych

Czy matma rozwija?

29.08.20, 12:16
Koniec końców syn rozpocznie naukę w klasie z rozszerzoną matematyką. Jest humanistą, uwielbia historię, ale sam wybrał matmę twierdząc, że historii nauczy się sam, a matma przyda mu się w życiu. Nie jestem przekonana, mam obawy, że zwyczajnie będzie się męczył w szkole. Jakieś macie doświadczenia w temacie...?
Obserwuj wątek
    • pani07 Re: Czy matma rozwija? 29.08.20, 12:26
      Mój syn był w liceum (teraz student) z rozszerzoną matematyką- od 2 klasy miał łącznie 10 godzin, wychowawczyni matematyczka (znakomita)- jeszcze bardziej matmę polubił, świetnie zdał na maturze i podstawę, i rozszerzenie.Fakt- dużo pracy, wymagająca matematyczka, mnóstwo zadań do zrobienia. Nigdy nie żałował.
      Za to cieszę się, że pozostał też czytającym człowiekiem smile
    • bei Re: Czy matma rozwija? 29.08.20, 12:37
      Najstarszy, humanista, wybrał uczelnię techniczną. Średni, tez humanista poszedł do mat-fiza, później na AGH na ekonometrię, później zarządzanie i pracuje przy projektach informatycznych, i tak przy okazji stał się tez analitykiem i informatykiem. Kolejny to ńie liczy się, bo on umysł ścisły, a najmłodszy taki wszechstronny rozszerza matematykę, fizykę i ang. Najmłodszy nie lubi rozwiązywać miliona zadań dla wprawy, ale matematykę lubi, świetnie chwyta. Na razie jest bardzo ciekawy świata, a pasja to języki, więc jeszcze nie wiem co dalej będzie. Dobre oceny to jeszcze nie wszystko...
      • pani07 Re: Czy matma rozwija? 29.08.20, 12:59
        Dodam tylko, że zawsze mnie rozwalało tłumaczenie, że "jestem humanistą, więc mam problemy z matematyką"- fakt, nie każdy musi iść na rozszerzoną, ale całkowite odpuszczenie matematyki z tego powodu- szkodzi.
    • bi_scotti Re: Czy matma rozwija? 29.08.20, 13:19
      Nie wiem czy tlumaczona na polski ale na pewno warta przeczytania jest TA ksiazka. W kontekscie rozwazan o wartosci math w zyciu, trudnosciach (badz nie) uczenia sie jej i tak w ogole o roznych biases na temat math, podejscia do niej etc. Good luck dla syna w nowej szkole smile Cheers.
    • lodomeria Re: Czy matma rozwija? 29.08.20, 14:00
      Poczytaj zmiany w programie nauczania, otwórz sobie jakieś forum historyczne albo pobuszuj po filmikach na youtube - szkoda dzieciaka na obcowanie z takim bagnem, jakie teraz przejmuje polskie uczelnie. Z drugiej strony warto też to jego samodzielne nadrabianie historii monitorować, żeby, przy braku formalnej edukacji, nie wpadł w jakieś oszołomstwo.
    • klaramara33 Re: Czy matma rozwija? 29.08.20, 14:16
      W sumie dobre podejście, ciężko o dobrego historykai , który z pasją i elokwencja5 opowiedziałby, także byłoby to lepsze niż przeczytanie dobrej ksia,ki.
      Osobiście nie mam takiego doświadczenia ale moja znajoma z humanistycznymi zainteresowaniami ukończyła mat.- inf, po czym ukończyła socjologię na bamdobrym uniwerku a teraz ma bardzo v dobrze płatną pracę w analizie za granicą. Praca sprawia jej satysfakcję.
    • leni6 Re: Czy matma rozwija? 29.08.20, 15:02
      Mój mąż tak zrobił, pasjonowal się historia i filozofia, a poszedł do klasy matematycznej a potem na informatykę, żeby dobrze zarabiać. Nigdy nie żałował, jest bardzo dobry w swoim zawodzie.
    • szeptucha_z_malucha Re: Czy matma rozwija? 30.08.20, 06:46
      Mój syn humanista Z identyczną motywacją w zeszłym roku wybrał podobnie. Rozszerza matematykę, w I klasie startował w olimpiadzie historycznej - też uważa, że sam ogarnie i szkoła w historii niewiele go może nauczyć - podręczniki do niej nazywa broszurami z papką wiedzy.
      Powiem tak - łatwo z matematyką nie było ale zagrożeń nie miał, na koniec wypracował tróję, ma dobrego nauczyciela, matematykę polubił, sam szukał kursów matematycznych np. na Khan Academy jak czegoś nie ogarniał. Zainteresował się szczególnie logiką. Zamierza zdawać matmę rozszerzoną i studiować m.in. ekonomię. Uważa, że bez matmy nawet jakby został filozofem, to cienkimwink
      Rok temu miałam podobne obawy. Zastanawiałam się, czy taki olewus matematyczny nie obleje roku. A jest ok.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka