Dodaj do ulubionych

Kot - czy podać antybiotyk drugi raz?

30.08.20, 13:00
Help...
Kot po 2 operacjach - zabiegi ortopedyczne, noga w stabilizatorze drukowanym do kosci.
W wtorek maila drugi zabieg, w czwartek ja odebraliśmy, wszystko było ok do wczoraj. Wieczorem łapa ciepła i opichnieta. Ponieważ było bardzo późno nie udało mi się z nikim skontaktować ale miałam w domu koci antybiotyk (który został nam po pierwszej operacji, nie przyjęła wówczas w domu całości bo wróciła do szpitala na kolejną operacje) i go podałam wczoraj o 23. Na oko opuchlizna nieco się zmniejszyła. Dzis rano nas przyjął nasz vet. Okazalo się ze we wtorek przy zabiegu podano jej antybiotyk o przedłużonym działaniu, na 3 doby. Wiec jakby dolegliswoci z wczoraj (sobota) można z tym łączyć.
Zapisal nam leki przeciwzapalne i oczywiście antybiotyk- ten sam który miała po 1szym zabiegu i który samowolnie jej wczoraj podałam. I teraz kłopot mam... Podalam antubiotyk (w tabletce) i jakieś 45 minut później kot zwymiotował.
Jak myślicie, dać teraz jeszcze raz...? Czy przez 45 od podania do wymiotów zdążył się wchłonąć? Czy już nie powtarzać i czekać do wieczornej dawki?

Wet nie odbiera niestety...
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka