Dodaj do ulubionych

Odmowa noszenia maski a policja?

30.08.20, 22:52
Dziś na fb przeczytałam post jakiegoś stukniętego człowieka o tym, jak to wszedł do oddziału pewnego banku bez maseczki ( nie nosi, bo nie) a pracownica wraz z kierowniczką odmówiły jego obsługi. Ponieważ pyskował, panie wezwały policję. Policji również pyskował, zatem został zakuty w kajdanki i zawieziony na komisariat. Po jakimś czasie go wypuszczono, stawiając zarzuty z zakłocania porządku publicznego oraz znieważenia policjantów na służbie.Ów pan twierdzi, że nie daruje - będzie się domagał przeprosin od kierownictwa banku oraz policji. Twierdzi, że nie ma obowiązku noszenia maseczek.
No i kto tu miał rację?
Obserwuj wątek
      • dramatika Re: Odmowa noszenia maski a policja? 31.08.20, 02:18
        minerallna napisała:

> Sama chętnie poczytam komentarze, ale takie z konkretnymi paragrafami: ustawy,
        > rozporządzenia itd.

Na tym forum pełno specjalistek od konstytucji, a zwłaszcza jej łamania i aż dziw bierze, że tutaj siedzą cichutko tongue_out

- nakaz zakrywania ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych wydano z naruszeniem zasad tworzenia prawa
        - zgodnie z Konstytucją powinna to bowiem przewidywać ustawa, a nie rozporządzenie rządu

www.rpo.gov.pl/pl/content/koronawirus-rpo-nakaz-zakrywania-ust-nosa-niezgodny-z-zasadami-tworzenia-prawa
        www.rp.pl/Zdrowie/307069979-Sad-nie-ma-podstaw-do-karania-za-brak-maseczki.html
        Natomiast przestrzegam - owszem, nie ma obowiązku noszenia maseczki, ale aby ustrzec się przed mandatem trzeba isć do sądu.
        • snajper55 Re: Odmowa noszenia maski a policja? 31.08.20, 04:34
          dramatika napisał(a):

> Na tym forum pełno specjalistek od konstytucji, a zwłaszcza jej łamania i aż dz
          > iw bierze, że tutaj siedzą cichutko tongue_out

Po tylu latach łamanie przez PiS konstytucji, prawa już tak spowszedniało, że przyjmujemy to jako rzecz oczywistą. Podobnie jak ich nepotyzm czy szwindle (maseczki, respiratory, bank za złotówkę, koperta Kaczyńskiego, małoletnie Ukrainka Kuchcińskiego czy jego loty z rodziną i znajomymi itd itp).

S.
          • dramatika Re: Odmowa noszenia maski a policja? 31.08.20, 08:39
            snajper55 napisał:

> Po tylu latach łamanie przez PiS konstytucji, prawa już tak spowszedniało

Tak już totalnym spowszedniało to rzekome wieloletnie łamanie konstytucji, że sami je zaakceptowali poprzez poparcie koncepcji, że wyrok TSUE jest wazniejszy niż konstytucja, w celu obrony sędziowskich stołków. Pewnie dlatego tylko Wałęsa jeszcze chodzi w swojej koszulce tongue_out
    • tanebo001 Re: Odmowa noszenia maski a policja? 31.08.20, 06:57
      Jak dla mnie ma szczęście. 60, 70 lat temu wojsko by go odstrzeliło. Ochrona ludzkiego życia jest ważniejsza od osobistej wygody. Nie palimy w miejscach publicznych, nie jeździmy samochodem po alkoholu a maseczki to małe wyrzeczenie.
      • droch Re: Odmowa noszenia maski a policja? 31.08.20, 08:15
        Wiesz, gdzie Minister Szumowski spędzał wakacje? Wiesz, że Premier Morawiecki był w kinie bez maski? Zacznij myśleć samodzielnie i wyciągnij wnioski.
        A karze powinni podlegać wszyscy, którzy na rozkaz są gotowi pozbawiać innych swobód i wolności.
        • dramatika Re: Odmowa noszenia maski a policja? 31.08.20, 08:33
          droch napisał:

> A karze powinni podlegać wszyscy, którzy na rozkaz są gotowi pozbawiać innych s
          > wobód i wolności.

Dla mnie, jako frankowiczki, wrzaski o łamaniu prawa, odbieraniu "swobód i wolności" z powodu konieczności zakładania szmaty na ryj w sklepie są autentycznie żałosne. Jesteście wszyscy świeży "wolnościowcy" jak dzieci w więziennej piaskownicy ryczące, że kolega zabrał wam zabawkę.
            • dramatika Re: Odmowa noszenia maski a policja? 31.08.20, 08:53
              tanebo001 napisał:

> Ktoś kazał ci brać kredyt?

Ciekawe czy pytasz też kupców lipnych Volkswagenów czy ktoś im kazał kupować VW zamiast Audi.

Bawi mnie niezmiernie, jak 700 tys ludzi + rodziny zostało ograbionych w biały dzień, spora część z nich została bezlitośnie zlicytowana i NIC nie zostało do tej pory w tej sprawie zrobione, a "wolnościowcy" drą ryje, że im się "wolność" odbiera, bo muszą założyć maskę podczas kupowania bułek.
                • dramatika Re: Odmowa noszenia maski a policja? 31.08.20, 09:07
                  iwles napisała:

> ty, dramatika, naprawdę byłaś taka ciemna, że nie zdawałaś sobie sprawy, że kur
                  > sy walut raz spadają, a raz idą w górę?

Pytanie jak można być tak ciemnym, aby jeszcze w 2020 nie ogarniać, że złamanie prawa przez banki nie polegało na narażeniu na ryzyko kursowe, a przynajmniej nie głównie.
                  To znaczy oczywiście to, że ty nie ogarniasz mnie zupełnie nie dziwi.
          • droch Re: Odmowa noszenia maski a policja? 31.08.20, 08:44
            Ale jeśli chcesz upośledzać swoje czynności oddechowe, ja nie mam nic przeciwko. Co prawda, lepiej gdyby leczenie schorzeń dróg oddechowych odbywało się wyłącznie na twój koszt. Jednak gdy chcesz zmuszać do szkodzenia sobie innych, będę protestować.
            Rząd poddaje obywateli tresurze, jak małpy w dość znanym kawale. Wyglada, że już jesteś odpowiednio zsocjalizowana będziesz walić kijem małpę sięgającą po banana.
            • dramatika Re: Odmowa noszenia maski a policja? 31.08.20, 09:16
              droch napisał:

> Ale jeśli chcesz upośledzać swoje czynności oddechowe, ja nie mam nic przeciwko

Żałosne są te wasze płacze. Jakby mi maska przeszkadzała, to zwyczajnie bym jej nie nosiła i wynajeła prawnika na okolicznosć ewentualnych mandatów i spraw w sądzie, zwłaszcza że to nie byłyby wysokie koszty.
              Tacy z was "wolnościowcy" jak z koziej dupy trąba tongue_out

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka