Dodaj do ulubionych

Ostatnia wakacyjna kawa

31.08.20, 08:48
Lato odchodzi, bociany odlatują... od jutra powrót do kołowrotu - szkoła, praca, dom. Im starsza jestem, tym bardziej refleksyjnie podchodzę do mijającego czasu - tych lat już mi dużo nie zostało - młodość dawno odeszła w zapomnienie. Szkoda, że czas tak szybko mija, że dni przelatują, niewiele po sobie zostawiając. Strasznie krótkie jest to życie. A wakacje w tym roku wyjątkowo nieudane - niewiele dobrych wspomnień zachowam w swoim wspomnieniowym koszyczku. Chcę życzyć Wam udanego, bezstresowego powrotu do obowiązków, do odnalezienia radości w codzienności, żeby Wasze dzieci na nowo bez większych kłopotów zaadaptowały się do szkoły. Przepraszam, może przynudzam, ale tak chciałam się podzielić refleksją. Mam nadzieję, że Wasze wakacje były udane. Dobrego roku szkolnego!
Obserwuj wątek
  • la_mujer75 Re: Ostatnia wakacyjna kawa 31.08.20, 09:00
   Piję razem z Tobą! Ostatnią wakacyjną kawę.
   Mam bardzo podobne odczucia.
   Jesień to dla mnie znak upływającego kolejnego roku. Kto wie, ile przed nami jeszcze tych lat ?
   A te wakacje też i dla mnie nie były za bardzo udane. Nie złe, ale jakoś nie pozwoliły mi zrelaksować się.
   I jak pomyślę o powrocie do tych codziennych obowiązków.... Słabo mi!
  • inez21 Re: Ostatnia wakacyjna kawa 31.08.20, 09:02
   Jak pięknie to napisalaśsmile Też mam zawsze takie jesienne refleksję i choć lubię jesień to koniec wakacji mnie przygnębia właśnie tym za zaczyna się cały kołowrót obowiązków.
   Nasze wakacje były w miarę udane ale i tak ciężko wrócić do rzeczywistości.
   Też życzę wszystkim dużo siły i wytrwałości na nowy rok szkolny 😘
  • abecadlowa1 Re: Ostatnia wakacyjna kawa 31.08.20, 09:54
   Wszystko mija. Złe i dobre też.
   Teraz pijesz ostatnią nostalgiczną kawę wakacyjną, a za chwilę zaczniesz działać z nową energią i pokonywać nowe wyzwania. Zaplanujesz kolejne wakacje tak żeby udały się lepiej niż tegoroczne.
   Zawsze warto zaplanować sobie coś miłego do zrealizowania. Bo życie nie ma sensu, pozostaje wypełniać je przyjemnościami.
  • igge Re: Ostatnia wakacyjna kawa 31.08.20, 09:58
   Podpiszę sięwink
   Molestuję małża właśnie o tę ostatnią wakacyjną kawkę.
   Pierwszy raz rozpoczęcia szkoły u nas jutro już nie będzie.
   Połowa października - szkoła.
   Lubię kiedy robi się chłodniej. Ale jest tak jakoś nostalgicznie.
  • snakelilith Re: Ostatnia wakacyjna kawa 31.08.20, 11:10
   Dla mnie lato było paskudne. Korona, problemy ze zdrowiem, 5 kg do przodu, dwa zabiegi ginekologiczne i zaraz po operacji faza wstrętnych upałów, w której życzyłam sobie wyjazdu na Islandię. Teraz wszystko niby ogarnięte, jestem na urlopie, ale czuję jak zdechła jestem i ile wysiłku kosztuje mnie to, co zawsze było przyjemnością - długi spacer po plaży, wycieczka rowerowa itd. Jesień to dla mnie perspektywa powrotu do normalności i zdrowia, nadzieja na lepszy komfort życia, dlatego patrzę na najbliższe miesiąca pozytwnie. Wszystko będzie dobrze. Życie to nie jest jednostajna równia pochyła, a różne fazy upadków i wzlotów, więc nie ma co myśleć o przemijaniu, a koncetrować się na przyszłych highlightach.
  • myfaith Re: Ostatnia wakacyjna kawa 31.08.20, 11:25
   Mnie tez jesień nastraja nostalgicznie. Co do tego ile komu lat zostało.....trzeba po prostu starać sie żyć ( cieszyć sie tym życiem jakie mamy) tak jakby za dzień, za miesiąc juz go nie było....
   Byłam ostatnio na pogrzebie swojej koleżanki (juz drugiej) . Obie odeszły nagle w wieku 40+. Ten ostatni pogrzeb wstrząsnął mną kiedy zobaczyłam jej męża i nastoletniego syna jak stoją przy trumnie i jej mąż objął syna to była taka....samotność i pomyślałam "no tak za chwilę rok szkolny tyle było planów a zostało puste miejsce w domu"
   Po prostu starajmy się nie marnować czasu na bezsensowne kłótnie, wojny podjazdowe - doceńmy, że żyjemy smile
  • bywalec.hoteli Re: Ostatnia wakacyjna kawa 31.08.20, 12:55
   Zabrzmiało sentymentalnie...
   Ta ostania kawusia...letnia czarna kawusia...w sierpniowym słońcu...już nie takim gorącym...i nadchodzą już słoty...i nadchodzą już deszcze...jeszcze będzie słonecznie...jeszcze będzie przepięknie smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka