Dodaj do ulubionych

Dziwny katar dziecka

31.08.20, 13:16
Na fali watkow o ocenie stanu zdrowia. Moj syn jutro zaczyna 3 kl SP, ma 9l. Odkad poszedl do przedszkola w wieku 3l ma takie cos - codziennie lub prawie codziennie rano po przebudzeniu kicha, kicha tak z 10-30 razy i tyle razy dmucha nos. Czasem to jest raz za razem, a czasem nastepuje przerwa ok. polgodzinna i od nowa. To jest taki raczej rzadki przezroczysty lub bialawy katar ( sorry za opis ). I na tym koniec do nastepnego poranka. To jest wszystko. Cale objawy, na tyle malo upierdliwe ze choc czasem wspominalam o tym lekarzowi nigdy nie probowalismy dociec przyczyny. I pewnie byloby tak nadal gdyby nie ten nowy rezim w szkolach. Czasem zdarzy sie tak, ze ten napad kichania i dmuchania nosa dopadnie go dopiero w szkole, tak w okolicach pierwszej lekcji. Tak juz raz zdarzylo sie w czerwcu ( wyslalam go na takie 2h zajecia dydaktyczne dla kl 1-3 ) i jedna nauczycielka wpadla w panike, odeslala go do domu, zanim do niego dotarl bylo po katarze. Konsultowalam to ostatnio z lekarzem, oczywiscie telefonicznie, sformulowala podejrzenie alergii na cos co jest w poscieli ( ma zwykla z ikei ) i kazala na probe podawac cos p-alergicznego ( aerius ) zeby sprawdzic czy to cos zmienia. No i daje od ok tygodnia i w zasadzie jest bez zmian. Poza tym on to ma niezaleznie od tego gdzie i w czym spi, jest to niezalezne od pory roku, nie ma innych objawow typu lzawienie oczu, jakies wysypki, zmiany skorne itp. No nic poza ta "poranna kichaczka". Jakies pomysly na pkt zaczepienia co z tym zrobic ? Nam to nie przeszkadza ale serio obawiam sie ze co 2 dzien bede miala telefon ze szkoly aby go zabrac bo zaraze roznosi.
Obserwuj wątek
    • joanna05 Re: Dziwny katar dziecka 31.08.20, 13:20
      Kup coś bez recepty na alergię: clarytynę, allegrę itd. I podaj testowo wieczorem. Do rana powinno już działać.
      U mnie tak się objawia katar sienny - porannym atakiem kichania, to reakcja roztocza w pościeli.
      Pierz ja w wysokiej temperaturze, często zmieniaj, materac wyczyść na mokro (samo trzepanie/ odkurzanie nie wystarczy). Jak to pomoże, zróbcie testy na alergię - pewnie ja ma.
    • beverlyja90210 Re: Dziwny katar dziecka 31.08.20, 14:51
      Ale niw bardzo rozumiem nie zrobiłaś z tym nic a teraz się zastanawiasz czy ze szkoły go nie będziesz musiała zabrać? Mam nadzieje ze będą dzwonić i kazać zabrać dziecko,tak sobie wyobrażam funkcjonowanie szkoły w trakcie Covid,jak ka alergie to podaj mu leki idź do lekarza a nie zaprowadzać do szkoły.Mialas bardzo dużo czasu żeby się tym zając,nie zrobiłaś tego Twoja sprawa dziecko będzie cierpiało bo pewnie każdy będzie mówił ze ma koronę itp
      • aerra Re: Dziwny katar dziecka 31.08.20, 18:09
        Ale zdajesz sobie sprawę, że przy niektórych alergiach mimo leczenia nadal masz katar i kaszel?
        Ja się na roztocza odczulałam 8 lat, na lekach jestem na stałe przez okrągły rok. I rano i tak smarkam i kaszlę. Przy zaostrzeniu biorę dodatkowe leki, ale te już są dość mocne i mają skutki uboczne, więc nie będę ich brać na stałe, bo się komuś mój katar nie podoba i panikuje.
        Dziecko - niestety, bo wolałabym, żeby nie był alergikiem w ogóle - wychodzi, że ma podobnie. I jak w zeszłym roku jeszcze udawało się ostawiać leki antyhistaminowe chociaż okresowo, to w tym nie próbowałam nawet (bo jak się przeliczysz, to masz od razu zaostrzenie, a tego chciałam uniknąć przy pandemii).
      • madzioreck Re: Dziwny katar dziecka 31.08.20, 19:36
        beverlyja90210 napisała:

jak ka al
        > ergie to podaj mu leki idź do lekarza a nie zaprowadzać do szkoły.Mialas bardzo
        > dużo czasu żeby się tym zając,

Ty się dobrze czujesz? Leki przeciwalergiczne nie gwarantują usunięcia 100% objawów, a po drugie, sugerujesz, ze rodzic ma brać L4 na alergię dziecka? big_grin
        • beverlyja90210 Re: Dziwny katar dziecka 01.09.20, 11:54
          O Jesu jak zwykle mądre inaczej się odzywają,jak wiedziała autorka ze dzieciak ma alergie gdzie ma badania papiery???? Gdzie ??? Bez tego jej dziubdzius będzie wywalany w szkole do i izolatki a dzieciaki będą go wytykać i unikać bo ka koronę.

Madka pomyślała kilka dni przed rozpoczęciem ze trzeba dzieciaka diagnozować leczyć mieć zaświadczenie

Będzie teraz musiała on i jej dzieciak płacić za głupotę i dobrze może zacznie myśle na przyszłość
      • julita165 Re: Dziwny katar dziecka 31.08.20, 17:58
        No nam nie. To jest naprawde slabo nasilone. Nie ma nic wspolnego z lejacym sie calymi dniami katarem. Ja doskonale odrozniam to kichanie od kataru przy infekcji. Tylko ta panika w szkole....a ja wiem, ze ustalenie przyczyn ewentualnej alergii, to odczulanie to tez moze nie byc taka prosta sprawa. Ani szybka.
        • ichi51e Re: Dziwny katar dziecka 03.09.20, 11:47
          A jak otworzy usta to ma normalne gardlo? Bo u nas np migdal gardlowy powiekszony co golym okiem widac... chrapie? Moze byc 3 migdal tez. Przez wakacje katar zlikwidowalam - bral leki na astme (tabletki). Neistety tabletki sie skonczyly problem wrocil. U nas wyglada ze jednak bedzie operacja uncertain
    • sasha_m Re: Dziwny katar dziecka 31.08.20, 18:44
      Mój syn miał identycznie, gdy przez pewien czas byliśmy zmuszeni mieszkać w mieszkaniu, gdzie było dużo kurzołapek: firanki, zasłonki, wykładzina, narzuty, kapy, obrusiki itp. Wyprowadziliśmy się i wszystko minęło, jak ręką odjął. Nigdy przedtem ani nigdy potem nic takiego nie wystąpiło. Nie jest alergikiem, a jednak to go pokonało.
      • julita165 Re: Dziwny katar dziecka 31.08.20, 19:03
        U mnie nie ma nadmiaru jakis takich fidrygalkow. W jego pokoju w ogole nia ma dywanu ( w calym domu dwa ), nie ma firanek ( sa natomiast zaslony - uzywamy ich tylko od slonca bo ma duze okno na poludnie) ale spi dosc daleko od okna a pokoj ma ze 30 m.kw.
    • eveeveeve Re: Dziwny katar dziecka 31.08.20, 20:17
      Covid! na pewno Covid! Trzymaj w domu,sama się izoluj.Stanowicie śmiertelne zagrozenie wink

A tak na serio- wygląda na jakąś alergię. Z doświadczenia z moim alergikiem to efekty leków były widoczne po 2-3 tygodniach.
    • b.bujak Re: Dziwny katar dziecka 07.09.20, 20:05
      takie napady to po prostu naturalna reakcja na coś co podrażnia śluzówkę; oczyszczanie można wspomóc przepłukując nos solą fizjologiczną, najlepiej jakiś psikacz, ale może i z ampułki byłby wystarczająco skutecznie;
      przy napadzie takie psiknięcie solą też powinno pomóc - psikasz, wydmuchujesz;

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka