Dodaj do ulubionych

Mysl samodzielnie - zmiana klimatu,GMO,szczepionki

31.08.20, 16:29
Zwrot - wytrych.
"mysl samodzielnie".
Samodzielnie, czyli jak?

Jak dla mnie fajnie nawet brzmi. No bo indywidualizm, nieuleganie innym, niezaleznosc od jakiegos stada.

W ostatnim czasie coraz czesciej czytam o tym jak ktos "mysli samodzielnie", badz pisze "nie kazdy potrafi myslec samodzielnie.
Myslenie samodzielne jak najbardziej istnieje.
Tylko, ze to kiedy sie ktos na to powoluje zwykle ma malo wspolnego z mysleniem samodzielnym.

Czy to dotyczy zywnosci modyfikowanej genetycznie, czy szczepionek w powiazaniu z autyzmem, czy globalne ocieplenie, czy zielonoswiatkowcy, czy no wlasciwie cokolwiek. Z modnych i na czasie to doszedl covid.
Z tego co widze, "widze, ze nie potrafisz myslec samodzielnie" ma w praktyce dwie definicje:

"Nie myslisz tak jak ja" , "myslisz inaczej, doszedles do innych wnioskow"
lub
"Zyjesz w swojej bance, podazasz za najliczniejszym stadem. Zamiast jak ja zyc w mojej bance i podazac za moim mniej licznym stadem".

Podam przyklad kiedy wedlug mnie mamy do czynienia z mysleniem samodzielnym. Banalne, zeby nie komplikowac.
Robie od paru lat nalewki. Z rozncyh rzeczy. Glownie owocowe, typu malinowa, z czarnej porzeczki, rabrabarowa - ale nie tylko. Robi sie jedna z mleczy od paru miesiecy, w najblizszych dniach bedzie z dzikiej rozy.
Poczatkowo robilem z znalezionych w necie przepisow.
Ale w zeszlym roku zrobilem na przyklad z roznych bakalii - suszonych owocow. Wzialem troche daktyli, rodzynek, fig i czegostam jeszcze (mam gdzies dokladnie zapisane), doszla odrobina cukru (malo, bo suszone owoce maja skondensowana duza ilosc cukru w sobie) - wymieszlem z nieduza iloscia syropu z agawy, dodalem jeszcze zdaje sie skorke z cytryny - poza tym zrobilem podobnie do tego, jak robilem wczesniej.
Wiec tak po mojemu - ogolnie posilkuje sie tym, czego nauczylem sie z (prostych) przepisow jako zasady ogolne - ale wiedzac to co juz wiem, zrobilem cos po swojemu - wymyslilem cos samodzielnie.
I tyle.

Ale czy czytanie jednego zrodla informacji i podazanie za parodziesieciotysiecznym tlumem jednej opcji - moze byc to np. jakas niszowa partia polityczna - to juz myslenie samodzielne? tylko dlatego, ze ktos nie popiera PO i PiS?
A jesli ktos popiera PO badz PiS to znaczy ze nie potrafi myslec samodzielnie, ale gdy popiera PSL to juz potrafi?

Wyjasni mi to ktos? Bo nie potrafie tego zrozumiec samodzielnie tongue_out
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka