Dodaj do ulubionych

Polak Kozak w Ikei...

31.08.20, 21:43

Na FB wyskoczył mi filmik: kilkoro dorosłych bez maseczek chodzi po Ikei. Podchodzi ochroniarz i prosi (grzecznie) żeby założyli maseczki. Oni, że nie. Ochronisz prosi, mówi, ze zasady w sklepie sa takie, że bez maseczek będa wyproszeni. I zaczyna się jazgot: ze to wolny kraj, że nikt ich nie zmusi. Towarzystwo wyżyło sie slownie na ochroniarzu (który te 8 godzin w maseczce pracuje...), tacy twardzi, tacy odważni ...i jeszcze jeden osioł nagrywa.
Nie jestem sama fanką maseczek, nie jestem przekonana, że nas chronią. Ale sa zasady jakie są i tam gdzie trzeba maseczkę noszę. Natomiast naigrywanie sie z pracownika ochrony, robienie z siebie Kozaka i wielkiego Macho-bez-maseczki jest serio bardzo słabe. I zeby to byli nastolatkowie....nie. Byli 30letnie....No ale pokazali, kto tu jest Panem...pracownikowi ochrony.
Obserwuj wątek
    • mary_lu Re: Polak Kozak w Ikei... 31.08.20, 21:51
      Na idiotów, którzy uwielbiają się wyżyć na ochroniarzu, kasjerce czy pielęgniarce to nawet nie chce mi się klawiatury zużywać...

Ale ikea mnie śmieszy. Na wejściu kilka osób obserwujących czy mam maseczkę, podających torby, płyn do dezynfekcji, mnóstwo ochroniarzy na każdym piętrze, w bufecie dodatkowi pracownicy od wskazywania stolików, dezynfekowania stolików, naciskania guzika na automacie do kawy...

A potem połowa kas zamknięta i zbity tłum przed tymi otwartymi... bonus - koszmarnie brudne toalety, obsikane, zdezelowane, bez papieru, mydła i możliwości wysuszenia rąk (suszarki wyłączone, ręczników nie ma).

Farsa i tyle.
      • antonina.n Re: Polak Kozak w Ikei... 31.08.20, 22:43
        Hanusina nie rozpoczęła dyskusji o maseczkach czy warunkach, panujących w Ikea, tylko o chamówie, która z chamów wyłazi pod byle pretekstem. Ty chyba nie uważasz, ze ta grupa to mili, kulturalni klienci, i na całym świecie tylko maseczki ich tak wyprowadzają z równowagi.

W kilku innych kwestiach się z Hanusiną nie zgadzam, ale akurat tu podZielam jej reakcję. Nie dość, że zachowa się taki jak burak, to jeszcze nagra, a potem na dokładkę pęka a dumy aż tak bardzo, że umieszcza swoje kozackie wyczyny w sieci. Tylko zakompleksiony burak potrafi się wyżyć na pracowniku. Pracowniku, który po prostu musi spokojnie tłumaczyć klientowi jak krowie na rowie i nie może sobie pozwolić na adekwatną (a za to mnie cenzuralną) reakcję.
        • alicia033 Re: Polak Kozak w Ikei... 31.08.20, 22:53
          niestety ale tak to jest, jak się ma durnego pracodawcę i zero własnego rozumu. Zwłaszcza do Ikei, która miała i czas i ludzi, żeby tę sytuację rozpoznać prawnie i ogarnąć personalnie.
          • antonina.n Re: Polak Kozak w Ikei... 31.08.20, 23:11
            Jak to jest? Wytłumacz.

Bo wyglada na to, ze rozumujesz następująco:
            Idzie pan ochroniarz do roboty i pilnuje ustalonych przez pracodawcę (nieszkodliwych) zasad zamiast jako ten heros walczyć z systemem i dezinformacją. Dobre. I ty twierdzisz, ze ten człowiek nie ma rozumu.

Za to chamidło, które nie potrafi się zachować uznajesz za męża stanu, niosącego kaganek oświaty niedowiarkom i głupcom.

Współczuję ci światopoglądu i smętnych priorytetów. Zaufaj mi, bez chamów w otoczeniu żyje się lepiej.
            • alicia033 Re: Polak Kozak w Ikei... 01.09.20, 06:52
              hanusinamama napisała:

>Ile ty masz lat?

wystarczająco, żeby wiedzieć, że ochroniarz to jednak nie chłop pańszczyźniany, przywiązany do ziemi.
              Policjantów nadużywających przemocy np. wobec demonstrantów też tłumaczysz tym, że "mają taką pracę" i biedactwa nie mogą jej zmienić?
              Tak, i ochroniarz i nauczyciel i policjant etc. powinni mieć własny rozum, tłumaczenie się poleceniem pracodawcy w przypadku łamania prawa nie działa.
      • hanusinamama Re: Polak Kozak w Ikei... 01.09.20, 00:09
        Ja nie pisze czy to jest zgodne z prawem czy nie...tylko ze takie "dokazywanie" ochroniarzowi, ktory sam tyra w maseczce 8 h....jest kretyństwem. 3 panów dokazywało, 4 krecił a panie chodziły dumne. Pajace.
    • fifiriffi Re: Polak Kozak w Ikei... 31.08.20, 23:09
      Dzisiajbwidzialam jedną babę w gaciach na ryju, i kolesia z córką z( nie wiem why) z sitkiem na głowie.
      Mam takie samo zdanie... Nie popieram, zakładam skoro muszę i tyle...
      A najlepsze, że jak trza było przy 300 zachorowaniach siedzieć w domu, to 95% miało na fb nakładki 'zostan w domu " 😂
    • 71tosia Re: Polak Kozak w Ikei... 31.08.20, 23:13
      tu nastepny 'bohater' nie dosc ze poproszono go o zaloznie maseczki to jeszcze okazal sie ze proszacy nie jest Polakiem...
      www.se.pl/krakow/krakow-wielka-awantura-w-biedronce-plul-i-wyzywal-ochroniarza-akcja-policji-aa-VVBW-Xnf6-VKxA.html
      • snajper55 Re: Polak Kozak w Ikei... 01.09.20, 03:06
        71tosia napisała:

> tu nastepny 'bohater' nie dosc ze poproszono go o zaloznie maseczki to jeszcze
        > okazal sie ze proszacy nie jest Polakiem...
        > www.se.pl/krakow/krakow-wielka-awantura-w-biedronce-plul-i-wyzywal-ochroniarza-akcja-policji-aa-VVBW-Xnf6-VKxA.html

No co? Wziął sobie do serca słowa prezydenta Dudy, że nie będą nam w obcych językach mówić co mamy robić. A już szczególnie nie będzie nam niczego nakazywać potomek morderców z Wołynia.

S.
    • lodomeria Re: Polak Kozak w Ikei... 01.09.20, 06:55
      Ochroniarzy i obsługi to mi po prostu żal. Jakaś taka moda się zrobiła wśród szurów, że każdy chce móc zaszpanować filmikiem z konfrontacji. Normalnie, jakby jakimiś osiągnięciami wojennymi się chcieli chwalić.

Ale przede wszystkim, to chciałam Cię zapytać, co jeszcze trzeba zrobić, żeby Ciebie przekonać do masek? Działają. Gdyby przynajmniej 80% ludzi poprawnie nosiło, to by nie był potrzebny lockdown. www.ucsf.edu/news/2020/06/417906/still-confused-about-masks-heres-science-behind-how-face-masks-prevent#:~:text=Another%20study%20of%20people%20who,studies%20of%20real%2Dworld%20scenarios.

No i już tak poza tym, to mnie przeraża wizja, że teraz przez tych, co to w maski nie wierzą, będzie przyzwolenie, na odpuszczanie standardów higieny np. w gastronomii, czy innych narzucanych odgórnie zasad bezpieczeństwa.
      • mysiulek08 Re: Polak Kozak w Ikei... 01.09.20, 07:28
        niestety NIC nie zrobisz, oni wiedza przeciez lepiej i nie beda sie uginac pod jakims, phi wirusem

niczego wiecej (oprocz otwarcia swiata) nie pragne, jak tego, zeby te szurniete swiry znalazly sie gdzies w polu razenia wirusa i pochorowali sie ciezko i walczyli o kazdy oddech, a jak sie zejdzie z tego swiata jednemu czy drugiemu to bedzie lzej

ale podejrzewam, ze siedza w piwnicy i tylko przez net sa tacy 'odwazni', niestety
        • tt-tka Re: Polak Kozak w Ikei... 01.09.20, 09:46
          mysiulek08 napisała:

> niestety NIC nie zrobisz, oni wiedza przeciez lepiej i nie beda sie uginac pod
          > jakims, phi wirusem

Przed chwila u nas tacy byli. Nie beda sie uginac, prawdaz. No i nieugieci wyszli nieobsluzeni (fakt, nie sklep), poinformowani, ze absolutnie nie maja obowiazku korzystania z naszych uslug i jak im regulamin placowki nie odpowiada, to prosze won, drzwi sa tam.
      • 71tosia Re: Polak Kozak w Ikei... 01.09.20, 10:20
        oczywiscie ze dzialaja, nawet w czasie hiszpanki zadzialaly, tam gdzie nakaz noszenia maseczek wprowadzano spadala liczba zakarzen. Czesc Polakow sobie jednak ubzdurali ze bedzie walczyc z zaleceniem noszenia maseczek w imie obrony Konstytucji, i nawet nie czuja smiesznosci tej sytuacji. A sa kraje gdzie nosi sie te maseczki nawet bez nakazu i bez epidemii np Japonii, po prostu poczucie ze mozna zakrazic stojaca obok osobe w zatloczonym metrze wystarczy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka