Dodaj do ulubionych

Moteusz poprowadzi was ku swietlanej przyszlosci

01.09.20, 14:39
Mateusz Morawiecki stwierdził, że chce zmniejszyć liczbę urzędników, ponieważ "polskie przedsiębiorstwa, polska gospodarka potrzebuje pracowników" i premier jest zdania, że "pracownicy, którzy dziś są urzędnikami, mogą też odegrać ważną rolę w innych działach gospodarki"To wszystko dla was zeby wam bylo lepiej


HAHAHAJAHAHA
Obserwuj wątek
  • triss_merigold6 Re: Moteusz poprowadzi was ku swietlanej przyszlo 01.09.20, 14:45
   Jednocześnie mnożąc przepisy, w oparciu o które należy wydać decyzję. Podpowiem - system informatyczny decyzji nie wyda, musi człowiek.
   Generalnie chrzani od rzeczy, ale spoko, możemy wykazać iluzję redukcji.
   W 2019 roku 43% naborów w służbie cywilnej zakończyło się anulowaniem naboru, w 15% naborów przyczyną było 0 kandydatów słownie zero, nikt się nie zgłosił.
   • iwles Re: Moteusz poprowadzi was ku swietlanej przyszlo 01.09.20, 15:20

    Nie, to ty nie rozumiesz.
    Pis bedzie trąbil, ze w trosce o budżet zmniejszy administracje. Suweren łyknie, jacy oni wspaniali, nie to, co rozpasana Platforma.
    A prawda bedzie taka, jak pisze triss: nastapi naturalne zmniejszenie etatow: nowi nie garna sie do tej roboty, a starzy odplyną: emerytury, wakaty itp.
    Ale widze, ze ty juz uwierzyles w ich przekaz.
  • pkt4a Re: Moteusz poprowadzi was ku swietlanej przyszlo 05.09.20, 18:42
   cyt.
   Freigeist8405.09.2020, 15:37
   Szanowni Państwo,

   Sytuacja polityczna w naszym kraju staje się coraz bardziej poważna. Pozbawiona wszelkich hamulców partia rządząca dąży do przejęcia kolejnych obszarów życia publicznego. Jej agresywna i konfrontacyjna polityka doprowadziła do powstania ogromnych podziałów społecznych, których zasypywanie może potrwać dziesięciolecia. Od dłuższego czasu prowadzona jest wulgarna i prymitywna w swej formie nagonka na wolne media, sędziów, samorządowców, nauczycieli a ostatnio na różne mniejszości. Czynnie angażują się w nią publicyści, urzędnicy, wójtowie, burmistrzowie, posłowie i przedstawiciele najwyższych władz państwowych spod znaku brunatnej ideologii PiS. Ci ludzie nie są godni piastowania jakichkolwiek funkcji publicznych, a niektórzy z nich już dawno powinni stanąć przed Trybunałem Stanu. Z wielkim niepokojem należy przyjąć zapowiedzi wdrożenia kolejnych pseudo-reform mających na celu dopełnienie narodowo-socjalistycznej rewolucji i tym samym wychowanie nowego człowieka całkowicie podporządkowanego jedynej słusznej partii. Bardzo ważnymi ogniwami tej obrzydliwej polityki są również liczne organizacje fundamentalistyczne, antyaborcyjne czy neofaszystowskie oraz Kościół Katolicki. Poziom demoralizacji, patologii, zaprzaństwa i obskurantyzmu, jaki osiągnęła największa instytucja religijna w kraju, pozbawia ją jakiegokolwiek prawa do wypowiadania się w kwestiach moralnych i społecznych. Ta sytuacja sprawia, że Polska nie może dzisiaj być już zaliczana do grona państw w pełni cywilizowanych, nad czym ubolewają również nasi przyjaciele z Unii Europejskiej.

   W tych dramatycznych okolicznościach bezskutecznie próbuje się odnaleźć opozycja sejmowa - coraz bardziej nieudolna, podzielona, skłócona i sprzedajna. Raczej nie można już żywić nadziei, że którakolwiek z obecnych partii czy koalicji opozycyjnych będzie w stanie w najbliższej przyszłości obalić złe rządy i przywrócić normalność. Dlatego my jako obywatele możemy polegać w tej chwili wyłącznie na sobie i na organizacjach pozarządowych, które jeszcze dzielnie walczą o resztki demokracji na różnych frontach i patrzą władzy na ręce. W związku z tym pragnę zwrócić się do Państwa z apelem o wsparcie tychże organizacji, jeśli bliskie są Państwu takie wartości, jak praworządność, prawa człowieka, świeckie państwo, społeczeństwo otwarte i transparentność życia publicznego. Poniżej zamieszczam listę stowarzyszeń, które postanowiłem wspierać comiesięcznymi datkami:

   1) Fundacja im. Stefana Batorego
   2) Otwarta Rzeczpospolita – Stowarzyszenie przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii
   3) Fundacja Wolność od Religii
   4) Kampania przeciw Homofobii
   5) Sieć Obywatelska Watchdog Polska

   Powyższe organizacje pozarządowe działają w Polsce od wielu lat i są w pełni transparentne. Sprawozdania finansowe a także szczegółowy opis ich działalności dostępne są na właściwych stronach. Ponadto posiadają one status OPP, co oznacza, że można odliczyć darowiznę od podstawy podatkowej i/lub przekazać 1% podatku w rozliczeniu rocznym. Oczywiście nie namawiam, aby Państwo wspierali akurat ww. stowarzyszenia. Każdy może dokonać samodzielnego wyboru podmiotów, którym chciałby przekazywać datki (na portalu WWW.ngo.pl dostępny jest ich obszerny wykaz). Swój apel kieruję przede wszystkim do tych z Państwa, którzy chcieliby się zaangażować w obronę demokracji i praw człowieka, jednak z przyczyn zawodowych, czasowych, rodzinnych, zdrowotnych czy innych nie mogą brać udziału w demonstracjach, czy też nie chcą zapisywać się do partii politycznych. Jeśli popierają Państwo moją inicjatywę, to byłbym wdzięczny za skopiowanie (lub zmodyfikowanie według własnego uznania) niniejszego tekstu i zamieszczenie go w innych wątkach tego forum, w mediach społecznościowych oraz wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe.

   Z góry dziękuję i pozdrawiam,

   Freigeist84

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka