Dodaj do ulubionych

Doradzicie mi też konto?

02.09.20, 18:15
Chciałam mieć konto do oszczędzania: żeby co miesiąc przelewać na nie jakąś sumę. Jak mam wszystkie pieniądze na moim "normalnym" koncie, to mi się miesza, a też nie chcę już dłużej oszczędzać w formie gotówki - długo tak robiłam, ale teraz już się prawie nigdzie nie płaci gotówką. Chodzi mi wyłącznie o konto, które można założyć i prowadzić przez internet bez wizyt w oddziale banku. I chcę mieć do tych pieniędzy stale swobodny dostęp. Możecie coś doradzić, b. proszę! Kiedyś dawno chciałam w moim banku mieć kartę płatniczą i mi wcisnęli debetową, i trochę się obawiam powtórki, że będą próbowali mnie na coś naciągnąć. Wolałabym wiedzieć konkretnie, jaki produkt chcę i się nie zdawać na pracowników banku.
Obserwuj wątek
  • beata985 Re: Doradzicie mi też konto? 02.09.20, 18:25
   Nie ulegaj presji pracowników...oni pewnie muszą produkt sprzedać, ty to kupić nie musisz, ing ma fajne konta i podkonta, nie wiem czy można online założyć,
   Jest konto główne, do tego można mieć walutowe, oszczędnościowe, skarbonka, dla dzieci....
  • szafireczek Re: Doradzicie mi też konto? 02.09.20, 18:34
   Produkt przykładowo - z ROR-u stałe zlecenie na konto oszczędnościowe prowadzone bez opłat (będą odpisy jedynie na podatek). Oczywiście aktualnie nie licz na oprocentowanie, bo czasy sa takie, że nawet bywaja ujemne.
   Generalnie - nie wiem, co Ci się miesza na tym koncie, które masz teraz?smile Przecież i tak masz wszystkie transakcje, saldo początkowe i saldo końcowe, które pokazuje Ci dostępne środki które masz do dyspozycji (czyli bilansowo - w przypadku przewagi dochodów - masz oszczędnoścismile)
    • szafireczek Re: Doradzicie mi też konto? 02.09.20, 18:55
     smile To nie są skomplikowane wymagania, czyli bierz prosty produkt (nie powiązany z ubezpieczeniami, czy funduszami inwestycyjnymi). Np. ING Direct, bez karty płatniczej - skoro tylko do oszczędzania...
     zobacz tu:
     www.ing.pl/indywidualni/konta-osobiste/konto-osobiste-direct
      • sol_13 Re: Doradzicie mi też konto? 02.09.20, 19:25
       Nie ma "specjalnej" karty do płacenia przez internet. Korzystasz normalnie z debetowej lub kredytowej, podając pełny nr karty, date ważności i kod cvc2 widniejacy na rewersie plastiku.
       Co do rachunku oszczędnościowego-mozesz zalozyc w tym banku, w którym masz bieżący, będziesz mogła na bieżąco sobie przelewać i od razu będą się księgować.
  • woman_in_love Re: Doradzicie mi też konto? 02.09.20, 18:44
   Santander daje 250 PLN za założenie konta:
   bankobranie.blogspot.com/2020/09/mam-konto-z-premia-250-zl-santander-bank.html

   BNP Paribas daje 400 za założenie konta:
   bankobranie.blogspot.com/2020/08/wracamy-do-nauki-400-zl-za-konto-w-bnp-paribas.html

   konta darmowe, karty do nich darmowe przy spełnieniu jakiegoś prostego warunku
  • aguar Re: Doradzicie mi też konto? 02.09.20, 18:45
   Tak na serio to chodzi mi o to, żebyście mi poleciły coś bezpiecznego, nie musi być wyśrubowane, najlepsze na rynku, mogę płacić kilka złotych miesięcznie za prowadzenie. Wystarczy mi, żeby się nie okazało, że małym druczkiem było napisane coś niekorzystnego. Żebym ja już nie musiała tego czytać i analizować.
   • szmytka1 Re: Doradzicie mi też konto? 02.09.20, 20:53
    Mam konto inteligo, prowadzenie darmowe, karta jest za darmo jeśli zapłacę nią chyba 100 zł, jesli nie, to płacę 4 zł.

    Konto indywidualne Inteligo

    0 zł za prowadzenie rachunku płatniczego (Konta)

    0 zł za polecenie przelewu wewnętrznego i polecenie przelewu "standardowego"
    oraz zlecenia stałe – realizowane za posrednictwem usługi bankowości elektronicznej

    0 zł za obsługę karty debetowej
    jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wykonanych tą kartą w okresie rozliczeniowym, za który pobierana jest miesięczna opłata za obsługę karty debetowej przekracza 99,99 PLN*

    0 zł za wypłaty z bankomatów
    PKO Banku Polskiego i Santander Bank Polska (dawniej BZ WBK)

    *zwrot towaru lub anulowanie operacji zmniejsza wartość transakcji płatniczych w okresie rozliczeniowym, w którym nastąpił zwrot albo anulowanie bezgotówkowej transakcji płatniczej
  • ana119 Re: Doradzicie mi też konto? 02.09.20, 18:50
   Zapytaj na infolinii o rachunek oszczędnościowy bez opłat, pewnie trzeba coś podpisać. W ramach jednego konta podstawowego możesz otworzyć kółka kont oszczędnościowych np jeden na wakacje a nr dwa na zakupu przyszłej pralki a nr 3 na zakup nowych butów 😉
    • aguar Re: Doradzicie mi też konto? 02.09.20, 18:59
     Zraziłam się do nich po tym, jak mi chcieli wcisnąć tę kartę debetową - a to już wtedy byłam długoletnią klientką. Nie zmieniłam banku z lenistwa, ale nie chcę poszerzać z nimi współpracy, mam uraz smile
     • szafireczek Re: Doradzicie mi też konto? 02.09.20, 19:04
      Nie bierz tego tak personalnie, to tylko ludzie, których też mogą dotknąć redukcje lub chociażby obcięcie premii, jeśli nie wyrobią planu i celów biznesowychsmile W innych bankach jest podobnie, bo jest ostra rywalizacja...Wybierz bank z rozległą siecią placówek oraz małą liczbą info o awaryjności. Może np. Santander...???
     • sol_13 Re: Doradzicie mi też konto? 02.09.20, 19:29
      aguar napisała:

      > Zraziłam się do nich po tym, jak mi chcieli wcisnąć tę kartę debetową - a to ju
      > ż wtedy byłam długoletnią klientką. Nie zmieniłam banku z lenistwa, ale nie chc
      > ę poszerzać z nimi współpracy, mam uraz smile


      Karta debetowa to podstawowy produkt do konta, bank zarabia na transakcjach kartowych, więc chce, zeby klienci je mieli. Normalne, raczej nie oferuje się teraz rachunków biezacych bez kart. Możesz zalozyc oszczędnościowy w innym, ale raczej oferowany jest pakiet kont-biezace z karta i oszczędnościowe. Lepiej wiec po prostu otworzyc drugi rachunek w swoim. I tak nigdzie teraz praktycznie nie ma oprocentowania.
     • silenta Re: Doradzicie mi też konto? 02.09.20, 19:46
      A nie mylisz z kartą kredytową? Bo karta debetowa to przecież zwykła karta do płacenia w sklepie i wypłat z bankomatu i chyba standardowo jest przypisana do konta. U mnie trzeba chyba 300 PLN wydać za pomocą karty żeby była bezpłatna. A z debetu jak się nie chce to nie trzeba korzystać. A jeśli chodzi o konto oszczędnościowe to chyba najwygodniej mieć w tym banku gdzie ROR - widzisz po zalogowaniu oba konta i ich stan. Tylko weź pod uwagę, że konto oszczędnościowe ma często tylko jeden przelew w miesiącu bezpłatny a kolejna z niego wypłata kosztuje 8 - 10 PLN.
  • princy-mincy Re: Doradzicie mi też konto? 02.09.20, 20:27
   A nie możesz po prostu utworzyć sub konta pod obecnym rachunkiem?
   Ja mam konto główne, do którego mam kartę płatnicza a pod to konto mam podpięte dwa konta oszczędnościowe. Mogę podpiąć również lokaty i inne produkty.
  • sasha_m Re: Doradzicie mi też konto? 02.09.20, 20:56
   Karta debetowa to po prostu zwykła karta płatnicza, wszystkie banki to oferują. Może pomyliłaś z kredytową? Rachunek oszczędnościowy najlepiej założyć do swojego podstawowego rachunku i wszystko mieć w jednym miejscu.
  • bistian Re: Doradzicie mi też konto? 02.09.20, 21:02
   Ja mam dwa konta, jedno polskie (ale faktycznie polskie) i jedno zagraniczne (ale faktycznie zagraniczne). Na obu mam małą opłatę miesięczną, brak opłat przy przelewach i brak opłat za płatności kartą i korzystanie z bankomatów, ze wszystkich bankomatów. Jak widać, da się, chociaż w tych bankach inni ludzie mają inne warunki. Wiem, pytałem i mocno się zdziwiłem.
   • aguar Re: Doradzicie mi też konto? 03.09.20, 09:32
    Taki, że nie chcę oszczędnościowego z definicji, tylko dla mnie, roboczo, do celów oszczędzania, żeby mi ono zastąpiło trzymanie kasy w przysłowiowej skarpecie, z której mogę wyciągać, kiedy chcę.
    • koronka2012 Re: Doradzicie mi też konto? 03.09.20, 12:07
     Z oszczędnościowego zazwyczaj jest 1 darmowa wypłata w miesiącu. Za pozostałe się płaci. Najwygodniej mieć je w tym samym banku co ROR bo jeśli będziesz potrzebować nagle kasy to przelew z innego banku potrwa, a pomiędzy swoimi kontami jest natychmiast. No i wszystko widać w jednym miejscu po zalogowaniu. Kombinacje ROR w jednym banku /oszczędnościowe w innych może mieć sens dla ludzi którzy maja na nich kilkaset tysięcy a nie dla zwykłego Kowalskiego. Jeszcze jedno: warunki prowadzenia kont się bardzo często zmieniają wiec trzeba tego pilnować.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka