Dodaj do ulubionych

Olimpiada biologiczna w LO - przygotowania

06.09.20, 18:33
Jak dziubdziusie ematek się przygotowywały do takowej? Same, z pomocą szkoły czy firmy organizującej kursy? A jeśli firmy, to czy jakąś polecacie? Miejscówka nie ma raczej znaczenia, bo teraz i tak wszyscy uczą online. Dzięki za pomoc.
Obserwuj wątek
    • jonathanfranzen48 Re: Olimpiada biologiczna w LO - przygotowania 06.09.20, 19:49
      Moja startowała w ubiegłym roku.Uczyła się od wakacji. Materiału jest mnóstwo , testy ułożone są pod ucznia który jest w stanie napisać na 100% maturę z biologii. Trzeba zrobić pracę badawczą . Pierwszy etap jest w miarę prosty , drugi to koszmar. Trwa 3 godziny. Moja wykonała pracę sama. Ma bardzo średnią biologię i chodziła raz w tygodniu na kurs maturalny. Dostała się też na zajęcia na uniwersytecie i co dwa tygodnie jezdziła 150 km i tam zapoznawała się z problematyką pracy badawczej. Dostała się do finału , z okręgu przeszło ok 10 %. Pandemia zmieniło wszystko i finału nie było. Została finalistką i ma setkę na maturze i wjazd na wiele kierunków studiów. A szkoda bo mimo że finał to 3 koszmar to miała szansę na laureata, po okręgu miała 3 wynik w Polsce. Ja napiszę ci tak. Jeżeli jest pasjonatem biologii , lubi się uczyć to warto. Ale jeżeli biologia nie jest jej pasją to szkoda czasu. Jeśli mysli o medycynie to lepiej uczyć się do matury. Matura a olimpiada to trochę inna sprawa , Jak chcesz mogę się popytac córki z czego się uczyła. Książek ma po korek, z tego co wiem biblia dla biologa to Cambell chyba

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka