Dodaj do ulubionych

Podreczniki przedszkolne-6latki

08.09.20, 07:35
Jakie macie doświadczenia z pakietami - podrecznikami w przedszkolu? Które byly wg Was swietne, a które to wyrzucone pieniądze w bloto? U nas dzieci korzystaly z Olka i Ady i Kolorowego Startu - bez zachwytu, ale nie najgorsze. Dzieci dość chetnie wypełniały. Podzielicie się doswiadczeniami Waszych dzieci i Waszą oceną? W niektórych przedszkolach jeszcze nie podjeto decyzji jakie pakiety w tym roku będą
Obserwuj wątek
        • afro.ninja Re: Podreczniki przedszkolne-6latki 08.09.20, 09:32
          Taaa i może jeszcze argument, że chcą się poczuć jak uczniowie, tacy dorośli. Owszem, że może są i kolorowe, ładnie wydane, ale zupełnie bezużyteczne. O wiele prostszym programem można nauczyc dzieci czytac i pisać. Wiadomo kto na tym zyskuje wydawnictwa, uprawiają pielgrzymki po placówkach i ludzie wydają na te bezużyteczne tony papieru ponad stówę. A pomocy przedszkolnych w necie jest zatrzęsienie. I takich książeczek do nauki pisania, czytania, odpowiedniego pisania ślaczków tez pełno w księgarniach. I są w cenie po kilka złotych. Są nawet takie, co można wymazywac ślaczki i próbować do oporu. Poza tym u nas w przedszkolu trzeba było przynieść ryże papieru ksero, nie wiem na co szła ta ryza, bo dzieci rysowaly na zadrukowanych kartkach. Nauczyciele są wyręczani przez wydawnictwa całymi konsepktami prac i zwyczajnie się uwsteczniają w swojej pracy. Dziecku niepotrzebny jest kolorowy zestaw cwiczen, ale zaangazowany nauczyciel.
    • taka-sobie-mysz Re: Podreczniki przedszkolne-6latki 08.09.20, 08:34
      U nas w ogóle nie było podręczników. Córka 2 lata temu skończyła przedszkole. Dyrektor na zebraniu mówiła od początku, że u nich nie stosuje się podręczników, hej zdaniem sensowniejsze jest uczenie dzieci liczenia np.na kasztanach, muszelkach itd. Literki poznawali np.wyklejajac je plasteliną, rysując paluszkiem w mące itd. Jakieś kserowki też mieli do szlaczków itd.
    • julita165 Re: Podreczniki przedszkolne-6latki 08.09.20, 08:47
      Syn korzystal z serii Tropiciele ( juz od 3-latkow), wg mnie ok bo w zasadzie bylo tam niewiele mniej niz w xwiczeniach do 1 kl. Poza tym jakos w polowie roku polecono zakupic taki elementarz do nauki czytania i codziennie w domu trenowac po 10 minut, od pojedynczych slow do krotkich historyjek. I jeszcze takie cwiczenia do pisania, byly tam rzadki szlaczkow, liter, sylab, slow. Nie pamietam niestety co to za cwiczenia. W konsekwencji, jesli nie liczyc tych 10 min czytania, zupelnie bez mojego udzialu syn poszedl do szkoly czytajac i piszac.
    • mebloscianka_dziadka_franka Re: Podreczniki przedszkolne-6latki 08.09.20, 09:13
      Jakiekolwiek by nie były, moje dziecko nie będzie zachwycone. ;D A ja uważam, że podręczniki są doskonale zbędne, zwłaszcza, że np. moje dość chorowite dziecko nawet połowy nigdy nie zrobiło, a inne dzieci pewnie niewiele więcej. Do zerówki podręczniki to jeszcze, żeby dziecko się powoli oswajało z robieniem zadań, ale my mieliśmy podręczniki we wcześniejszych latach również i to uważam za totalny bezsens.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka