Dodaj do ulubionych

Pierwsza stycznosc z Internetem-kiedy?co pamietasz

11.09.20, 13:45
Pamietacie kiedy to bylo, okolicznosci, co Was wtedy, w pierwszym okresie, zaskoczylo, co zdziwilo ?
Negatywnie, pozytywnie- obojetne.

Jesli chodzi o mnie - lato 1997.
Pracowalem w wakacje w sklepie komputerowym. Byl Internet i pracownik, ktory juz tam jakis czas byl pokazal mi co to IRC. IRC = upraszczajac- pierwowzor pozniejszych chat'ow, gdzie ludzie mieli ksywy i rozmawiali . Taki bez oczywistej listy kanalow / pokoi.
A potem.. wsiaklem prawie jak obecnie pol swiata w smartfonach. No, z ta roznica ze nie bylo 24h / dobe - ale duzo czasu tam spedzalem.

To co mnie wtedy najbardziej zaskoczylo, to ten caly zupelnie inny swiat jaki tam istnial. Inny, fasynujacy, tajemniczy, ciekawy. I wszyscy mowiacy / piszacy jakims slangiem.
Te wszystkie "lol", "rotfl", "brb", "zw", "cze", "c u", "lag?", itd, oraz buzki smile sad surprised tongue_out smile))))) oraz dziesiatki mutacji -czego z poczatku nie zalapalem i w pierwszych dniach byl niezrozumialym zbitkiem znakow. Poki nie zatrybilem i nie staly sie druga natura smile

Przypomne jak wygladal wtedy swiat.
Wakacje 1997. Polska nadal produkuje Polonezy, Fiaty 126p (i jeszcze pare lat bedzie). Tablice rejestracyjne sa tylko czarne. Google i youtube nie istnieje. PO i PiS tez nie. Nie zainstnieje jeszcze wiele lat.
Odbylo sie jak dotad 5 edycji Wielkiej Orkiesty Swiatecznej Pomocy.
Polska nie jest w UE, nie jest w NATO. Ale wlasnie zostaje zaproszona do starania sie o zostanie czlonkiem NATO. Zostanie nim za 2 lata.
Wynagrodzenie minimalne wynosi 450 zlotych brutto (ok 2,50gr brutto za godzine).
Ceny tez inne: duze prince-polo kosztuje 1zl, litr benzyny ok 1,60gr, dobre markowe sportowe buty (Adidas, Nike, Puma) - 100-250zl.
W Polsce zaatakuje wkrotce duza powodz.
Utwory wydobywajace sie z glosnikow na miescie- czy to z aut, czy z domow, czy przy budkach z hot-dogami i zapiekankami to m.in:

Chumbawamba - Tubthumping (Original Video)
Garcia - Bamboleo
Yaro - Rowery Dwa
Verve - Bitter Sweet Symphony
odnowiony hit "z okazji" powodzi:
Hey + goscie - Moja i Twoja Nadzieja

A Wy, jak pamietacie pierwsze spotkania z Internetem?
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka