Dodaj do ulubionych

Ideał ematki - czyli kto?

12.09.20, 08:46
W wielu wątkach pojawia się motyw typowej ematki - chodzącego ideału: wykształconego, zamożnego, asertywnego, dobrze zorganizowanego, mającego czas na wszystko, zdrowo się odżywiającego, fit, och i ach. Czyli - jaka jest idealna ematka?

-asertywna. Każdemu odmówi, inteligentnie odpyskuje, jak nie ma na coś ochoty to bez mrugnięcia okiem każe spadać wszystkim na drzewo. Konwenanse na za nic. Jak nie chce jej się iść na urodziny teściowej, to wprost o tym informuje
-wykształcona. Skończyła najlepsze liceum w Polsce, potem studia na 3 kierunkach pracując na 2 etaty w zawodzie
-zorganizowana i zaradna. Nadal pracuje na 2 etaty, zarabia mnóstwo pieniędzy, ale jednocześnie pracuje góra 6 godzin dziennie do pracy jeżdżąc rowerem, później idzie na aerobik, basen i o 18 ma czas dla siebie i rodziny. Dom juz ogarnięty, zbilansowane posiłki przygotowane. Twierdzi, że jak się chce, to się da.
-zdrowo się odżywia. Owoce są niezdrowe i słodkie, jogurty również, pieczywa nie jada, ewentualnie kromkę ciemnego chleba z samych ziaren tygodniowo. Mięsa też niewiele. Ryby to sam metal i antybiotyki. Ziemniaki, makaron - fuj, zapychacze. Na szczęście ma zaprzyjaźnionego rolnika, który przywozi jej wiejskie króliki i biopietruszkę.
-jest fit. Ruch to zdrowie, odpoczywa wyłącznie aktywnie. Nie ma w domu kanapy, bo i tak nikt na niej nie siedział, wszyscy na matach do ćwiczeń, to po co ma zabierać miejsce.
-akceptuje wyłącznie inteligentne rozrywki na poziomie. Nie ma telewizora, ale doskonale zna kino hiszpańskie i islandzkie. Ogląda je w kinach studyjnych albo w sumie nie wiadomo gdzie. Czyta wyłącznie niszowe książki. Nie wie kto to Remigiusz Mróz, ale dla pewności wyśmiewa tych, którzy czytają ten syf.

Co jeszcze, drogie panie?
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka