Dodaj do ulubionych

Zapadanie w sen- letting go

12.09.20, 21:41
Nie znam lepszego określenia niż właśnie letting go. Ponieważ jestem nieludzko spięta (fizycznie) próbuje roNych technik relaksacyjnych. Za każdym razem prawie usypiam i jest taki moment, że jakby ZAPADAM w sen, mam uczucie spadania i strachu. Spokojny głos mówi: let go, let go...ale ja nie potrafię bo boje się stracić kontrolę.

I co teraz?
Miała któraś tak?
Obserwuj wątek
    • jak_matrioszka Re: Zapadanie w sen- letting go 13.09.20, 00:10
      O, ja uwielbiam ten moment! Nie zawsze sie zalapuje, ale to jest super ekstra, takie zapadanie sie! Czasem mi sie to udaje wywolac nad ranem, jak Ksiaze Malzonek mnie lekko obudzi, ale moge dalej spac. I wtedy wlasnie zapadam w sen jakbym sie w lozko zapadala, tak calkiem fizyczne odczucie tego zapadania w sen jest. I nie wlacze o kontrole, tylko sie poddaje, bo mi sie tez nalezy odpuscic wszystko i dac sie porwac smile
        • jak_matrioszka Re: Zapadanie w sen- letting go 13.09.20, 00:22
          Tam jest odpoczynek, taki bardzo wydajny i skondensowany smile Czasem sie zapadne tak do polowy jakby, i wtedy slysze przebicia z swiata rzeczywistego, ale one mnie nie dotycza, bo ja spie (no bede spac za chwile, i dobrze o tym wiem i sobie tego nie dam zabrac). W sumie to ja sie z tego stanu nie musze wyrywac, i to jest najpiekniejsze, bo mam jakas szczatkowa swiadomosc, ze inni juz wstali, a ja jeszcze moge lezec wink Ewentualnie ze wreszcie sie klade, na przyklad po dlugiej podrozy, wtedy tez jestem swiadoma zapadania w sen. Na codzien na ogol klade sie mniej zmeczona (znaczy nie tak jak ty opisujesz, ze spieta) i wtedy po prostu zasypiam bez swiadomosci tego zasypiania.
        • sabat4 Re: Zapadanie w sen- letting go 13.09.20, 08:36
          To zalezy. W niektorych przypadkach to moze byc wstep do tzw. swiadomego snu. W tym stanie (bardzo rzadko), zdarzaja sie tez spontanicznie zjawiska eksterioryzacji, czyli swiadomosci przebywania poza wlasnym cialem i obserwowania go z zewnatrz. Oficjalne stanowisko nauki jest takie, ze eksterioryzacja jest forma swiadomego snu.
          Ogolnie moze zdarzyc sie wiele, niektorzy doswiadczaja omamow wzrokowych i sluchowych, uczucia wibrowania ciala i pisku w uszach. Czesto zdarza sie poczucie obezwladniajacego leku, uwiezienia we wlasnym ciele, poczucie obecnosci jakiejs postaci, ktora zaczyna dusic dana osobe lub ciagnac ja za nogi.
          Dlatego ludowo to zjawisko okreslano mianem "dusiolka",
          Ostatecznie nie ma sie czego bac - to tylko sen, a wlasciwie polsen, w ktorym czesc mozgu zasnela, a czesc nie. Rodzaj zaburzenia, ale powszechnego.
          W sytuacji "uwiezienia w ciele" moze pomoc mruganie oczami, albo "wicie sie jak waz". Mnie pomaga wink Tak jakbys zrzucala z siebie niewidzialne liny.
          • hosta_73 Re: Zapadanie w sen- letting go 13.09.20, 08:58
            "zjawiska eksterioryzacji, czyli swiadomosci przebywania poza wlasnym cialem i obserwowania go z zewnatrz. "

Dóswiadczalam tego jako dziecko, dokładnie pamiętam jak latalam po mieszkaniu i obserwowałam z góry śpiących domowników. Fantastyczne uczucie.
            Jako dorosła osoba kilka razy chciałam wywołać sobie sama ten stan, a;e wtedy już latałam na zewnątrz, i był to, niestety, tylko sen. Poprostu śniłam o lataniu...
            • sabat4 Re: Zapadanie w sen- letting go 13.09.20, 09:07
              hosta_73 napisał(a):
              > Dóswiadczalam tego jako dziecko, dokładnie pamiętam jak latalam po mieszkaniu i
              > obserwowałam z góry śpiących domowników. Fantastyczne uczucie.
              > Jako dorosła osoba kilka razy chciałam wywołać sobie sama ten stan, a;e wtedy
              > już latałam na zewnątrz, i był to, niestety, tylko sen. Poprostu śniłam o latan
              > iu...

O, rzadko sie miewa mozliwosc zamienienia kilku slow z kims, kto doswiadczyl tego stanu.
              Jesli mozesz, to odpowiedz:
              1) Czy w czasie tych dzieciecych eksterioryzacji mialas poczucie swiadomosci zblizone do tego na jawie, czy bardziej takie jak w czasie snu?
              2) Czy widzialas wtedy normalnie, a moze uruchomilo Ci sie tzw widzenie dookolne, czyli widzenie na raz wszystkiego wokol (kat widzenia 360 stopni we wszystkie strony)
              • wapaha Re: Zapadanie w sen- letting go 13.09.20, 09:21
                Miałam również kilka razy- uczucie było tak świadome, tak dojmujące że jak sie obudziłam to...było mi przykro i tęskniłam za tym uczuciem. Dzisiaj tylko latam wink- za to jak !- zmieniam prękość, kierunek, świadomie -tzn. chcę lecieć do góry i przyspieszyś-wzbijam się w górę. Raz i to całkiem niedawno udało mi się "przeżyć" spadanie, drugiej osobie nie. Stałyśmy obie bardzo wysoko,nad przepaścią i ja mówię -nie bój będziesz leciała nic ci się nie stanie TO TYLKO SEN, no i skoczyłyśmy- ona zniknęła a ja całkiem świadomie doleciałam do dołu i..wybiłam się do góry..Rany, jakie to było fantastyczne. Straszna jest we mnie tęsknota za tym uczuciem, strasznie nie mogę sie doczekać następnego razu.
                Jestem pływaczką i zdarzyło mi się -niesteyty tylko dwa razy- że pływałam w torze wodnym zachowując się jak na lądzie-a wiec pływałam pod górę wink i z górki, zakręcałam itd. Fajne wink
      • sabat4 Re: Zapadanie w sen- letting go 13.09.20, 08:45
        pani_tau napisał(a):
        > Nigdy nie czuję wtedy strachu tylko odprężenie, ale takie typu total. Uwielbiam
        > to.

To przy medytacji wink A u niej to ciut inaczej przebiega. I zareczam, ze wcale nie musi byc fajnie i odprezajaco.
        • pani_tau Re: Zapadanie w sen- letting go 13.09.20, 12:19
          Nie medytuję i nie mam nawet przybliżonego pojęcia jak to wygląda.
          Natomiast w sen się zapadam, tyle, że nie słyszę głosów wink i nie towarzyszy temu strach.
          Bardzo żałuję, że nie potrafię sama tego wywołać, chociaż z drugiej strony mogłabym tego nadużywać.
    • lucerka Re: Zapadanie w sen- letting go 13.09.20, 10:31
      Ale żeście ciekawe stany opisały. Dlaczego o tym się nie mówi? Przecież to bardzo interesujące i warte zgłębienia doświadczenie! Są jakieś filmy dokumentalne na ten temat? Muszę poszperać w googlu.
      • sabat4 Re: Zapadanie w sen- letting go 13.09.20, 10:54
        lucerka napisała:
        > Są jakieś filmy dokumentalne
        > na ten temat? Muszę poszperać w googlu.

Na temat swiadomych snow - setki materialow pod haslem "Lucid dream".
        Jesli chodzi o eksterioryzacje - klasyka gatunku - ksiazka Roberta Monroe "Podroze poza cialem". Oraz wszystko co zwiazane z haslem "OOBE".
        I nie wiem czy sie nie mowi - ja sie dosc regularnie spotykam z jakimis relacjami. Czesciej dotyczacymi swiadomego snu, bo jesli nie klasyfikowac eksterioryzacji jako swiadomy sen, trzeba by przyjac dwie wykluczajace sie wersje:
        1) sa to omamy. Malo kto lubi sie chwalic, ze je ma wink
        2) istnieja rzeczywistosci rownolegle do naszej, w ktorych mozemy sie poruszac. Poniewaz nie jest to "przyklepane" przez oficjalna nauke, nikt powazny nie ma odwagi, by brac pod uwage w ogole istnienie tej ewentualnosci smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka