Dodaj do ulubionych

Jak robicie śledzie.

12.09.20, 22:00
Zrobiłam dzisiaj: 1) klasyczne z cebulą, pipeprzem w oleju, 2) z jabłkiem, ogórkiem kisoznym i cebulą z jogurtem, 3) ze smiataną i musztardą francuską...Mam fazę na śledzie ( jak co roku jesienią). Jak wy robicie i lubicie jeść śledzie.
Obserwuj wątek
    • nickbezznaczenia Re: Jak robicie śledzie. 12.09.20, 22:02
      Z octem albo a'la; sułtańskie ale również z octem.
    • ren.s Re: Jak robicie śledzie. 12.09.20, 22:13
      8 filetów matias
      500 ml śmietany 18%
      3 jabłka
      2 cebule
      2 łyżki cukru
      sok z cytryny
      sól, pieprz

Jabłka i cebulę pokroić w piórka
      cebulę sparzyć gorącą wodą
      jabłka skropić sokiem z cytryny
      jabłka i wystudzoną cebulę wymieszać, dodać śmietanę, sól i pieprz
      dodać moczone wcześniej i oczyszczone matiasy:
      Moczenie:
      3 x po 1 godzinie w zimnej wodzie ( do ostatniego moczenia należy dodać 3 łyżki octu)
      Pycha, a ja nie lubię śledzi tongue_out
      • hasty Re: Jak robicie śledzie. 12.09.20, 22:29
        Po kaszubsku, pyszotka😘
        • ren.s Re: Jak robicie śledzie. 12.09.20, 22:34
          To jest po kaszubsku? bo ja z małopolski i żadne inne śledzie mi nie smakują smile
      • chococaffe Re: Jak robicie śledzie. 12.09.20, 23:46
        Robię podobniesmile tylko śmietanę mieszam pół na pół z gęstym jogurtem.
    • novembre Re: Jak robicie śledzie. 12.09.20, 22:32
      Zwykłe w oleju, albo w sosie tatarskim.
    • stara.mostowiakowa Re: Jak robicie śledzie. 12.09.20, 22:38
      Ugotowac: 1 średni burak, 3 ziemniaki, 2 marchewki. Pokroić w grubszą kostkę, dodać 1 cebula i że 4 filety z octu. Można że 2-3 ogórki kiszone lub konserwowe i majonez. Sporo pieprzu i wymieszać. Uwielbiam.
    • ga-ti Re: Jak robicie śledzie. 12.09.20, 23:12
      Najbardziej lubię z olejem i cebulą i pieprzem, robię warstwami w słoiku, jak się przegryzą są pycha. Do wigilijnych dodaję jeszcze goździki.
      Ostatnio wyczaiłam w Biedronce śledzie po gryficku, takie korzenne są, pyszne.
      Lubię też w sosie śmietanowo - majonezowym z czosnkiem.
      I sałatki warzywne z śledziem i burakiem (musi być burak, z burakiem smakuje super, bez buraka też dobre, ale nie aż tak smile ).
      Nie lubię octowych.
      • hanusinamama Re: Jak robicie śledzie. 12.09.20, 23:28
        Jak sie robi te z czosnkiem? Dzisiaj krojąc cebule do śledzia zerkałam na czosnek...i tak sobie myślałam, ze skoro śledz z cebulą smakuje to z czosnkiem chyba tez powienien. Ale z czosnkiem nie jadłam nigdy
        • mizantropka Re: Jak robicie śledzie. 13.09.20, 09:18
          5 matjasów; 5 ząbków czosnku majonez lub jogurt grecki
          • ga-ti Re: Jak robicie śledzie. 13.09.20, 10:42
            No, jeszcze pieprzu trochę. Czosnku dodaję tak trochę na wyczucie, wyciskam, mieszam z majonezem+jogurtem i próbuję. Czosnek czosnkowi nie równy wink
    • daniela34 Re: Jak robicie śledzie. 13.09.20, 00:09
      Żydowska salatja śledziowa: śledztwo, ziemniaki gotowane, ogórek kiszony,.jablko, cebula, śmietana pół na pół z majonezem, ocet winny, sól, cukier, biały pieprz.
      • daniela34 Re: Jak robicie śledzie. 13.09.20, 00:09
        *sałatka
        *śledzie
        • lilia.z.doliny Re: Jak robicie śledzie. 13.09.20, 00:29
          Eyno, śledztwo jest dobre big_grin
        • hanusinamama Re: Jak robicie śledzie. 13.09.20, 11:08
          Śledztwo fajnie tu pasuje smile
    • eliszka25 Re: Jak robicie śledzie. 13.09.20, 07:24
      Moje ulubione, to w oleju, ale zrobione z zupełnie surowych śledzi, nie z solonych matiasów. Moja mam takie robi i są to najlepsze śledzie na świecie. Dużo z tym roboty, ale warto.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Jak robicie śledzie. 13.09.20, 07:59
      Na słodko/ korzennie: z cynamonem, goździkami, zielem angielskim zalane olejem.
    • triismegistos Re: Jak robicie śledzie. 13.09.20, 09:39
      Bardzo lubię w jogurcie, z buraczkami, malosolniakami i koperkiem.
    • berdebul Re: Jak robicie śledzie. 13.09.20, 10:29
      Z cebulką, kaparami i marynowanym pieprzem. Mój największy ból bycia wege. Ostatnio eksperymentuję z boczniakami robionymi jak śledzie, wiec żałoba mi się zmniejsza. wink
      • hanusinamama Re: Jak robicie śledzie. 13.09.20, 11:10
        Ja bardzo lubie bocznikai z cebulką w oleju. Ale najlepiej w tej odsłonie smakuje gołąbek szary (taki grzyb, siwa surojadka). Co roku robie kilka słoiczków jak znajde gołąbki.
      • kokosowy15 Re: Jak robicie śledzie. 13.09.20, 19:40
        Jeżeli programowo nie jjesz mięsa, to dlaczego robisz potrawy które to mięso ci przypominają? Kiedyś przeczytałem jak zrobić kotlety z jakiegoś zielska wymieszanego ze straczkowymi, które miały wyglądać i smakować "jak schabowe". Przecież to śmieszne.
        • angazetka Re: Jak robicie śledzie. 13.09.20, 19:51
          Bo z reguły mięsa się nie je ze względów etycznych, a smaku brakuje.
        • berdebul Re: Jak robicie śledzie. 13.09.20, 20:40
          Bo lubię smak, a nie jem z przyczyn etycznych.
          • hanusinamama Re: Jak robicie śledzie. 21.09.20, 21:35
            Ja jem kotlety mięsne....oraz bezmiesne. jedne i drugie lubie tak samo.
        • hanusinamama Re: Jak robicie śledzie. 21.09.20, 21:34
          Ja jem mięso...a jem takze kotlety bezmięsne. Jutro mam np z ciecierzycy. Uwielbiamy...zanim znowu rzygniesz mądrością pomyśl.
      • iuscogens Re: Jak robicie śledzie. 13.09.20, 20:06
        Wypróbuj sobie boczniakowe przepisy na jadlonomi, pyszne są. Ja już nawet nie pamietam jak smakują śledzie, ale te przepisy sa super smile ostatnio robiłam www.jadlonomia.com/przepisy/boczniaki-z-burakami-i-zurawina/ i
        www.jadlonomia.com/przepisy/boczniaki-po-kaszubsku/
        • berdebul Re: Jak robicie śledzie. 13.09.20, 20:39
          Znam. Po kaszubsku są pyszne.
    • filga Re: Jak robicie śledzie. 13.09.20, 12:04
      Robiłam wiele razy z różnych przepisów i tak średnio mi smakowały, nie wiedziałam dlaczego. A gdzie indziej czasami bardzo. Aż wreszcie wpadłam na to, że smakują mi te, które uprzednio były lekko marynowane. Bardzo z czerwoną cebulą, miodem i rodzynkami. Marynowane w czerwonym winie
    • arribeth Re: Jak robicie śledzie. 13.09.20, 13:21
      yyyy
    • bialeem Re: Jak robicie śledzie. 13.09.20, 17:30
      z jabłkiem, cebulką i śmietaną i z cebulką, rodzynkami i pomidorami.
    • miriam_73 Re: Jak robicie śledzie. 13.09.20, 17:40
      Ostatnio zrobilam z drobno siekanym porem oraz marynowanym imbirem.
      • mimfa Re: Jak robicie śledzie. 14.09.20, 09:41
        Takim imbirem jak do sushi?
        • miriam_73 Re: Jak robicie śledzie. 14.09.20, 22:05
          dokladnie takim. posiekałam drobno pora, przede wszystkim białą część, troszkę tylko zielonej do koloru i smaku, 1 słoiczek różowego imbiru - imbir rozdrobniłam, całą zalewę dodałam do pora, lekko ugniotłam. Śledzie matjasy Lisnera (opakowanie 750 g): zlałam olej do tej mieszanki imbirowo-porowej, śledzie pokroilam w nieduże kawałki i w pudełku układałam śledzie i warstwę tej "pierzynki", śledzie i por z imbirem, do wyczerpania. dolałam trochę oliwy z oliwek, wsadziłam na 2 dni do lodówki i potem zostały pożarte smile ze świeżym żytnim chlebkiem. Proste, szybko się robi i jest smaczne.
    • konsta-is-me Re: Jak robicie śledzie. 13.09.20, 19:06
      Kazde.
      Najchetniej po sultansku ,z rodzynkami.
      Lepiej w occie niz oleju.
      I nie lubię zbyt slonych.
      Ale generalnie kazde.
      • kokosowy15 Re: Jak robicie śledzie. 13.09.20, 19:45
        W sosie śmietanowym - że z zblanszowana cebula, octem winnym, goździkami i liściem laurowym, a pozniej dodana do śmietany z mandarynka i ananasem (z puszki). Z olejem rzepakowym nierafinowanym i cebula. Z olejem rafinowanym i rodzynkami i suszonymi śliwkami. Marynowane. Smażone w cieście naleśnikowym.
      • damartyn Re: Jak robicie śledzie. 13.09.20, 20:00
        Cebula w kosteczkę ( dużo ) , do ciepłego oleju na patelnię i mieszamy do pierwszego zeszklenia ( nie za długo , żeby nie była paćka) posypujemy oregano, rozmarynem, bazylią, cząbrem ( wszystko suszone z paczkiwink ), dodajemy parę goździków . Lekko posolić, popieprzyć i dodać kopiastą łyżeczkę cukru. Wmieszać, poczekać aż wystygnie i jedziemy- warstwa wymoczonych płatów śledziowych , warstwa cebulki w przyprawach, warstwa śledzi, warstwa cebulki.... Mniam, pychotka.
    • bei Re: Jak robicie śledzie. 14.09.20, 11:21
      W salsie pomidorowy-paprykowej, w marynacie z soku cytrusów i zieleniną, z papryką w różnych kolorach, szczypiorem i koprem i sokiem z cytryny, tradycyjne- cebula, oliwa, albo w śmietanie z cebulą. Po marszałkowsku (wpierw zalewa octowa z liściem laurowym, zielem, cukrem), później sos z dodatkiem marynowanych grzybów, cebuli , ogórków kiszonych i odrobiny majonezu i większej ilości jogurtu)
      • yyasminka1234 Re: Jak robicie śledzie. 14.09.20, 11:34
        A.w zalewie dlugo trzeba trzymac?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka