Dodaj do ulubionych

Jak często odwiedzacie rodziców?

12.09.20, 22:30
Jak często odwiedzacie rodziców? Ja u mojej mamy byłam 13 m-cy temu i ona nie widzi potrzeby widywania mnie i wnuków. Za każdym razem jak rozpoczynam rozmowę tel co porabia to dostaję odpowiedź że siedzi sama i się nudzi. Nigdy nie padło z jej strony zaproszenie by przyjechać do niej a jak ja mówię że przyjedziemy to ona że nie jest przygotowana i tak w ogóle to po co? Przykro mi bo niedawno (1,5 roku temu) przeprowadziła się bliżej mojego miasta i mówiła że chce być bliżej dzieci. Mieszka w domu dwurodzinnym z moim bratem, jego żoną i wnuczką.
Obserwuj wątek
        • eveeveeve2 Re: Jak często odwiedzacie rodziców? 13.09.20, 12:58
          A skad wiesz ze nie chcą? Wystarcxy powiedzieć : moze zobaczymy się w weekend? Jak odzew bedzie pozytywny to ustalacie czy u rodzicow czy u was. Nie ma tu zadnego wpraszania. Moi rodzice np wolą zebysmy my do nich przyjeżdżali. Nie zawsze sami to proponują (wychodzą z założenia ze mamy swoje sprawy i nie chca sie narzucac). Ale jak czytam forum to mam mocno nienormalne stosunki z rodzina.
        • mama0208 Re: Jak często odwiedzacie rodziców? 13.09.20, 13:14
          Mama była u mnie w sierpniu zaproszona na urodziny wnuka. Za każdym razem mówi jak jest fajnie i musi częściej przyjeżdżać do nas. Jednak bywa tylko jak ja zaproszę na uroczystość. Chociaż zapraszam ja jak jedzie na zakupy koło mojego domu, żeby chociaż wpadła na kawę ale niestety nie korzysta z zaproszenia. Zawsze tak było np nigdy nie odwiedziła mnie w szpitalu, nie zaprasza na święta a u nas była pare razy. Jak mówię żeby przyjechała to odpowiada ze nie ma nic dla dzieci. Mówię jej ze ma nie kupować żadnych słodyczy dla dzieci tylko przyjeżdżać.
        • hosta_73 Re: Jak często odwiedzacie rodziców? 13.09.20, 17:22
          "Jesli chcemy sie z kims zobaczyc, to go - uwaga - ZAPRASZAMY DO SIEBIE!"

Takie sztywne zasady w stosunku do rodziców są dla mnie dziwaczne, ale w sumie rozumiem, że każdej rodzinie może być inaczej.

Nie dziwię się autorce że jej przykro.
    • eliszka25 Re: Jak często odwiedzacie rodziców? 13.09.20, 07:28
      Mam daleko, więc rzadko, średnio 3-4 razy w roku. Tylko wtedy jesteśmy u nich na dłużej, zwykle tydzień lub dwa. Zdarza się, że dzieci lub ja z dziećmi spędzamy u moich rodziców większość letnich wakacji. Rodzice zawsze nie mogą się doczekać i niemal za każdym razem, jak dzwonię, dopytują się, czy aby napewno przyjedziemy na wakacje czy święta.
    • mid.week Re: Jak często odwiedzacie rodziców? 13.09.20, 07:42
      mama0208 napisał(a):

> Mieszka w domu dwurodzinnym z moim bratem, jego żoną i wnuczką.

Może jest po prostu zmeczona towarzystwem na codzień i w wolnej chwili chce pobyc w ciszy i spokoju?
      A może tak sie kryguje "zeby nie robic kłopotu", żebyś nie musiala jechać do niej?
      Ja bym raz pojechala chocby na kawę, bez zaproszenia i wyczuła na miejscu czy sie cieszy z odwiedzin czy faktycznie ich nie chce, pogadałabym o co jej chodzi z tym trzymaniem dystansu.
      • mama0208 Re: Jak często odwiedzacie rodziców? 13.09.20, 08:28
        sama nie wiem.... jak dzwonię do niej np. w niedzielę to ma pretensje do brata i jego rodziny że nie ma ich cały dzień. Często narzeka że przesiedziała sama niedzielę. Wiem, że nie ma takiego obowiązku ale nigdy nie zajmowała się wnukami (za wyjątkiem dziecka brata), nie przychodziła na dzień babci do przedszkola. Ostatnio w styczniu wręcz wypłakałam żeby przyszła pierwszy i ostatni raz na przedstawienie do przedszkola. Nawet nie chce mi się do niej dzwonić. Ostatnio pół godziny ponarzekała na brata i synową, o sobie dużo mówiła i ani razu nie zapytała co u mnie. Mój najmłodszy syn poszedł do 1 klasy a ona nawet nie zainteresowała się jak jest w tej szkole.
    • kasiaakasiaa Re: Jak często odwiedzacie rodziców? 13.09.20, 10:16
      Najrzadziej raz na 2 tyg. W czasie pandemii zdalnego nauczania praktycznie .ieszkalismy razem smile bylo nam miłosmile kocham rodzicow, oni nas nie wyobrazam sobie inaczej.
      Dziwi mnie tutaj liczba osób mających tak luzny kontakt z bajwazniejszymi ludzmi w naszym zyciu.lyzny lub wręcz zły, tak zly ze wizyta raz 2x w roku to max.
      W realu nie znam nikigo kto stronilby od rodziców.
    • ga-ti Re: Jak często odwiedzacie rodziców? 13.09.20, 10:37
      Kilka razy w roku, kiedyś częściej, im dzieci starsze to rzadziej, bo w weekendy mamy różne zobowiązania.
      Mieszkamy daleko, więc wizyty z noclegiem. W wakacje jeździmy na dłużej.
      Rodzice do nas też jakoś rzadko, a teraz przez covida to już całkiem kiepsko, bo się boją.
      Czuję, że za rzadko się widujemy, rodzice coraz starsi. Dzwonimy raz, dwa razy w tygodniu.

Myślę, że rada wproś się i wyczuj sytuację na miejscu jest dobra.
      Choć moi też czasem miewają akcje typu nie mamy czasu, siły, mamy inne plany i w sumie to nie wiem o co im chodzi.
    • asia_i_p Re: Jak często odwiedzacie rodziców? 13.09.20, 10:37
      Teściów dwa razy na miesiąc, mojego tatę raz na miesiąc. Różnica wynika z tego, że on jeszcze pracuje, przy tym jest bardziej aktywny i trudniej dobrać datę, natomiast teściowie są emerytami od długich lat (teść - wojskowy przeszedł na emeryturę przed pięćdziesiątką, teściowa poszła na wcześniejsza przy redukcji zatrudnienia w swoim zakładzie też w wieku mniej więcej 50 lat), później przez jakiś czas jeszcze łapali prace dorywcze, ale od circa dziesięciu lat siedzą w domu, podróżować nie lubią, kina nie lubią, teatru nie lubią, muzea mogą nie istnieć - więc się nudzą. Oni chcieliby się widywać nawet co tydzień, ale my z kolei staramy się chociaż jeden weekend w miesiącu bezwyjazdowy.
    • asia_i_p Re: Jak często odwiedzacie rodziców? 13.09.20, 10:45
      To może się umówcie "na mieście" w mieście, gdzie ona mieszka? Albo na spacer w połowie drogi? Może ma wyższe standardy niż obecni współmieszkańcy i wstydzi się bałaganu, ale w niekrępujących okolicznościach by się chętnie spotkała?
    • koronka2012 Re: Jak często odwiedzacie rodziców? 13.09.20, 10:50
      Daruj sobie bo najwidoczniej nikt cię tam nie wygląda. Znajdź rodzinie jakieś alternatywne weekendowe aktywności i nie łudź się że matka kiedykolwiek się zmieni. Ona przeprowadziła się bliżej ze względu na brata nie na ciebie i twoje dzieci.
    • agrypina6 Re: Jak często odwiedzacie rodziców? 13.09.20, 12:07
      Moja matka, osoba specyficzna. Ostatnio chciałam jej syna na godzinę zostawić, żeby mieli oboje szanse pobyć ze sobą, porozmawiać. Jednym tchem wyartykuowala, że nie, bo się będzie nudził z dorosłymi. Nie to nie. Ale też to była kropka nad i. Może wpadnę z 2 razy w roku na pół godziny i zadzwonię co kilka miesięcy. Skoro onama nas gdzieś to i ja nie mam zamiaru się starać
    • pyza-wedrowniczka Re: Jak często odwiedzacie rodziców? 13.09.20, 13:08
      My po kilka razy w miesiącu. Ale mieszkamy bardzo blisko i mamy swobodne relacje. Więc nie zawsze musi to być obiad/kolacja. Czasami wpadnę na pół godziny, bo akurat coś mamie kupiłam, albo ona dzwoni że narobiła gołąbków i możemy sobie zabrać. Raz na kilka tygodni zostawiamy rodzicom dziecko itp. Ale my mamy to szczęście, że rodziców i teściów mamy bardzo w porządku i do tego mieszkają na tym samym osiedlu.
        • mama0208 Re: Jak często odwiedzacie rodziców? 13.09.20, 17:05
          Dziwne ale tak było zawsze. Gdy mieszkała 60 km ode mnie odwiedzałam ja trzy razy w roku, przywoziłam zakupy, kupiłam węgiel. Odkąd kupila dom 10 km ode mnie wspólnie z bratem byłam raz jak poprosiła by zrobić jej podłogę w dwóch pokojach. Bratowa jak nas zobaczyła skwitowała po co oni przyjechali. Ostatnio mam dużo przemyśleń z racji pandemii. W końcu zaczęłam się buntować bo widzę ze moje dzieci nawet o niej nie wspominają. Mam swoje dzieci, cześć już dorosłych. Lubie gdy przyjeżdzają na weekend czy święta. Nie mogę mojej mamy zrozumieć. Zachowuje się tak jakby miała tylko jedno dziecko, jedna wnuczkę. Moja siostra jeszcze u mamy nie była w nowym domu.
          • pani_tau Re: Jak często odwiedzacie rodziców? 13.09.20, 19:06
            Może bratowa ma jakiś wpływ na zachowanie matki, diabli wiedzą.
            Z tego co piszesz to nigdy nie byłyście blisko,skoro widywalyscie się trzy razy do roku.
            Dzieci masz dorosłe, wnosze więc, że jesteś po czterdziestce, więc za sobą masz przynajmniej dwadzieścia lat takich słabych kontaktów, co się więc stało, że nagle odczulas to dobitniej niż zwykle?
            • mama0208 Re: Jak często odwiedzacie rodziców? 13.09.20, 19:35
              Być może że to wpływ bratowej. Brat też dzwoni do mnie wtedy jak jego żona w pracy albo jedzie autem i zatrzyma się na poboczu żeby swobodnie porozmawiać. Mam prawie 50 lat i jeszcze dwójkę małych dzieci. Jak widzę gdy pierwszaki w szkole są odbierane przez dziadków prawie codziennie to serce boli. Moja mama mi nigdy nie pomagała. Obecnie zajmuje się najmłodszą wnuczką od brata (jednak potrafi się zająć takim maluchem). Ja z powodu małych dzieci musiałam zwolnić się z pracy. Nie daję rady.... jestem już starsza, teściowie daleko.
              • hosta_73 Re: Jak często odwiedzacie rodziców? 14.09.20, 16:18
                Może mama obawia się, że ją zaangażujesz w opiekę nad młodszymi? Albo bratowa nieźle miesza i mama woli, żebyś się tam nie pokazywała. Napisałaś, że kiedyś chamsko cię przywitała. No ja na takie stwierdzenie "a co ona tu robi"albo "a ona po co tu przyjechała" (nie pamiętam jak napisałaś, coś w tym stylu) od razu bym jej coś do słuchu odpowiedziała. Mimo, że nie lubię takich konfrontacji.
    • chersona Re: Jak często odwiedzacie rodziców? 13.09.20, 17:15
      2 razy w miesiącu (przy czym kiedy przyjeżdżam to zostaję na noc lub dwie, odkurzam, zmywam podłogi) i codzienne rozmowy telefoniczne. czasem chciałabym, żeby ona do mnie przyjechała, bo choć mieszkamy w jednym mieście, to dość daleko od siebie, ale jej wygodniej, kiedy do niej przyjeżdżać. i potrafi narzekać na dzieci (brata i mnie), że na starość przyszło jej samej siedzieć.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka