Dodaj do ulubionych

Dlaczego panicznie boję się wirusa

12.09.20, 23:02
Wydawało mi się, że w wirusa wierzę tak trochę. Stosuję zalecenia. Wczoraj okazało się, że osoba z którą czasem się spotykam jest na kwarantanie. PANIKA totalna. Dlaczego?? Bo

jakieś 40 lat temu miałam : kolejne diagnozy : odra, szkarlatyna, mononukleoza, kolagenoza , toczeń skórny, nie wiadomo. Trwało jakieś 6 lat i przeszło. Został mi fałszywie dodatni odczyn Wassermana i talk i gliceryna w schowku.
Drugi wirus bardziej przeorał mi życie. jakieś 15 lat temu w długi weekend przypuszczalnie wirusowe zapalenie krtani. Grzecznie chciałam wyleżeć, ale szóstego dnia przylepiłam się do jaśka. w przychodni pani doktor zapytała czy zawsze sece mi tak bije, i od kiedy mam oko jak pomidor (zupełnie czerwona gałka oczna) i przepisała paracetamol. W tabletkach, a mówiłam, że nie przełknę. Po drugiej wizycie w przychoni zrezygnowała bo czułam się fatalnie i po drodze zaszłam do jakiejś prywatnej przychodni z pytaniem czy jakis lekarz przyjmie mnie na cito. Był kardiolog. Echo serca, EKG wszystko ok. tachykardia 130. Zlecił mnóstwo badań i stwierdził że to na pewno tarczyca. Udało mi się prywanie dostac do laryngologa- cały zestaw antybiotyków bo zatoki. Niwstety tarczyca ok, a ja wręcz umieram. Wszelkie badania w normie. Nie jestem w stanie wejść po schodach na pierwsze piętro. w nocy wpierw myślałam, że się posikałam, ale to tylko poty. śpię w workach na śmiecie i zlewam ponad ok pół litra potu. Dochodzi biegunka ( do 12 jestem z5 razy w toalecie )i lekkie ale ciągłe bóle brzucha, potem np skóry na głowie i tułowiu. to moment w którym zaxzynam wariować. Telefony zaufania HIV czy chłoniaka mówią że po trzech miesiącach powinnam już umrzeć. Ale żyję
co zostało? tachykardia, podwyższona temperatura nerwica i depresja.A i zespół jelita wrazliwego.
A jeśli trafi mnie covid?
Obserwuj wątek
    • treo.tralve Re: Dlaczego panicznie boję się wirusa 12.09.20, 23:20
      zalecam psychoterapię uncertain a wcześniej psychiatrę- serioserioserio
      • 123zielona123 Re: Dlaczego panicznie boję się wirusa 12.09.20, 23:31
        tak, mam psychoterapię i psychiatrę ale to nie zmienia tego co było
    • gyubal_wahazar Re: Dlaczego panicznie boję się wirusa 12.09.20, 23:20
      Współczuję, ale jeśli w Twoim przypadku medycyna akademicka okazała się bezsilna, może warto zainteresować się medycyną naturalną ?
      • chococaffe Re: Dlaczego panicznie boję się wirusa 12.09.20, 23:32
        Zięba? big_grin
        • gyubal_wahazar Re: Dlaczego panicznie boję się wirusa 13.09.20, 00:15
          Czoki ? big_grinbig_grin
        • fitfood1664 Re: Dlaczego panicznie boję się wirusa 13.09.20, 08:37
          taaaa, bo tylko Zięba jeden jedyny praktykuje MN, weź się ty doszkol zamiast bredzić
      • a23a23 Re: Dlaczego panicznie boję się wirusa 13.09.20, 04:02
        O, znowu próbujesz... Że też Ci się jeszcze nie znudziło...
        Nie ma "medycyny naturalnej". Jest tylko "medycyna".

Btw. byłeś dzisiaj na manifestacji przeciwko pLandemii?
        • bistian Re: Dlaczego panicznie boję się wirusa 13.09.20, 04:34
          a23a23 napisała:

> O, znowu próbujesz... Że też Ci się jeszcze nie znudziło...
          > Nie ma "medycyny naturalnej". Jest tylko "medycyna".

Mylisz się. Jest medycyna naturalna, leczymy się sami ziołami i innymi specyfikami, a potem, naturalnie, umieramy...
          big_grin
          • morgen_stern Re: Dlaczego panicznie boję się wirusa 13.09.20, 07:16
            😀 dobre
          • fitfood1664 Re: Dlaczego panicznie boję się wirusa 13.09.20, 08:38
            pajacuj, dopóki lekarz ci nie powie "nic więcej nie mogę dla pana zrobić"
            • a23a23 Re: Dlaczego panicznie boję się wirusa 13.09.20, 08:46
              fitfood1664 napisał(a):

> pajacuj, dopóki lekarz ci nie powie "nic więcej nie mogę dla pana zrobić"

Za to Ziebianin nigdy tak nie powie. Zawsze ma nowy specyfik, za kolejne kilka stoweczek.
              Nawet jak juz w trumnie jednak noga bedziesz, bedzie przekonywal ze "ustrukturyzyje wolne rodniki" i na pewno pomoze.
              • h_albicilla Re: Dlaczego panicznie boję się wirusa 13.09.20, 08:56
                Mało który lekarz jest w stanie przyznać się, że nic już dla pacjenta zrobić nie potrafi. Zawsze wciśnie jakieś inne tabletki albo będzie wmawiał, że nie ma efektów to dlatego, że nie bierzesz ich regularnie albo, że to to co masz jest nieuleczalne ale leki brać musisz do końca życia bo będzie jeszcze gorzej
          • h_albicilla Re: Dlaczego panicznie boję się wirusa 13.09.20, 08:43
            po medycynie "akademickiej" też się umiera
    • taki-sobie-nick Re: Dlaczego panicznie boję się wirusa 12.09.20, 23:20
      Śpisz w workach na śmiecie?!
      • 123zielona123 Re: Dlaczego panicznie boję się wirusa 12.09.20, 23:24
        Nie, to trwało jakiś miesiąc
        • taki-sobie-nick Re: Dlaczego panicznie boję się wirusa 12.09.20, 23:30
          Przepraszam, ale co masz na myśli przez to określenie? Robisz z nich piżamę czy co?
          • prezent_urodzinowy Re: Dlaczego panicznie boję się wirusa 13.09.20, 06:57
            Mnie bardziej zainteresował talk i gliceryna. O co chodzi?
    • hummorek Re: Dlaczego panicznie boję się wirusa 12.09.20, 23:27
      Aha.
    • h_albicilla Re: Dlaczego panicznie boję się wirusa 13.09.20, 06:37
      jakieś straszny syf chyba jesz jeśli jesteś tak schorowana
      • ajaksiowa Re: Dlaczego panicznie boję się wirusa 13.09.20, 07:01
        Przy tylu chorobach masz czas na życie seksualne,rodzinne.....?😵😵
    • 123zielona123 Re: Dlaczego panicznie boję się wirusa 13.09.20, 22:07
      Aż tak schorowana nie jestem. Pierwsza choroba mineła 35 lat temu. Talk i gliceryna to składniki do zrobienia pudru w płynie. Atak "choroby" polegał na powiększeniu węzłów chłonnych i wyspce na najczęściej na nadgarstkach. jak nie zdążyłam w ciagu pół godziny to zanikał naskórek- powstawały mokre czerwone plamy.
      Ale doceniam to, że mam skórę.
      Po drugim przypadku została mi tachykardia i wrażliwe jelito. Ale fakt,życie seksualne ,rodzinne i zawodowe się posypało kompletnie.
      Właściwie to chciałam npisać, że moje dwa spotkania z wirusem skończyły się takimi, koszmarnymi powikłaniami. Kiedyś o tym nie mówiono. co najwyżej bezpłodność po śwince,albo zastawli po anginie. A covid podobno powikłania lubi.
      • nangaparbat3 Re: Dlaczego panicznie boję się wirusa 13.09.20, 22:14
        Gazecia, weź se na wstrzymanie, naprawdę już pieprzysz w bambus na różowo sad
        • nangaparbat3 Re: Dlaczego panicznie boję się wirusa 13.09.20, 22:17
          Ja zresztą doceniam Twoje poczucie humoru, ale są granice.
          Dla mnie jest nią dziewczynka, 14 lat, która nie przychodzi do szkoły, bo mieszka sama z mamą, a mama ma POChP. Nie mogę przestać o nich myśleć, a Ty tu śmichy chichy. No weź.
    • bergamotka77 Re: Dlaczego panicznie boję się wirusa 13.09.20, 22:10
      Jesteś psychiczna.
      • 71tosia Re: Dlaczego panicznie boję się wirusa 13.09.20, 22:21
        a ty? Stawiasz taka diagnoze na podstawie wpisu na forum...
      • ajr27 Re: Dlaczego panicznie boję się wirusa 13.09.20, 22:37
        O tak!
        Korba jak 150
    • 71tosia Re: Dlaczego panicznie boję się wirusa 13.09.20, 22:30
      mysle ze powinnas poszukac dobrego lekarza, to ze meczy cie wejscie na schody moze znaczyc ze masz problem rzeczywisty. . Dopiero jak nic nie znajdziesz, zaczac leczyc tekze nerwy. Byc moze to psychosomatyczna reakcja?
      • 123zielona123 Re: Dlaczego panicznie boję się wirusa 13.09.20, 23:10
        Powiedziałabym, że wydałam majątek na lekarzy, ale to były tylko zaskórniaki.
        Lekarze są różni, ale każdy zajmuje się tylko swoją działką. Po pół roku robienia badań, które były w normie, doszłam do wniosku,że zwariowałam i zdecydowałam się na psychiatrę, ale to był totalny niewypał.
    • memphis90 Re: Dlaczego panicznie boję się wirusa 14.09.20, 10:12
      Czyli poszłaś do laryngologa z powodu zapalenia spojówki i tachykardii i dostałaś zestaw antybiotyków na zapalenie zatok, po których z kolei dołączyła biegunka...?

I to byly JEDYNE dwa wirusy, a jakimi zetknęłaś się w życiu...?
    • yuka12 Re: Dlaczego panicznie boję się wirusa 14.09.20, 13:55
      Osoba z bliskiego otoczenia miała, ja prawdopodobnie też (choć bez typowych objawów). Mam astmę, różne alergie, jestem po 50. i nadal żyję i mam się dobrze 😁. Po wirusie zostało tylko zmęczenie, które już też mija.
      A na panikę radzę normalne środki zapobiegawcze + tabletki uspakajające - pozwolą się wysypiać i lepiej przechodzić zachorowania.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka