Dodaj do ulubionych

szczepionka na grype ?

13.09.20, 22:48
jest gdzies dostepna w Warszawie? W jednej z aptek powiedziano mi ze od sierpnia prowadza zapisy i na 500 osob na liscie dostali 3 (!) szczepionki. W przychodniach tez nie ma. Ze szczepionka na pneumokoki tez problem. Co sie dzieje? Rodzice sa w grupie ryzyka chcieli sie zaszczepic jak co roku, ale chyba szanas w tym roku nie ma.
Obserwuj wątek
    • eveeveeve2 Re: szczepionka na grype ? 13.09.20, 23:06
      Moi rodzice na grypę się nie szczepią i nie zamierzają. W roku w którym tata sie skusił na szczepionkę rozchorował sie tak, ze niemal zszedł. Na pneumokoki zalapali się na ostatnie dwie szczepionki w przychodni.
      Panstwo z kartonu.
    • lodomeria Re: szczepionka na grype ? 14.09.20, 05:12
      Co roku w Polsce szczepi się zaledwie 4% społeczeństwa i w związku z tym tyle szczepionek się +- zamawia. Do tego chyba nie są przez nikogo w Polsce produkowane więc nie da się szybko zwiększyć zamówienia. Ze względu na covid na całym świecie zwiększyło się zainteresowanie szczepionkami na grypę. Wystarczy, że w Polsce zainteresowanych jest w tym roku nie 4%, a 15% (a pewnie jest o wiele więcej) populacji, do tego rząd, który nie przygotował programu szczepienia najbardziej narażonych czy dla konkretnych zawodów i mamy chaos. To tylko przedsmak tego, jak PiS zadbał o szczepionkę na covid.
      • paskudek1 Re: szczepionka na grype ? 14.09.20, 08:06
        Co roku byliśmy w tych 4 % szczepiących bo syna szczepię. I zawsze bez problemu kupowałam szczepionkę. W tym roku gdyby nie pomoc znajomej która mogła łazić po aptekach przed południem to w życiu bym nie dostała
      • 1unia4 Re: szczepionka na grype ? 14.09.20, 18:31
        lodomeria napisała:

> Co roku w Polsce szczepi się zaledwie 4% społeczeństwa i w związku z tym tyle s
        > zczepionek się +- zamawia. Do tego chyba nie są przez nikogo w Polsce produkowa
        > ne więc nie da się szybko zwiększyć zamówienia. Ze względu na covid na całym św
        > iecie zwiększyło się zainteresowanie szczepionkami na grypę. Wystarczy, że w Po
        > lsce zainteresowanych jest w tym roku nie 4%, a 15% (a pewnie jest o wiele więc
        > ej) populacji, do tego rząd, który nie przygotował programu szczepienia najbar
        > dziej narażonych czy dla konkretnych zawodów i mamy chaos. To tylko przedsmak t
        > ego, jak PiS zadbał o szczepionkę na covid.

Ale zamówienia na szczepionki były kontraktowanie przed wybuchem epidemii
        • lodomeria Re: szczepionka na grype ? 15.09.20, 09:25
          Zobacz sobie, jak zareagowała Australia, która sezon grypowy zaczynała w maju. Masowe szczepienia, dużo ludzi szczepionych za darmo, dużo obowiązkowo, szczepionki dostępne po prostu w drogeriach i na miejscu aplikowane. Spadek przypadków grypy w porównaniu do zeszłego roku trzystukrotnie. Też nie wiedzieli o pandemii, a jednak byli w stanie się zorganizować.
          • 1unia4 Re: szczepionka na grype ? 15.09.20, 15:23
            lodomeria napisała:

> Zobacz sobie, jak zareagowała Australia, która sezon grypowy zaczynała w maju.
            > Masowe szczepienia, dużo ludzi szczepionych za darmo, dużo obowiązkowo, szczepi
            > onki dostępne po prostu w drogeriach i na miejscu aplikowane. Spadek przypadków
            > grypy w porównaniu do zeszłego roku trzystukrotnie. Też nie wiedzieli o pandem
            > ii, a jednak byli w stanie się zorganizować.

Eeeeee szczepienia dostępne drogeriach aplikowania na miejscu!!!???
            Obyśmy my tak nie musieli
            Rozumiem , że kasjer w Rossmanie kwalifikuje, podaje i w razie czego ratuje ze wstrząsu?
            • lodomeria Re: szczepionka na grype ? 16.09.20, 01:01
              Nie, w drogerii (w Australii raczej wszystkie działają tak, jak Super-pharm, a nie Rossman, czyli że masz zawsze wykwalifikowanych farmaceutów na miejscu) jest wyznaczone pomieszczenie na zapleczu, gdzie osoba z odpowiednimi kwalifikacjami wykonuje zastrzyk. Wszystko po to, żeby właśnie a) było jak najłatwiej się zaszczepić, b) żeby nie zawalać przychodni pracą, którą można zorganizować inaczej, c) zdrowi ludzie nie mieszają się w poczekalniach do lekarza z chorymi. Oczywiście, jeśli masz potrzebę, to możesz zawsze iść do lekarza.
              • 1unia4 Re: szczepionka na grype ? 16.09.20, 11:09
                lodomeria napisała:

> Nie, w drogerii (w Australii raczej wszystkie działają tak, jak Super-pharm, a
                > nie Rossman, czyli że masz zawsze wykwalifikowanych farmaceutów na miejscu) je
                > st wyznaczone pomieszczenie na zapleczu, gdzie osoba z odpowiednimi kwalifikacj
                > ami wykonuje zastrzyk. Wszystko po to, żeby właśnie a) było jak najłatwiej się
                > zaszczepić, b) żeby nie zawalać przychodni pracą, którą można zorganizować inac
                > zej, c) zdrowi ludzie nie mieszają się w poczekalniach do lekarza z chorymi. Oc
                > zywiście, jeśli masz potrzebę, to możesz zawsze iść do lekarza.

U nas rowniez trwaja prace nad wprowadzeniem szczepień w aptekach. Wiąże się to ze zmiana przepisów prawa farmaceutycznego, przeszkolenia personelu, przygotowania pomieszczeń( przecież nie każda apteka ma wolne), wycenieniu takiej usługi.W Australii z pewnością nie zrobiono tego w 5 min.

Pomijam już fakt że w DROGERII superfarm nie ma farmaceutów ( są na części aptecznej i ewentualnie tam można szczepic.A nie w drogerii)
            • 71tosia Re: szczepionka na grype ? 15.09.20, 17:27
              w teorii ..., moim rodzice od wielu lat sa wlasnie w grupie ktora moglaby dostac szczepionke za darmo, od kilku lat zawsze musza ja kupic. W duzej przychodni w Warszawie dostaja takich darmoych szczepionek duzo mniej niz chetnych. Ale nawet z kupieniem juz w zeszlym roku byl problem, w tym roku dramat.
              • 1unia4 Re: szczepionka na grype ? 15.09.20, 18:30
                Pewnie tak
                Trudno tu jednak mówić o teorii .Faktem jest, ze są ludzie którzy po zapisie szczepia się bezpłatnie
                Nie wątpię, że źle jest - bo za mało szczepionek
                Gdyby było za duzo szczepionek w stosunku do chętnych- też źle, bo miasto wyrzuca pieniądze w błoto
    • anika772 Re: szczepionka na grype ? 14.09.20, 07:11
      Porzuć nadzieję, zabraknie jej wszędzie.
      U nas w robocie postanowiono zafundować szczepionkę pracownikom. Nie wpisałam się na listę, bo szczepić się nie zamierzam, ale zastanawiałam się, skąd ją wezmą.
      • sabek81 Re: szczepionka na grype ? 14.09.20, 09:28
        anika772 napisała:

> Porzuć nadzieję, zabraknie jej wszędzie.
        > U nas w robocie postanowiono zafundować szczepionkę pracownikom. Nie wpisałam s
        > ię na listę, bo szczepić się nie zamierzam, ale zastanawiałam się, skąd ją wezm
        > ą.
        U nas też były zapisy ale zaszczepiłam się we własnym zakresie, jak bym miała czekać na pracową to pewnie bym się nie doczekała
      • sabek81 Re: szczepionka na grype ? 14.09.20, 11:16
        marszawka napisał(a):

> Nie wiem czy gdzieś jest, ale w Medicoverze w Wawie poinformowali mnie, że będą
        > ją mieć końcem września i wtedy ruszą zapisy na szczepienia.

Ja zapisywałam rodzinę w tamtym tyg już na koniec września
          • sabek81 Re: szczepionka na grype ? 14.09.20, 20:22
            marszawka napisał(a):

> No widzisz, a mnie odesłano na drzewo. Ale zapisałeś się na usługę Internista-s
            > zczepienie czy konkretnie przeciwko grypie?
            Nie ma znaczenia, najpierw kwalifikacja u lekarza a potem szczepienie, zapisywalam tak i na grype i na pneumokoki w roznych terminach
    • mdro Re: szczepionka na grype ? 14.09.20, 11:54
      A daj spokój... Moi rodzice też z grupy ryzyka (nie tylko wiek, ale i choroby współistniejące, w tym w przypadku mamy pochp), szczepią się na grypę od lat, właśnie rozmawiałam z mamą, że może, może jej się uda - jeśli zaprzyjaźniona lekarka dostanie szczepionkę. I pies trącał - refundowana, bezpłatna, pełnopłatna, byleby była.

A dlaczego szczepionek nie ma, to doskonale wiadomo - nasz wspaniały, dbający o Polaków rząd nie wpadł na pomysł, by na wiosnę zgłosić zwiększone zapotrzebowanie. Ministerstwo oczywiście umywa ręce "bo ono przecież szczepionek nie zamawia". Zacytuję z zalinkowanego już artykułu "Najwyraźniej polityka lekowa w Polsce robi się sama i ostatnio kiepsko jej idzie".
    • joyce_byers Re: szczepionka na grype ? 14.09.20, 12:03
      Nie szczepię się przeciwko grypie. Ile razy tp zrobiłam, tyle razy miałam sezon z głowy z powodu okołogrypowych zakażeń. W sezonach nie szczepiennych cisza i spokój. Reszta rodziny podobnie. Gdzieś mi ostatnio mignął art, w którym zakaźnik tłumaczył możliwość częstszych chorób okołogrypowych po szczepieniu przeciwko grypie.
      • snajper55 Re: szczepionka na grype ? 14.09.20, 20:37
        kk345 napisała:

> Napisz do kancelarii PADa, on zapowiadał, że się nie zaszczepi, więc ta jego da
        > wka jest do wzięcia big_grin

Powiedział tak aby zdobyć głosy antyszczepów i już na pewno jest zaszczepiony. Aż tak głupi to on nie jest.

S.
    • szafireczek Re: szczepionka na grype ? 14.09.20, 17:39
      Mam nadzieję, że nikt nigdy nie wymyśli szczepionki na grypę, tylko przeciw grypiesmile
      A oficjalne info jest takie:
      W każdym sezonie grypowym opracowywana jest nowa szczepionka przeciw grypie sezonowej. Szczepionka w nowym sezonie grypowym zwykle dostępna jest od połowy września.

W najbliższym sezonie 2020/2021 szczepionki przeciw grypie powinny być dostępne we wrześniu. Z informacji z Ministerstwa Zdrowia wynika, że na początku września pojawi się na rynku szczepionka donosowa podawana dzieciom i młodzieży, a od połowy września będą dostępne pozostałe szczepionki podawane we wstrzyknięciu dla dorosłych i dzieci.
      szczepienia.pzh.gov.pl/faq/kiedy-bedzie-dostepna-szczepionka-przeciw-grypie-w-najblizszym-sezonie/

Ciekawe, jak będzie wygladała dystrybucja, skoro ludzie zapisują się po kilka/kilkanaście razy do kolejki w różnych aptekach? Czy to jakoś systemowo ktoś ogarnia?
      • 71tosia Re: szczepionka na grype ? 14.09.20, 19:55
        w aptece obok rodzicow liste zamknieto (ok 500 osob czeka). Jak wyjasnila kierowniczka apteki nie ma juz sensu ludzi do niej dopisywac bo tyle szczepionek z pewnoscia i tak nie dostana. W aptece mojej znajomej list z zapisami nie prowadza, jak sie szczepionki pojawia to beda sprzedawac, tyle ze ona na razie nie umie powiedziec ani ile dostanie ani kiedy. Do dzis nie dostali ani jednej.
        Watpie by ktos to systemowo ogarnial, zwlaszcza w tym roku.
    • lianis Re: szczepionka na grype ? 14.09.20, 20:33
      Juz w sierpniu kolezanka ktora jest kierownikiem w znanej sieci aptek mowila ze ludzie przychodza pytac o szczepionki na grype, choc one dopiero we wrzesniu beda dostepne i chcieli sie zapisywac, wiec podejrzewam ze do teraz juz kolejki moga isc w setki osob
      • 1unia4 Re: szczepionka na grype ? 15.09.20, 07:06
        Nie dla uprzywilejowanych.Teraz może to sprawiać takie wrażenie bo wszyscy chcą się zaszczepić już 1.09
        Co roku o tej porze było znikome zainteresowanie
        Co roku szczepionki są dostarczane do aptek cyklicznie
        Kontraktowanie ilości zakupu było przed pandemią
        • novembre Re: szczepionka na grype ? 15.09.20, 13:11
          Dokładnie. Co roku zainteresowanie szczepionką przeciw grypie jest znikome, więc nie dziwcie się, że nikt nie zakontraktuje nagle 8 mln sztuk. I tutaj - wyjątkowo - nie zwalajcie winy na rząd.
          Odwracając sytuację, Szumowski na początku pandemii kontraktuje miliony szczepionek dla Polaków i robią ogromną kampanię zachęcającą do zaszczepienia się. Kto by im uwierzył? Kto by ich posłuchał? wink

*oczywiście nie mówię o grupach ryzyka, które powinny mieć te szczepienia systemowo gwarantowane.
          • mdro Re: szczepionka na grype ? 15.09.20, 13:32
            "Kto by im uwierzył? Kto by ich posłuchał?"

Wiele osób. Tych nie potrzebujących Szumowskich do sprawdzenia, co jest dla nich dobre. Które np. noszą maseczki i unikają przebywania w pomieszczeniach z większą liczbą osób nie dlatego, że są takie zakazy i nakazy, ale dlatego, że uznają to za rozsądne postępowanie w obecnej sytuacji (przy czym te same osoby zamykanie lasów i parków uważały za idiotyzm).
          • 1unia4 Re: szczepionka na grype ? 15.09.20, 14:09
            Pewnie
            Powinien zakontrakrowac ile osób w populacji.
            A potem wielu z nich nie skorzysta bo....spiseg Szumowskiego i firm farm., chińczykow, Billa Gatesa itp( podobnie jak nie nosmy maseczek bo......)
            • fitfood1664 Re: szczepionka na grype ? 15.09.20, 16:01
              no właśnie, sporo jest ludzi którzy się nie szczepią p/ grypie i pomimo obecnych okoliczności nie zamierzają, łącznie ze mną i najbliższą jak i bliską rodziną, razem byłoby paręnaście niepotrzebnych zamówień
              • unaluna Re: szczepionka na grype ? 15.09.20, 22:08
                Już nawet biorąc pod uwagę szereg idiotycznych posunięć obecnego polskiego rządu to nie sądzę,żeby nawet oni wymyślili kontraktowanie szczepionki w ilości odpowiadającej liczebności społeczeństwa. Wystarczyłoby podwoić ilość zamówień i już szczepionka byłaby łatwiej dostępna, a jak widać mimo braku jakiejś zmasowanej kampanii i idiotycznym wypowiedziom czołowych polityków wcale niezachęcających do szczepień zainteresowanie szczepionką przeciw grypie jest znacznie większe niż w poprzednich latach, z tego łatwo wynika, że więcej osób chce się zaszczepić.
                Ja szczepię się przeciwko grypie od wielu lat, w tym roku miałam nadzieję szczepić też pierwszy raz córkę...ale niestety marne perspektywy, że się uda..
                • fitfood1664 Re: szczepionka na grype ? 15.09.20, 22:49
                  nie wiem jakie ilości byłyby brane pod uwagę
                  pamiętam że w czasach psychozy A H1N1 u nas Kopacz nie zamówiła bodajże żadnych szczepionek a francuska minister zdrowia garściami, obydwie były srogo krytykowane, Kopacz przed spodziewaną epidemią a francuska minister a posteriori... ludziom nie dogodzisz.
                • forumologin Re: szczepionka na grype ? 16.09.20, 04:27
                  byl artykul chyba wczoraj na wyborczej. dano przyklady Uk i Holandii. W Uk w tym roku maja 30 mln szczepionek na 66 mln ludzi, w Holandii w zeszlym roku 6 mln szczepionek na 17 mln ludzi. Polska ze swoimi marnymi 2mln na 37mln ludzi brzmi jak zart.
                  dodam ze w obu przypadkach szcepionko "sa oferowane" grupom uprzywilejowanym tzn ludzie po 65 roku zycia, dzieci, itd a mozna je fostax po kontakcie z lekarzem rodzinnym.
                • 1unia4 Re: szczepionka na grype ? 16.09.20, 11:18
                  unaluna napisała:

> Już nawet biorąc pod uwagę szereg idiotycznych posunięć obecnego polskiego rząd
                  > u to nie sądzę,żeby nawet oni wymyślili kontraktowanie szczepionki w ilości odp
                  > owiadającej liczebności społeczeństwa. Wystarczyłoby podwoić ilość zamówień i j
                  > uż szczepionka byłaby łatwiej dostępna, a jak widać mimo braku jakiejś zmasowan
                  > ej kampanii i idiotycznym wypowiedziom czołowych polityków wcale niezachęcający
                  > ch do szczepień zainteresowanie szczepionką przeciw grypie jest znacznie większ
                  > e niż w poprzednich latach, z tego łatwo wynika, że więcej osób chce się zaszcz
                  > epić.
                  > Ja szczepię się przeciwko grypie od wielu lat, w tym roku miałam nadzieję szcze
                  > pić też pierwszy raz córkę...ale niestety marne perspektywy, że się uda..

Nawet jakby potroili zamówienie też źle bo dla Kowalskiego nie starczylo
                  A jakby zamówili za dużo......coz to tylko utylizacja
                  I owszem w tym roku jest wyjątkowa kampania promującą szczepienia ( tak znam wypowiedz Prezydenta. Raczej naczelnym lekarzem jednak nie jest .)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka