Dodaj do ulubionych

Natrętny marketing - fotowoltaika

14.09.20, 10:47
Nie wiem, o co chodzi, ale ostatnio natrętnie wydzwaniają do mnie przedstawiciele firm fotowoltaicznych. Zablokowałam już kilka numerów, i przed chwilą znowu miałam telefon, z kierunkowym ze Skierniewic, a ja mieszkam w Wielkopolsce. Miałam też dwa razy ludzi dzwoniących do furtki, też z fotowoltaiki. Skąd takie natężenie tego, muszą wyrobić jakieś normy czy co?
Obserwuj wątek
    • fitfood1664 Re: Natrętny marketing - fotowoltaika 14.09.20, 10:55
      kasę dostali z unii, to chcą zagospodarować póki czas
      u nas się to nie sprawdzi, ale wiele firm hołduje zasadzie "brać jak dają"
      • z_lasu Re: Natrętny marketing - fotowoltaika 14.09.20, 11:38
        > u nas się to nie sprawdzi

Ale co konkretnie? Fotowoltaika? Dotacje? Czy marketing telefoniczny?
        • fitfood1664 Re: Natrętny marketing - fotowoltaika 14.09.20, 12:01
          a jakie to ma znaczenie.....
          • z_lasu Re: Natrętny marketing - fotowoltaika 14.09.20, 12:03
            Nie no, sądziłam, że jak ktoś pisze post, to ma dla niego znaczenie czy zostanie zrozumiany, ale jeśli dla Ciebie nie ma żadnego, nie było tematu.
            • fitfood1664 Re: Natrętny marketing - fotowoltaika 14.09.20, 15:36
              z kontekstu mogłoś wywnioskować ale wolisz się przypier.., to już nie moja wina
              • z_lasu Re: Natrętny marketing - fotowoltaika 14.09.20, 16:30
                Naprawdę nie wynika z Twoich wypowiedzi co się nie sprawdzi. Nie wiem, więc grzecznie pytam. Ale zamiast w dwóch słowach wyjaśnić wolisz się przypier..., to już nie moja wina
                • lot_w_kosmos Re: Natrętny marketing - fotowoltaika 14.09.20, 17:05
                  Bo napisał /ła durnote i nie umie wyjaśnić, to zgrywa wyższość big_grin
    • lisciasty_pl Re: Natrętny marketing - fotowoltaika 14.09.20, 11:13
      Pozatrudniali naganiaczy obiecując 10 tys. zł wypłaty i teraz ta armia krąży i szuka pożywienia :]
    • bigzaganiacz Re: Natrętny marketing - fotowoltaika 14.09.20, 11:23
      Dotacje unijne
    • saszanasza Re: Natrętny marketing - fotowoltaika 14.09.20, 11:37
      Do mnie jakieś stowarzyszenie hoteli polskich, czy coś podobnie brzmiącego. Normalnie trzeba się po chamsku rozłączać, bo nie dają dojść do słowa, by powiedzieć, że nie jesteśmy zainteresowani.
      • droch Re: Natrętny marketing - fotowoltaika 14.09.20, 11:42
        Nie trzeba się rozłączać, to nieładnie. Można włożyć gadający telefon do szuflady, a samemu pójść na kawę, po minucie spamer sam rozłączy się...
        • saszanasza Re: Natrętny marketing - fotowoltaika 14.09.20, 11:43
          droch napisał:

> Nie trzeba się rozłączać, to nieładnie. Można włożyć gadający telefon do szufla
          > dy, a samemu pójść na kawę, po minucie spamer sam rozłączy się...

No i nie dość że bedzie chrzanił bez sensu, to i jeszcze mi linię blokował😅😉
    • laura.palmer Re: Natrętny marketing - fotowoltaika 14.09.20, 12:10
      A podawałaś gdzieś niedawno numer telefonu? Pytam, bo w szoku jestem jak niektórzy nie szanują własnych danych osobowych. Przykład - na fb wyświetla mi się reklama producenta jakiegoś mleka w proszku dla niemowląt i po zarejestrowaniu się na stronie można dostać próbkę tego mleka i jakieś karty dla niemowląt. Pod reklamą kilkaset komentarzy w stylu "dziękuję za przesyłkę - doszło", a ja zbieram szczękę z podłogi jak widzę, że ludzie podają swój adres i numer telefonu za saszetkę mleka.

Ja mam osobny adres mailowy do spamu i numer telefonu jakiegoś telemarketera, który dawno temu do mnie wydzwaniał. Jak już koniecznie muszę gdzieś przy rejestracji podać dane, to podaję właśnie te. Prawdziwe są zarezerwowane tylko dla wiarygodnych firm i instytucji plus oczywiście pilnuję, żeby nie zaznaczyć zgody na marketing.
      • rozamund Re: Natrętny marketing - fotowoltaika 14.09.20, 15:12
        Nie szafuję swoim numerem telefonu, więc właśnie dziwi mnie to. Ostatnio podawałam numer przy przedłużaniu umowy na internet i więcej nic nie pamiętam, ale może to właśnie operator internetu handluje danymi...
        • erzulie Re: Natrętny marketing - fotowoltaika 14.09.20, 22:45
          Ja podejrzewam samych operatorów komórkowych. Mój numer ma tylko rodzina, bliscy znajomi i urzędy, jeżeli trzeba podać. Nawet kurierzy i aplikacje mam założone na inny numer. A i tak napatoczyła się franca od hoteli.
    • bambzgrozja Re: Natrętny marketing - fotowoltaika 14.09.20, 18:29
      Teraz jest dofinansowanie to szaleją. Mi wycenili montaż na 30 tys. - 5 tys. dotacja. Zwrot kosztów za jakieś 15-20 lat czyli pewnie nie dożyję....dziękuję bardzo za taki interes.
    • bazia8 Re: Natrętny marketing - fotowoltaika 14.09.20, 21:24
      Teraz to jest modne, ale od razu powiem, że z ta ekologią to na bakier (utylizacja tego ustrojstwa bedzie bardzo droga), no ale Chiny muszą się teraz odkuć, wiec produkcja idzie pełną parą.
    • tapatik Re: Natrętny marketing - fotowoltaika 14.09.20, 22:22
      "A skąd państwo macie mój numer telefonu?"

Bodajże artykuł 172 prawa telekomunikacyjnego.

isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20041711800/U/D20041800Lj.pdf
      • erzulie Re: Natrętny marketing - fotowoltaika 14.09.20, 22:42
        No i? Z każdym telemarketerem ciągać się po sądach? Przecież to problem od lat i jeszcze nikomu nie udało się nic z tym zrobić.
        • tapatik Re: Natrętny marketing - fotowoltaika 15.09.20, 17:57
          Zawiadamiasz prokuraturę o możliwym naruszeniu artykułu 172 prawo telekomunikacyjne.
          Ważne jest słowo "możliwe", bo pewności, że doszło do przestępstwa, nie masz.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka