Dodaj do ulubionych

Uwaga o pacjencie po przeszczepie płuc

18.09.20, 12:43
Obejrzałam, ale najbardziej zszokowaly mnie komentarze pod linkiem do filmu w lokalnej prasie. Tam prawie nikt w tę historię nie wierzy, kto to pisze? Skąd te wszystkie teksty o plandemii, o opłacaniu rodzin za wklepanie cowida w dokumentacji, o tym że pokazali pluca nieboszczyka, że to jedna wielka inscenizacja.
Obserwuj wątek
      • skat_0 Re: Uwaga o pacjencie po przeszczepie płuc 18.09.20, 13:19
        No i o tej wyjątkowej sytuacji- to pierwszy w Pl przeszczep dla pacjenta z covidem - byl program, a w komentarzach sieczka o spisku. Ja wiem, że media przeginaja, tak samo i w Pl i Dk i pewnie wszędzie indziej, ale ten zalew kpin i żartów z chorych i zarażonych i sluzby zdrowia jest przerażający i przygnębiający
        • lauren6 Re: Uwaga o pacjencie po przeszczepie płuc 18.09.20, 13:56
          Serio, dziwi Cię to? Mieliśmy lockdown, trup miał się ścielić po ulicach. Tysiące ludzi potraciło źródła dochodów, chorzy zostali odcoęci od pomocy lekarskiej, dzieci od edukacji. A tymczasem większość zakażonych przechodzi covida jak przeziębienie.
          Ludzie są wściekli i dają sobie upust w sieci.
            • natalia.nat Re: Uwaga o pacjencie po przeszczepie płuc 18.09.20, 14:56
              A to istnieje tylko katar i przewlekłe choroby? Pomiędzy nie ma innych wcale nielekkich i uciążliwych dolegliwości oraz potrzeby wykonywania badań diagnostycznych, których się przez teleporadę nie załatwi. I nieprawda, że przewlekle chorzy mieli zapewnione leczenie. Opiekuję się taką osobą, jedyne co można było załatwić to e-recepty na stałe leki, ale to można zawsze, wszystkie umówione wcześniej wizyty zostały odwołane a do lekarza dostać się było naprawdę trudno. Mojemu tacie odwołano planowy zabieg. Więc o jakim zapewnionym leczeniu mówimy?
            • alicia033 Re: Uwaga o pacjencie po przeszczepie płuc 18.09.20, 15:01
              joasia33 napisała:

> Którzy konkretnie chorzy zostali odcięci?

choćby ci w trakcie diagnozy onkologicznej, np.
              "Badania z zakresu diagnostyki obrazowej (USG, RTG, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, scyntygrafia, PET) będą wykonywane wyłącznie u pacjentów z rozpoznaniem onkologicznym. Badania wyznaczone dla pacjentów z innymi rozpoznaniami zostaną przełożone na inne terminy."
              www.onkol.kielce.pl/pl/aktualnosci/wstrzymane-wizyty-w-poradniach-sco-diagnostyka-tylko-dla-pacjentow-onkologicznych

onkolodzy biją na alarm, że liczba wydanych w tym roku kart DiLO spadła o połowę.
              Myślisz, że dlatego, że Polacy przestali chorować na nowotwory? Nie, spadła, bo ludzie nie mogą się dobić do lekarzy oraz dlatego, że teleporady kiepsko się w diagnostyce sprawdzają.

> Bo zapewniam, że przelekle chorzy cały czas mieli zapewnione leczenie.

nie, wielu nie miało i dalej nie ma.
              Mnóstwo szpitali w marcu i kwietniu przyjmowało wyłącznie przypadki zagrożenia życia, zabiegi planowe były masowo odwoływane, wiele osób które miało mieć wtedy zabieg do dziś nie doczekało się nowego terminu albo trafiło znowu na koniec kolejki:
              www.dziennikwschodni.pl/lublin/szpitale-w-wojewodztwie-lubelskim-bez-planowych-zabiegow-i-wizyt,n,1000262372.html
              www.su.krakow.pl/nasz-szpital/aktualnosci/komunikat-w-sprawie-ograniczenia-planowych-przyjec-na-oddzialy-i-przyjec-w-poradniach-w-zwiazku-z-sytuacja-epidemiologiczna
            • cruella_demon Re: Uwaga o pacjencie po przeszczepie płuc 18.09.20, 22:33
              Zayebiste zaprawdę.
              Zwłaszcza teleporady, kiedy jedno i drugie moje dziecko w czasie lockdownu potrzebowało wizyty osobiście, bo uszu lekarz przez telefon nie wypłucze, ani oceny chodu nie przeprowadzi, a niee jednak da się, bo obie wizyty zostały rozliczone jako odbyte...
              Mąż w tym czasie miał teleporadę u kardiologa, "dobrze się pan czuje?" no dobrze, ot i cała rozmowa. Do rodzinnego nie było szans się dostać, jak coś to erecepty na czuja przez telefon.
              Także nie bierdol o tym dostępie w czasie lockdownu.
              Dziękować bogom, ze mamy rodzinę lekarską i tak naprawdę żadne z nas nie choruje poważnie.
            • ela.dzi Re: Uwaga o pacjencie po przeszczepie płuc 18.09.20, 22:45
              Poczytaj :

'Kobiety tu rodziły, leczyły się na raka, były operowane. A poradnie przyjmowała 800 pacjentek miesięcznie. Zamknięto pięć oddziałów, w tym onkologię, a chore i ciężarne ewakuowano. Bo wojewoda zdecydował, że porodówka szpitala przy ul. Chałubińskiego we Wrocławiu będzie już tylko dla kobiet z koronawirusem. Przez pół roku było ich...sześć.'

'Po tym, gdy we wtorek wojewoda ogłosił swoją decyzję, wielka wrocławska porodówka została zamknięta. A także kilka innych oddziałów i przykliniczne poradnie. "Stoi" cały szpital. I czeka na ciężarne z koronawirusem, których nie ma. I nie wiadomo czy będą. A kobiety w ciąży i z rakiem z dnia na dzień straciły pomoc.'

www.google.com/amp/s/kobieta.onet.pl/dwa-tysiace-porodow-sie-nie-odbedzie-klinika-czeka-na-pacjentki-z-covid-19-ktorych/rl4kb51.amp
            • fredzia098 Re: Uwaga o pacjencie po przeszczepie płuc 19.09.20, 00:28
              Onkolodzy apelują, że mają o połowę mniej nowych pacjentów, bo ludzie nie są diagnozowani, nowotwory nie są rozpoznawane. Ci którzy są w trakcie leczenia szpitalnego mają owszem niezbędne leczenie i zabiegi, ale ci którzy są już po leczeniu, nie mają wykonywanych niezbędnych kontroli !!! Wyobrażasz sobie co oznacza brak dostępu do badań kontrolnych dla ludzi, którzy w każdej chwili mogą mieć wznowę? Na oddziale z dzieckiem może być jeden rodzic, który jak już raz wejdzie to nie może wyjść, drugi rodzic nie może go zmienić, nie może odwiedzić dziecka.
              Rodzice wcześniaków nie widzą swoich dzieci od 3 miesięcy, zero kangurowania, przytulania, przynoszenia pokarmu, całkowity zakaz odwiedzin. Nie we wszystkich szpitalach są takie zasady, ale w wielu tak właśnie jest. Służba zdrowia została sparaliżowana
              • snajper55 Re: Uwaga o pacjencie po przeszczepie płuc 19.09.20, 09:52
                fredzia098 napisał(a):

> Onkolodzy apelują, że mają o połowę mniej nowych pacjentów, bo ludzie nie są di
                > agnozowani,

Bo ludzie siedzą w domu i boją się przyjść do przychodni.

>. Ci którzy są w trakcie leczenia szpi
                > talnego mają owszem niezbędne leczenie i zabiegi, ale ci którzy są już po lecze
                > niu, nie mają wykonywanych niezbędnych kontroli !!! Wyobrażasz sobie co oznacz
                > a brak dostępu do badań kontrolnych dla ludzi, którzy w każdej chwili mogą mieć
                > wznowę?

Bzdury wypisujesz. Jest normalny dostęp do badań kontrolnych. Sam jestem pod taką kontrola więc mnie nie oszukasz.

S.
                • maslova Re: Uwaga o pacjencie po przeszczepie płuc 19.09.20, 10:03
                  snajper55 napisal:
                  >
                  > Bo ludzie siedzą w domu i boją się przyjść do przychodni.
                  >
                  >
                  > Bzdury wypisujesz. Jest normalny dostęp do badań kontrolnych. Sam jestem pod ta
                  > ką kontrola więc mnie nie oszukasz.

To Ty bzdury wypisujesz. Mój osobisty mąż CHCIALBY skorzystać z badań kontrolnych, niestety nie jest mu to dane. Miał mieć pod koniec marca badania kontrolne (Bielsko-Biała) po operacji usunięcia nowotworu. W związku z ogłoszeniem pandemii przełożono je na kwiecień. Potem na czerwiec. Na sierpień. Obecny planowany termin to październik.
                  Czyja prawda jest prawdziwsza? Moja czy Twoja?
                  • snajper55 Re: Uwaga o pacjencie po przeszczepie płuc 19.09.20, 10:20
                    maslova napisała:

> To Ty bzdury wypisujesz. Mój osobisty mąż CHCIALBY skorzystać z badań kontrolny
                    > ch, niestety nie jest mu to dane. Miał mieć pod koniec marca badania kontrolne
                    > (Bielsko-Biała) po operacji usunięcia nowotworu. W związku z ogłoszeniem pandem
                    > ii przełożono je na kwiecień. Potem na czerwiec. Na sierpień. Obecny planowany
                    > termin to październik.
                    > Czyja prawda jest prawdziwsza? Moja czy Twoja?

No to każde z nas zostanie przy swojej prawdzie. Ja mam normalne kontrole, byłem u onkologa, za tydzień idę na tomografię. W warszawskim Centrum Onkologii na Ursynowie jak zwykle kolejki do rejestracji, normalny ruch. Normalnie chodzę do lekarzy - byłem u dermatologa, miałem USG, badania. Tylko recepty dostaje bez wizyty, dzięki Telepods dziś. Ale to zmiana na lepsze a nie na gorsze.

S.
                    • maslova Re: Uwaga o pacjencie po przeszczepie płuc 19.09.20, 10:43
                      Ale to Ty twierdzisz, że za zmniejszenie liczby badań kontrolnych odpowiadają sami pacjenci, "bo boją się iść do lekarza", opierając opinie jedynie na swoim przykładzie. Ja sama mogłabym pisać kilka przykładów z własnego otoczenia na to, że część lekarzy/przychodni robi wszystko, aby z pacjentem bezpośrednio się nie spotkać. Dodatkowo przypadki, o których piszą wyżej emamy zdecydowanie przeczą twojej optymistycznej wizji świata
                      • snajper55 Re: Uwaga o pacjencie po przeszczepie płuc 19.09.20, 10:49
                        maslova napisała:

> Ale to Ty twierdzisz, że za zmniejszenie liczby badań kontrolnych odpowiadają s
                        > ami pacjenci, "bo boją się iść do lekarza", opierając opinie jedynie na swoim p
                        > rzykładzie.

Nie, tak twierdzą onkolodzy.

"- Gdy w Polsce rozpoczęła się epidemia koronawirusa, wdrożyliśmy wszystkie zalecane środki, aby przygotować się na leczenie pacjentów onkologicznych. W pierwszych dwóch miesiącach epidemii, co bardzo mnie niepokoi, w przychodniach i w pracowniach hulał wiatr. Ludzie spanikowali, faktycznie bali się wychodzić z domów. Cały czas apelowaliśmy, aby nie opóźniać badań. Od maja, czerwca sytuacja zaczęła wracać do normy, obecnie mamy dużo pracy, pacjenci do nas na szczęście wrócili - opowiada."

gs24.pl/koronawirus-wywola-fale-nowotworow-onkolodzy-apeluja-badajmy-sie/ar/c14-15182522

Ja sama mogłabym pisać kilka przykładów z własnego otoczenia na to,
                        > że część lekarzy/przychodni robi wszystko, aby z pacjentem bezpośrednio się ni
                        > e spotkać. Dodatkowo przypadki, o których piszą wyżej emamy zdecydowanie przecz
                        > ą twojej optymistycznej wizji świata

Tak, czytałem na przykład że kuzyn znajomego zapisał się do okulisty na grudzień 2021. A ja w sieci znajduję wolny termin do okulisty na początek listopada 2020.

S.
                        • maslova Re: Uwaga o pacjencie po przeszczepie płuc 19.09.20, 11:11
                          > Tak, czytałem na przykład że kuzyn znajomego zapisał się do okulisty na grudzień 2021. A ja w sieci znajduję wolny termin do okulisty na początek listopada 2020.

A ja nie muszę czytać przykładów w sieci, miałam niestety okazję kilkukrotnie przekonać się osobiście, jak wygląda obecnie leczenie w formie teleporad.
          • skat_0 Re: Uwaga o pacjencie po przeszczepie płuc 18.09.20, 14:37
            No dziwi właśnie ta skala i poziom hejtu, i obsmiewania. A przecież to nie tylko w Pl się pandemia dzieje.
            Dziwi, ze wręcz nikt nie dziekuje lekarzom i pielegniarkom, że uratowali faceta -męża i ojca- niewiele starszego odemnie.
            Ale z drugiej strony widzę że podejście do rezimu sanitarnego mocno kuleje i tak jak u dziecia w przedszkolu frekwencja najwyższa od wielu lat, to w szkole dzieci kolezanki w Pl pół klasy na zwolnieniu, bo "chyba jelitowka się pozarazali" no to pytam rąk nie myją? Przychodzą dalej z objawami? Co to za sprzątanie i dezynfekcja?
      • skat_0 Re: Uwaga o pacjencie po przeszczepie płuc 18.09.20, 14:59
        Ale jednak nie 90/10. Dziwi jeszcze kompletny brak szacunku i odrobiny zaufania do dzialan rzadu i sluzb w województwie, w którym Pis wygrywa wszystko 🤣 i coraz szerzej juz krazy historia o właścicielce gospodarstwa, ktorej sanepid dal wymazy do zrobienia pracownikom, a jej sie nie chcialo i tylko na sobie porobila i wyniki byly i plus i minus 😊
        • alicia033 Re: Uwaga o pacjencie po przeszczepie płuc 18.09.20, 15:04
          skat_0 napisała:

> Dziwi jeszcze kompletny brak szacunku i odrobiny zaufania do dzialan rzadu i sluzb w województwie, w którym Pis wygrywa wszystko 🤣

zdradzę ci sekret: piss wcale nie wygrywa wyborów dlatego, że jego wyborcy mają do jego aparatczyków zaufanie i darzą ich szacunkiem.
      • alin9 Re: Uwaga o pacjencie po przeszczepie płuc 18.09.20, 17:28
        Boisz się każdej choroby czy tylko wszechobecnej histerii i śmiercionośnych maseczek,walających się po trawnikach😂Covid jak inne choroby istnieje.Jednak pandemia to ściema.Jak mam umrzeć na grypę czy Covid to stwierdzam,że śmierć to śmierć.Czolganie mnie przed skutkami chorób nie ochroni🤔
      • fredzia098 Re: Uwaga o pacjencie po przeszczepie płuc 19.09.20, 00:37
        W tv mówili, że ten pacjent to druga osoba z covidem, która wymagała przeszczepu. Druga na świecie, na tyle chorych. Widzisz jakie to marginalne zjawisko? A wiesz ilu ludzi po grypie wymaga przeszczepu serca. Młodych, silnych, dotąd zdrowych.
        Prawdopodobieństwo śmierci dziecka na covid jest takie jak śmierci od porażenia piorunem, a w poprzednim sezonie grypowym mieliśmy w samej Polsce co najmniej kilka ofiar grypy wśród dzieci.
    • sunflowerin Re: Uwaga o pacjencie po przeszczepie płuc 19.09.20, 00:04
      W tej chwili mówi się, że największe powikłania po covidzie to jednak problemy z sercem, zapalenie mięśnia sercowego, arytmia, palpitacje (medicalxpress.com/news/2020-09-covid-heart-recovery.html)

"A paper this week in JAMA Cardiology found that 78 of 100 people diagnosed with COVID-19 had cardiac abnormalities when their heart was imaged on average 10 weeks later, most often inflammation in heart muscle. Many of the participants in that study were previously healthy, and some even caught the virus while on ski trips, according to the authors."
      www.sciencemag.org/news/2020/07/brain-fog-heart-damage-covid-19-s-lingering-problems-alarm-scientists
    • lodomeria Re: Uwaga o pacjencie po przeszczepie płuc 19.09.20, 04:09
      Też mnie zadziwia skala tych negujących komentarzy. I zauważyłam, że sama też już nie mam w ogóle ochoty wchodzić na takie posty, a już tym bardziej czytać opinii. Wierzę, że część z nich piszą ludzie autentycznie wierzący w spiski, którzy ostatnio nabrali wiatru w żagle i czują, że spełniają jakąś misję. Ale na pewno większą część roboty odwalają farmy trolli. Tak wygląda wojna informacyjna. I tak też przedstawia się kondycja naszego społeczeństwa w walce z dezinformacją.
    • snajper55 Re: Uwaga o pacjencie po przeszczepie płuc 19.09.20, 09:47
      skat_0 napisała:

> Obejrzałam, ale najbardziej zszokowaly mnie komentarze pod linkiem do filmu w l
      > okalnej prasie. Tam prawie nikt w tę historię nie wierzy, kto to pisze? Skąd te
      > wszystkie teksty o plandemii, o opłacaniu rodzin za wklepanie cowida w dokumen
      > tacji, o tym że pokazali pluca nieboszczyka, że to jedna wielka inscenizacja.

To popularny mechanizm obronny. Gdy zanegujesz niebezpieczeństwo, to czujesz się bezpiecznie.

S.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka