Dodaj do ulubionych

Matke gnebia!

19.09.20, 08:16
Matke wyproszono z silowni za zle ubranie. (pls nie googlac w co byla ubrana w celach eksperymentalnych)
Miala racje czy nie?

"Dzisiaj powiedziano mi, że będę musiał wyjść z siłowni, jeśli nie założę koszulki
- napisała na Instagramie kobieta.
Mój trening został przerwany i powiedziano mi, żebym wyjęła słuchawki, pracownik klubu dodał, że może załatwić mi koszulkę, jeśli potrzebuję i że jeśli chcę kontynuować trening muszę ją na siebie włożyć dodała Julia.
Mama opublikowała zdjęcie swojego stroju w mediach społecznościowych wraz z tekstem zawierającym szereg statystyk wyjaśniających, dlaczego kobiety unikają ćwiczeń.
"Czy wiesz, że 65% kobiet faktycznie próbuje unikać siłowni z obawy przed oceną?"
Obserwuj wątek
    • szmytka1 Re: Matke gnebia! 19.09.20, 08:21
      Jeśli mają w regulaminie jakieś koszulki i wymagają ich noszenia a dodatkowo pracownik proponuje "załatwienie", to zakładam a jeśli kategorycznie mi nie pasują te koszulki i chcę ćwiczyć w tym co sama uznam za stosowne, to szukam siłki, co ma w nosie kto w czym ćwiczy.
          • aqua48 Re: Matke gnebia! 19.09.20, 09:23
            I w Polsce uczono dawniej by strój był stosowny, odpowiedni do miejsca i okazji, w takim celu by nikogo nie obrażać. I jakoś nikogo to nie dziwiło. Potem stało się popularne "wyrażanie siebie" najlepiej szokującym wyglądem, a zdania przeciwne były kontrowane zarzutem nietolerancji, ograniczeń, itp. No niestety, nawet strój sportowy, to nie biustonosz plażowy.
              • 1matka-polka Re: Matke gnebia! 19.09.20, 10:54
                memphis90 napisała:

> Wszystko jest kwestią umowy społecznej, niczym więcej...
                >

A umowa spoleczna nie bierze sie z prozni. Tylko jest wynikiem wielu doswiadczen i splotow okolicznosci.
            • turzyca Re: Matke gnebia! 19.09.20, 11:07
              Ona chce zwrócić uwagę na problem, że tak ubrani faceci
              https://i.dailymail.co.uk/1s/2020/03/07/23/25674230-0-image-a-129_1583623238420.jpg

przychodzą na siłownię i mimo wielokrotnych próśb kobiet, nie są wypraszani czy proszeni o przebranie, podczas gdy od kobiet oczekuje się "właściwego" ubioru, nie mogą założyć tego, co one uważają za wygodne.
              No więc kręci kałsztorm, choć ubrana jest tak, jak połowa lasek na polskich siłowniach.
            • ira_08 Re: Matke gnebia! 19.09.20, 12:19
              >I w Polsce uczono dawniej by strój był stosowny, odpowiedni do miejsca i okazji, w takim celu by nikogo nie obrażać.

I stanik sportowy na SIŁOWNI takim strojem jest. To nie jest stanik plażowy ani koronkowa, seksowna bielizna. Naprawdę szokuje cię taki strój na siłowni?
              • jasnoklarowna Re: Matke gnebia! 19.09.20, 14:33
                Dla mnie stanik to bielizna. Nie ważne czy sportowy czy nie, jakimś topem powinno się go zakryć. Tak jak majtki, nawet jak włożysz sportowe, tzn nie koronkowe, to je jakimś spodenkiem przykrywasz.
                • bialeem Re: Matke gnebia! 19.09.20, 20:00
                  Siłownia jest trochę jak sauna (a przynajmniej taka powinna być). Ma się gdzieś co kto nosi i jak wygląda póki po sobie wyciera i dezynfekuje sprzęty albo ćwiczy na ręczniku. Dla niektórych to może i rewia mody, ale dla większości to teren neutralny. Prawie nikt się pięknie nie poci.
          • sasanka4321 Re: Matke gnebia! 19.09.20, 16:16
            anika772 napisała:

> YYyy, cooo???
            > Legginsy i top sportowy to jest nieodpowiedni strój w siłowni?
            > Gdzie to było, w Afganistanie?

To jest "top sportowy"????? No chyba nie tym samym jezykiem polskim sie poslugujemy. Poszukaj sobie w sklepach moze, czy ten stanik wisi z topami czy ze stanikami. To jest stanik, i to nie sportowy, ale najtanszy cienki elastyczny. W sumie to az dziw, ze pani legginsow nie zdjela - majtki takie same jak ten stanik kosztuja pare centow.
              • mikams75 Re: Matke gnebia! 20.09.20, 01:28
                ale one wygladaja inaczej niz to, co ichi zalinkowala.

Mam podobne, nosze jako bielizne. Ale daleko mi do figury ze zdjec, czulabym sie gola i dobrze to bym w tym nie wygladala.
                • fragile_f Re: Matke gnebia! 20.09.20, 02:03
                  No bo to pewnie inna firma, więc fason też jest trochę inny. Ale ewidentnie jest to stanik sportowy, nawet materiał na to wskazuje. Na innych zdjęciach ma staniki sportowe, wrzuca praktycznie tylko foty z siłowni albo po treningu.

I tak, mam tez parę pancernych (do biegania), ale na jogę chodziłam właśnie w takich miekkich, żeby nie uwierało mnie zapięcie.

A to, że czułabyś się w takim staniku goła - kwestia IMHO wschodnioeuropejskiego wychowania. Na siłowni nie musisz dobrze wyglądać, to tylko miejsce w którym się ćwiczy.
                  • mikams75 Re: Matke gnebia! 20.09.20, 02:24
                    te sportowe sa inaczej wyciete, sa nieco dluzsze u dolu, sa mniej wyciete pod pachami, sa z grunszego materialu.

Wschodnioeuropejskie wychowanie? Chodze na silownie na zachodzie Europy, bardzo rzadko widuje kogos w samym staniku.
                    Mlodziutkie dziewczyny czasem na top narzucaja powycinana koszulke, cos w tym stylu:
                    https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/415uOLzZjKL._AC_SX425_.jpg
                    • fragile_f Re: Matke gnebia! 20.09.20, 02:52
                      Będziemy teraz dyskutować o tym, czy można nazwać stanik bez fiszbinów i z materiału "sportowego" sportowym, jeśli na dole gumka ma poniżej 3 cm szerokosci? wink Przecież fasony są przeróżne, jakie to ma w ogole znaczenie?

Patagonia ma np. bardzo wycięte modele:

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/shopping?q=tbn:ANd9GcTud18oyMMq6evvKhUSOe7N6FKt1I5sONv_PqDteLzK3rNUgR0ohd5aOdKB46XHpdmJKU87mxZAzSAtF0GRVDa_1dXTYUcYqz8JxXnL0ZpVOJoCEA3hiyXrZw&usqp=CAY

Wschodnioeuropejskie wychowanie - dla mnie jest to skrót myślowy na sposób myślenia, który zabrania kobietom po 40 chodzić w szortach, nakazuje obcinanie włosów po urodzeniu dziecka i generalnie sprawia, że kobiety wolą chodzic w czymś, co jest niewygodne albo jest im w tym gorąco, niż mieć w dudzie to, co ludzie pomyślą. Nie wszystkie elementy muszą występować, ale generalnie chodzi o stawianie (wyimagowanego) zdania innych ludzi, nad własny komfort. Nie ma znaczenia, gdzie mieszkasz, to ma się w głowie.

U Ciebie dziewczyny cos na wierzch zakładaja, u mnie wiele biega albo trenuje w samym staniku. Może to też kwestia temperatury?
                      • mikams75 Re: Matke gnebia! 21.09.20, 15:01
                        ten szary dla mnie wyglada jak bieliza; generalnie z ubraniami tak jest, ze drobne szczegoly bardzo zmieniaja wyglad. Tak jest nie tylko z ze stanikami sportowymi, ale ze wszystim. Drobny szczegol, inne wykonczenie i juz jest inny efekt.
                    • buldog2 Re: Matke gnebia! 20.09.20, 10:31
                      Wkładają, no i co z tego? One wkładają, każda/y musi? - to "a/y" odnosiło się do np. Margota. W znanym wywiadzie na yt miał taką wyciętą koszulkę z ramiączkami i niech się nosi, jak chce.
                      Znałem dziewczynę, wtedy matkę dwojga dzieci, która własną atrakcyjność podkreślała chodzeniem w dżinsach bez podpaski (czy czego), z dużą ciemną plamą w kroku. Budziło to mieszane uczucia, także tych do których ta ekstrawagancja była kierowana (niestety, także do mnie), ale nikt nie powiedział jej słowa, także ja.

Niech ludzie ubierają się jak chcą, żebyśmy tylko z takimi "strasznymi" rzeczami mieli do czynienia.
                      • buldog2 Re: Matke gnebia! 20.09.20, 10:40
                        Dodam, że może w tym było najwygodniej, co dla mnie powinno być rozstrzygające.

Wiele bardziej rusza mnie, że Kinga Duda dostała stanowisko doradcy prezydenta. A poprzednio "wylosowała" stypendium w Londynie (stanowisko doradcy podobno też "wylosowała").
                        Tu to dopiero chce się rzygać, podobnie jak przy czytaniu rozmowy Dudy z Leśnym Ruchadłem. Przy czym do Ruchadła Leśnego nie mam nic, co innego odnośnie Ruchadła PIS.
          • bigzaganiacz Re: Matke gnebia! 20.09.20, 03:22
            Nie nazwalbym tego sportowym topem
            Bufet za bardzo wywalony i raczej przeszkadza to w cwiczeniach (tak mi sie wydaje) jak szuka chada to niech sprobuje w klubie nocnym tanczac na rurce tam nie musi sie ograniczac
            Na wszystko jest czas i miejsce
            • fragile_f Re: Matke gnebia! 20.09.20, 03:50
              Dziękuję za ten post, doskonale pokazuje dlaczego kobiety wstydza się chodzić na siłownię - zawsze, ale to zawsze, znajdzie się jakiś oblech komentujący ich wygląd.
              • ichi51e Re: Matke gnebia! 21.09.20, 15:42
                Hmm ale w moim poczuciu babka w staniku bawelnianym (nie mylic z wyzej zalinowanymi sportowymi) tez wcale nie sprawia ze babki co sie wstydza przyjsc do silowni przyjda. Wrecz nie przyjda bo utwierdza sie Stereotyp -„ na silownie idziemy pokazywac cialka...” czyli jak jestes tlusty to nie ma dla ciebie miejsca bo co masz pokazywac. Na innych zdjeciach z insta pani ma normalny stroj do cwiczen.
            • mio-nuskropka Re: Matke gnebia! 21.09.20, 16:40
              bigzaganiacz napisał(a):

> Nie nazwalbym tego sportowym topem

Ojej.

> Bufet za bardzo wywalony i raczej przeszkadza to w cwiczeniach (tak mi sie wyda
              > je)

Nie ma to jak obleśny facet mansplainujący kobietom w czym im powinno być wygodnie i co im przeszkadza.

jak szuka chada to niech sprobuje w klubie nocnym tanczac na rurce tam nie
              > musi sie ograniczac

Ale ona nie szukała, tylko zauważyła że właśnie tacy tam są.

> Na wszystko jest czas i miejsce

Jak wyżej. Ona nie poszła w stroju do ćwiczeń na bankiet tylko na siłownię.
              • bigzaganiacz Re: Matke gnebia! 22.09.20, 03:25
                Jak dla mnie panienka do 25 lat z jedrnym cycem i bmi 20 to moze na golasa latac

Ale ona nie szukała, tylko zauważyła że właśnie tacy tam są.

Spostrzegawcza

Jak wyżej. Ona nie poszła w stroju do ćwiczeń na bankiet tylko na siłownię

W tym wieku to niech sie troche ogarnie , czas na wywalanie bufetu minol 15 lat temu
    • wapaha Re: Matke gnebia! 19.09.20, 09:31
      Nie googlam- jeśli miała sportowy strój - to miała rację ( matka). Jesli była bez koszulki ale miała sportowy top-to miała rację. Jesli miała zwykłą bieliznę-biustonosz - to rację miała obsługa siłowni
    • fragile_f Re: Matke gnebia! 19.09.20, 09:33
      Najpierw przeczytałam i pomyslalam, ze pewnie byla prawie gola, skoro ja tak potraktowano. Cos typu osłonki na sutki i stringi i ze generalnie to bardzo niewygodne musialo byc, bo skora się obciera.

A potem zobaczylam foty - yyyy... jak chodzilam na jogę przed covidem, to polowa lasek byla tak ubrana big_grin faceci po prostu byli topless. Tez czesto cwicze w samym staniku sportowym, biegam w samym staniku i mini spodenkach, tak jak wiele dziewczyn, ktore mijam. Wszyscy przezyli.
    • jak_matrioszka Re: Matke gnebia! 19.09.20, 11:03
      U nas trzeba na siłowni być ubranym i dotyczy to wszystkich płci w takim samym stopniu. Czyli pewnie u nas też by jej pracownik zwrócił uwage, bo regulamin obowiazuje również analfabetów.
    • m_incubo Re: Matke gnebia! 19.09.20, 11:15
      Nie znam regulaminu siłowni, więc nie wiem, kto miał rację, ale patrzę na fotkę z insta, którą zalinkowalaś i widzę typową attention whore, więc uznaję sytuację za równie typową gównoburzę i porzucam temat.
    • bialeem Re: Matke gnebia! 19.09.20, 12:08
      Widziałam na siłowni masę lasek w stanikach sportowych tylko odrobinę bardziej zabudowanych od tego i nikt ich nie wypraszał. Chłopów bez koszulek też widziałam (chociaż mniej). Po tym komentarzu o statystykach spodziewałabym się raczej jakiegoś stanika sportowego i np pociążowego brzucha na wierzchu albo 150kg dziewczyny w opasce na cycki. Oba powyższe i tak by mi na siłowni nie przeszkadzały.
    • mary_lu Re: Matke gnebia! 19.09.20, 13:16
      No jak dla mnie to jest stanik bezszwowe, a nie top, noszę to pod koszulką, a wstydliwa absolutnie nie jestem.

Nie lubię takiej golizny na ćwiczeniach, co jakiś czas zdarza się taka rozebrana współćwiczaca, często młoda i zgrabna, ale naprawdę nie mam ochoty oglądać podczas różnych wygibasów okolic krocza (serio,zdarzyło się raz, że zobaczyłam wargi sromowe wyłażące bokami z bardzo wyciętych spodenek), jak widać jakieś zasady muszą być, bo co niektórzy najchętniej przyszliby nago.
      • mary_lu Re: Matke gnebia! 19.09.20, 13:19
        A ta konkretna pani mocno idzie w ekshibicjonizm, więc możliwe całkiem, ze uskuteczniala jakieś akcje, które komuś przewróciły flaki i ban za stanik był tylko efektem końcowym.
    • cruella_demon Re: Matke gnebia! 19.09.20, 20:02
      Pani w samej bieliźnie kazano się ubrać, nic szokującego.
      Ematki są niekonsekwentne, biorąc pod uwagę wątki o niestosownie ubranych ludziach na deptakach latem (rozgolaszonych zbytnio, znaczy).
      U nas nikt się takim (tyczy się to też panów z gołą klatą na ulicy) na siłę ubierać nie każe, ale co sobie każdy normalny pomyśli to jego.
      A pani to jakaś attention whore albo prostytutka, w sumie jej wybór.
    • hanusinamama Re: Matke gnebia! 19.09.20, 22:05
      Jak to sie w USA dzieje to chyba mnie nie dziwi. Pamiętam, ze bardzo sie zdziwiłam, ze 6latki latem nie mogą w sukienkach z cienkimi ramiączkami do szkoły chdozić (takiej gdzie nie ma mundurków)...
    • zrozpaczona38 Re: Matke gnebia! 20.09.20, 16:52
      jakaś dziunia szuka fejmu bo jej kazali koszulkę ubrać, a Ty będziesz to dalej podawać i przeżywać? a tekst o nie szukaniu jak była ubrana, ale oczekiwanie, że się wypowiemy genialne tongue_out Wygląda jak wygląda jeśli siłownia ma umowny strój w zapisie lub jest przyjęte w czym się ćwiczy to ona niepotrzebnie się pluje i szuka atencji. teraz taka moda, do sławy przez awanturnictwo i oczernianie
    • majenkir Re: Matke gnebia! 21.09.20, 16:02
      Myslalam, ze chciala wejsc bez maski i ja wygonili wink

Ja na szczescie trzymam sie od takich przybytkow z daleka big_grin, ale moja corka chodzi prawie codziennie wlasnie w legginsach i najczesciej samym staniku sportowym. Nikt jej nie wyprosil, ba wiekszosc dziewczyn tak chodzi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka