Dodaj do ulubionych

Climea forte i inne suplementy

25.09.20, 11:25
Mam nawracające torbiele jajników. 40 lat.
Te torbiele to niestety skutek uboczny terapii hormonalnej.
Rok temu mialam usuniętą laparoskopowo torbiel , na szczescie byla to niegroźna torbiel prosta.
Dziś po wizycie u ginekolozki i usg odetchnęlam bo jajniki " czyste".
Ostatni cykl tylko 20 dni wczesniej zawsze jak w zegarku.
Lekarka zalecila 3 suple min climea na 2 cykle żeby uporzadkowac i pobudzic wytwarzanie hormonów.
Brałyscie? A moze cos naturalnego?
Obserwuj wątek
    • snakelilith Re: Climea forte i inne suplementy 25.09.20, 13:13
      Tym preparatem niczego nie wyregulujesz, jeżeli już, przeznaczony jest dla kobiet w klimakterium, u których spada poziom estrogenów, w tym mają pomóc te izoflawony sojowe w składzie. Ty nie jesteś jeszcze w tym wieku, masz pewnie (relatywnie) wysokie estrogeny inaczej jajniki nie produkowałby pęcherzyków, co najwyżej proporcje pomiędzy estrogenem a progesteronem możesz mieć zaburzone (o czym świadczą cysty i skracanie się cyklu) i tu lepiej sprawdzi się Agnus castus podkręcający produkcję naturalnego progesteronu. Naturalny progesteron podkręca znowu produkcję innych hormonów, także estrogenów, co ułatwia owulację ( funkcjonalne cysty to w skrócie taka nieudana owulacja), to taki regulujący wiele funkcji hormon. Dlatego Agnus castus podaje się też do wwyregulowania cyklu i podkęrecenia owulacji kobietom starającym się o dzieci. To preparat roślinny, jednak musisz omówić to z lekarką, bo piszesz o terapii hormonalnej, więc nie wiem jakie masz problemy.
        • snakelilith Re: Climea forte i inne suplementy 25.09.20, 17:48
          Ok, ale po terapii cysty powinny przestać się pokazywać. Robiłaś badanie hormonów? Zbadaj sobie estrogeny i FSH w pierwszej połowie cyklu i progesteron w drugiej (tydzień przed planowaną miesiączką). Będziesz wiedziała czego masz za dużo, a czego ci brakuje i w jaki sposób regulować.
          Climea jest bowiem dla kobiet w czasie przekwitania, o których poziom estrogenów jest bardzo niski, poniżej 25 ng/l. A i tak u wielu nie działa i nie powoduje żadnej poprawy, bo te izoflawony sojowe działają tylko teoretycznie.
          I twoja lekarka jest pewna, że potrzebujesz akurat estrogenów? Przy niskich estrogenach nie robią się cysty i nie miałabyś regularnych krwawień. Wręcz przeciwnie, cysty świadczą o dominacji estrogenowej i dysharmonii pomiędzy estrogenami a progesteronem.
          • marinette.wue Re: Climea forte i inne suplementy 25.09.20, 18:11
            Wczesniej nie mialam problemów z torbielami.Lekarka podejrzewa ze stymulacja miala wpływ na rozchwianie gosp.hormonalnej.
            To dobry, doświadczony lekarz. Pytalam o badania hormonuw we krwi, ale stwierdzila ze nie wyjdą miarodajne.
            Stwierdziła tez ze skracanie cyklu- mialam teraz taki przyoadek, moze miec miejsce ok 6 lat przed menopauzą.

• snakelilith Re: Climea forte i inne suplementy 25.09.20, 22:14
              Mi na skracanie cyklu bardzo pomógł agnus castus (Niepokalanek pospolity, preparat z apteki). Ona ci proponuje preparaty dla kobiet w menopauzie, śmiem wątpić, że wyreguluje ci to cykl, bo na początku spada poziom progesteronu, a nie estrogenów. Menopauza w tym wieku byłaby i tak grubo za wcześnie. I co za bzdura, że wyniki hormonów byłyby niemiarodajne? Ja mierzę moje co kilka miesięcy, bo dominacja estrogenowa (estrogeny w normie, niski progesteron) podczas przekwitania może robić poważne problemy, jak przerost endometrium, mocne krwawienia, wzrost mięśniaków i cysty.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka