Dodaj do ulubionych

Postawcie mnie na nogi...

26.09.20, 11:05

Dziewczyny...noooo....
Mam dzisiaj babską imprezkę z nocowankiem😉 Wiadomo, będziemy piły, plotkowały ale pal licho. Wstałam dziś i kuźwa czuję się, jakbym była na kacu. Wczoraj kuźwa postanowiłam schudnąć (w 1 dzień🙈), więc poćwiczyłam trochę z ciężarkami. Dziś bolą mnie wszystkie mięśnie, czuję się dobrze ale jestem jakaś taka „rozdygotana”. Jakieś wewnętrzne poddenerwowanie, no nie wiem co mnie dopadlo. „Mięśnie mi się trzęsą”, ręce mi się trzęsą, no masakra jakaś....
I coto z tym zrobić? Elektolity jakieś, czy kąpiel....no tak mnie to wkurza, że szok!
Weźcie mnie postawcie na nogi.
Ps. wypiłam jakiś alkazelcer czy coś i zrobiłam sobie napój izotoniczny.....
Obserwuj wątek
        • nuclearwinter Re: Postawcie mnie na nogi... 26.09.20, 12:48
          A nie jesteś po prostu podekscytowana imprezą? Skoro to taka wyczekiwana, od roku planowana? Ja tak miewam jak na coś czekam i nie mogę doczekać, jestem podekscytowana jak pies przed pójściem na spacer i objawy mam w sumie podobne do twoich. Ciężko coś na to poradzić, ja po prostu siadam i czekam aż mi przejdzie (czyli do imprezy w twoim przypadku), bo nic mi innego nie pomaga.
    • daniela34 Re: Postawcie mnie na nogi... 26.09.20, 12:11
      To może być początek infekcji ale mam jeszcze inny pomysł. Masz gdzie zmierzyć sobie poziom cukru? Bo takie wewnetrzne rozedrganie u mnie oznacza właśnie spadek cukru. Wtedy dosc prosto byłoby rozwiązać problem.
    • snakelilith Re: Postawcie mnie na nogi... 26.09.20, 12:58
      Jesu, masz zwykłe zakwasy. To są taki emałe uszkodzenia, stany zapalne w mięśniach, więc czujesz się jakby brała cię grypa. Gdybyś nie planowała pić, to aspiryna, ibu, albo naproksen, ale tego lepiej dla zdrowia własnego żołądka nie łączyć z alkoholem, więc może paracetamol, albo coś innego przeciwbólwoego, co nie należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnnach. Niektóym pomaga też ciepła kąpiel, innym dobrze robi kąpiel w lodzie, ale lód to coś dla profesjonalistów.
      I jeżeli wczoraj uprawiałaś sport bez jedzenia, to zjedz dziś normalny posiłek, bo trening siłowy bez odpowiedniej ilości kalorii nie działa. Mięśnie mają tylko stres i nie mają się jak regenerować. Stąd to rozdygotanie, które z ciała udziela się psychice. Spróbuj na początek z dwoma bananami. Już od tego powinno być lepiej.
      • saszanasza Re: Postawcie mnie na nogi... 26.09.20, 13:29
        snakelilith napisała:

> Jesu, masz zwykłe zakwasy. To są taki emałe uszkodzenia, stany zapalne w mięśni
        > ach, więc czujesz się jakby brała cię grypa. Gdybyś nie planowała pić, to aspir
        > yna, ibu, albo naproksen, ale tego lepiej dla zdrowia własnego żołądka nie łącz
        > yć z alkoholem, więc może paracetamol, albo coś innego przeciwbólwoego, co nie
        > należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnnach. Niektóym pomaga też c
        > iepła kąpiel, innym dobrze robi kąpiel w lodzie, ale lód to coś dla profesjonal
        > istów.
        > I jeżeli wczoraj uprawiałaś sport bez jedzenia, to zjedz dziś normalny posiłek,
        > bo trening siłowy bez odpowiedniej ilości kalorii nie działa. Mięśnie mają tyl
        > ko stres i nie mają się jak regenerować. Stąd to rozdygotanie, które z ciała ud
        > ziela się psychice. Spróbuj na początek z dwoma bananami. Już od tego powinno b
        > yć lepiej.
        >

O dzięki snake! Banana zjem!
        • snakelilith Re: Postawcie mnie na nogi... 26.09.20, 14:44
          memphis90 napisała:

> Snejkowa, nienienienienie, nigdy nie alkohol z paracetamolem! Bo rozwalisz wat
          > robę!
          >

Po jednym paracetamolu 500mg nic nie będzie. Ludzie z dziurami w żołądku po aspirynie zapijanej alkoholem zdarzają się częściej.
        • bywalec.hoteli Re: Postawcie mnie na nogi... 26.09.20, 21:48
          Pewnie. Może dojść do perforacji w układzie pokarmowym. Banany też nie są zbyt zdrowe. Moim zdaniem należy wypić piwo smile ono jest środkiem na zakwasy dobrym. A z koleżankami jak chcecie pić to 2 rady:
          - tylko jeden rodzaj alkoholu
          - dużo jeść, zwłaszcza tłuste
          - jeśli pójdziecie w miasto się bawić, to pamiętajcie by więcej tańczyć niż pić
          big_grin
    • shmu Re: Postawcie mnie na nogi... 26.09.20, 13:18
      A jadlas cos porzadniejszego? Czy od wczoraj dieta plus cwiczenia? Dla mnie to typowy objaw glodowki. Jak Ci po jedzeniu i piciu nie przejdzie ogolne rozbicie, to jednak obstawialabym infekcje. Natomiast bol miesni to najprawdopodobniej zakwasy po cwiczeniach.
      • saszanasza Re: Postawcie mnie na nogi... 26.09.20, 13:27
        shmu napisała:

> A jadlas cos porzadniejszego? Czy od wczoraj dieta plus cwiczenia? Dla mnie to
        > typowy objaw glodowki. Jak Ci po jedzeniu i piciu nie przejdzie ogolne rozbicie
        > , to jednak obstawialabym infekcje. Natomiast bol miesni to najprawdopodobniej
        > zakwasy po cwiczeniach.

Nie, ale domyślam sie przyczyny i w zasadzie ją potwierdziłam...Bo to stan taki, jakbym wypiła z 5 kaw. Zmierzyłam sobie więc ciśnienie i mam wyższe niż zazwyczaj (normalnie mam 90/50-60) teraz mam 105/80 i puls 80 (normalnie 50). Piję wlaśnie magnez z potasem. Może pomoże. Powinnam iść spać ale nie mogę zasnąć...oczy mi się same otwierają🙈
      • saszanasza Re: Postawcie mnie na nogi... 26.09.20, 15:53
        pani_tau napisał(a):

> A czemu chciałaś schudnąć przed tą imprezą?
        > Na pewno idziesz na nią z przyjemnością?

Nie no, tak sobie żartuję😉 Generalnie chcę iść, ale jakby była dzień wcześniej to czułabym się wręcz super!
    • joanna05 Re: Postawcie mnie na nogi... 26.09.20, 17:44
      Porozciagaj te mięśnie, co bola. Pomoże. Co najmniej z 15 minut porzadnego rozciagania (np. z YT, z jakas trenerka, jeśli nie wiesz, jak). Ja w dni treningowe moczę się też zwykle z 20 minut w wannie z sola epsom, ze dwa kubki wsypuję, porzadnie łagodzi bóle. Tylko pewnie nie masz tej soli, co?
      I posmaruj te mięśnie dowolna przeciwbólowa maścia dla sportowców - np. rozgrzewajaca, a stawy - lepiej chłodzaca. To sprawdzone sposoby.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka