Dodaj do ulubionych

obróbka plików muzycznych+ Leonard Cohen po polsku

26.09.20, 22:35
Takie mam pytanie. Czy da się, a jeśli tak to w jakim programie najlepiej darmowym zrobić takie coś.
Pewien program muzyczny, niszowy, coś w rodzaju recitalu grupy artystów sprzed ok 35 lat jest dostępny na YT.
Potrafię sobie ściągnąć jako mp3 na swój komputer. Ale tam są nie tylko piosenki, też dłuższe partie tekstów, pamiętników Cohena deklamowane przez Wilhelmiego. I jest pośród tego piosenka perełka, prawie wszystkie są dostępne na YT pojedynczo, a ta akurat nie. Chciałabym sobie ją jakby wyciąć z tych 47 minut i zgrać jako zwykłą 3 minutową piosenkę.
Ematki jak? Czy to trudne dla opóźnionej informatycznie osoby jak ja?
Jeśli wiecie to piszcie, ale nie językiem komputerowym, bo dla mnie wiele terminów jest niejasnych, tylko jak krowie na miedzy?
W ramach tego zrewanżuję się linkiem, choć to pewnie niszowa połka, dla wielbicielek Leonarda Cohena i dla dinozaurów jeśli chodzi o stronę wizualno dźwiękową. Program jakich się dziś nie robi, grają na żywo, wersja akustyczna.
Śpiewają takie nazwiska jak Kora (młodziutka, ledwo ja poznałam), Elżbieta Adamiak, Andrzej Poniedzielski, Jan Kanty Pawluśkiewicz (jego wykonanie czarnego prochowca pod koniec koncertu wymiata, dla mnie najlepsze ever, a słyszałam wiele różnych), Maciek Zębaty.
Gra m.in. Manam w swych początkach, młody Jackowski, John Potter,
Piosenka kończąca jest dla mnie cudną wersją, słyszałam wiele, nic tej nie dorównało, te gitarowe wstawki, zawodzenia w refrenie których w innych wykonach brak robią klimat, ten sam tekst w wykonaniu samego Zębatego był dość smętny, a tu, to chyba dla mnie najlepsza piosenka o śmierci.
Podobnie z piosenką Nancy, sam Zębaty mi nie podchodził, a tu śpiewa z Adamiak, nadal jest smutno, ale piosenka nabiera dla mnie innego wyrazu. To ta perełka którą chcę zgrać.
Polskie wersje w tłumaczeniu Zębatego, ale w innych wykonaniach, sam Zębaty brzmi smętnie, a w połączeniu z innymi wyszło cudeńko.
I pamiętniki Leonarda w interpretacji Romana Wilhelmiego.
www.youtube.com/watch?v=LpdWbwSH7aI&t=87s
Tak wiem, jestem stara i smęcę, ale może ktoś tak jak ja kocha te kawałki????
Nie zdziwcie się, że zanim cokolwiek się zacznie to jest strojenie instrumentów na początku.
Miłego słuchania i może ktoś jednak wie i odpowie na moje pytanie jak uzyskać pojedynczą piosenkę z tego koncertu
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka