Dodaj do ulubionych

Wanna i jak dopasować krzesło, taboret do mycia?

29.09.20, 05:39
To pewnie potrwa parę ładnych miesięcy zanim dojdzie do realizacji ale zapytam .
Pierwsza myśl to kupić to krzesło i łazić z nim po sklepach. Bo tak to sobie wyobrażam. Producenci podają wiele wymiarów ale nie rozmiarów dna wanny.
To ma być normalna wanna i tylko wanna. Skosy w łazience wykluczają jakikolwiek prysznic czy szklany parawan.
Miejsce na wannę ma wymiary 2,3m na 1,6m.
Ale tam wg mnie powinna być wanna dużo mniejsza, bardziej odpowiednia, taka gdzie ten taboret/ krzesło zmieści się.

Dzwonić do sklepów, pisać maile, łazić z krzesłem i przymierzać?
Co ematka proponuje?
Obserwuj wątek
    • berdebul Re: Wanna i jak dopasować krzesło, taboret do myc 29.09.20, 07:20
      Idziesz do sklepu ze sprzętem dla starszych osób i kupujesz pasujące krzesło - obrotowe, zawieszane, jakie tam wydaje Ci się wygodne. Następnie idziesz do sklepu i mierzysz. Lub zlecasz to osobie robiącą łazienkę, mówiąc jaki ma być taborecik, jaką chcesz wannę i pan sobie wszystko pomierzy.
    • mamtrzykotyidwa Re: Wanna i jak dopasować krzesło, taboret do myc 29.09.20, 11:08
      Takie krzesło kup, jeśli ma być pełen komfort dla kogoś mało sprawnego:

www.pomocedlaseniora.pl/siedziska-wannowe/604-obracane-krzeselko-nawannowe-magda.html

albo takie, jeśli ten ktoś sam do wanny wejdzie:

www.homebook.pl/produkty/10448927/dla-domu-do-lazienki-meble-lazienkowe-taborety-i-siedziska-lazienkowe-masterline-pro-siedzisko-nawannowe-uniwersalne-bialy-04848

Krzesło/taboret wstawiany do wanny to masakra, może się przewrócić, bo nóżki nigdy nie będą stabilne i nieszczęście gotowe.
    • kamire12 Re: Wanna i jak dopasować krzesło, taboret do myc 29.09.20, 16:35
      powiem Ci, że przechodzę przez to. wanna nietypowa już jest. mała. 140x70, do tego z wycięciami pod łokcie. znalazłam taką wannę w OBI. tam też znalazłam ławeczkę nakładaną. i przymierzałam. choć najlepiej jest kupić, zanieść do domu, przymierzyć i oddać jak nie pasuje.
      no cóż znalazłam też taboret, który prawdopodobnie wejdzie do wanny. 32x32 na dole. więc teoretycznie... 30 cm wysoki. podobne krzesełko mieliśmy. Zabezpieczyłam przed wodą. mama dała radę usiąść i wstać na sucho. w wannie usiadła. mycie... mhmmm leje się jak nie wiem. jeśli masz możliwość kup koniecznie szerszą wannę!. są takie. sama taką mam. szerszą niż 70cm. ale u rodziców jest mała.
      no i usiąść usiadła, wstać był problem. po wielu męka udało się. no i czego brakuje to uchwytu na ścianie.
      chyba i tak skończy się na tym, ze będę myć na stojąco.... problematyczne to dość, leje się woda wszędzie...
      ewentualnie kupię ławeczkę prostą na wannę. taką nie z wgłębieniem, ale na równi wanny u góry. są na allegro.
      ogólnie to koszmar i tyle. najlepszy byłby prysznic rozsuwany na boki. ciężko umyć osobę starszą, zeby samemu się nie polać. wtedy byłaby ławeczka na ścianie. W sumie można nad wanną też zamontować taką ławeczkę jak pod prysznic, która podnosi się na ścianie. ale jeśli jest skos, to ciężko byłoby z tego korzystać....
    • minerallna Re: Wanna i jak dopasować krzesło, taboret do myc 30.09.20, 04:57
      Ech, chyba mało precyzyjnie napisałam. Nie chodzi o osobę bardzo starszą czy niepełnosprawną wymagającą specjalnego wyposażenia. Zwykła ale już "nienaprawialna " kontuzja nogi powoduje że nie da rady kucać czy klęczeć podczas mycia.
      Do czasu remontu i zmiany wyposażenia upłynie kilka miesięcy. W tej chwili jest duża wanna w której swobodnie mieści się zwykłe plastikowe tarasowe krzesło i świetnie spełnia swoja role. Minus to rozbryzgi wody na podłodze. Ale pojechałam, zmierzyłam, może gdzieś na wymiar znajdę parawan na przyszłą wannę i jak ja znajdę.
      Ale dzięki Waszym postom mam już lepszy obraz jak to wszystko powinno wyglądać i jakiej wanny szukać.
      Niestety ale te z półka odpadają. Aktualna wanna ma i można się z niej szybko ześlizgnąć w dół.
      • mysiulek08 Re: Wanna i jak dopasować krzesło, taboret do myc 30.09.20, 05:49
        ok, ale po co w wannie kucac i czy kleczec? rozumiem, ze kapieli nie uskutecznia z powodu kontuzji, ale do wanny wchodzi i wychodzi bez wiekszych problemow? jesli tak, to wanna robi za prysznic wiec po co tam krzeselko?
        to juz predzej uchwyt/drabinke do wchodzenia/wychodzenia i ewentualnego przytrzymania w trakcie mycia

no chyba, ze schylac sie tez nie moze, to wtedy cos rodzaju taboretu faktycznie potrzebne

takie krzeselko:
        allegro.pl/oferta/nautica-taboret-do-wanny-z-oparciem-niebieski-8147690537
        przewiduje oblosc wanny ale chyba za niskie?

tu widac jak w wannie wyglada:
        sklep.opiekaizaufanie.pl/produkt/sklep/pomoce-codziennne/nautica-taboret-wglebny-z-oparciem-do-wanny/

i tej samej firmy montowane na wanne, wyglada solidnie:

www.sklep-seniora.pl/pl/p/Lawka-wglebna-do-wanny-z-oparciem-Nautica-krzeselko-dla-niepelnosprawnych/198

ten tez by sie nadawal:
        a-medyczny.pl/sprzet-sanitarny/818-taboret-do-wanny-skladany-blue-herdegen.html?utm_source=ceneo&utm_medium=pricewars2&utm_campaign=taboret-do-wanny-skladany-blue-herdegen®ular

dopoki nie ma parawanu to chociaz zaslonka na rozporowym drazku? od rozbryzgow uchroni podloge

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka