Dodaj do ulubionych

elektryczna suszarka do pralnia

29.09.20, 09:59
może ktoś poratuje doświadczeniem

Chcę kupić suszarkę do prania, aby dobrze dosuszała i miała program bez zagnieceń, miała proste oprogramowanie

i nie wiem jeszcze na co zwrócić uwagę.
Jakie macie modele, szczególnie jeśli ktoś ostatnio kupował.
Obserwuj wątek
      • maesstra Re: elektryczna suszarka do pralnia 29.09.20, 10:51
        nigdy nie miałam suszarki i w sumie to nie mam pojęcia z czego tak najbardziej będę korzystać, ale widzę że są programy np. ciepłe powietrzę, zimne powietrze

samsung o którym myślę :bawełna, czasowy, delikatny, do prasowania, mix, odzież wierzchnia, pościel, powietrze ciepłe, powietrze zimne, program czasowy, syntetyki, szybki, wełna

bosch: bawełna, czasowy, delikatny, do prasowania, kołdry, koszule, mix, pierze/puch, ręczniki, sport/fitness, super 40, syntetyki, wełna, wietrzenie

bądź tu mądry i pisz wiersze smile
        • jasnoklarowna Re: elektryczna suszarka do pralnia 29.09.20, 21:11
          moja elektrolux, kilkuletni, ma m.in. program do suszenia jeansu, faktycznie spodnie wychodzą gładkie, w programie do bawełny wychodziły pogniecione. Jak bym miała kupić nową to szukałabym z tym programem.
          Jeśli macie dużo jeansowych rzeczy to warto rozważyć, u nas spodnie dla 4 osób więc często korzystam.
          Faktycznie najczęściej korzystam z bawełny i z programu sztuczne/syntetyczne.
          Z programu do wełny korzystałam chyba ze 2 razy, wiec to nie będzie dla mnie priorytet.
          mam program do butów, ale też się nie do końca sprawdził, po 2-3 razy suszyłam.
          Nie sprawdza się też program mieszane, bo część wychodzi przesuszona/pognieciona a część wilgotna.

Co do zagnieceń, to jak nie naładujesz b.dużo i wyjmiesz jeszcze CIEPŁE to większość prasowania odpada smile. Pamiętam do dziś, jak po pierwszym suszeniu mąż się zapytał czy ja mu skarpety wyprasowałam????

• mama-ola Re: elektryczna suszarka do pralnia 29.09.20, 11:07
      Przywieźli mi wczoraj smile
      Kupiłam Boscha za ok. 2200 zł, bo odpowiadała mi marka i cena.

Chciałam Boscha, bo planowałam postawić na pralce i uważałam, że jako wieża lepiej będą wyglądać dwa sprzęty z jednej firmy. No i myślałam, że suszarka potrzebuje przyłącze do wody. Dopiero po zakupie się zorientowałam, że wystarczy gniazdko do prądu, bo wodę się wylewa z wysuwanego pojemnika. Ucieszyłam się i postawiłam ją w innym kącie. Został mi zbędny łącznik, ale to może da się zwrócić.

Oprogramowanie może i ma nieproste, bo opcji jest dużo, ale co to za różnica. Przekręca się pokrętło, startuje i już. Puściłam wczoraj 5 suszeń, wszystkie takie same. Wielość opcji zignorowałam i tyle.
      • mama-ola Re: elektryczna suszarka do pralnia 29.09.20, 11:14
        Przy okazji ciekawostka związana z euro agd. Za usługę zadzwonienia do mnie przed dowozem chcieli 19,90 zł. Zdziwiłam się, bo widełki godzinowe szerokie: 11-21, trudno, żeby ktoś ciągle czekał w domu, a oni chcą przyjechać w ciemno, jeśli się nie zapłaci za ten telefon. A że byłam w przekornym nastroju, to nie zapłaciłam. - A niech przyjeżdżają w ciemno - uśmiechnęłam się do sprzedawczyni. No i co? Uprzedzili najpierw sms-em, że będą za godzinę, a potem jeszcze telefonicznie, że dojeżdżają i będą za 10 minut.
        • jollyvonne Re: elektryczna suszarka do pralnia 29.09.20, 11:22
          Ja uzywam 2 programy: suszenie "zwykle" i 30 minut cieple powietrze. Ten pierwszy jest do kazdego prania, a ten drugi, to jak pierwszy sie zbiesi, bo urzadzenie inteligentne i samo czas suszenia ustala = potrafi sie wylaczyc zanim dosuszy.
          Dodatek za dzwonienie dobry, ciekawe ile osob placi 🤦‍♀️
        • maesstra Re: elektryczna suszarka do pralnia 29.09.20, 11:23
          Dzięki smile ja właśnie zastanawiam się nad samsungiem, bo w opcjach ma również aplikację na telefon i możliwość kontroli końca pracy a słyszałam, że ważne jest aby po zakończeniu pracy trzeba szybko wyjąć poskładać to uniknie się większego prasowania. Dodam, że pralnie mam oddaloną także mogę nie słyszeć sygnału zakończenia pracy. Co myślicie ?
          • jollyvonne Re: elektryczna suszarka do pralnia 29.09.20, 11:33
            Jak na rynek wejda suszarki, ktore calkowicie obsluguje sie telefonem, to rozwaze. Na razie wciskam guzik start/stop sama, sama wkladam i wyjmuje, a po wyjeciu skladam. Nacisniecie guzika na telefonie zamiast na suszarce nie jest dla mnie zadnym ulatwieniem, a wprost przeciwnie.
          • jollyvonne Re: elektryczna suszarka do pralnia 29.09.20, 11:39
            Z wyjmowaniem "na cieplo" to prawda, duzo rzeczy nie wymaga prasowania i lepiej je wyjac od razu, po jak wystygna pogniecione, to juz takie beda. Jak nie uslyszysz sygnalu, to mozesz budzik nastawiac i chodzi do pralni po okreslonym czasie.
          • leyla76 Re: elektryczna suszarka do pralnia 29.09.20, 20:54
            Moja suszarka ma jakieś 14 lat i po zakończeniu suszenia żadnego sygnału nie wydaje. Ja tam zazwyczaj ja na noc załączam, (opóźniony start) i wyciągam rano, albo jak sobie przypomnę. Fakt , ubrania są juz zimne, ale nigdy pogniecione, bo suszarka co pare minut obraca raz bębnem .
            Ubrania mi wychodzą pogniecione jedynie kiedy wrzucę do suszenia za dużo, albo jak zbyt cienkie rzeczy wrzucę razem z dość grubymi i program suszenia z sensorem. To te cienkie wtedy rzeczywiście sie pogniotą.
    • swinka-morska Re: elektryczna suszarka do pralnia 29.09.20, 11:39
      Mam świeżo kupione AEG (bardzo polecam), oczywiście używam 2 programy z długiej listy dostępnych wink
      www.euro.com.pl/suszarki/aeg-t8dec68scp.bhtml

Chyba każda suszarka ma program mniej zagnieceń, ważny jest rozmiar bębna (te o mniejsze pojemności bardziej gniotą).

• ivaz Re: elektryczna suszarka do pralnia 29.09.20, 21:34
        Ja trochę ponad miesiąc temu kupiłam suszarkę Beko, tylko dlatego, że była to najpłytsza suszarka na rynku, ma 46 cm głebokości, i idealnie się wpasowała do szafy Pax z Ikea.
        Moja suszarka nie ma osobnego "mniej zagnieceń" ma takie programy: bawełna do prasowania, bawełna do szafy, bawełna eco, codzienny, delikatny, dziecięcy, ekstra suche, jeans, koszule, mix, odświeżanie, pierze/puch, program "Baby", sport/fitness, syntetyki do szafy, syntetyki do prasowania, szybki i programy czasowe.
        Używałam już prawie wszystkich programów, ubrania są zawsze suche, miękkie i pachnące. Niestety jeżeli chodzi o prasowanie, ja chyba mam wysokie standardy w tym zakresie i prasuje, moja siostra składa i chowa do szafy. Niemniej jednak to jeden z lepszych moich zakupów w ostatnim czasie, w końcu nie obijam się o wiecznie o suszarkę stojącą, nie musze rozwieszać mokrego prania, a co najważniejsze w jeden dzień mam oprane i wysuszone po całym tygodniu.
    • mysiulek08 Re: elektryczna suszarka do pralnia 29.09.20, 19:51
      mam 9kg boscha

uzywam trzech programow
      sport, alergia i 20min, ktory mozna wydluzac do 2h bodajze
      a i czasami puch jak susze kurtki i tyle

programu 'szafy' uzylam raz, za dlugo jak dla mnie, alergia robi to samo w polowe krotszym czasie (susze reczniki)
      reszta na sporcie
    • b-b1 Re: elektryczna suszarka do pralnia 29.09.20, 20:31
      Masz zwierzaki w domu?
      Bo jeśli tak przyda Ci się program zimnego suszenia-obierze wstępnie z sierści posłania / ręczniki zwierzakowe zanim włożysz je do pralki , obiera z sierści jak również odświeża ubrania, które nie nadają się do suszenia cieplym powietrzem .
    • mikawi Re: elektryczna suszarka do pralnia 29.09.20, 21:03
      Ja kierowałam się kilogramami, żeby suszarka była spójna z pralką jeśli chodzi o wielkość załadunku czyli 9kg. Stoi jedna na drugiej, suszy super, ale fakt używam dwóch programów w 90%, w pralce zresztą podobnie. W piekarniku zresztą tez.
    • fibi00 Re: elektryczna suszarka do pralnia 29.09.20, 21:44
      Mam Samsunga z pompą ciepła (klasa a++). Przeanalizowałam opinie, parametry i Samsung wypadał najlepiej. Programu "bez zagnieceń" nie używam bo nawet po zwykłym suszeniu pranie jest w miarę proste- nie ma wielkiej różnicy kiedy jest włączona opcja "bez zagnieceń". Bratowa ma Boscha i też sobie chwali choć uważam że mój Samsung i tak jest lepszy😉.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka