Dodaj do ulubionych

Rak płuca - czy to możliwe aby chorujący

30.09.20, 11:54
na tę straszną chorobę nie skarżył się na ból ??
Mój śp.Tato nigdy nie skarżył się, że boli...
Wydaje mi się, że oszukiwał nas bo nie chciał martwić. Fakt, zawsze był mało wrażliwy, nie przejmował się np.prawie uciętym w wypadku przy pracy palcem.
Czy to możliwe aby rzeczywiście umierający na raka nie narzekał na ból ??
Obserwuj wątek
    • leann32 Re: Rak płuca - czy to możliwe aby chorujący 30.09.20, 12:24
      Oczywiście. Sam nowotwór nie boli - boli kiedy uciska na zakończenia nerwowe narządu albo daje objawy. NIe ma w tym nic dziwnego.
      Chyba głownym problemem nowotworów jest fakt że nie bolą - lekarze polecają zgłaszać się do badań z objawami - a objawy zwykle są spowodowane zaawansowaną chorobą i jak pacjenci przez nie trafiaja do lekarza to jest za późno.
      Choćby płuca właśnie. Jak ktoś pluje krwią, kaszle, chudnie 10 kilo, jest słaby, osowiały a węzły ma jak bańki i czyta że z takimi objawami warto odwiedzić lekarza - to zgadnij, jaką diagnozę usłyszy?
      To jest wlasnie problem nowotworów.
      Problemu by nie było gdyby każdy człowiek robił RTG płuc co trzy lata.
      Tak jak na zachodzie kolonoskopia to badanie profilaktyczne i można wykryć mało groźne polipy.
      U nas jak już twoje życie to korowód biegunek, zaparć i bóli i wygladasz jak wrak człowieka - to łaskawie zlecą kolono żeby się potem zastanawiać ile % jelit przeżartych przez raka wycinać. Ot, polska w pigułce. I profilaktyka onkologiczna.
    • aqua48 Re: Rak płuca - czy to możliwe aby chorujący 30.09.20, 16:21
      Możliwe. Rak płuca nie boli. Moja Mama zmarła na tę chorobę. Gdyby nie kuzynka pielęgniarka którą zaniepokoiły objawy to prawdopodobnie nie przeżyłaby dodatkowych 5 lat po operacji, bo lekarz głupek leczył uporczywie zapalenie oskrzeli zamiast skierować na badania.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka