Dodaj do ulubionych

Jak to jest w praktyce: 2 domy?

01.10.20, 12:37
Chciałabym poprosić o opinię kogoś, kto żyje lub żył w systemie dwudomowym. Jak to się ogarnia w praktyce? Interesuje mnie zarówno doświadczenie osób mających dwa domy w kraju np. jeden w Gdańsku, drugi w Zakopanem (to tylko przykład), jak i mających drugi dom gdzieś zagranicą. W internecie jest bardzo niewiele takich rzetelnych relacji. Jak się ogarnia całą logistykę? Być może realny się stanie dla mnie taki dylemat, więc chciałabym coś więcej w temacie się dowiedzieć. Np. jak wygląda sprawa z przewożeniem rzeczy? Czy problemu nie ma, bo wszystko trzeba mieć po prostu razy 2. Albo co w przypadku gdy drugi dom jest kilkanaście godzin lotu z kraju? Albo gdy mieszka się regularnie pół roku w jednym a kolejne pół roku w drugim? Kwestia zabezpieczeń itp. Może mi ktoś coś z własnego doświadczenia napisać? Albo z doświadczenia rzeczywistych znajomych czy rodziny? Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • purchawka2017 Re: Jak to jest w praktyce: 2 domy? 01.10.20, 13:23
      Jakich rzeczy?
      Wszytsko trzeba mieć razy dwa, w zasadzie wożę tylko ubrania i komputer i to też nie wszytskie bo w drugim domu mam odziez "wiejsko - terenową" oraz pralkę.
      Zabezpieczeń specjalnych nie mam - nie posiadam w wiejskim domu drogich rzeczy.
      Najlepszym zabezpieczeniem jest sąsiad stacjonarny - jeżeli jest - tak jak u nas - wiejskim emerytem w dobrym tonie jest zlecanie mu za opłatą drobnych prac porządkowych.
      Raz mi się dzieci sąsiada ( innego) włamały i ukradły krzesło obrotowe i stary rower ale po aferze wychowawczo - wioskowej wszytko oddały.
      Naprawy i remonty robią lokalsi poleceni przez sasiadów.
      Nie wiem - co więcej o logistyce?
      Bierze się torbę z ciuchami i tyle.
    • aqua48 Re: Jak to jest w praktyce: 2 domy? 01.10.20, 13:24
      Rzeczy żadnych się nie przewozi, to absurd. Zabezpieczenia to kwestia odpowiedniego ubezpieczenia/firmy ochroniarskiej/alarmu/czujnego sąsiada, który dzwoni gdy się co dzieje.
      Problemem są drobne zaskoczenia w pierwsze kilka dni - bo przecież właśnie kupiło się zupełnie nową paczkę bułki tartej, której nie można znaleźć, aaa, ale to było w drugim domu smilesmile
      Warto też przyzwyczaić się do tego by każdy dom dokładnie sprzątnąć, uprać, poprasować i poukładać wszystkie rzeczy na swoje miejsca PRZED wyjazdem z niego. Wtedy wraca się z przyjemnością.
    • pyza-wedrowniczka Re: Jak to jest w praktyce: 2 domy? 01.10.20, 13:37
      Ja mam takiego znajomego. Mieszka z rodziną w Polsce, ale pracuje trochę za granicą i w zależności od miesiąca spędza tam 10-15 dni. W drugim mieszkaniu ma wszystko - ubrania, kosmetyki, pełne wyposażenie itp. Zabiera tylko laptopa właściwie.
      Co więcej żona i dzieci też mają w tamtym zagranicznym mieszkaniu zestaw do życia, bo co jakiś czas jadą tam na kilka dni (dzieci studiujące, więc czasami na dłuższy weekend itp.). Chociaż no dzieci mają raczej basic zestaw, więc zabierają więcej niż ojciec.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka