Dodaj do ulubionych

co lubi jesc wasz pies/kot?

02.10.20, 14:16
bo moj to chyba tylko czosnku nie lubi I cebuli

a tak zje wszystko wlacznie z paprykarzem (spadl na ziemie w poblizu psa), ogorkiem (surowym kiszonym korniszonym,) pomidoem papryka bananem I reszta zjadanych w domu warzyw I owocow

a jak u was?
Obserwuj wątek
      • aerra Re: co lubi jesc wasz pies/kot? 02.10.20, 16:29
        NIby samego czosnku kot nie ruszy, ale sos pomidorowy z solidną dawką czosnku wylizują aż im się uszy trzęsą. To jest jedyne, po czym nam talerze liżą i trzeba pamiętać, żeby chować od razu do zmywarki.
    • alpepe Re: co lubi jesc wasz pies/kot? 02.10.20, 14:24
      Moja robi strajk głodowy, jak nie ma ogonów wołowych. Ale zawsze w jej żołądku znajdzie się miejsce na kromeczkę chleba z masłem. Generalnie jej dieta jest dość uboga, kość z mięsem i sucha karma. Czasem dostanie talerz z resztką kefiru i kaszy do wylizania, jak bardzo prosi, to nieco kapuśniaku.
    • jowita771 Re: co lubi jesc wasz pies/kot? 02.10.20, 14:33
      Dajemy kot do wylizania kubeczki po śmietanie czy jogurcie i jak słyszy, że się łyżeczką wybiera zawartość takiego kubeczka, to się natychmiast materializuje, choćby akurat spał w czeluściach szafy.
      Jak się coś kroi na desce do krojenia, to kot też przybiega i się kładzie na podłodze kołami do góry, bo dzieci swego czasu nauczyły, że ma pokazać brzuch, jak chce dostać smakołyk. Jak kiedyś teściowa została z kotem, to parę dni się głowiła, o co kotu chodzi, że się kładzie, jak ona coś robi w kuchni. Dopiero teść ją oświecił, że kot w ten sposób prosi o jedzenie. Wczoraj kroiłam cebulę na desce i też się pokładał, osioł.
      • lilia.z.doliny Re: co lubi jesc wasz pies/kot? 02.10.20, 17:46
        Dajemy kot do wylizania kubeczki po śmietanie czy jogurcie i jak słyszy, że się łyżeczką wybiera zawartość takiego kubeczka, to się natychmiast materializuje

big_grin

Jak moje psy big_grin
        Leza spokojnie do momentu, gdy stukot łyżeczki zwiastuje te cudowna chwile
        I dwie mordy sie objawiaja
    • aerra Re: co lubi jesc wasz pies/kot? 02.10.20, 16:33
      Moje są wybredne i w zasadzie nie żebrzą. Jak coś spadnie - nawet kawałek mięsa, jak akurat kroję, to patrzą na mnie jak na głupią, jak próbuję namówić, żeby zjadły. Ne ne, jaśnie państwo nie jada z podłogi.
      Jedynym wyjątkiem są orzechy nerkowca (zwłaszcza jeden ma świra na ich punkcie). I nie wiedzieć czemu lubią sos pomidorowy, a taki dość mocno doprawiony lubimy (no i z dodatkami przeróżnymi).
      • doubledoublejoyandtrouble Re: co lubi jesc wasz pies/kot? 03.10.20, 00:41
        aerra napisał(a):

> Moje są wybredne i w zasadzie nie żebrzą. Jak coś spadnie - nawet kawałek mięsa
        > , jak akurat kroję, to patrzą na mnie jak na głupią, jak próbuję namówić, żeby
        > zjadły. Ne ne, jaśnie państwo nie jada z podłogi.
        > Jedynym wyjątkiem są orzechy nerkowca (zwłaszcza jeden ma świra na ich punkcie)
        > . I nie wiedzieć czemu lubią sos pomidorowy, a taki dość mocno doprawiony lubim
        > y (no i z dodatkami przeróżnymi).

Mój też rabie nerkowce! Z mruczeniem, mlaskaniem i przymykaniem oczu z ukontentowania. Tylko nerkowce, inne orzechy go nie interesują.
        Miałam kota, który by ogon sprzedał za duszoną marchewkę. NIe że samo masełko z niej wylizywał, skąd. Zżerał całość i płakał o jeszcze.
        >
    • gama2003 Re: co lubi jesc wasz pies/kot? 02.10.20, 16:44
      Za pomidora i paprykę skoczy w ogień. Miała fazę na banany. Za bób by chyba poszła pracować pod latarnię, dosłownie lewituje z radości. Boję się dawać, ale za te śladowe ilości pies wręcz śpiewa operowo.
      Mięsa, ryby i inne podobne, wiadomo, kocha. Ale to raczej karmy mało dziwne.
    • mysiulek08 Re: co lubi jesc wasz pies/kot? 02.10.20, 17:03
      bita smietanke, maslo, lody smietankowe, herbate earl grey, sos do salaty z czosnkiem, oliwa i octem balsamicznym, tudziez sama oliwe

i niestety wszelkie kremy do twarzy i rak, gustuje w zapahu roznanym

to wszystko Kicia.Yoda, bo reszta klasyczna, smietanka tak, reszta nie
    • joanna05 Re: co lubi jesc wasz pies/kot? 02.10.20, 17:53
      Sunia - zasadniczo tylko psie smaczki, choć mięskiem z obiadu nie wzgardzi (ale nie dostaje, w zasadzie). Szczeniak - najchętniej wszystko to, co pańcia je. Gdy idę do kuchni magicznie materializuje się pod lodówka zanim do niej dotrę. Leży i czeka, może coś spadnie.
      Próbował ogórka kiszonego (zje), marchewkę (pluje), kocha nabiał (dostaje minimalne ilości), kozie mleko pił póki był maleńki (za rada hodowcy), wszelkie mięsko, pasztecik, masło z kanapki. Bardzo się to przydaje na szkoleniu - za kawałek kurczaka zrobi każda sztuczkę, podawania łapy nauczył się w jeden dzień, bo zapachniało mu coś nowego akurat.
    • madame_edith Re: co lubi jesc wasz pies/kot? 02.10.20, 18:19
      Pies to absolutny smieciojad, goownem takze nie pogardzi. Katastrofa to jest. Czego bym nie miala w rekach to poki mu cierpliwosci starczy to siedzi i patrzy gleboko w oczy. Ale w ktoryms momencie cierpliwosc sie konczy i zaczyna szczekac. Trzeba bedzie jasnie pna tych praktyk oduczyc.
      A pani Kocica to ma bardzo ograniczona liste rarytasow i wiekszoscia rzeczy gardzi. Chyba ze serek, smietanka czy maselko to wiadomo.
    • sumire Re: co lubi jesc wasz pies/kot? 02.10.20, 18:39
      Ryby!
      Kocha ryby.
      I nabiał, zwłaszcza twarożek. Nie przepada za typowymi psimi smaczkami, ale za serek wiejski albo kawałek łososia dałby się pokroić.

Poprzedni (śp.) uwielbiał jabłka, nawet gdy już był prawie całkiem głuchy, pojawiał się na dźwięk gryzionego jabłka i wpatrywał się wzrokiem "dej, nie jadłem od trzech tygodni".

Ale i tak najlepsza była jamniczka zwana Babcią, starowinka, szczerbata. Żarła wszystko. Ogórki i cukinie z krzaka, niedojrzałe jabłka, truskawki. Pieczeń świąteczną skitraną w piwnicy. Zdechłe ptaszki. Cokolwiek jej nos wyniuchał. Nigdy nie chorowała. Trzeba było chować przed nią jedzenie jakiekolwiek - piesek był mały i schorowany, ale lubił wszystko, co dało się przeżuć i miał swoje sposoby, żeby się do tego dorwać.
    • kolibeer2 Re: co lubi jesc wasz pies/kot? 02.10.20, 19:23
      Lars the cat jest gorącym wielbicielem rukoli oraz masła, ale tylko tego zlizanego z bułeczki - takie w maselniczce go nie interesuje smile, no i suche żarcie jako posiłek od czasu do czasu też jest pożądane - za to gardzi surowym mięsem i nabiałem
    • thea19 Re: co lubi jesc wasz pies/kot? 02.10.20, 19:32
      psy nie ruszą niczego co nie jest mięsem lub nie ma zapachu mięsa (warzywa z zupy), nigdy żadne nie jadło warzyw surowych, owoców. Suczka lubi wylizywać kubki po serkach homo a dziś w sumie zjadła granulowany obornik ale jest mocno chora więc nie uznaję tego za normę. Koty obecne lubią masło, poprzednie też a kot kartony mielił. W ogóle różne rzeczy niejadalne mielił. Raz podziurkował mi crocsa bez dziur.
    • karola2122 Re: co lubi jesc wasz pies/kot? 02.10.20, 22:43
      cudko1 napisała:

> bo moj to chyba tylko czosnku nie lubi I cebuli
      >
      > a tak zje wszystko wlacznie z paprykarzem (spadl na ziemie w poblizu psa), ogor
      > kiem (surowym kiszonym korniszonym,) pomidoem papryka bananem I reszta zjadanyc
      > h w domu warzyw I owocow
      >
      > a jak u was?

Wiele z tych rzeczy, o których piszesz, jak najbardziej może jeść...

www.psy.pl/jakie-owoce-i-warzywa-moze-jesc-pies/
      Mój uwielbia czerwoną paprykę, lubi jabłka, arbuz, melony, banany, a jeszcze bardziej ser- żółty i biały, a zwłaszcza jajka. Aż piszczy, gdy obieram <3
    • krwawy.lolo Re: co lubi jesc wasz pies/kot? 02.10.20, 23:01
      Wcisnąłem F3, coby wyszukać w tym wątku wątrobiankę oraz pasztet. Znalazłem tylko pasztecik.
      Miałem mianowicie kiedyś kundelka, który dałby się sprzedać za kawałek pasztetowej. W pasztetową wciskałem mu tabletki, kiedy chorował. Łykał, jak gęś kluski.
    • hukers Re: co lubi jesc wasz pies/kot? 03.10.20, 00:55
      Ja mam bajgla i jednym z najpopularniejszych pytań na forach dotyczących tej rasy, jest pytanie, czy jest coś, czego ten pies nie zje. Ciężko coś wymienić, ale mój na przykład nie zje cytryny.
    • jak_matrioszka Re: co lubi jesc wasz pies/kot? 03.10.20, 01:25
      Kot najbardziej lubi kocie smaczki z najnizszej polki, czyli to co dowolne kocie forum uwaza za najwieksza zbrodnie na kocim gatunku. Smaczki z gornej polki kot zje tylko dlatego, ze widzi jak bardzo mi na tym zalezy... Poza tym na szczescie mam zwierzaki niekradnace, wiec cokolwiek by mi nie upadlo, to ani kot ani pies nie rusza i nie musze sie z nimi scigac.
    • hellen Re: co lubi jesc wasz pies/kot? 03.10.20, 02:02
      Mój pies je standardowo, kocha jajka, mięso, wiadomo. Z dziwnych rzeczy - przepada za słodyczami, muszę się bardzo pilnować, żeby nie ukradł czekolady, ciastek itd. , ale ogólnie je w normie.
      Za to suka, z którą mam przyjemność również od niedawna mieszkać jest niemożliwa - je prawie wszystko, była bezdomna przez kilka lat, więc jest typem śmieciary, cokolwiek nadaje się do zjedzenia jest w jej paszczy od razu. Ma to swoje plusy - podłoga w kuchni jest super czysta, bo suka zbiera wszystkie okruszki, minus - trzeba pilnować, no jak się człowiek zagapi to wyciągnie że śmietnika folię po mięsie i będzie próbować zjeść. Kiedyś testowałam na niej różne warzywa - zje ogórka, paprykę, pomidora, wzgardziła tylko kiełkami słonecznika. Od tej pory wiemy, że nie je WSZYSTKIEGO.
    • konsta-is-me Re: co lubi jesc wasz pies/kot? 03.10.20, 08:24
      Typowo czyli mieso/tluszcz.
      Z nietypowych -czerwone porzeczki, ktorych psom nie wolno, wiec nie pozwalam.
      I zielone ogorki a wlasciwie obgryza czubki i skorke.

Mialam psice, ktora ubostwiala kiszona kapuste i obgryzala w calosci skorke z jablek, ale tyllko winnych lub zielonych (kwaskowatych ).
      I psa ktory uwielbial wszystkie owoce, szczegolnie arbuza.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka