Dodaj do ulubionych

..książki, książki..😊

03.10.20, 13:47
Co nowego, dobrego ostatnio przeczytałyście..?
Od razu mówię, że chciałam 'dokleić się' do wcześniejszych wątków o tej tematyce, ale na ekranie smartfona nie widzę..

Ode mnie:
Elia Barceló 'Kolor milczenia' - opowieść, piękna literacko imo, o tajemnicach rodzinnych, choć nie wyłącznie. Czyta się znakomicie dzięki pełnokrwistym bohaterom, którzy muszą stawić czoła nieprzewidywalnym przeszkodom i wybrac swoją drogę, czasem wbrew przekonaniom, którym wcześniej hołdowali.
Historia również o miłości, która niejedno ma imię..
Polecam!!

Urszula Dudziak 'Wyśpiewam wam więcej..' - pozycja będąca w pewnym sensie kontynuacją pierwszej autobiograficznej książki artystki.
W nieco innym stylu utrzymana, prezentuje jednak ten sam, jak dla mnie, zaraźliwy optymizm i poczucie humoru. Czyta się jednym tchem, z bananem na ustach 😁

Kate Andersen Brower 'Pierwsze damy Ameryki. Prawdziwe historie żon prezydentów'
Zgodnie z tytułem, ukazuje życie Pierwszych Dam, z ciekawej perspektywy - momentami zabawna, pełna licznych anegdot, a miejscami zmusza do refleksji, gdyż 'nic nie jest takim, jakim się zdaje, zwłaszcza jeśli patrzymy z perspektywy 'połykacza news'ów''.
Warto imo.
Obserwuj wątek
    • morgen_stern Re: ..książki, książki..😊 03.10.20, 13:59
      Trafiłam ostatnio na bardzo dobrą i zaskakującą polską książkę - "Oberki do końca świata" Wita Szostaka. Opowieść o losach fikcyjnego rodu wiejskich muzykantów, nazwałabym to polską i ludową wersją realizmu magicznego 😉 długo będę tę książkę pamiętać, sprawnie napisana, nawet w formie chwilami nawiązująca do melodii oberków i smutna w sumie.
      A teraz zaczęłam "Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych żydów" Deborah Heldman, na jej podstawie nakręcono "Unortodox", dobrze się zapowiada.
    • szafireczek Re: ..książki, książki..😊 03.10.20, 14:57
      Jak wytresować lorda, Alexa Rentona. Mimo tytułu, to dość ciężka książka o deficytach angielskich szkół z internatem, angielskiego wychowania i ich skutkach dla uczniów.

Czytałam KA Bower Rezydencja o życiu w Białym Domu, też polecam smile

Teraz czytam Nasz zakochany przewodnik po Francji T. Orłowskiego.

• maniaczytania Re: ..książki, książki..😊 03.10.20, 15:01
      Nowe to nie, ale dla mnie najnowsze odkrycie to Dardanele, Stefan Darda. Jestem po "Domu na Wyrębach" i pierwszej części "Czarnego Wygonu" - no, nie powiem,fabuła nie jest jakaś skomplikowana, ale nastrój grozy to potrafi budować po mistrzowsku smile
      • inez21 Re: ..książki, książki..😊 03.10.20, 17:13
        A mi tak szczerze "Wierzyliśmy jak nikt" strasznie ciężko się czytało...choć miałam wobec niej duże oczekiwania trochę mnie rozczarowała. Męczył mnie strasznie drobny druk no i treść trochę nużąca momentami...Jakoś ciągle porównywałam ją do "Małego życia" które jest duuużo lepszesmile
        A z moich ostatnich hitów to polecam:

"Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości"-świetnie napisana, w sam raz na dzisiejsze czasy
        "Ja. Elton John"-cudowna,śmieszna, momentami wzruszająca autobiografia Eltona Johna
        "Dzień wagarowicza"-fajny polski horror napisany w klimacie lat 80

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka