Dodaj do ulubionych

Nudzi sie? Dodac wiecej zadan!

05.10.20, 11:00
A co w takiej sytuacji. Klasa integracyjna, kazde dziecko pracuje w sumie samo podrecznik przerabiaja w roznym tempie. Kompletny misz masz. Jak zrobisz to co ci zadadza mozesz isc do czesci dywanowej sali i bawic sie. Na czesci dzieci chyba polozono krzyzyk bo nic nie musza. Jak wyjasnic dziecku ze to nie byloby fajnie siedziec z nimi na dywanie i sie dobrze bawic oraz ze pani sie nie uwziela zlosliwie zadajac mu zadan z matmy na godzine...?
Obserwuj wątek
  • ritual2019 Re: Nudzi sie? Dodac wiecej zadan! 05.10.20, 11:11
   ichi51e napisała:

   > A co w takiej sytuacji. Klasa integracyjna, kazde dziecko pracuje w sumie samo
   > podrecznik przerabiaja w roznym tempie. Kompletny misz masz.

   ? Dlaczego? Nie wszystkie dzieci pracuja na tym samym poziomie .


   Jak zrobisz to co ci zadadza mozesz isc do czesci dywanowej sali i bawic sie.

   To chyba dobrze?


   Na czesci dzieci chyba polozono krzyzyk bo nic nie musza.

   Co to znaczy w praktyce?

   Jak wyjasnic dziecku ze to nie byloby fajnie siedziec z nimi na dywanie i sie dobrze bawic oraz ze pani sie nie uwziela
   > zlosliwie zadajac mu zadan z matmy na godzine...?

   ??? Nie rozumiem, twoje dziecko chce sie bawic a nie moze czy co? Dlaczego pani sie uwziela? Jesli ma dodatkowe zadania to chyba dobrze? Ta mozliwosc zabawy jest raczej dla dzieci ktore maja specjalne potrzeby.
   • ichi51e Re: Nudzi sie? Dodac wiecej zadan! 05.10.20, 13:41
    Klasa integracyjna dzieci w roznym wieku na roznym poziomie w roznym stopniu wladajace jezykiem miejscowym. Taka klasa po prostu.
    Tak moje dziecko chce sie bawic/ nie robic zadan a nie moze bo zadania do zrobienia. Trudno mowic o dodatkowych po prostu to sa jego zadania. Ma ich na godzine (rownan z matmy np). No i pyta w domu - dlaczego ja musze siedziec i godzine pisac choc boli mnie reka a inne dzieci moga sie bawic?

    Jak wyjasnic dziecku dlaczego?
    • ritual2019 Re: Nudzi sie? Dodac wiecej zadan! 05.10.20, 14:26
     ichi51e napisała:

     > Klasa integracyjna dzieci w roznym wieku na roznym poziomie w roznym stopniu wl
     > adajace jezykiem miejscowym.

     W roznym wieku? A jaka jest rozpietosc wiekowa? Ile lat ma twoj syn? Czy to jest jego rocznik czy jest w tej klasie ze wzgledu na braki w jezyku?     > Tak moje dziecko chce sie bawic/ nie robic zadan a nie moze bo zadania do zrobi
     > enia.Trudno mowic o dodatkowych po prostu to sa jego zadania. Ma ich na godzin
     > e (rownan z matmy np). No i pyta w domu - dlaczego ja musze siedziec i godzine
     > pisac choc boli mnie reka a inne dzieci moga sie bawic?
     >
     > Jak wyjasnic dziecku dlaczego?

     Prosto, gdy zadania wykona to sie bedzie mogl bawic. Mozesz mu tez powiedziec ze inne dzieci maja mniej zadan i prostsze bo jeszcze nie potrafia wykonac tych trudniejszych a on tak. Albo niech zapyta nauczycielke.
     >
     • ichi51e Re: Nudzi sie? Dodac wiecej zadan! 05.10.20, 15:06
      Jest ze wzgledu na to ze ma ZA braki w niemieckim to taka wisnia to torcie. W klasie jest dzieci 14 rozpietosc jest duza od 5 do 13.
      Szukam jakiegos argumentu bo zaraz sie zorientuje ze jak powie ze nie umie to mu dadza spokoj uncertain chodzi o to zeby mu wytlumaczyc ze to dobrze ze pani mu daje te zadania a nie dowod niecheci z jej strony uncertain jest wkurzony i ma dosyc. Twierdzi ze pani nigdy nie jest zadowolona tylko ciagle wiecej i wiecej daje. Im szybciej zrobi tym wiecej...
      • ritual2019 Re: Nudzi sie? Dodac wiecej zadan! 05.10.20, 15:31
       Ok rozumiem. Moze powinnas porozmawiac z nauczycielka o tym zeby stymulowac odpowiednio bo sie chlopak zniecheca a nie o to przeciez chodzi.
       A ta rozpietosc wieku to ogromna, 5-13 lat...nie spotkalam sie z czyms takim w Anglii.
       Czy on bedzie w swojej grupie wiekowej gdy jezyk w miare komunikatywnie zalapie? ZA to nie powod, jesli intelektualnie nie odbiega a ZA nie jest powazne to przeciez moze byc z rowiesnikami.
  • iwoniaw Re: Nudzi sie? Dodac wiecej zadan! 05.10.20, 13:05
   No to jest ból w klasach, w których dzieci są na kompletnie różnych poziomach wiedzy i możliwości. Przy czym to nadal małe dzieci, które niekoniecznie widzą uzasadnienie faktu, że Krzyś ma 42 dysfunkcje i siedzenie na dywanie w spokoju jest jego sukcesem, a Zdziś powinien zrobić dziesięć przykładów na dodawanie.
   Może jakieś dobre rady dadzą tu panie, które w niedawnym wątku zapieniały się na samą wzmiankę, iż formowanie klas o zbliżonym poziomie uczniów ma różne plusy i gromko krzyczały o niesprawiedliwościach segregacji 😂😂😂
   • szeera Re: Nudzi sie? Dodac wiecej zadan! 05.10.20, 17:00
    "Może jakieś dobre rady dadzą tu panie, które w niedawnym wątku zapieniały się na samą wzmiankę, iż formowanie klas o zbliżonym poziomie uczniów ma różne plusy i gromko krzyczały o niesprawiedliwościach segregacji"

    Tak, ja krzyczałam i nadal krzyczę i nie widzę żadnego związku segregacji z problemem autorki wątku. Szkoły gdzie dzieci mają duże różnice w poziomie, np. z założenia szkoły z klasami z dziećmi w różnym wieku z tym problemem akurat sobie radzą. Tzn. jest czas pracy i czas zabawy, niezależnie na jakim poziomie ktoś pracuje. Jeśli są pojedyńcze dzieci dla których ten czas pracy jest za długi (to niekoniecznie koreluje się z poziomem intelektualnym) to one są oddzielane i odpoczywają. Wg mnie nie stanowi to problemu o ile większość dzieci jednak w czasie pracy pracuje. Sytuacja gdzie większość dzieci nie pracuje, a pojedyńcze muszą wzbudza bardzo zrozumiałą frustrację.

    W klasach o zróżnicowanym poziomie dzieci pracują też dużo w grupach nad tymi samymi zagadnieniami, co bardzo dobrze wpływa na motywację. Sytuacja gdzie dziecko pracuje cały czas samo jest dla niego pewnie trudna.

    Sytuacja autorki wątku jest dużo trudniejsza niż w standardowej szkole wymieszanej wiekowo. Różnice wiekowe są bardzo duże, bardzo duże są też pewnie różnice w umiejętności skupienia i możliwości nauki. Do tego dochodzą trudności specyficzne dla poszczególnych dzieci i trudności językowe. Klasa jest mała, więc w efekcie pewnie każde dziecko jest samo ze swoim tokiem nauki.

    Jedyne co przychodzi mi do głowy co można by łatwo poprawić, to by zadania które robi dziecko nie były nudne. Jeśli naprawdę na robić równania przez godzinę, to to jest śmiertelnie nudne i bez sensu i nie byłoby też lepsze gdyby wszyscy do okoła robili dokładnie to samo.
    • iwoniaw Re: Nudzi sie? Dodac wiecej zadan! 05.10.20, 17:15
     No faktycznie, problem autorki wątku nie ma żadnego związku z wymieszaniem w klasie dzieci o kompletnie różnych możliwościach i potrzebach, żadnego 😂 Widać na załączonym obrazku 😂 I tak, szkoły z takimi klasami doskonale sobie radzą ku powszechnej szczęśliwości, a że tu akurat nie, to czysty przypadek. Szkoda że zapomniałaś o jakiejś światłej radzie dla autorki nt. co mówić dziecku w tak cudownie zorganizowanej klasie się uczącym 😂😂😂
     • szeera Re: Nudzi sie? Dodac wiecej zadan! 05.10.20, 17:34
      "No faktycznie, problem autorki wątku nie ma żadnego związku z wymieszaniem w klasie dzieci o kompletnie różnych możliwościach i potrzebach, żadnego 😂 Widać na załączonym obrazku 😂 I tak, szkoły z takimi klasami doskonale sobie radzą ku powszechnej szczęśliwości, a że tu akurat nie, to czysty przypadek."

      Segregacja o której było w poprzednich wątkach była najczęściej segregacją majątkową i społeczną, a nie nawet intelektualną czy wiekową. W Polskiej szkołe problem by zresztą nigdy nie powstał, bo każde dziecko musi odsiedzieć swoje godziny w klasie i nie ma wyjścia do sali zabaw.

      Szkoły z klasami mieszanymi wiekowo radzą sobie dobrze i nie działają tak jak klasa autorki wątku.

      "Szkoda że zapomniałaś o jakiejś światłej radzie dla autorki nt. co mówić dziecku w tak cudownie zorganizowanej klasie się uczącym"

      Klasa autorki wątku jest stworzona dla dzieci ze specjalnymi potrzebami i trudnościami i wydaje się, że w praktyce każde dziecko ma po prostu indywidualne nauczanie. Rodzi to jak widać różne trudności, może to nie jest dobre miejsce dla dziecka autorki, może jest dla innych dzieci z tej szkoły. Standardowe szkoły nie łączą jednak przedszkolaków z gimnazjalistami, ani dzieci dla których placówka pełni tylko funkcję opiekuńczą z dziećmi uczącymi się. To jest całkiem coś innego niż to, że dziecko sprzedawczyni będzie się uczyć z rówieśnikiem dzieckiem profesorki.
      • iwoniaw Re: Nudzi sie? Dodac wiecej zadan! 05.10.20, 18:30
       Bardzo jestem ciekawa, w którym miejscu w wątkach nt. klas/grup przedmiotowych dla różnych stopni zaawansowania dostrzegłaś, że KTOKOLWIEK postuluje, by podział taki przeprowadzić po linii "dzieci profesorek vs dzieci sprzedawczyń".
       • szeera Re: Nudzi sie? Dodac wiecej zadan! 05.10.20, 19:11
        "Bardzo jestem ciekawa, w którym miejscu w wątkach nt. klas/grup przedmiotowych dla różnych stopni zaawansowania dostrzegłaś, że KTOKOLWIEK postuluje, by podział taki przeprowadzić po linii "dzieci profesorek vs dzieci sprzedawczyń"."

        Segregując jakkolwiek dzieci wczesnoszkolne segregujemy je wg kapitału kulturowego - dokładnie pokazują to amerykańskie programy dla "gifted and talented". To nawet nie jest segregowanie wg inteligencji czy jakichkolwiek wrodzonych zdolności, czy skołonności do ciężkiej pracy. Czyli wychodzi nam dokładnie podział na dzieci profesorek i resztę. Widziałaś pięciolatki przygotowujące się do egzaminu do szkoły/klasy? Oczywiście z pomocą opłaconych korepetytorów którzy pomagają przygotować się do testów kwalifikacyjnych oceniających zdolności. Za takie przygotowanie zapłaci ktoś kogo na to stać i widzi taką potrzebę. W Polsce segregacja przebiega teraz w wieku 14 lat, nie widzę korzyści z przesuwania tej granicy niżej.

        A wracając do wątku, całkowicie czym innym są rozmowy o segregacji gdzie mówimy o dzieciach w tym samym wieku, które mają realizować w zwykłym trybie ten sam etap edukacji (kl. I, II czy V), a czym innym są dzieci które z założenia mają realizować bardzo różne programy edukacyjne, niekoniecznie odpowiadające nawet szkole powszechnej. Dzieci w szkole autorki nie pracują razem, tylko obok siebie. Dzieci w standardowej nieposegregowanej polskiej szkole jak najbardziej mogą uczyć się razem i uczyć się od siebie.
        • ninanos Re: Nudzi sie? Dodac wiecej zadan! 05.10.20, 20:55
         Dlatego nie powinno się segregować dzieci wczesno szkolnych, segregacja powinna nastąpić po 4 czy 5 klasie. W edukacji wczesnoszkolnej różnice mogą być duże ze względu na pochodzenie, jak i wiek dzieci, bo w tym wieku wciąż 11 miesięcy wciąż stanowi różnicę.
         Poza tym edukacja wczesno szkolna nie obrazuje jeszcze jaki potencjał intelektualny ma dziecko. Po 5 klasie już u znakomitej większości widać jak dziecko jest zmotywowane, jakie ma podejście do nauki. I nawet nie chodzi o same 5 i 6, ale właśnie o motywacje, chęci, nie przeszkadzanie na lekcjach, zdyscyplinowanie.
  • hanusinamama Re: Nudzi sie? Dodac wiecej zadan! 05.10.20, 13:06
   Tu sie muszą wypowiedzieć osoby z takich klas. U mnie dzieci które zrobia szybciej dostają dodatkowe zadania. W piatek bez dodatkowych zadan, kto skonczy mzoe sobie pokolorować coś, poczytać.
   Nie mozesz pogadać z nauczycielem? Poza tym on chyba ma system łaczony, tylko kilka godzin z klasą reszta w domu. Moze mu zwyczajnie brakuje kolegów z klasy. Jakby chodził normalnie (sorry za słowo...nie wiem jak to okreslić) to by sie z nimi wybawił na przerwach.
  • te_de_ka Re: Nudzi sie? Dodac wiecej zadan! 05.10.20, 13:10
   W klasie nic się nie da zrobić, bo tam rządzi nauczyciel, ale w domu panują zasady rodzica. Tłumaczyłam dziecku, że jeśli wykona swoją pracę w klasie, nie będzie miało roboty w domu. Problem polega na tym, że niektórzy nauczyciele równo zlewają swoją robotę i po niektórych lekcjach właściwie trzeba było i tak nauczyć w domu. Ale są też tacy naiczyciele, którzy potrafią zindywidualizować tok nauczania i z tymi warto i opłaca się współpracować.
  • cruella_demon Re: Nudzi sie? Dodac wiecej zadan! 05.10.20, 16:17
   Po przeczytaniu wątku uważam, że powinnaś mu zmienić szkołę. To jakiś kosmos, dziwię się, że tam się w ogóle prowadzi jakieś zajęcia. Nie dość że na kilkanaście osób wszystkie dzieci trudne z różnymi zaburzeniami, w tym część upośledzonych, to jeszcze tak ogromna różnica wieku. Dla mnie niepojęte, że ktoś wpadł na pomysł wymieszania 5latków z 13latkami, to niebezpieczne. I jak rozumiem jeden nauczyciel na to wszystko. A myślałam, że to polska szkoła jest beznadziejna.
   • ichi51e Re: Nudzi sie? Dodac wiecej zadan! 05.10.20, 19:18
    Nauczycieli jest 3 plus stazysci dzieci 14. Nie wszystkie dzieci maja zaburzenia skad ten pomysl? Problemow nie odnotowuje sie dzieci bardzo sie lubia. Tylko moje raportuje ze ma dosyc patrzenia jak jego kumpel sie bawi a on musi robic zadania z matmy.
     • antonina.n Re: Nudzi sie? Dodac wiecej zadan! 05.10.20, 20:30
      Co to znaczy „LOL LOL LOL!!! @@@ ????”

      Serio pytam. Ja nie znam tego kodu.

      Do autorki: dziewczyny dobrze radzą. Pogadaj z nauczycielką, ze chłopakowi siada motywacja. Wiec niech daje zadań raz mniej, raz więcej. I niech podkreśla, ze jeśli zrobi, załóżmy 4 zadania, to już będzie wspaniałe, ale ona wie jaki jest pracowity i zdolny, wiec przygotowała mu jeszcze jedno, dodatkowe. Jeśli zechce, to może je zrobić, a wtedy ona, nauczycielka, chętnie opowie mamie, jaki jej syn jest dzielny i pracowitysmile.

       • ichi51e Re: Nudzi sie? Dodac wiecej zadan! 05.10.20, 21:11
        Dzieci sa w roznym wieku ale skrajne to raczej wyjatki (najstarsze dziecko wielokrotnie odraczane) zasadniczo maja tam miedzy 7 a 9 lat obecnie. najwieksza patologia jaka tam odchodzi to taka ze moga rozwiazywac zadania w kazdej pozycji nawet i lezac pod stolem oraz ze maja indywidualne programy dostosowane do swoich mozliwosci i potrzeb. No i ze badania na nich prowadza...
        • ninanos Re: Nudzi sie? Dodac wiecej zadan! 05.10.20, 21:30
         Straszne warunki do nauki dla dziecka które chce się uczyć i potrzebuje ciszy. Samą by mnie niesamowicie wkurzało jakbym miała rozwiązywać zadania np. z matematyki, a ktoś obok mnie leżał pod stołem, bawił się czy łaził po klasie, nie wierzę że wtedy jest cisza, bo same te czynności powodują u osoby chcącej sie skupić dyskomfort.
         Pomijam już, ze ja ZA nie mam, a jak tłumaczę starszemu matematykę, a młodszy fika koziołki to nas rozprasza.
  • mikams75 Re: Nudzi sie? Dodac wiecej zadan! 05.10.20, 18:02
   mozesz probowac tlumaczyc, ze dzieci sa rozne i roznie pracuja, oszukac, ze te co siedza na dywanie maja mnostwo zadane do domu, mozesz go podbudowywac, ze to dlatego, ze jest madry i nauczycielka i rodzicie wiedza, ze potrafi zrobic te zadania itp. gadki.
  • cegehana Re: Nudzi sie? Dodac wiecej zadan! 06.10.20, 19:05
   Może lepiej byłoby, gdyby dzieci nieuczące się w danej chwili odpoczywające/bawiące się miały miejsce niewidoczne dla reszty. Możesz powiedzieć, że szkoła to miejsce nauki, a nauka nie może wyglądać tak samo u każdego dziecka bo każdy jest inny i taka nauka byłaby nieskuteczna. "Nic byś się nie nauczył, gdyby Pani cię traktowała jak Zdzisia, a Zdziś nic by nie wyniósł z Twojej lekcji". Żeby zmniejszyć poziom abstrakcji tej wypowiedzi możecie prowadzić jakiś domowy dziennik pt. "czego się nauczyłem". Jak dziecko małe może być w postaci np. naklejek na tablicę korkową. Żeby było widać przyrost wiedzy i umiejętności na przestrzeni czasu ("zobacz, gdybyś spędzał połowę czasu na zabawie to o tyle mniej byś umiał"). Przy dzieciach starszych będzie o tyle łatwiej, że będą one widzieć wyraźnie, jak dużo te słabsze dzieci z orzeczeniami tracą, jak nie nadążają za zabawą, jak wiele fajnych rzeczy jest dla nich niedostępnych z racji dysfunkcji - i zaczną współczuć zamiast zazdrościć.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka