Dodaj do ulubionych

Nadmierne wypadanie włosów

06.10.20, 08:41
Poradźcie jakie badania jeszcze wykonać i co może być tego powodem? Dzieje się to od około roku. Badania laboratoryjne nie wykazały ani anemii ani tarczycy. Dermatolog na głowie niczego niepokojącego nie stwierdził i ponoć to przejdzie.???. Od roku nie przeszło. Biotyna też nie pomogła. Włosy się przerzedziły. Co dalej robić aby powstrzymać ten proces? Na nic nie choruje.
Obserwuj wątek
        • jeste_m_sobie Re: Nadmierne wypadanie włosów 06.10.20, 10:02
          Za mało badań. By wykluczyć problemy z tarczycą, które są częstą przyczyną wypadania włosów, trzeba zrobić TSH, ft3, ft4, aTPO i USG. Oprócz morfologii i żelaza koniecznie ferrytynę - ona określa zapasyżelaza w oganizmie (bywa, że morfologia jeszcze dobra, a zapasów brak). Włosy mogą też wypadać przy problemach hormonalnych - tu nie podpowiem, co zbadać, ale trzeba być ostrożnym, bo ważny jest odpowiedni dzień cyklu miesiączkowego. Poza tym włosy często wypadają przy chorobach reumatycznych, przewodu pokarmowego i wszelkich autoimmunologicznych. Generalnie nez włosów można żyć, więc jeśli czegoś w organizmie brakuje, włącza się gospodarka oszczędnościowa i na włosach organizm zaczyna oszczędzać. Oczywiście, mogą też być takie prozaiczne przyczyny, jak zła pielęgnacja (np. za dużo środków modelujących, zapychanie mieszków włosowych, zbyt agresywne szampony, niewłaściwa domowa koloryzacja) albo stres. To tak pokrótce.
    • geez_louise Re: Nadmierne wypadanie włosów 06.10.20, 10:06
      Idź do trychologa. Może to być wszystko, u kobiet ok. 40 często kilka przyczyn na raz. Czasem jedyne co można robić, to wspomagać włosy z tendencją do wypadania suplementami, wcierkami, mezoterapiami.

Zamiast biotyny lepiej zrobić trzymiesięczną kurację suplementem „dla kobiet”.
    • hexella Re: Nadmierne wypadanie włosów 06.10.20, 13:00
      Jesteś w wieku, kiedy rozpoczynają się wahania hormonalne, co ma wpływ na szybsze wchodzenie włosów w fazę telogenową. Szybciej wypadają ale odrastają. Dbaj o nie, wzmacniaj dobrymi preparatami (poczytaj wpis pana tabletki). Sama polecam revalid, to lek nie suplement lub vitabellę, która jest bogatym składowo suplementem.
    • aniadawid1 Re: Nadmierne wypadanie włosów 07.10.20, 15:39
      Mnie też od jakiegoś czasu bardziej wypadają włosy. Dermatolog NFZ zza biurka na nie spojrzał i przepisał Minovivax 5% i Alipcort E. Przeczytałam na ulotkach o objawach niepożądanych występujących często i boję się użyć (leżą w szafie) tym bardziej, że preparaty te stosuje się tylko przy leczeniu androgenowym a nie jestem pewna, czy zza biurka mógł tą przyczynę stwierdzić. Poszłam do mojego endokrynologa (mam hashimoto), przez 3mc mam brać wit D2000, aspargin, selen, cynk, kwas foliowy, biotebal i za 3 mc zbadać TSH, wit B12, wit D, kwas foliowy, żelazo, ferrytyna, homocysteina, wapń całkowity, oraz w 2-5 dniu cyklu kortyzol, DHEAs, LH, FSH, estradiol, prolaktyna, testosteron i do rozważenia ocena ANA1, ANCA, aCCP, RF, ASO, borelioza IgG, IgM, INR, APTT.
      W poniedziałek idę prywatnie do dermatologa na badanie trichoskopem może coś stwierdzi i obędzie się bez tych wszystkich badań.
      Dużo osób poleca tabletki ha-pantoten (ja ze względu na hashi nie mogę ich brać bo zawierają jod).
      Stosuję szampon i wcierkę Dermedic capilarte kuracja stymulująca wzrost włosów i faktycznie mam dużo baby hair, ale nie zauważyłam, żeby mniej wypadało. Polecam grupę wlosing na fb dużo dobrych rad.
      Trzymam kciuki.
    • karotka_plus Re: Nadmierne wypadanie włosów 08.10.20, 17:43
      Mi też wypadają włosy ale to z powodu niedoczynności. Jest trochę lepiej od kiedy biorę wit D3 2000 - zalecenie endokrynologa. Ale jeszcze bardziej mi pomaga olejek z drzewa herbacianego. Włosy myję codziennie więc dodaję 3-5 kropli do porcji szamponu, mieszam i myję włosy. Robię tak co 3 dni.
    • cisco1800 Re: Nadmierne wypadanie włosów 08.10.20, 21:39
      Sprawdź Wit D. Ja z powodu niedoboru straciłam wiosną 1/3 włosów. Czesałam i płakałam. Wychodziły garściami. Musiałam suplementów AC i dziś mam pełno nowych sterczących włosów. Aż nie da się ich przyczesac. Dopiero teraz widać ile ich straciłam
    • dvdva Re: Nadmierne wypadanie włosów 09.10.20, 11:17
      Tez mi sie wydawalo, ze na nic nie choruje, zrobilam mase badan z krwi, lekarz twierdzil, ze wszystkie w normie. Sprawidzilam je sama, zelazo i ferrytyna w dolnej granicy. Suplementuje 210mg zelaza codziennie od dwoch miesiecy, jest duzo lepiej, chociaz i tak wlosy wypadaja, moze to wiek?
      Od siebie polecam rowniez wcierke i szampon Saboradin (ten rozowy)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka