Dodaj do ulubionych

Aplikacja do kwarantanny

10.10.20, 23:15
Czy jak zainstaluję sobie tę aplikację, to policja też będzie przyjeżdżała? Trochę się boję reakcji sąsiadów szczerze mówiąc... nie chcę, żeby widzieli, że jesteśmy na kwarantannie, cholera ich wie.
Obserwuj wątek
  • solejrolia Re: Aplikacja do kwarantanny 10.10.20, 23:18
   Litości....A co ci sąsiedzi zrobią? że się ich boisz.

   Nasi panowie policjanci nie przyjeżdżali, RAZ jeden zadzwonili i zapytali córkę, czy na pewno siedzi w domu. Śmiech na sali big_grin
   Ale z drugiej strony, pół komendy też na kwarantannie, no to kto niby miał jeździć po wsi?
     • ginger.ale Re: Aplikacja do kwarantanny 10.10.20, 23:32
      sol_13 napisała:

      > Będzie, moze rzadziej jedynie.

      I tak będzie rzadziej, bo obecnie na kwarantannie jest więcej osób niż pracuje w całej polskiej policji...

      Ad rem-aplikacja nie wyklucza przyjazdów pod dom.
      • kamin Re: Aplikacja do kwarantanny 11.10.20, 10:20

       "I tak będzie rzadziej, bo obecnie na kwarantannie jest więcej osób niż pracuje w całej polskiej policji..."

       To chyba nie przeszkadza w niczym. Patrol w ciągu dnia może objechać spokojnie kilkadziesiąt, może kilkaset osób w swoim rewirze.
       • solejrolia Re: Aplikacja do kwarantanny 11.10.20, 11:25
        Jak nie ma kto objeżdżać, to nie objeżdża.
        U nas w jednym momencie 22 policjantów z powiatu było na kwarantannie, i kilku było chorych. To są dane oficjalne, z mediów.
        W tym samym czasie w powiecie (również w mojej wsi) rosła lawinowo ilość osób na kwarantannie które ta policja miałaby odwiedzać. Niby kto miałby to robić, kto miałby odwiedzać, skoro sami byli w zamknieciu?
       • ginger.ale Re: Aplikacja do kwarantanny 11.10.20, 15:01
        Oczywiście, że przeszkadza. Policja to nie tylko patrole samochodowe, większość pewnie za biurkiem. A patrole też mają co robić, wypadki, akcje na drogach, zaraz będzie Znicz. Nie mają nawet takiej floty samochodowej, żeby to ogarnąć.
        Kto ma objeżdżać np.taką czerwoną strefę w Otwocku w momencie, gdy >20 policjantów idzie na kawarantannę, a chorych jest po wuju? U koleżanki nikt ani razu nie był.
    • solejrolia Re: Aplikacja do kwarantanny 11.10.20, 11:21
     lily_evans11 napisała:

     > Czyli nie znasz odpowiedzi na moje pytanie.
     >

     Nas policja nie odwiedzała. Córka nie miała aktywnej aplikacji, a mimo to policja nie przyjechała przez bite 3 tygodnie ani razu, ani na kwarantannie, ani na izolacji.
     Raz policjant zadzwonił do niej, i kazał przysięgać, że siedzi w domu i z nikim się nie kontaktuje.

     Za to, jeśli chodzi o sąsiadówtongue_out , przyjechała do nas karetka po wymaz, i owszem, sąsiedzi z przeciwka pootwierali okna i obserwowali nas z pozycji parapetów, było to dla nich zapewne szokujący widok, gdyż sami byli w tym czasie na kwarantannie, ale to do nas karetka przyjechała. tongue_out

     A poza tym nic więcej się nie zadziało wink
  • pasiastapigmejka Re: Aplikacja do kwarantanny 10.10.20, 23:35
   Z mojego doświadczenia - policja przyjeżdżała raz dziennie, zazwyczaj do 12.00. Jeśli przeoczyłam zrobienie cholernego selfi w aplikacji - następnego dnia, miałam radiowóz rano i popołudniu. Też obawiałam się reakcji sąsiadów (mieszkam w bloku) i wyszło, że całkowicie niepotrzebnie. Z drugiej strony, sąsiedzi zorientowali się, że siedzimy na kwarantannie nie dlatego, że podjeżdżała policja, a dlatego, że nas przestali widywać w drodze do pracy.
   • szeptucha.z.malucha Re: Aplikacja do kwarantanny 10.10.20, 23:43
    Gdyby moi sąsiedzi utknęli na kwarantannie, czy byli chorzy, przede wszystkim zapytałabym się, co mogę dla nich zrobić.
    Wydaje mi się, że teraz kwarantanna nie jest już sensacją w okolicy. Pod sąsiedni blok jakiś czas temu podjeżdżał radiowóz. Jakoś poza przelotną myślą „aha, kwarantanna” nie zawiesiłam na nim dłużej oka.
    • hanusinamama Re: Aplikacja do kwarantanny 11.10.20, 10:59
     Dokładnie. U nas jedni rafili na kwarantanne w kwietniu, napisalismy na kartce nasze telefony i z informacja, zeby smiało dzwonili o pomoc. I przydało sie. Jak drudzy rafili w maju to juz cała ulica miała do siebie wzajemnie numery telefonów. Pandemia zbliża ludzi smile
     • solejrolia Re: Aplikacja do kwarantanny 11.10.20, 11:29
      big_grin


      Jeśli na jednej wsi jest jednego wieczora 59 osób na kwarantannie, a następnego dnia już 79 osób , a kolejnego dnia....itd,
      (u nas wypadało to w pewnym momencie, że w co drugim domu na ulicy była kwarantanna, poważnie),
      to nie, nikt takich karteczek nie wiesza.
   • inez21 Re: Aplikacja do kwarantanny 11.10.20, 10:22
    Naprawdę różnie to bywa ja byłam na kwarantannie wiosną miałam aplikację i policja była u mnie raz tylko. Koleżanki które były też w tym samym czasie te które nie miały aplikacji policja codziennie była. Te które miały aplikację policja przejeżdzala różnie czasem co drugi dzień.
    W tej chwili na kwarantannie jest mój znajomy od czwartku nie ma aplikacji i policji Jeszce nie bylo. Myślę że oni juz też powoli nie ogarniają tego 🤪 A spojrzenie na kwarantannę też od wiosny bardzo się zmieniło...
      • sylwik7 Re: Aplikacja do kwarantanny 11.10.20, 11:36
       Mija sąsiadka z klatki robi selfi a i tak policja przyjeżdża codziennie. Jak tylko się dowiedziałam, że jest na kwarantannie to zapytałam czy czegoś nie potrzebuje dla siebie i kota. Podobnie druga sąsiadka z klatki. Wczoraj robiłam jakieś drobne zakupy dla niej.
       Sąsiadka miała bliski kontakt z chorą koleżanką, była u niej na kawie. Po 3 dniach łamały ją kości i bolała głowa. Ta koleżanka i jej syn - potwierdzone zakażenie.
       Sąsiadka nie doprosiła się testu mimo, że pracuje na kierowniczym stanowisku w sanepidzie. We wtorek kończy kwarantannę w środę wraca do pracy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka