Dodaj do ulubionych

Covid -taka sytuacja i co robić?

11.10.20, 17:32
U mojej córki w klasie w środę stwierdzono przypadek covidu, zachorował jeden z członków rodziny ucznia.Rodzina miała robione testy no i wyszło że uczeń tez ma.Klasa (tylko ich klasa)poszła od czwartku na zdalne nauczanie.
Chyba 2 rodziców zrobiła komercyjne testy dzieciom i wyszły pozytywnie.W piątek było info że chorych (potwierdzonych)jest kilku nauczycieli.
Pani dyrektor wysłała info do sanepidu w środę jak klasa poszła na zdalne, i ponieważ nadal nie ma odpowiedzi(i zgody na zdalne nauczanie dla klasy) w poniedziałek wracają normalnie do szkoły.
Moja córka w maju miała operację neurochirurgiczną ,19 pażdziernika ma kontrolny rezonans na który zapisałyśmy się 2 miesiące temu, 28 pażdziernika kontrolę u neurochirurga , również zapisana z dużym wyprzedzeniem ( lekarz przyjmuje tylko 2 x w miesiącu)
Biorąc pod uwagę koronapierdolca w placówkach służby zdrowia wystarczy że zakaszle i jej nie przyjmą,i znów pewnie ze 3 miesiące czekania na następne terminy wizyt.
Oczywiście gdyby okazało sie że ma potwierdzoną koronę (lub jej objawy) to na wizyty nie pójdziemy ,ale teraz nie mam chyba innego wyjścia jak do 28 pazdziernika zostawić ja w domu. Bez sensu to wszystko,objawów żadnych nie mamy,córka jest w 1 kl liceum,ponad 2 tygodnie nauki to dużo,szczególnie że nie wiadomo co dalej będzie.
Obserwuj wątek
    • 71tosia Re: Covid -taka sytuacja i co robić? 11.10.20, 17:45
      zostaw ja w domu, bezpieczniej i dla niej i dla innych. Jezeli nawet nie zalapala nic do tej pory to majac kilka przypadkow w otoczeniu (nie mozesz wykluczyc ze w poniedzialek wroca do szkoly tylko zdrowi) ma duza szanse ze Covid zalapie.
    • ga-ti Re: Covid -taka sytuacja i co robić? 11.10.20, 17:58
      Jeśli przed Wami ważne wizyty lekarskie i jeśli w szkole, a nawet klasie są potwierdzone przypadki to zostaw w domu. Niech się dogada z ludźmi, żeby wysyłali jej lekcje, zdjęcia zeszytów, notatki, tematy itp. Napisz do wychowawcy, przedstaw sytuację, poproś o wstawienie się przed nauczycielami i wsparcie wink

Swoją drogą do kuriozalnych sytuacji dochodzi. Mam wrażenie, że to gra pt. "te okropne szkoły, nic, tylko je zamknąć wszystkie jak leci" uncertain bo po co zamykać pojedyncze klasy, szkoły? Nie lepiej wszystko i wszystkich? Wrrrr.
    • geez_louise Re: Covid -taka sytuacja i co robić? 11.10.20, 18:09
      Zadzwoń do lekarza kierującego na badania, niech córce zleci test. Przecież jak jest zakażona, to wyślę na kwarantannę 3 osoby obsługujące rezonans, nie mówiąc już o pacjentach z poczekalni. W każdym razie jak 3 pracowników pójdzie na kwarantannę i korona „pierdolec” czy nie „pierdolec”, kilkadziesiąt albo nawet kilkaset osób nie będzie miało dostępu do rezonansu.
    • molik28 Re: Covid -taka sytuacja i co robić? 11.10.20, 21:42
      Zostaw córkę w domu. Dwa tygodnie to nie jest tak dużo. Teraz wszystko jest na You Toubie. Niech córka dowiaduje się na bieżąco co jest w szkole i przerabia z YT i podręcznikami. Serio przy dwóch tygodniach da radę. Mój syn często wspomagał się YT w liceum jak czegoś nie rozumiał. Nawet z matmy czasami nauczyciel nie wszystko dobrze wytłumaczył albo nie zdążył. Wiele dzieciaków samych się przygotowuje do matury, a u was dopiero pierwsza klasa. Naprawdę szkołą się nie martw. Zdrowie najważniejsze.
    • miramaru Re: Covid -taka sytuacja i co robić? 11.10.20, 22:27
      Zdecydowanie zostawiłabym córkę w domu, do 28go niewiele brakuje. Lepiej dotrwać w zdrowiu do wizyty, bo później służba zdrowia może się posypać. Moje dziecko, też licealista, ma b. ważną wizytę u lekarza za 3 mies. Jeżeli szkół nie zamkną, zamierzamy trzymać się z dala od ludzi tak z 10 dni przed wizytą.
      A jeśli boisz się zaległości w nauce, znajdź dla córki korepetytora online.
    • pogodzona_1234 Re: Covid -taka sytuacja i co robić? 12.10.20, 10:07
      Zadzwoń do wychowawcy, powiedz jaka jest sytuacja i poproś czy nie mogliby udostępnić kamerką zajęć choć na kilku lekcjach, tak żeby córka mogła uczyć się zdalnie. Wiem, że u mojego syna w klasie takie rozwiązanie zostało zastosowane, z mniejszymi bądź większymi sukcesami (bo to od nauczyciela danego przedmiotu zależy). Od dzisiaj i tak cała szkoła przeszła na nauczanie zdalne. Uważam że takie rozwiązanie powinno zostać już wprowadzone na stałe dla osób, które wiadomo że będą powyżej 3 dni nieobecne. Ktoś kto mówi o tym, ze 2 tygodnie nieobecności w liceum to niedługo chyba nie wie co mówi....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka