Dodaj do ulubionych

Druga klasa szkoły podstawowej - język polski

11.10.20, 19:05
Co robią dzieci na zajęciach w polskiego - raczej rysują rysunki i o nich rozmawiają czy cos więcej?

Czy np krótkie dyktando z przygotowanych w domu zdań albo napisanie listu na tamat wakacji da radę, czy to za trudne rzeczy ?
Obserwuj wątek
  • iwoniaw Re: Druga klasa szkoły podstawowej - język polski 11.10.20, 19:29
   Raczej nie rysują na polskim - czytają czytanki z podręcznika i o nich rozmawiają, ćwiczą ortografię, układają odpowiedzi na pytania do tekstu (raczej jednozdaniowe). Co do dyktand i krótkich wypowiedzi pisemnych, to zależy od tego, jak z klasą nauczyciel pracował od początku i na jakim etapie są dzieci - dla wielu drugoklasistów to jest stanowczo za dużo. Generalnie różnice między klasami/szkołami są tu ogromne. Podstawa programowa w klasach 1-3 w ogóle nie wymaga rzeczy, o których piszesz (oczywiście w klasie 4 mają to oraz wiele innych rzeczy magicznie ogarnąć z marszu) - nauczycielki wczesnoszkolne mają różne podejście do tego i przejście do klasy 4 bywa bolesne, jeśli nie robią niczego "ekstra".
  • mia_mia Re: Druga klasa szkoły podstawowej - język polski 11.10.20, 19:36
   Nasze w zeszłym roku miały beznadziejną panią, potem zdalne więc nadrabiają zaległości. Teraz na tapecie ortografia, były już nawet jakieś dyktanda. Na rysowanie nie ma czasu i dobrze, bo od tego jest plastykawink
   Jakieś formy pisania typu list czy opis teoretycznie robili na zdalnym, ale wątpię czy samodzielnie daliby radę, chociaż w pozostałych klasach w szkole to pewnie standard.
  • makurokurosek Re: Druga klasa szkoły podstawowej - język polski 11.10.20, 20:48
   Mój drugoklasista do dnia dzisiejszego
   - dwa wiersze do nauczenia na pamięć
   - dyktando z podanego wcześniej tekstu
   - przepisywanie tekstu z książki
   - nauka części mowy ( czasownik, rzeczownik)
   - cały czas jeszcze szlifują podział wyrazów na głoski i sylaby
   - przerobili jedną lekturę, kolejna przewidziana jest w listopadzie

   Córka w klasie drugiej na pewni miała już w październiku do napisania charakterystykę postaci ( wypowiedz pisemna na 10 zdań była zadawana co dwa tygodnie)
  • katriel Re: Druga klasa szkoły podstawowej - język polski 11.10.20, 20:59
   U nas piszą pocztówki, nie listy, więc raczej jedno-dwa zdania + podpis, nie więcej.

   Dyktanda pisali już w pierwszej klasie, ale biegane; teraz też takie piszą.

   Od początku września przerobili jedną lekturę.

   Coś chyba było o częściach mowy, ale nie wiem dokładnie - młody robił jakąś kartę pracy w tej sprawie, ale mnie w to nie angażował.
  • julita165 Re: Druga klasa szkoły podstawowej - język polski 11.10.20, 22:05
   Moj syn jest w 3. W zeszlym roku w zasadzie ograniczali sie do wypelniania cwiczen, a tam sa glownie zadania polegajace na podkreslaniu, nalepianiu, laczeniu, wpisywaniu pojedynczych slow, gora jednozdaniowe wypowiedzi. Byly tam tzw zadania z kropka polegajace wlasnie na sformulowaniu kilkuzdaniowych wypowiedzi na okreslony temat, z uporem godnym lepszej sprawy nauczycielka je regularnie pomijala. Nie byly to nawet "zadania dla chetnych". Od czasu tej tzw nauki zdalnej przejelam nad tym kontrole i kazalam synowi robic te zadania z kropka, niezaleznie od wymagan nauczyciela. Raz jeden jedyny napisali krotki list i chyba opis pingwina, dyktand zero. Do zeszytu tylko przepisywali z podrecznika lub tablicy teksty na pol strony. Boje o to toczy z nauczycielka pol klasy-stanowczo za malo samodzielnych, dluzszych niz jednozdaniowe, wypowiedzi na pismie. Poki co w 3 kl nie lepiej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka