Dodaj do ulubionych

Prowadzenie ciąży i poród z koronawirusem

11.10.20, 20:47
Jestem w pierwszej ciąży, koniec 2 trymestru. Wczoraj straciłam całkiem poczucie węchu i smaku, mogę wsuwać całe ząbki czosnku na surowo i nawet nic nie poczuć. Jest też ogólne osłabienie, kaszel, bóle mięśni, itp, ale ogólnie w ciąży czuję się średnio, więc ciężko stwierdzić dokładnie z czego się to bierze.

Za parę dni mam zaplanowaną wizytę kontrolną i nie mam pojęcia co robić dalej. Siedzieć w domu i się izolować? Iść na umówioną wizytę? Zamienić ją na wizytę telefoniczną? Niby spoko, ale potem USG, morfologii, itp, przecież telefonicznie nie zrobię... Iść do przychodni i robić test? I co dalej? Izolować się i czekać z kolejną wizytą, aż oficjalnie potwierdzą, że jestem zdrowa?

Gdybym wiedziała, że to potrwa powiedzmy 2 tygodnie, to przesiedziałabym ten czas w domu na spokojnie a potem nadrabiała zaległe wizyty. Ale mam koleżanki (nie w ciąży) u których objawy wirusa ciągnęły się tygodniami a nawet miesiącami. Co jeśli lekarz prowadzący i szpital który sobie wybrałam nie będą chcieli mnie już przyjąć?

Był tu ktoś w podobnej sytuacji? Pomijam już schizę o zdrowie dziecka, bo na to już raczej nic nie poradzę, ale wolałabym nie skończyć rodząc sama w domu na kwarantannie...
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka