Dodaj do ulubionych

Jak wyłapujecie trole?

12.10.20, 20:06
Już któryś raz z rzędu się nacinam, wchodzę w wątek, czytam ufnie i dopiero po komentarzach się orientuję, że ten konkretny nick to troll, albo ktoś kto ma nierówno pod sufitem, albo ktoś kto dla zasady pisze bzdury. Jak wy to wyłapujecie? A jak pamiętacie kto jest kim?
Obserwuj wątek
    • joanna05 Re: Jak wyłapujecie trole? 12.10.20, 20:10
      Poznajemy po stylu pisania wink Najczęściej. Przykładowo: dziewucha od lekarza medycznego jest nie do podrobienia, gazet/lajtovat też, podobnie hotelarz smile Choćby zmienili nicka milion razy, od razu widać. Ja ich wszystkich wygaszam i nie widzę ich watków, polecam serdecznie.
      Gorzej, że coraz więcej ludzi pisze w obraźliwo-nerwowy sposób, czepiajac się i łapiac za słówka. Dokładnie - dla zasady pisza bzdury, sieja obelgami gdzie popadnie.
      Pandemia nas wykańcza, robimy się wredni i upierdliwi coraz bardziej, niestety.
    • magdallenac Re: Jak wyłapujecie trole? 12.10.20, 20:29
      Dobre pytanie! Fajnie by było mieć podpiętą i często aktualizowaną listę trolli. Czasami się produkuję w długim wpisie i okazuje się, że piszę z trollem. Mój sensor nie jest jeszcze tak wyczulony jak u "starych" grupowiczek.
      • joanna05 Re: Jak wyłapujecie trole? 12.10.20, 20:32
        magdallenac napisał(a):

> Dobre pytanie! Fajnie by było mieć podpiętą i często aktualizowaną listę trolli
        > . Czasami się produkuję w długim wpisie i okazuje się, że piszę z trollem. Mój
        > sensor nie jest jeszcze tak wyczulony jak u "starych" grupowiczek.
        może się ktoś podzieli lista wygaszonych?
      • backup_lady Re: Jak wyłapujecie trole? 12.10.20, 20:33
        No dokładnie! A co więcej, ja po paru dniach i tak nie pamiętam, że to był troll, albo nawet czasami nie patrzę na nicki, co kto pisze. I potem się okazuje, że zmarnowałam czas na czytanie bezwartościowych wypocin.
    • mama-ola Re: Jak wyłapujecie trole? 12.10.20, 21:45
      Ja właściwie tylko jedną rozpoznaję. Pisze, że chce założyć rodzinę, czasem ma chłopaka (np. z Czech), a czasem dopiero kogoś na oku. Planuje ciążę i przeprowadzkę nad morze lub na Mazury. Ma takie dziewczyńskie nicki.
        • simply_z Re: Jak wyłapujecie trole? 12.10.20, 21:56
          to jest typowy incel, chociaż podobno jakąś kobitę bardzo krótko miał. Józek często pisze jako bicepsy ze stali lub coś w ten deseń, na ogoł z lista pretensji do kobiet ( czemu nie są chętne itp.), jest też pewien dziewic, któremu ostatnio odbiło na punkcie wirusa oraz pewien emigrant filetujący ryby piszący w przedziwny sposób z błędami i dziwną składnią.
        • iwoniaw Re: Jak wyłapujecie trole? 12.10.20, 21:58
          mama-ola napisała:

> Ale kogo i o jakich cechach nazywają józkiem, to nie wiem.

O matko, Józka to ja poznaję jak tylko zobaczę jego kolejny, fefnasty nick. Jeśli jakimś cudem miałabym wątpliwości i nie rozwiałby ich tytuł wątku, to któraś z trzech głównych obsesji (rozwiązłe kobiety lecące na przystojnych i bogatych, a nie chcące spać z biednym i głupim, źli kapitaliści nie chcący się dzielić bogactwem z biednym i głupim, zła natura odbierająca włosy, mięśnie i męską szczękę biednym i głupim) pojawi się max w drugim poście.
          • joanna05 Re: Jak wyłapujecie trole? 12.10.20, 22:00
            iwoniaw napisała:

> mama-ola napisała:
            >
            > > Ale kogo i o jakich cechach nazywają józkiem, to nie wiem.
            >
            > O matko, Józka to ja poznaję jak tylko zobaczę jego kolejny, fefnasty nick.

i linia łysiny, nie zapominajmy wink Brak bujnej czupryny w kontekście powodzenia u pań - bardzo ważna kwestia wink
    • czensna Re: Jak wyłapujecie trole? 12.10.20, 22:10
      Trole to jedno, ale osoby ewidentnie zaburzone a może i chore na głowę, to raczej powód do współczucia a nie do drwin. Tak, jak pani z urojoną ciążą. Forumowych panów nie wliczam do tej kategorii, oni są po prostu głupi.
    • leanne_paul_piper Re: Jak wyłapujecie trole? 12.10.20, 22:43
      A czasem ta trollokrucjata sięga za daleko i każdy jest podejrzewany o trollowanie.
      Jak tu czytam, że co drugi nick to nowe wcielenie gazety, to trochę się dziwię. Może tu bywam trochę z doskoku, ale gazeciarza pamiętam jeszcze z czasów kiedy żył Piotr z numerkiem, on miał taki obrzydliwy lepki styl, nie do podrobienia i nie do wyrugowania z wypowiedzi.
      I nie widzę go w innych forumkach.
      Tak samo każda mniej popularna wypowiedź jest od razu trollowaniem, albo uznawaniem nicka żeńskiego za podszywajacego się mężczyznę. Też przesada imho, dodatkowo nie do zweryfikowania przez net.
      Plus każdy nowy nick jest oczywiście trollem.

Choć czasem dziwię się też w druga stronę, kiedy widzę, że forumki produkuja się w kilometrowych watkach, kiedy od razu na pierwszy rzut oka widać, że to ściema.
    • anorektycznazdzira Re: Jak wyłapujecie trole? 13.10.20, 19:44
      Trollom się literki w drugiej linijce zawsze lekko przesuwają na lewo, jeśli pierwsza jest samogłoska albo spółgłoska dźwięczna, poza tym jak popatrzysz pod kątem, to żaden ogonek nie jest taki, jak u tych co nie trollują.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka