Dodaj do ulubionych

WHO - Corona nie bardziej niebezpieczna niz grypa

12.10.20, 20:24
The World Health Organization has finally confirmed - the coronavirus is no more deadly or dangerous than seasonal flu.

The WHO estimate suggests 760million people have contracted the disease, based on current global population of about 7.6billion. It also suggests Covid-19 kills around 0.14 per cent of patients, making it slightly deadlier than seasonal flu — which has a mortality rate of around 0.1 per cent.


Mozna obejrzec tu: www.who.int/news-room/events/detail/2020/10/05/default-calendar/executive-board-special-session-on-the-covid19-response
Obserwuj wątek
   • tiszantul Re: WHO - Corona nie bardziej niebezpieczna niz g 12.10.20, 21:02
    To ciekawe, ze przy wzroście zakażeń kowidianie są w wyraźnej defensywie i coraz mniej osób boi się wirusa, natomiast coraz więcej zdecydowanie domaga się zakończenia tego cyrku. "Zachorowań" coraz więcej, a panika siadła i więcej nie wróci, bo taka panikę można wywołać tylko raz. Teraz pięć razy mocniejsze środki nie wystarcza do wywołania tego co było wiosną
      • wapaha Re: WHO - Corona nie bardziej niebezpieczna niz g 13.10.20, 18:30
       przeklejam teskt dla tych, które nie korzystają z fb

       Tomasz Siegel
       4 godz. ·
       Jestem kierownikiem Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w szpitalu warszawskim. Ten tekst napisałem do swojego zespołu 9.10 i teraz udostępniam go publicznie z drobnymi zmianami.
       W całym kraju nie ma już dawno miejsc dla chorych z COVID-19.... Każdy kto pracuje w szpitalu, ma chorego z COVID i próbuje go przenieść do szpitala zakaźnego, wie o tym doskonale. Podawane statystyki są fikcją... Liczba respiratorów nie ma znaczenia, liczy się liczba stanowisk intensywnej terapii i personelu, zdolnych do leczenia najciężej chorych. Stanowiska intensywnej terapii się skończyły. Tydzień temu na miejsce respiratorowe w szpitalu MSW była kolejka 12 chorych z COVID!
       W piątek 9.10 dostałem decyzje ministra zdrowia, ze od czwartku (!) mam uruchomić 38 miejsc covidowych w swoim szpitalu. Gdzie nam ewakuować chorych, którzy w tej chwili zajmują te miejsca? Gdzie ich przenieść? Minister nie powiedział, nie mógł, bo miejsc nigdzie już nie ma. Który szpital przejmie rejon ostatniego oddziału wewnętrznego dla chorych niezakażonych z południowej Warszawy? Nie napisał, bo nikt nie jest w stanie przejąć czegokolwiek, skoro sam jest totalnie obciążony. Czy zapomniał o tym, ze przygotowanie szpitala do roli zakaźnego wymaga przebudowy i ludzi do pracy, a wiec czasu i pieniędzy? Nie, gdyż od samego początku te zarządzenia pozostają fikcją. Tworzone po to, aby zrobić konferencję prasową i zmazać ze swoich rąk krew ludzi, którzy na naszych oczach umierają i będą umierać z braku pomocy.
       Przez tydzień byłem dyrektorem medycznym szpitala. Zrezygnowalem, bo w tej sytuacji moje miejsce jest przy pacjencie wymagającym intensywnej terapii i moim zespole. Kto zajmie się chorymi, którzy nie załapią się na to miejsce? Kto zajmie się chorymi, którzy nie mają covida, a wiec zostali właśnie pozbawieni ostatnich miejsc w szpitalach?
  • szeera Re: WHO - Corona nie bardziej niebezpieczna niz g 12.10.20, 21:32
   Kłamstwo. Tekst po angielsku nie jest cytatem z WHO tylko z jakiegoś płaskoziemca. Wyliczenia zostały zrobione na zasadzie "podzielmy jabłka przez pomarańcze i porównajmy z gruszkami, wyjdzie nam dżem owocowy".

   Widać też dlaczego płaskoziemcy tak uwielbiają filmiki: filmu nie da się łatwo przeszukać, przytoczyć dokładnych cytatów i pokazać, że kłamią. Oczywiście autor wątku nie obejrzał 3 i pół godzinnego filmu i liczy, że również nikt inny tego nie obejrzy, więc można wmówić, że powiedziano tam cokolwiek.
    • szeera Re: WHO - Corona nie bardziej niebezpieczna niz g 12.10.20, 21:55
     "Ale oczywiscie tu plaskoziemcy tez klamia edition.cnn.com/2020/10/06/health/who-coronavirus-world-population-intl/index.html"

     Znowu kłamiesz. CNN ani żadne poważne zagraniczne media nie przytaczają liczby 0,14 %.

     PS. Tak naprawdę w tym 3,5 h filmie WHO to mówili, że mam najładniejsze nogi w gminie. Udowodnij, że nie!

     PS2. Szanowna moderacjo, takie od razu wiadomo, że nieprawdziwe, posty to lecą na fb, twitterze i reddicie. Może coś?
        • lajtova Re: WHO - Corona nie bardziej niebezpieczna niz g 12.10.20, 22:27
         Zacne źródłosmile

         Swiss Policy Research (SPR) (before May 2020 Swiss Propaganda Research) is a website launched in 2016, which describes itself as "an independent nonprofit research group investigating geopolitical propaganda in Swiss and international media". The editors of the site are unknown, but they claim that "SPR is composed of independent academics and receives no external funding".[1] The site has been criticised for spreading conspiracy theories, especially relating to the COVID-19 pandemic, for which fact-checkers state it has become a source of misinformation and disinformation.[2] The site has been categorized as a tool of propaganda.[3] It has also been noted that, contrary to what the title suggests, the contents of the site are likely created outside of Switzerland.[
          • szeera Re: WHO - Corona nie bardziej niebezpieczna niz g 12.10.20, 22:47
           "Ok, ja tego zrodla nie sprawdzilam, zasugerowalam sie ktoryms linkiem jednego z angielskich daily gazet.
           Niemniej to w dalszym ciagu nie zmienia faktu tego co WHO powiedzialo, a z czego wynika ze smiertelnosc jest znacznie nizsza niz zakladano"

           Wycofując się z jednego kłamstwa przechodzisz płynnie w drugie kłamstwo. Z tego co powiedziało WHO w żaden sposób nie wynikia to co Ty napisałaś w pierwszym poście. A nie masz cały czas żadnego źródła na to co napisałaś w pierwszym poście oprócz stron propagujących teorie spiskowe (w skrócie: płaskoziemcy).

           P.S. Szanowna moderacjo, zmieniłam zdanie, nie kasujcie tego wątku, to jest piękny przykład jak działa dezinformacja w internecie.
           • lianis Re: WHO - Corona nie bardziej niebezpieczna niz g 12.10.20, 22:58
            Ale co nie wynika z czego?

            WHO powiedzialo o 10% populacji ktora juz zostala zarazona. Wikipedia podaje ze na swiecie zyje 7,8miliarda ludzi (dane z sierpnia 2020), czyli 780mln zostalo zakazonych, a zmarlo 1084347 (worldometers 12.10) niekoniecznie na covid a Z covid. To jaki to jest procent?
            • szeera Re: WHO - Corona nie bardziej niebezpieczna niz g 12.10.20, 23:33
             "WHO powiedzialo o 10% populacji ktora juz zostala zarazona. Wikipedia podaje ze na swiecie zyje 7,8miliarda ludzi (dane z sierpnia 2020), czyli 780mln zostalo zakazonych, a zmarlo 1084347 (worldometers 12.10) niekoniecznie na covid a Z covid. To jaki to jest procent?"

             Przecież co do jakości tych wyliczeń odpowiedź dostałaś dokładnie w drugim poście tej dyskusji: "nie WHO potwierdziło, tylko jakiś oszołom z internetu coś tam sobie przeliczał luźno na podstawie co mówiło WHO i wyszło mu niby takie coś."

             Potem dałam Ci bardziej obrazową odpowiedź: "Wyliczenia zostały zrobione na zasadzie "podzielmy jabłka przez pomarańcze i porównajmy z gruszkami, wyjdzie nam dżem owocowy"

             A teraz na poważnie, zrobienie takiego działania matematycznego które opisujesz i porównywanie go ze śmiertelnością grypy jest niepoprawne merytorycznie i nie ma żadnego sensu. Dlatego też nigdzie oprócz stron wyznawców teorii spiskowych z których przekopiowałaś pierwszy post (nadal nie podałaś źródła) nie znajdziesz takiego wyliczenia.
        • szeera Re: WHO - Corona nie bardziej niebezpieczna niz g 12.10.20, 22:31
         "Zrodlo Swiss Policy Research"

         Znowu kłamstwo big_grin Swiss Policy Research wcześniej Swiss Propaganda Research to nie są media tylko strona propagująca teorie spiskowe, niemająca zresztą nic wspólnego ze Szwajcarią.
         Czyli płaskoziemcy.

         "In 2017 a University of Zurich report on media in Switzerland analyzed "six of the most-discussed 'alternative media'", including SPR. Daniel Vogler concluded that SPR "resorts to conspiracy theories", and its contents are mostly "pseudo-scientific".[5]

         Andrea Haefely wrote a critique of the website in the magazine Beobachter in May 2020, noting: "The website Swiss Propaganda Research assumes that the Swiss media does what SPR itself does: feed the readers with questionable information." She also suggested that the persistent use of the letter ß on the site suggests that the content creator is likely to be from outside Switzerland, as this particular letter form is not in common use within Switzerland.[4]

         Stephan Russ-Mohl, professor of journalism and media management at the Università della Svizzera italiana, considers the articles on the SPRS to themselves serve as propaganda, rather than being serious research on the subject. He has noted that the anonymity of the website creates doubts over the reliability and authenticity of its research, particularly in a country such as Switzerland, which has full freedom of its press.[3]" en.wikipedia.org/wiki/Swiss_Propaganda_Research
  • lajtova Re: WHO - Corona nie bardziej niebezpieczna niz g 12.10.20, 21:38
   Czy wiecie, ze jak napiszecie CoVid wspak to wyjdzie DivCo. CoVid ma 5 liter, to jest 5 razy tyle co jedna litera i dwa razy mniej niz 10. 10 plus 656 to 666. Zas suma 666 to 18. A teraz najlepsze: liczba lustrzana 18 to 81. Teraz jak odejmiesz od 81 liczbe 18 to jest 63 i podzielisz to przez 9 to wyjdzie 7. Od Siodemki odejmiesz 2 (Tyle ile jest samoglosek w slowie CoVid) i mamy 5. Teraz dodaj litere G i masz 5G.
    • wapaha Re: poczytaj 13.10.20, 18:31
     lianis napisała:

     > Grypa tez zatyka szpitale
     >

     Tomasz Siegel
     4 godz. ·
     Jestem kierownikiem Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w szpitalu warszawskim. Ten tekst napisałem do swojego zespołu 9.10 i teraz udostępniam go publicznie z drobnymi zmianami.
     W całym kraju nie ma już dawno miejsc dla chorych z COVID-19.... Każdy kto pracuje w szpitalu, ma chorego z COVID i próbuje go przenieść do szpitala zakaźnego, wie o tym doskonale. Podawane statystyki są fikcją... Liczba respiratorów nie ma znaczenia, liczy się liczba stanowisk intensywnej terapii i personelu, zdolnych do leczenia najciężej chorych. Stanowiska intensywnej terapii się skończyły. Tydzień temu na miejsce respiratorowe w szpitalu MSW była kolejka 12 chorych z COVID!
     W piątek 9.10 dostałem decyzje ministra zdrowia, ze od czwartku (!) mam uruchomić 38 miejsc covidowych w swoim szpitalu. Gdzie nam ewakuować chorych, którzy w tej chwili zajmują te miejsca? Gdzie ich przenieść? Minister nie powiedział, nie mógł, bo miejsc nigdzie już nie ma. Który szpital przejmie rejon ostatniego oddziału wewnętrznego dla chorych niezakażonych z południowej Warszawy? Nie napisał, bo nikt nie jest w stanie przejąć czegokolwiek, skoro sam jest totalnie obciążony. Czy zapomniał o tym, ze przygotowanie szpitala do roli zakaźnego wymaga przebudowy i ludzi do pracy, a wiec czasu i pieniędzy? Nie, gdyż od samego początku te zarządzenia pozostają fikcją. Tworzone po to, aby zrobić konferencję prasową i zmazać ze swoich rąk krew ludzi, którzy na naszych oczach umierają i będą umierać z braku pomocy.
     Przez tydzień byłem dyrektorem medycznym szpitala. Zrezygnowalem, bo w tej sytuacji moje miejsce jest przy pacjencie wymagającym intensywnej terapii i moim zespole. Kto zajmie się chorymi, którzy nie załapią się na to miejsce? Kto zajmie się chorymi, którzy nie mają covida, a wiec zostali właśnie pozbawieni ostatnich miejsc w szpitalach?
    • ferra Re: WHO - Corona nie bardziej niebezpieczna niz g 13.10.20, 00:03
     Ależ mogą prywatnie u tych samych lekarzy, po godzinach pracy POZ, z otwartymi rękoma i bez maseczki smile.

     I najlepiej to zgłosić do NFZ (juz jest duzo skarg za niezaleznie pobrana kase przez fikcyjne teleporady wymagajace jednak fizycznego zbadania - wymuszane w efekcie na wystraszonych pacjentach w ramach prywatnej wizyty).

     Sprawa się wysypała po skargach pacjentów do NFZ ostatnio i muszą nienależnie pobraną kasę do NFZ za" wróżenie teleporadą (kasa za usługę jest zapłacona), po czym jednak musi być już prywatnie u tego samego lekarza rzeczywista wizyta (strach telelekarza przed covidem - cudownie mija po dupogodzinach pracy w ramach POZ)
  • panpaniscus Re: WHO - Corona nie bardziej niebezpieczna niz g 12.10.20, 21:47
   Pomijając wszystko co Ci dziewczyny wytknęły - że bzdury i liczby przytaczasz wyssane z palca itd. to grypa nie jest tak zaraźliwa. Porównaj liczbę zgonów w stosunku do liczby zarażonych, ale pomnóż przez populację chorych - dużo dużo większą dla koronawirusa.
   Plus powikłania plus long covid.

  • lianis Re: WHO - Corona nie bardziej niebezpieczna niz g 12.10.20, 22:46
   Ja tego naprawde nie rozumiem.
   Sa slowa WHO (link do nagrania zebrania wyzej, sesja 1, oprocz tego przytacza to i cnn i daily mail) ktore swiadcza o tym ze wirus jest mniej smiertelny niz sie spodziewano, wg mnie to super wiadomosc, oczywiscie nie umiejsza smierci ktore mialy miejsce, jednak biorac pod uwage poczatkowe przewidywania z lutego i marca, jest to wg mnie milowy krok ku normalnosci. Tym bardziej ze samo WHO wycofuje sie z lockdown dla krajow.
   Wirus zdaje sie byc mniej zjadliwy a wiekszosc forumek widze, to nie po ich mysli, lepiej zyc w strachu ze zaraz wszyscy umra.
   • szeera Re: WHO - Corona nie bardziej niebezpieczna niz g 12.10.20, 23:04
    Teraz następuje klasyczna manipulacja i udawanie, że rozmówca jest wielbłądem:

    "Sa slowa WHO (...)ktore swiadcza o tym ze wirus jest mniej smiertelny niz sie spodziewano"
    "Wirus zdaje sie byc mniej zjadliwy a wiekszosc forumek widze, to nie po ich mysli, lepiej zyc w strachu ze zaraz wszyscy umra."

    Przypominam zatem co napisałaś w pierwszym poście:

    Tytuł: "WHO - Corona nie bardziej niebezpieczna niz grypa" - wielkie kłamstwo (bo "niebezpieczny" to dużo więcej niż tylko sama śmiertelność).

    Treść: "The World Health Organization has finally confirmed - the coronavirus is no more deadly or dangerous than seasonal flu.
    The WHO estimate suggests 760million people have contracted the disease, based on current global population of about 7.6billion. It also suggests Covid-19 kills around 0.14 per cent of patients, making it slightly deadlier than seasonal flu — which has a mortality rate of around 0.1 per cent."

    A teraz nam mówisz, że tym pierwszym postem chciałaś tylko powiedzieć, że "wirus jest mniej smiertelny niz sie spodziewano, wg mnie to super wiadomosc", a nie włożyć w usta WHO słowa i wyliczenia które tam nigdy nie padły.
   • ola5488 Re: WHO - Corona nie bardziej niebezpieczna niz g 13.10.20, 12:27
    lianis napisała:

    > Ja tego naprawde nie rozumiem.

    Wyjątkową naiwnością i żenującym dowodem bezmyślności jest traktowanie każdego materiału napotkanego w internecie jako bezspornego faktu. Całkowitym nieporozumieniem a jednocześnie rzeczą skrajnie niepoważną jest stawianie takiego materiału na równi z informacją naukową.

    Najwyraźniej - wielokrotnie to demonstrowałaś - nie jesteś w stanie krytycznie ustosunkowywać się do napotkanych informacji. Nie rozumiesz charakteru doniesienia naukowego ani dowodu. Trudno, bywa. Rzecz w tym, że inni rozumieją i dlatego ten wątek to dobry przykład dla innych osób.
    Może jeszcze innymi słowy. Jeśli zobaczysz na YouTube film - wywiad z osobą, która twierdzi, że Księżyc jest cały z wolframu, nie oznacza to, że jest on z wolframu. Jest to jedynie dowód na to, że są osoby, które twierdzą, że Księżyc jest z wolframu. Nie jest to jednak dowód ani na to, że osoba ta wierzy w to, co mówi, ani na to, że rozumie co mówi, ani na to, że jest kompetentna w tych sprawach, ani na to, że to co mówi jest prawdą.
    Jest rzeczą zdumiewającą, że nie rozumiesz tak prostych spraw.

    Jeśli film nie ma takiego charakteru - z naukowego punktu widzenia jest to po prostu zero informacji - a ze społecznego - najczęściej dezinformacja, głupiutka fantazja, paskudna manipulacja czy po prostu zwykły, czysty bełkot. Nie jest tu potrzebny bełkot. Nie pragniemy dezinformacji. I tyle.
    • araceli Re: Dobrze to widać w Polsce 13.10.20, 08:40
     alicia033 napisała:
     > a ile testów na grypę wykonano, covidioto?


     Nawet słów nie potrafisz używać w poprawnym znaczeniu:
     pl.wiktionary.org/wiki/covidiot
     www.urbandictionary.com/define.php?term=Covidiot
     • alicia033 Re: Dobrze to widać w Polsce 13.10.20, 11:25
      .iwles napisała:

      >
      > A ile osób na grypę się zaszczepilo, a ile na covid?

      Przeczytaj i zastanów się jeszcze raz, iwles, czy na pewno chcesz iść w kierunku szczepień jako argumentu za mniejszą śmiertelnością grypy, niż covid19 (w Niemczech, w przeciwieństwie do Polski ludzie się szczepią przeciwko grypie w dużo większym procencie, statystyki przyczyny zgonów też mają o niebo rzetelniejsze, niż polskie):
      www.rki.de/EN/Content/infections/epidemiology/inf_dis_Germany/influenza/summary_2018-19.html
     • alicia033 Re: Dobrze to widać w Polsce 13.10.20, 10:58
      nie udawaj głupszej, niż jesteś, tośka.
      Polskie statystyki zachorowań i śmiertelności na grypę od lat mają wartość papieru toaletowego.
      Tak, w sezonie grypowym sory i szpitale były regularnie zawalone chorymi na grypę, pod respiratory natomiast z grypą trafiają nieliczni, bo do covidowej histerii panował konsensus, że osobom zaawansowanym wiekowo czy schorowanym humanitarniej jest pozwolić zejść na grypę
      /jej efekty typu zapalenie płuc, niewydolność mięśnia sercowego czy inną wielonarządową) niż nieefektywnie przedłużać "życie" wpychając pod respirator.

      • droch Re: Dobrze to widać w Polsce 13.10.20, 11:17
       Polskie statystyki zachorowań i śmiertelności na grypę od lat mają wartość papieru toaletowego.

       Problem nie dotyczy tylko grypy czy COVID, WHO uznaje nasze statystki za śmieciowe. Artykuł z 2019, ale raczej niewiele zmieniło się na lepsze w tej kwestii:

       Tekst linku
       • alicia033 Re: Dobrze to widać w Polsce 13.10.20, 11:42
        araceli napisała:

        > Tak tak - ludzie umierali w karetkach na podjeździe!

        w karetkach, na sorach, przychodniach, szpitalach, do których za późno dotarli, albo w ogóle nie doczawszy przyjazdu karetki:

        www.tygodnikprzeglad.pl/smierc-pod-szpitalem/
        www.planeta.pl/Wiadomosci/Polska/kolejny-pacjent-zmarl-wozili-go-karetka-zamiast-leczyc
        tvn24.pl/polska/pogotowie-dwa-razy-odmowilo-przyjazdu-mezczyzna-zmarl-ra538065
        suwalki.naszemiasto.pl/suwalki-karetke-wzywali-trzy-razy-chory-zmarl/ar/c1-5206187
        www.radiosud.pl/fakty/pacjent-zmarl-na-izbie-przyjec-11648
        • iwles Re: Dobrze to widać w Polsce 13.10.20, 11:54
         alicia033:

         > >Tak, w sezonie grypowym sory i szpitale były regularnie zawalone chorymi na gry
         >> pę,


         araceli:

         > Tak tak - ludzie umierali w karetkach na podjeździe!


         alicia033:

         >w karetkach, na sorach, przychodniach, szpitalach, do których za późno dotarli, albo w ogóle nie doczawszy przyjazdu karetki:         no to który z twoich przykładów dotyczy grypy ?
         Albo tego, że szpital odmówił przyjęcia innego pacjenta, bo był zawalony chorymi na grypę?
         • buldog2 Re: Dobrze to widać w Polsce 14.10.20, 22:44
          Ale grypy nie lekceważyłbym w żadnym razie, a oficjalne statystyki różnią się od unijnych metodologią:
          forum.gazeta.pl/forum/w,567,170426565,170426565,glos_w_sprawie_covidoglupawki.html?p=170427615
      • 71tosia Re: Dobrze to widać w Polsce 13.10.20, 11:34
       taaa wiemy ofiary covid (3000 w Polsce) to efekt bledu statystycznego, jak zwyklas pisac. Za to ofiary grypy (60) to istotnosc statystyczna. BTW juz wiesz jak sie liczy blad statystyczny pomiaru i co to poziom ufnosci w danych statystycznych?
       • bananananas Re: Dobrze to widać w Polsce 13.10.20, 11:58
        71tosia napisała:

        > taaa wiemy ofiary covid (3000 w Polsce) to efekt bledu statystycznego, jak zwyk
        > las pisac. Za to ofiary grypy (60) to istotnosc statystyczna. BTW juz wiesz ja
        > k sie liczy blad statystyczny pomiaru i co to poziom ufnosci w danych statystyc
        > znych?

        Pytałam Cię wczoraj, przekleje gotowe:

        Nigdy nie odniosłaś się do jakości danych o zgonach z powodu grypy w Polsce. Naprawdę wierzysz, że w Niemczech regularnie umiera na nią kilkanascie tysięcy ludzi rocznie (w sezonie 2017/2018 nawet 25 000) a w Polsce kilkadziesiąt osób?!
        Jesli znasz się na statystyce, to wiesz, że porównywać można tylko dane uzyskane w porównywalnych procedurach. Czy były i są porównywalne dla grypy i kowidu w Polsce?

        Tak, kowid jest bardziej niebezpieczny od grypy, nawet jeśli w końcu wyjdzie, że ma mniejszy współczynnik śmiertelności. Po co więc fałszować rzeczywistość w tym aspekcie?
        • 71tosia Re: Dobrze to widać w Polsce 13.10.20, 13:19
         podaje dane jakie sa w Polsce dostepne, mam odniesc sie do nieistniejacych? Nawet jak wezmiesz liczbe ofiar grypy na swiecie w stosunku do tych ktorzy na nia zachorali to zmiertelnosc grypy jest niewielka, podobnie jak liczba hospitalizowanych z powodu grypy.
         • bananananas Re: Dobrze to widać w Polsce 13.10.20, 14:52
          71tosia napisała:

          > podaje dane jakie sa w Polsce dostepne, mam odniesc sie do nieistniejacych?

          Zwyczajnie można nie odnosić się do danych, kiedy się wie, że nic nie są warte (a wie sie, bo sie deklaruje fachowość).
          Koronasceptycy w Niemczech dowodzą, że grypa jest groźniejsza, bo w 2019 roku na grypę umarło 18 000 Niemców, a na kowid w tym roku tylko 9 000. Twoje i ich argumenty tyle samo warte, tylko oni nie manipulują danymi.
          • iwles Re: Dobrze to widać w Polsce 13.10.20, 15:01
           bananananas napisała:           > Koronasceptycy w Niemczech dowodzą, że grypa jest groźniejsza, bo w 2019 roku n
           > a grypę umarło 18 000 Niemców, a na kowid w tym roku tylko 9 000. Twoje i ich a
           > rgumenty tyle samo warte, tylko oni nie manipulują danymi.           skąd wiesz, że nie manipulują ?
           I po drugie - jak myślisz, co jest powodem tego, że w cywilizowanym kraju, jak Niemcy jest aż TAK wysoka śmiertelność na grypę ? Ludzie lekceważą chorobę?
           • bananananas Re: Dobrze to widać w Polsce 13.10.20, 15:19
            iwles napisała:

            > bananananas napisała:
            >
            >
            >
            > > Koronasceptycy w Niemczech dowodzą, że grypa jest groźniejsza, bo w 2019
            > roku n
            > > a grypę umarło 18 000 Niemców, a na kowid w tym roku tylko 9 000. Twoje i
            > ich a
            > > rgumenty tyle samo warte, tylko oni nie manipulują danymi.
            >
            >
            >
            > skąd wiesz, że nie manipulują ?
            > I po drugie - jak myślisz, co jest powodem tego, że w cywilizowanym kraju, jak
            > Niemcy jest aż TAK wysoka śmiertelność na grypę ? Ludzie lekceważą chorobę?
            >
            Nie manipulują, bo podają rzeczywiste dane, będące im na rękę, a zbierane zgodnie ze standardami uznawanymi przez WHO (polskie nie są). Śmiertelność niemiecka na grypę jest podobna jak w innych krajach o zblizonym poziomie opieki medycznej, a może nawet mniejsza. Z dużym prawdopodobieństwem mniejsza niż w Polsce.
           • 71tosia Re: Dobrze to widać w Polsce 13.10.20, 16:43
            odnosze sie do danych ktore podaje WHO, rocznie z powodu grypy umiera na swiecie ok 650 000 ludzi. A w Stanach gorna granica szacunków to 50tys (zwykle podaje sie liczby blizej 30tys) . A teraz sprawdz statystyki dotyczace covid.
            Wiec tak grypa jest grozna ale covid jednak duzo bardziej.
            • malgosiagosia Re: Dobrze to widać w Polsce 13.10.20, 17:25
             71tosia napisała:

             > odnosze sie do danych ktore podaje WHO, rocznie z powodu grypy umiera na swieci
             > e ok 650 000 ludzi. A w Stanach gorna granica szacunków to 50tys (zwykle podaje
             > sie liczby blizej 30tys) .
             > Wiec tak grypa jest grozna ale covid jednak duzo bardziej.

             Nie mamy zadnych dowodow na to, ze ludzie ktorzy zmarli z powodu covidu zmarli rzeczywiscie z jego powodu.

             www.macrotrends.net/countries/USA/united-states/death-rate