Dodaj do ulubionych

Kryzys malego macho

14.10.20, 06:53
www.edziecko.pl/Junior/7,160035,26382173,chlopcy-sa-nieznosni-psycholog-szkoda-ze-w-szkolach-pracuje.html#s=BoxOpImg4 reasumujac- chlopcow nie trzeba ubierac w sukienki by dalo sie z nimi zyc. Rozwiazanie jest tutajcalapolskaczytadzieciom.pl/dla-rodzicow/o-wychowaniu/chlopcy-sa-jacys-inni/
Obserwuj wątek
    • nangaparbat3 Re: Kryzys malego macho 14.10.20, 09:47
      Ależ wskazana recepta to znane z dawien dawna męskie szkoły. Recepta dzisiaj bardzo popularna - izolować, izolacja dobra na wsztstko.
      Wolałabym szkoły, gdzie uczą się i chłopcy, i dziewczynki, a uczącymi są kobiety i mężczyźni, pół na pół. Gdzie uczy się ludzi szacunku dla "innych" (głównie po prostu okazując im szacunek, nawet na większość nastolatków to działa, naprawdę) i gdzie wychowuje się LUDZI - którzy są też kobietami lub mężczyznami, ale ta sprawa jest niezmiernie ważna, acz drugorzędna.
      • nangaparbat3 Re: Kryzys malego macho 14.10.20, 09:56
        Jak pracowałam wiele lat temu w podstawówce, miałam taki pomysł, żeby organizować dla chłopców, zwłaszcza cierpiący na "niedostatek ojca", "zajęcia z dziadkiem" - zatrudniać emerytów, którzy zajmowaliby się z dziećmi swoim hobby, niechby to było majsterkowanie, akarystyka, malowanie, cokolwiek. Chodziło o to, żeby dzieci miały kontakt z dorosłym, mądrym mężczyzną, coś z nim wspólnie robiły, któremu mogłyby ufać, pogadać o życiu, zwierzyć się, miałyby oparcie i wzorzec.
        NAmawiałam nawet mego byłego szefa, kiedyś harcerza, bardzo - w deklaracjach - zaangażowanego społecznie, który właśnie przeszedł był na emeryturę - marzyła mi się taka próbna grupa - ale odmówił stanowczo, ja odeszłam z SP, i tyle.
      • tiszantul Re: Kryzys malego macho 14.10.20, 10:03
        "Gdzie uczy się ludzi szacunku dla "innych""

Takiego jak na ematce? Szkoły to akurat miejsce, gdzie "inni" mają poważne problemy i przypuszczam, ze osoby operujące eleganckimi hasłami nic tu nie zmienią. Chyba że jak to zwykle u lewaków "inny" oznacza wyłącznie homoseksualistę i cudzoziemca, a cała reszta "innych" będzie tępiona jak zwykle
        • nangaparbat3 Re: Kryzys malego macho 14.10.20, 14:43
          Jednak coś dodam. Wychowanie fizyczne powinno być osobno, tak żeby zapewnić dziewczynkom poczucie pełnego bezpieczeństwa, żeby nie czuły się oglądane, oceniane, żeby nie doświadczały sytuacji, w których ich ciała nie są przedmiotem rozmów i drwin.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka