Dodaj do ulubionych

czy są zapachy uniwersalne?

14.10.20, 10:46
chodzi o perfumy (wody perfumowane) dla kobiety. Czy są takie zapachy, że przypadną do gustu każdemu?, takie uniwersalne, niedrażniące, delikatne. Musze coś kupić na prezent (przez internet, a wiec nie moge powąchać) i już cały ranek bezskutecznie siedzę i szukam. Może cos polecicie?
Obserwuj wątek
    • snakelilith Re: czy są zapachy uniwersalne? 14.10.20, 10:57
      Nie ma. Ja nieraz czytam,. którymi zapachami kobiety się zachwycają, albo które należą do bestsellerów, to mnie osobiście skręca nos. Już nawet przy głupiej lawendzie są tacy, który ją kochają i tacy, którzy jej nie znoszą. Ale w sumie właśnie taka prosta woda kwiatowa, gdzie dominuje konkretny kwiat bez żadnych cudów widów mogłaby się sprawdzić,w sensie, że zapach jest ok, tyle tylko, że nie każdy chciałby tak jedno- kwiatowo pachnieć.
      Takie proste zapachy ma np L'Occitane - Eau de Cologne Lavande pachnie jak lawenda, Eau de Toilette Rose pachnie jak róża, reszta ich zapachów jest już większą kompozycją.
      • snakelilith Re: czy są zapachy uniwersalne? 14.10.20, 11:25
        Zapachy w stylu Euphoria były swego czasu bardzo modne. Dla mnie należy do samej kategeorii co Dune Diora, Chanel Allure i Jil Sander Sensations, czyli lekki, odchudzony i wyprostowany orientalny zapaszek, którym w jakiejś tam odmianie pachniały na początku XXI wieku praktycznie wszystkie kobiety. No, może nie wszystkie, bo modne były równolegle zapachy typu gourmand, w stylu Angel Muglera, ale te pierwsze uchodziły za kobiece, eleganckie i pasujące do każdej okazji.
    • aqua48 Re: czy są zapachy uniwersalne? 14.10.20, 11:16
      Nie ma zapachów uniwersalnych. To niemożliwe, bo nie dość że każdy ma swoje upodobania, to dodatkowo każda skóra ma inne pH i ten sam zapach na każdym będzie inaczej się rozwijał/lub nie a zatem inaczej pachniał..Każde perfumy mają też inny skład a często jeden składnik może okazać się dla kogoś wyjątkowo drażniący. Perfumy i wody kupuje się tylko jeśli dokładnie wie się co ktoś lubi i akceptuje.
      • troompka Re: czy są zapachy uniwersalne? 14.10.20, 11:40
        karte podarunkową dostała w ub.roku, troche mi głupio znowu dawać to samo, ale chyba skończy sie na tym (mam nadzieje, ze takie karty są honorowane w internetowych sklepach).
        Myślałam jeszcze o sportowych zapachach, bo pani uprawia aktywnie sport (nawet teraz w zaciszu domowym).
        • snakelilith Re: czy są zapachy uniwersalne? 14.10.20, 11:45
          O rany. uncertain Ja też uprawiam sport, a tzw. sportowymi zapachami możesz mnie gonić. Są paaaaskudne. uncertain To już bardziej ucieszyłabym się z rolki do wygniatania ciała po sporcie (fascia roll). Dobre kosztują tylko co flakon lepszych perfum.
        • snakelilith Re: czy są zapachy uniwersalne? 14.10.20, 11:49
          I w ogóle kupowanie komuś perfum w ciemno uważam za okropny zwyczaj i wywalanie pieniędzy w błoto. Ja takich perfum (od rodziny, od znajomych, czasem od przyjaciół) te dostałam już wiele i NIGDY nie zdarzyło się, by ktoś trafił w mój gust. Większość tych butelek wylądowała więc na śmietniku, czasem, choć rzadko udawało mi czymś kogoś innego uszczęśliwić.
          • troompka Re: czy są zapachy uniwersalne? 14.10.20, 11:55
            no własnie nie chce jej uszczesliwic na siłe, zapytałam co by chciała dostac, zważywszy że ani ja ani ona nie wychodzimy generalnie z domu, czyli zakupy przez internet-odparła, że ucieszyłaby się z perfum, ale innych niż te co ma bo są nie w jej guście (ciężkie kwiatowe zapachy), woli cos delikatnego........dlatego usilnie próbuje znalezc cos uniwersalnego......ale cos czuje ze skonczy sie na ciepłym kocu.
            • aqua48 Re: czy są zapachy uniwersalne? 14.10.20, 12:09
              Spróbuj wobec tego kupić wodę toaletową Elisabeth Arden "Green Tea". To ładny, delikatny zapach dość bezpieczny o niezbyt dużej trwałości, ale powinien się podobać, zaletą jest też niewysoka cena, więc można jakiś dodatek do prezentu dołożyć.
            • snakelilith Re: czy są zapachy uniwersalne? 14.10.20, 12:21
              Hm, najwidoczniej pani nie ma wielkich wymagań w stosunku do perfum, bo nie miała oporów by używać nawet zapachu, który nie jest w jej guście. To może zapytaj, co jest w jej guście, znaczy w którym kierunku ten zapach ma pójść - świeżym cytrusowym, lekko kwiatowym, czy słodszym wanilliowym. Cała masa kobiet lubi takie lekkie waniliowe zapachy, nie do końca orientalne, nie rasowe, takie bezpieczne słodkawe kobiece popierdółki. Jil Sander ma takie lżejsze zapachy z pogranicza lekkich kwiatów i lekkiej słodyczy. Wspomniany przeze mnie wyżej Sensations takim jest. Moja mama lubi też starą klasyczną Romę Laury Biagotti to też taki kobiecy kwiatowo-orientalny, ale bardzo lekki i ciut pudrowy zapach. Trochę jak bardziej wyraziste mydło. Z nieco droższych klasyków jest Miss Dior delikatny kwiatowy zapach, kobiecy i nie ciężki.
              • troompka Re: czy są zapachy uniwersalne? 14.10.20, 12:48
                na moje pytanie za wiele mi nie odp., mam wrazenie, że nie ma swoich ulubionych zapachów stąd może to jej bezpieczne "delikatne i świeże zapachy". A co powiecie na Eternity CK (nie miałam go nigdy więc nie wiem, ale z opisu może byłoby to odpowiednie). Dodam że cena to max 150 więc raczej Diory i szanele sie nie łapią.
                • mokka39 Re: czy są zapachy uniwersalne? 14.10.20, 20:03
                  hm, nie wiem. Ja osobiście nie przepadam za tym goździkiem w Eternity, taki wytrawny i już mocno vintage dla współczesnego nosa. To są specyficzne perfumy. W ogóle wiele zapachów z lat osiemdziesiątych jest odbieranych obecnie jako trudne, trendy w komponowaniu perfum bardzo się zmieniły i o ile muzyka czy nawet moda z tamtego okresu zupełnie nie razi, to jednak perfumy już często tak, chociaż są oczywiście miłośnicy perfumowej retro klasyki. Według mnie bezpieczniejsze byłoby może CK Truth - subtelne, wiosenne. Do opisu pasuje też Omnia Crystalline Bvlgari, tutaj w dodatku jest ładny flakon. Świetny był też z tych zwiewnych i przejrzystych Mon Jasmin Noir L'Eau Exquise z zieloną herbatą w składzie, ale już niedostępny.
              • mokka39 Re: czy są zapachy uniwersalne? 14.10.20, 20:19
                Jil Sander to dla mnie takie zapachy - pułapki, przynajmniej Simply i jej wersje Poudree i Poudree Intense. Na pozór niby transparentne, nienwazyjne, a jednak ten puder może męczyć i obciążać. Oczywiście, wiadomo, że każdy odbiera to inaczej, dla mnie nie są delikatne i lekkie, chociaż doceniam ciekawy zamysł kompozycyjny.
    • lumeria Re: czy są zapachy uniwersalne? 14.10.20, 19:08
      Ja bym sie niesamowicie ucieszyła zestawem próbek. Tak bym mogla wyprobowac rozne perfumy.

Kilka razy dostałam takie upominkowe zestawy - 3-4 miniaturki. Pozbyłam się tych, które mi nie pasowały, a wykorzystałam resztę. Uwielbiam zabrać taka maleńką buteleczkę na wakacje, wtedy ten zapach kojarzy mi sie z tym miejscem i przeżyciami.

A juz coś takiego - odlot!!!!

• mokka39 Re: czy są zapachy uniwersalne? 14.10.20, 19:36
      raczej nie, ale jakbym już musiała coś kupić, to kupiłabym albo Royal Muska Micallef (opcja droższa) albo Prada Candy Kiss (opcja tańsza). Pasują do twojego opisu - to zapachy zwiewne, jasne, łagodnie piżmowe (przyjemne nawet dla takich jak ja, którzy generalnie piżma w perfumach nie cierpią). Ewentualnie Chanel Mademoiselle albo Miss Dior Le Parfum - dość klasyczne, eleganckie, niekontrowersyjne.
    • hexella Re: czy są zapachy uniwersalne? 14.10.20, 19:37
      Nie ma zapachu, który wszystkim by się podobał. Moim zdaniem kupowanie komuś perfum w ciemno, to bardzo zły pomysł, ryzyko , że przestrzelisz jest wysokie. Dwa razy dostałam w prezencie perfumy, od osób, ktrym się wydawał, że świetnie mnie znają. Raz Poison Diora, drugim razem La vie est belle Lancma. Oba przyduszacze straszliwie ciężkie. Kompletnie nietrafionesmile
    • mysiulek08 Re: czy są zapachy uniwersalne? 14.10.20, 19:51
      z zapachami jestem mocno na bakier, na wiele komponentow mam alergie objawiajaca sie rumieniem twarzy i poceniem, nie moga byc ciezkie, mocno kwiatowe, itp, no trudna jestem, ale jest zapach, ktory lubie i ktory mi pasuje

shiseido zen smile

www.notino.pl/shiseido/zen2007-woda-perfumowana-dla-kobiet/#tabAnchor

to moze byc cos, co sie spodoba
        • snakelilith Re: czy są zapachy uniwersalne? 14.10.20, 20:40
          Ja lubię zapachy nieinwazyjne, bardzo lekkie, ale w kierunku słodszym, orientalnym. Większość opisywanych jednak jako świeże, zwiewne, łagodne i nieinwazyjne ma w sobie obrzydliwy zapach plastiku i jakieś straszliwe białe kwiaty, które nie tylko drażnią, ale jest mi po tym autentycznie niedobrze, więc takie opisy są zdradliwe.
    • bi_scotti Re: czy są zapachy uniwersalne? 14.10.20, 20:08
      Skoro potencjalna obdarowana wyrazila zyczenie jakie wyrazila, no to moze skorzystaj z opcji sample collection - zdecyduj ktory brand i zamow z nadzieja, ze moze chociaz jeden z zapachow jej przypasuje. Jesli Ci sie to wydaje zbyt tanim rozwiazaniem, mozesz jej wyslac samples z 2 czy 3 brands, why not. Niektore firmy dodaja jakies tam bzdurki typu parasol czy kosmetyczka z nadzieja, ze sie klient "zachwyci" smile Truly speaking, ja na miejscu Twojej znajomej to bym Ci powiedziala tak bardziej konkretnie co mnie uszczesliwi ale moze ona sama nie za bardzo wie i szuka wiec prezent od Ciebie to taka szansa na znalezienie czegos nowego. Cheers.
    • ola_dom Re: czy są zapachy uniwersalne? 14.10.20, 20:47
      troompka napisała:

> chodzi o perfumy (wody perfumowane) dla kobiety. Czy są takie zapachy,
      > że przypadną do gustu każdemu?, takie uniwersalne, niedrażniące, delikatne.

Takich nie ma.
      Ale z opisu koleżanka wydaje się być osobą, która dobrze "znosi" różne przypadkowe zapachy, więc może ryzyko nie być wielkie.

A ponieważ padł już pomysł sprezentowania różnych próbek, to polecam wersję "stuningowaną" - miniatury.
      Sprawdziłam - na Allegro można dostać "ogródki" Hermesa - miniatury 7,5 ml w cenie poniżej 50 zł.
      Jak kupisz 3 różne (np. Sur Le Nil, Sur La Lagune, De Monsieur Li) - masz ładny, jak najbardziej "prezentowy" zestaw dobrych, niebanalnych perfum, które powinny spełnić kryteria.
    • minerallna Re: czy są zapachy uniwersalne? 14.10.20, 22:59
      Ostatnio testuję te zapachy:
      gallagherfragrances.com/products/core-discovery-set
      Przyznam że nad dwoma mocno się zastanawiam. Na pewno nie są to uniwersalne zapachy bo takich nie ma, ale masz osiem próbek po 2ml i to daje możliwość dłuższych testów niż jedno psiknięcie i po próbce.
      Może coś takiego zamów i niech sobie na spokojnie testuje?
        • minerallna Re: czy są zapachy uniwersalne? 14.10.20, 23:22
          No właśnie to kwestia gustu. Z tych wszystkich mi akurat najbardziej podobają się Behold, Patchouli, Bergamust - Bergamot i Wicked Good - Chocolate.
          Ten ostatni to cóż- uległam sama sobie i zamówiłam. Dobry zapach na zimę jak dla mnie.
          Z perfumami mam zawsze problem dlatego zamawiam próbki. Choć przyznam że kilka razy kupiłam w ciemnio i to były dobre zakupy. Tyle że wcześniej przekopywałam internet szukając opinii.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka