Dodaj do ulubionych

Co robić w takiej sytuacji - COVID?

14.10.20, 14:04
Poradźcie proszę, co powinnam zrobić.

Od kilku dni mam uporczywy, suchy kaszel, który się nasila. Kaszlę w ciągu dnia, kaszlę w nocy, mało przez to śpię.
Nie czuję się chora, nie mam gorączki, bóli mięśni czy stawów - rzecz jasna nie jestem też w pełni sił, zmęczona, bez energii, ale to raczej wynik zarwanych nocy.
Natomiast dzisiaj straciłam smak - całkowicie. Nie mam kataru, więc albo rzeczywiście to corona, albo się zasugerowałam, wkręciłam i teraz wariuję (psychosomatyka działa u mnie wyjątkowo silnie).

Jeśli zadzwonię na którąkolwiek infolinię, teleporadę pewnie zostanę skierowana na 14 dni obserwacji.
Mieszkam sama z dzieckiem we wczesnej podstawówce. Nie mogę odizolować tylko siebie, bo młoda jeszcze sama do szkoły i ze szkoły nie dojdzie.
Czy na ten ewentualny 14 dniowy okres samoobserwacji wystawiane jest zwolnienie lekarskie? A co z dzieckiem, ona też dostanie zwolnienie ze szkoły?
A może od razu trafię na jakąś listę z opisem "podejrzana" i nie wyjdę z domu przez kilka miesięcy, bo albo wyniki fałszywie dodatnie albo brak testów...
Czy dostaniemy skierowanie na testy z NFZ? Robić testy dla siebie i córki prywatnie?

Wyłączyłam się ze śledzenia tego, co i jak obecnie obowiązuje w systemie, więc czuję się zagubiona.
Jak to wygląda, powiedzcie proszę?

Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka