Dodaj do ulubionych

Kwarantanna. Jak długo?

14.10.20, 17:27
Nie znam się na tym, temat mnie nie interesował.
Może mi ktoś wytłumaczyć logicznie dlaczego zdrowego człowieka bez objawów zamyka się na 4 tygodnie na kwarantannie?W skrócie. Osoba zarażona nr 1 w środę 30 września po 7 dniach przeziębienia dostała wynik pozytywny testu. ( pierwsze objawy miała 24 września, test 28 września, wynik 3 września)
1 października rozpoczęła się kwarantanna całego domku. Miała trwać 14 dni. 6 dnia kwarantanny, a 7 dnia od dnia wyniku testu osoby zarażonej, oraz jakies 13 dni po jego pierwszych objawach wykonano nam testy. Wykryto jeszcze 4 pozytywne osoby. Wynik mój był negatywny. Przesiedzieliśmy kolejne 7 dni w izolacji.
A dziś się dowiaduje, że te 4 osoby, które uzyskały wynik pozytywny w sobotę 17 października wychodzą do ludzi bez powtórnego testu, a ja zostaje na kwarantannie do 31 października, czyli w sumie cały miesiąc. Sanepid nie raczył mnie o tym poinformować, a co dopiero umotywować to jakąś podstawą prawną. Wymusilam maila z tą informacją.
Rzecz dzieje się w Niemczech.
1listopada wychodzę więc do ludzi, mogę się i zarazić i zarażać nadal jeśli spotkam na swej drodze wirusa.

Dodam, że pierwsza osoba zarażona wyszła z domu za aprobatą sanepidu po 6 dniach od wyniku testu, a 12 dni po pierwszych objawach bez potornego testu.

Obserwuj wątek
   • pytajnik188 Re: Kwarantanna. Jak długo? 14.10.20, 20:18
    Nie wiem. Mam choroby współistniejące. Kilka chorób auto + podejrzenie choroby naczyniowej jako pierwotna choroba lub skutek jednej choroby auto. Myślę, że bym odczuła zarażenie, ale kto wie. Dodam jak wspomniałam w poprzednim poście, że z jedną ex pozytywną (?) osobą jestem w pokoju. W kwarantannie wszyscy bezobjawowi, w praktyce 3 osoby z 5 przeszły przeziębienie. Jw osoba nr 1- 24 września miała pierwsze objawy, 2 pozostałe osoby były przeziębione tydzień jakoś przed nim, dugo przed kwarantanną - w tym osoba z mojego pokoju. Kiedy był to sars cov2 - nie wiem.

    Cały czas się boję, czy złapałam bezobjawowo, czy zaraz złapię...w koncu tyle zachorowań. Nie wiem co mam o tym myśleć. I co lepsze...
  • snakelilith Re: Kwarantanna. Jak długo? 14.10.20, 19:44
   Kręcisz. Skoro kwarantannę miałaś mieć 14 dni, co jest regułą w Niemczech i skoro Gesundheitsamt nie poinformał cię o przedłużonej poza te 14 dni kwarantannie, to kto niby zadecydował, że musisz siedzieć miesiąc?
   • pytajnik188 Re: Kwarantanna. Jak długo? 14.10.20, 20:04
    Nic nie kręcę. 1 października dostałam telefon z informacją o kwarantannie do 14 października. W dniu testu dostałam na piśmie tą informację do ręki w formie pisma urzędowego.
    Po testach, sanepid odezwał się tylko i wyłącznie do osób pozytywnych. My - negatywni wciąż czekaliśmy na kontakt. Nikt się nie odezwał. Nie podałam im maila 1 pazdziernika, bo w sumie miałam ich w d...e. Wczoraj tj 13 pazdziernika byłam świecie przekonana, że w czwartek 15 października wracam do pracy i do ludzi.
    Dziś tzn 14 października rano zadzwonił do mnie szef, że nie ma na mnie żadnych AKTUALNYCH PAPIERÓW Z Sanepidu tzn tych po testach i nie dopuści mnie do pracy.
    Kazał mi dzwonić do sanepidu.
    Popołudniem wysłałam email do sanepidu ( założyłam tutaj w nerwach wątek z prośbą o pomoc w tłumaczeniu). Wysłałam wiadomość na jakieś 4 adresy email u nich.
    Dostałam pismo pdf oraz informacje po angielsku.
    "Ponieważ dzielisz mieszkanie z osobami, które uzyskały wynik pozytywny (...) musisz przebywać na kwarantannie 14 dni dłużej niż to przewidziano tj do 31 października 2020 roku. Plus dokument na pdf.

    Chodziły takie głosy, że niezarażeni zostają dłużej ale te informacje zostały przekazywane osobom zarażonym, które ewentualnie się o to zapytały, podczas kontroli telefonicznych stany zdrowia. Różna była forma tych informacji. Jeden zarażony zrozumiał tak, inny inaczej. Mnie osobiście nikt o tym nie poinformował. Sama dziś pisałam jw maila z prośbą o informację. I szczena mi opdla do ziemi. Pismo wysłałam szefowi. 31 dzień kończy mi się kwarantanna. Szef dyskutował z sanepidem, że to nie ma sensu i logiki ale na próżno.
  • fibi00 Re: Kwarantanna. Jak długo? 14.10.20, 19:51
   Niestety tak to jest. Tłumaczą to tym że ciągle przebywasz wśród osób chorych więc teoretycznie możesz się zarazić ostatnia. Mój kolega też tak miał. Wtedy jeszcze wszystkich testowano. Osoby pozytywne wychodziły z kwarantanny po uzyskaniu dwoch ujemnych wymazów a on ciągle musiał siedzieć bo może się zarazić od innego chorego. W sumie nie jest to wykluczone bo mojemu bratankowi dodatni wynik wyszedł jak już wszyscy domownicy mieli ujemne wyniki i kwarantanna im się skończyła a bratanek nadal był na kwarantannie aż uzyskał dwa ujemne wyniki.
   • pytajnik188 Re: Kwarantanna. Jak długo? 14.10.20, 20:15
    Chociaż wychodzili dopiero po uzyskaniu ujemnych wyników. Tutaj zrobili jeden test każdemu i po 7 dniach (+/-) po pozytywnym wyniku wypuszczają ozdrowienca. PRZYNAJMNIEJ u nas nie robili im żadnych powtórnych testów. Tak jw, ja dopiero dziś uzyskałam informację w odniesieniu do swojej osoby, bo nikt nie raczył mnie poinformować sam z siebie.
    Także czy mam wynik negatywny musiałam się domyśleć na podstawie tego, że dzwonili do pozytywnych co 2 dzień.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka