Dodaj do ulubionych

Tchorzliwi lekarze do spolki z PO-PSL...

15.10.20, 06:34
wiadomosci.tvp.pl/50327044/apel-do-lekarzy
Tak wlasnie kreuje sie rzeczywistosc drogie panie
Obserwuj wątek
  • bei Re: Tchorzliwi lekarze do spolki z PO-PSL... 15.10.20, 07:01
   Tchórzliwi? Nie mają należycie przygotowanych stanowisk pracy, płaca to grosze. Znajoma lekarka, która na wizyty lekarskie iw tym i do chorych z covidem - nie ma na wyposażeniu swojej przychodni kombinezonu, jest uzbrojona tylko w fartuch lekarski- który może sobie wietrzyć w rejestracji w weekend (zalecenie jej szefa).
  • mia_mia Re: Tchorzliwi lekarze do spolki z PO-PSL... 15.10.20, 07:24
   Przerażające, pozostaje nadzieja, że suweren ma jakiś punkt krytyczny typu śmierć matki/ojca/dziecka/ męża w karetce lub odłączenie od respiratora bo nie rokuje albo takie zjawisko w najbliższym otoczeniu.
   Plus nieuchronne załamanie gospodarki, programów socjalnych.
   Ps. gdzie są pisowskie trole? Dlaczego nie komentują sukcesów rządu w walce z pandemią?
   • maj18-98 Re: Tchorzliwi lekarze do spolki z PO-PSL... 15.10.20, 07:53
    Moim zdaniem tylko załamanie 500 itp ludzi ruszy, myślicie że zwolennikom PIS chodzi o poglądy i przekonania tej partii? Mają gdzieś LGBT i sprawy Kościoła, to tylko igrzyska. Skończą się pieniądze, skończy się poparcie. ALe na to poczekamy, nie ma onkologię, organizację zdalnego nauczania i wiele innych rzeczy, na 500, 300, bony wakacyjne musi być.
   • 1elka26 Re: Tchorzliwi lekarze do spolki z PO-PSL... 15.10.20, 09:23
    mia_mia napisał(a):


    > Ps. gdzie są pisowskie trole? Dlaczego nie komentują sukcesów rządu w walce z p
    > andemią?

    Wystarczy obecnośc lewacki trolli które 24 godziny na dobę powielają przekaz dnia serwowany przez media gazetopodobne.
    Ciekawe jakie sukcesy w walce z pandemia mają rządy krajów uważanych przez "totalną opozycję" za ostoję demokracji i praworzadności? Ale o tyum ani słowa, gdyż może okazać się , że dziwnym trafem radzą sobie gorzej niż ten obrzydliwy rzad pisowski.

    • olena.s Re: Tchorzliwi lekarze do spolki z PO-PSL... 15.10.20, 10:32
     big_grin
     Nie kupiły NIEDZIAŁAJĄCYCH testów i nie rozesłały ich po kraju z nakazem stosowania,
     Nie kupiły NIEISTNIEJĄCYCH respiratorów,
     NIE rozwaliły swojego głównego laboratorium wojskowego (jeden z zaledwie 3 w kraju labów na poziomie bezpieczeństwa 3)
     Nie usiłowały wprowdzić ustawy bezkarność plus, żeby swoich ochronic z eksplozji tych skandali,
     Nie mówiły rezydentom "A niech jadą" i w związku z tym nie mają niemal najniższych w UE odsetek pielęgniarek/lekarzy, którzy nie dadzą rady ratować ludzi,
     Testuja wielokrotnie więcej na milion mieszkańców - (no i nie kupiły lewych, niedziałających testów, oraz nie rozwaliły laboratorium) www.euractiv.pl/section/bezpieczenstwo-i-obrona/news/testy-na-koronawirusa-na-milion-mieszkancow-krotkie-zestawienie/
     • 1elka26 Re: Tchorzliwi lekarze do spolki z PO-PSL... 15.10.20, 12:01
      Zapomniałas o jeszcze jednej kwestii.
      Nie mają durnej opozycji która w stanie wyższej konieczności zamiast odłozyć na bok polityczne spory - wprowadza dodatkowy zamęt, prowadząc kampanię pomowień i insynuacji.
      Mam nadzieję, że w następnych wyborach zostaną rozliczeni.
      • sumire Re: Tchorzliwi lekarze do spolki z PO-PSL... 15.10.20, 12:14
       Oj zostaną, zostaną. Za limitowanie testów, za respiratory od handlarza bronią (gdzie są?...), publiczne balowanie bez masek i twierdzenie, że są zbędne, a 15 października się wypłaszczy, za skitranie szczepionek na grypę, wskutek czego przeciętny obywatel może sobie pomarzyć o szczepieniu, bo nawet ci z wykupioną prywatną opieką medyczną mają problem z ich dostaniem... Za to, że w dniu rekordowej liczby zakażeń minister edukacji woli pyerdolić o zagrożeniu LGBT...

       Aj, chwileczkę, to nie opozycja. Pomyliło mi się. Cofam!
      • olena.s Re: Tchorzliwi lekarze do spolki z PO-PSL... 15.10.20, 12:31
       Chłopcze, ja rozumie, że dla takich jak ty sierot po totalitaryzmie jest to trudne do pojęcia, ale rolą opozycji nie jest zdmuchiwanie pyłu spod stóp Jarkacza, sułtana, generalissimusa, prezydenta Putina, szachinszacha czy furhera. Jest nią natomiast punktowanie władzy, obnażanie jej błędów, pokazywanie alternatyw.
       Zamiast więc tu piskać, idź razej szukac 70 baniek dla Sasina, albo może pozbierać te testy, które władza kupiła i które dają mniej więcej taką samą jakość diagnostyczną jak rzut monetą. katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,26394634,wadliwe-testy.html#s=BoxWyboMT:undefined
       Albo popłacz nad rozpierniczonym przez PiS instytutem (www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/rozklad-wojskowego-instytutu-do-walki-z-koronawirusem/14n9yyt,79cfc278)
       • 1elka26 Re: Tchorzliwi lekarze do spolki z PO-PSL... 15.10.20, 14:47
        Dziecko drogie - niestety ale to ty jesteś sierotą po totalitaryzmie, gdyż nadal posługujesz się myśleniem typowym dla zwolenników ustrojów autorytarnych wraz z ich tęsknota za jedynie słuszną ideologią.
        70 milionów obciąża "totalną opozycję" dla ktorej wazniejsze było straszenie społeczenstwa zabójczymi kopertami i dążenie do wymiany "prawdziwej prezydent" na "dublera".

        I daruj sobie z linkami do artykułów zamieszczanych w twoim organie prasowym. Są to zwykle tak obiektywne informacje jak obiektywne były wstępniaki "Trybuny Ludu".
         • 1elka26 Re: Tchorzliwi lekarze do spolki z PO-PSL... 15.10.20, 15:13
          Nie było?? - a kto tak twierdzi? "Czecia osoba" w panstwie czy też wybitni specjaliści "opozycji totalnej"?
          Takie wybory w formie korespondencyjnej przeprowadzono wtedy w Korei Południowej i mogły odbyć się, przeprowadzono w Bawarii - jakoś tam koperty nie były zabójcze - więc daj już sobie spokój z propagandą.
          Tych bzdetów to już nawet część opozycji nie kupuje.
          • spanish_fly Re: Tchorzliwi lekarze do spolki z PO-PSL... 15.10.20, 15:19
           Tak, oni tak twierdzą, a nikt spośród Panów Pierwszego Sortu z PIS nie zdołał poddać tego w wątpliwość. A przecież mieli te pakiety i mogli pokazać jak je błyskawicznie otwierają i liczą. Może Ty przygotujesz z pięć tysięcy takich paczek i sama to udowodnisz? Czekam. Skrajnym idiotyzmem i nieodpowiedzialnością byłoby organizować takie wybory w skali ogólnopolskiej bez sprawdzenia tak podstawowej rzeczy.
           • 1elka26 Re: Tchorzliwi lekarze do spolki z PO-PSL... 15.10.20, 20:42
            Widze, że trzeba łopatologicznie. Korea Płd liczy 52 miliony mieszkańców. W tym kraju odbyły się wybory parlamentarne w formie korespondencyjnej. Udział wzięło 29 milionów. Nie było problemu z policzeniem kart i ogłoszeniem wyniku wyborów.
            Dlaczego udały się?

            Tam nie ma chorej opozycji która wyżej stawia swoje ambicje nad dobro kraju.
            • olena.s Re: Tchorzliwi lekarze do spolki z PO-PSL... 15.10.20, 22:24
             1. Ile razu, pisitrolu, mówiłam, żebyś nie stosował szyku przestawnego? Dla osób przyzwyczajonych do poprawnej polszczyzny to jak zgrzyt brudnym pazurem po szkle.
             2. Poza Kremlem brzydko jest kłamać. Korespondencyjne wybory były zaledwie jedną z kilku form głosowania.
             3. W stosownych prawach i ustawach Korei wybory pocztowe są opisane i zaprojektowane od lat. NIE DLA WSZYSTKICH - ale dla generalnie inwalidów różnego stopnia i innych osób upośledzonych ruchowo, pacjentów szpitali etc. Jedyne, co Korea musiała więc zrobić to rozszerzenie tej kategorii o zakażonych i kwarantannowanych. Nie ciskano w nich na oślep kartami do głosowania: ci, którzy chcieli załatwić sprawę pocztą musieli najpierw zgłosić się (poprzez istniejący i DZIAŁAJĄCY) system ze stosownym wnioskiem. NA ok 4 TYGODNIE WCZEŚNIEJ, tłuczku.
             3. Czego zapewne nie wiesz,( bo generalnie poza wklejkami, marksizmem i ZSRR specjalnie się nie wykazujesz, chłopczyku,) w Korei istnieje od blisko dekady także opcja wczesnych wyborów. Równiez w polskim prawie nieobecna. Oznacza ona tyle, że mniej więcej ćwierć komisji wyborczych jest otwarta dla elektoratu kilka dni wcześniej. Co oznacza solidne rozrzedzenie głosujących. Co więcej, już w dniu wyborów, po zamknięciu komisji, kilkadziesiąt tysięcy odbywających kwarantannę mogło głosować w punktach nocnych, w dużej mierze - na zewnątrz. Głosujący tą metodą musieli mieć tzw. specjalny strój ochronny. Po oddaniu głosu musieli natychmiast wrócić do siebie i oddzwonić (dowodząc, że wrócili do domu). Jeżeli - uważaj, stuplu - nie dzwonili, to odwiedzała ich ciupasem policja.
             Nastepny nieznany ci element jest taki: każdemu chętnemu do normalnego głosowania mierzono temperaturę nim jeszcze stanął w kolejce. Jeżeli przekraczała 37,5, był kierowany do specjalnych komisji w których stosowano nadzwyczajne środki zapobiegawcze (głównie głosowanie na wolnym powietrzu). Natomiast ci poniżej stanu podgorączkowego dostawali rekawiczki, odkażacz, i miejsce do pozbycia się ich po odbytym głosowaniu. Oraz kogoś, kto pilnował by te biologiczne odpady niebezpieczne istotnie tam trafiły.
             Wnętrza, materiały w komisjach były regularnie odkażane, a pomieszczenia - wietrzone.
             4. Czy teraz już wiesz, tłuczku, jaka jest różnica między wysokotechnologiczną Koreą a pisim paździerzem?
             Oto taka, że w Korei nie łamano prawa, nie leciano na urrra, wykorzystano sprawnie działający wysoko precyzyjny aparat elektroniczny państwa, zatrudniono kilkadziesiąt tysięcy dodatkowych pracowników komisji. A co mógł zrobić pisipaździerz? Przez litość nie wyeksplikuję.
            • snajper55 Re: Tchorzliwi lekarze do spolki z PO-PSL... 15.10.20, 22:28
             1elka26 napisał(a):

             > Widze, że trzeba łopatologicznie. Korea Płd liczy 52 miliony mieszkańców. W tym
             > kraju odbyły się wybory parlamentarne w formie korespondencyjnej. Udział wzięł
             > o 29 milionów. Nie było problemu z policzeniem kart i ogłoszeniem wyniku wyborów.
             > Dlaczego udały się?

             Ponieważ wyniki wyborów były znane zanim ludzie zaczęli głosować. My też do tego dojdziemy.

             > Tam nie ma chorej opozycji która wyżej stawia swoje ambicje nad dobro kraju.

             A jaki wpływ ma u nas opozycja na przebieg wyborów? Rządzący mieli 3 miesiące na zorganizowanie wyborów i nie dali rady. Mimo łamania prawa nie dali rady.

             S.
          • olena.s Re: Tchorzliwi lekarze do spolki z PO-PSL... 15.10.20, 15:39
           W polskiej sytuacji prawnej NIE MOGŁY, dlatego tak pchają "bezkarność plus". Władze mogły uniknąc problemu poprzez przewidziane w konstytucji stany nadzwyczajne (co zmienia termin) i sensowne przygotowanie prawne i logistyczne wyborów korespondencyjnych, Andrzeju.

           I przypominam: rusycyzmy nie zjednują ci orderu poprawnej polszczyzny.
          • mika_p Re: Tchorzliwi lekarze do spolki z PO-PSL... 15.10.20, 23:03
           > Nie było?? - a kto tak twierdzi? "Czecia osoba" w panstwie czy też wybitni specjaliści "opozycji totalnej"?

           Ja twierdzę. 2 kwietnia na ematce szacowałam, ile czasu minimalnie potrzeba na doręczenie pakietów wyborczych za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, uwzględniając obowiązujący w polskich przepisach administracyjnych czas oczekiwania na podjęcie awizowanej przesyłki. Nie wiem, czy wiesz, ale polskie prawo nie nakazuje warowania w domu i czekania na listonosza.
           Żeby cię nie męczyć, wyszło mi, że przy najbardziej optymistycznych założeniach 10 kwietnia powinna się rozpocząć dystrybucja. Najbradziej optymistycznych czyli takich, że poczta ma dość ludzi i że owi ludzie nie bedą robić nic innego przez prawie dwa tygodnie. Żadnych emerytur, żadnych listow, żadnych innych przesyłek niż pakiety wyborcze.
           Przypominam, 2 kwietnia dopiero rozważano, czy by takiej formy wyborów nie zastosować, a gdzie proces legislacyjny? Druk?

           Ludzi, którzy mają pojęcie o logistyce, są w Polsce tysiące.
           Takich, którzy mają pojęcie o obowiązujących cywilizowanych zasadach administracyjnych zapewne setki tysięcy, jak nie miliony, ostatecznie administracja się z nami kontaktuje w formie pisemnej, korespondencyjnie.

           > Korea Płd liczy 52 miliony mieszkańców. W tym kraju odbyły się wybory parlamentarne w formie korespondencyjnej. Udział wzięło 29 milionów. Nie było problemu z policzeniem kart i ogłoszeniem wyniku wyborów.

           Policzenie głosów to najmniejszy problem, jak już się, od końca:
           a) otrzyma je z powrotem od wyborców,
           b) dostarczy się je do wyborców,
           c) przygotuje się odpowiednie przepisy prawa,
           d) przemyśli, jak to zrobić.
        • olena.s Re: Tchorzliwi lekarze do spolki z PO-PSL... 15.10.20, 15:43
         Nie, siedemdziesiąt milionów obciąża tego, kto podpisał nakaz druku. Od Sasina w dół.Znaczy ja wiem, możecie sobie mianować nowych sędziów a w razie "W" Adrian ułaskawi kogo trzeba. big_grin
         Włączone przeze mnie linki pokazują problem. Skoro uważasz, że niepoprawnie, bardzo proszę o badania wiarygodności pisich testów.
         I zwracam uwagę, że po rozpitoleniu Instytutu właśnie twoje władze posadziły swojego nominata, który w owym rozpierniczaniu uczestniczył. O prawda tylko za przywłaszczenie mienia, a nie za rozwalenie firmy. A instytut robi na dobę 10-20 procent badań, które byłby w stanie wykonywa bez cudownej, wręcz Janowskiej ingerencji PiS, zaś kadra sobie poszła.
        • bistian Re: Tchorzliwi lekarze do spolki z PO-PSL... 15.10.20, 15:49
         1elka26 napisał(a):

         > Dziecko drogie - niestety ale to ty jesteś sierotą po totalitaryzmie, gdyż nada
         > l posługujesz się myśleniem typowym dla zwolenników ustrojów autorytarnych wraz
         > z ich tęsknota za jedynie słuszną ideologią.

         Zaśmierdziało SB-ekiem
    • bistian Re: Tchorzliwi lekarze do spolki z PO-PSL... 15.10.20, 13:04
     1elka26 napisał(a):

     > Ciekawe jakie sukcesy w walce z pandemia mają rządy krajów uważanych przez [bla
     > bla bla] za ostoję demokracji i praworzadności? Ale o tyum ani słowa, gdy
     > ż może okazać się , że dziwnym trafem radzą sobie gorzej niż ten obrzydliwy rza
     > d pisowski.

     Odpowiem. Na przykład Niemcy:
     - nie mają wielogodzinnych kolejek karetek przed szpitalami,
     - mają pełne obsady szpitali i przychodni,
     - mają potrzebny sprzęt i testy.

     Pomimo to, szykowali dodatkowe miejsca, zachęcali finansowo obsługę, również ludzi opiekujących się osobami starszymi, paramedyków, do zostania w pracy.

     Tutaj, ważna uwaga:

     W Niemczech:
     - zabezpieczali,
     - zachęcali,
     - organizowali,
     - wspierali finansowo,     a w Polsce:
     - lekceważyli ochronę służb,
     - straszyli, grozili, wywierali czynną presję w postaci nakazu administracyjnego,
     - obcinali środki na ochronę zdrowia, przepijali(?), defraudowali(?), itd.
     - walczyli z sensowną inicjatywą, zabierając sprzęt przy wwozie do kraju
    • tanebo001 Re: Tchorzliwi lekarze do spolki z PO-PSL... 15.10.20, 19:59
     Wystarczy obecność gebelsowskich trolli które powielają przekaz faszystowskiej kaczki. Ale wirus jest sprawiedliwy. I każdy z nich może się nim zarazić i umrzeć. I będzie potrzebować lekarza. Mam nadzieję że wtedy każdy lekarz kopnie ich w pisdacki, faszystowski kaczy kuper.
  • fornita111 Re: Tchorzliwi lekarze do spolki z PO-PSL... 15.10.20, 08:01
   Trafi na podatny grunt, zaloze sie. Pamietam na poczatku pandemii byl tutaj watek paniusi oburzonej, ze EMERYTOWANY lekarz siedzi w domu zamiast leciec na front walki z wirusem. Ludzie to w wiekszosci gnidy, ktorym sie wydaje, ze im sie wszystko nalezy. Za to inni maja miec misje i sie zaorac/narazac najlepiej za same oklaski.
  • nangaparbat3 Re: Tchorzliwi lekarze do spolki z PO-PSL... 15.10.20, 08:13
   NAjbardziej w tej wiadomości wkurzyło mnie, że "większość lekarzy BOHATERSKO walczy". Kiedyś nie rozumiałam, że pochawała może być obelgą i poniżeniem, ale może, jak tutaj. Traktują lekarzy (że już nie wspomnę o pozostałych pracownikach medycznych) jakby byli w najlepszym razie sześciolatkami. Dno.
  • australijka Re: Tchorzliwi lekarze do spolki z PO-PSL... 15.10.20, 12:58
   Pamiętacie kasjerki w Biedronce czy innych marketach, które siedziały w pampersie, bo nie zawsze ktoś mógł je na czas zastąpić. To teraz pomyślcie ile razy może pielęgniarka czy lekarz może zdjąć te wszystkie szmaty, żeby się załatwić. Kamienie nerkowe to zwykle przypadłość kardio-.neuro- chirurgów, którzy nie piją płynów, żeby nie sikać podczas wielogodzinnego stania przy stole. To teraz lista się wydłuży. O wielu sprawach się nie mówi. Ale one są.
    • australijka Re: Tchorzliwi lekarze do spolki z PO-PSL... 15.10.20, 13:59
     OK. Nie znam problemu wystarczająco dobrze. Oglądałam program, w którym kasjerki opisywały mechanizm wyjścia do toalety. Dzwoni do kierownika i zgłasza potrzebę opuszczenia kasy. On ma przysłać zastępstwo. Zastępstwo ma odebrać stan kasy, żeby nie było, że ktoś zajumał trzy pięćdziesiąt. Czyli liczy i podpisuje ile jest w kasie. Pani idzie i robi co chce o ile w międzyczasie nie stała się tragedia. Wraca. Przejmuje stan kasy. zwalnia zastępstwo. Melduje kierownikowi, że jest na stanowisku. Nie pracowałam, nie wiem, posiłkuję się programem.
     Chodziło mi o zjawisko a nie przyczyny. Tu przyczyna jest kategoryczny zakaz marnotrawienia środków ochrony osobistej. Gdzieś w tle widzą jakiegoś Janusza, który kłamie, ze środków, fartuchów, ubrań oddychających po kokardę?
    • australijka Re: Tchorzliwi lekarze do spolki z PO-PSL... 15.10.20, 15:05
     Wiesz co? Zlituj się i przeczytaj jeszcze raz, bo zaraz będzie, że sugeruję, żeby pielęgniarki bez majtek latały po korytarzu. I nie definiuj jako sugerowania opisu z oddziałów, gdzie nie ma odpowiedniej ilości sprzętu i odzieży, by móc przebierać się do woli czy choć przepisowo . Nie wiem jaką drogą szedł Twój umysł ale to zła droga. Nie pisałam NIC o braku dbałości o bezpieczeństwo pacjenta i personelu jak sugerujesz. Mam nadzieję, że nie Jesteś tłumaczem?
   • duola77 Re: Tchorzliwi lekarze do spolki z PO-PSL... 15.10.20, 20:03
    a co ematkę obchodzi zdrowie neurochirurga ?
    zrobi co tam ma zrobić , że 6 h , trudno , taki se zawód wybrał
    że go kręgosłup pobolewa
    tak chciał
    a jak nie ma komu zabiegu wykonać , skomplikowanego to zdziwienie, jak u gąski znad Przyrwy
    i tak się to kręci , od lat
    gąsce pióra wyrwiemy, że ten co zarządza w anusie ma
    ale wierzymy dalej ,że zależy bo jakże to tak
    i bijanie w netowy bębenek a skutków żadnych realnie , zdziwienie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka