Dodaj do ulubionych

suszarka do prania - Bosch czy Electrolux

15.10.20, 08:21
Która lepsza? Najbardziej zależy mi żeby po suszeniu ubranie było mało pogięte, żeby nie trzeba było prasować. Wiem, że bęben powinien być jak największy i pranie należy wyjąć zaraz po suszeniu. Planuję wydać do 3000.
Dzięki za rady
Obserwuj wątek
        • maliniak665 Re: suszarka do prania - Bosch czy Electrolux 15.10.20, 09:31
          tez mam Boscha wszystko i jestem bardzo zadowolona. A serwis pierwsza klasa. Wzywałam raz, na samym początku.
          Suszarka podobno (5letnia) jedna z lepszych. I faktycznie... żelazko wyjmuje mąż, tylko do koszul.
          Oszczędna, bo zima "chodzi" praktycznie codziennie. Program na 4h, gdzie sama się wyłącza, np po 2h , jak cuchy sa już suche.
          Przyznam szczerze, że tylko używam jednego programu surprised
        • kaka-llina Re: suszarka do prania - Bosch czy Electrolux 15.10.20, 11:01
          mojave napisała:

> Mam boscha, seria 8 i jestem zadowolona
          >
          8maxx (czy jakos tak)? też mam, chyba z 7 lat już i kocham bardzo, susze wszystko, uzywam tego programu "na wiór" nie prasuje (bardzo rzadko mi sie zdarza) trochę rzeczy mi sie zbiegło, ale to moja wina bo nie czytam metek i wrzucam wszystko jak leci na najmocniejszy program. Program z załozenia ma trwac 2.21h ale chyba tylko przy recznikach dochodzi moze do 1.5h, wiekszość jest sucha w godzinę.
      • fibi00 Re: suszarka do prania - Bosch czy Electrolux 15.10.20, 09:38
        swinka-morska napisała:

> Dołóż 300 zł albo zaczekaj na jakąś promocję na black friday i kup AEG.
        > Bosch - po kontaktach z ich piekarnikiem to dla mnie marka z kategorii "nie, ni
        > e i jeszcze długo nie".

Bo każda marka specjalizuje się w czymś innym i nie ma tak że wszystko z firmy x jest super. Ja np mam płytę indukcyjną z Boscha (chyba już ponad 5 lat i jestem meeega zadowolona). Piekarnik mam z Amici a pralkę i suszarkę z Samsunga.
    • fibi00 Re: suszarka do prania - Bosch czy Electrolux 15.10.20, 09:33
      Ja analizowałam Boscha i Samsunga (jako że te dwie suszarki były najbardziej polecane) i jednak lepsze parametry miał Samsung. Za swojego Samsunga dałam ok 2,7tys. Bosch jest trochę tańszy. Naprawdę polecam Samsunga. Mam opcję "bez zagnieceń" ale jej nie używam bo nawet po zwykłym suszeniu pranie jest takie że można od razu założyć. Pod warunkiem że będzie wyjęte w krótkim czasie po wysuszeniu bo jak poleży jakiś czas to już może być pogniecione. Jeśli pod uwagę bierzesz tylko te dwie marki to wybierz Boscha.
    • heca7 Re: suszarka do prania - Bosch czy Electrolux 15.10.20, 11:09
      Nie wiem jak suszarka Electrolux (mam Boscha, bardzo dobra) ale zmywarka Electrolux to jedna wielka porażka. Miałam Boscha, zmieniłam kuchnię i wszystkie sprzęty. O ile piekarnik jest bardzo ok, mikrofala ok ale kompletnie nie intuicyjna o tyle zmywarka to tragedia. Jakie XXL???? Mała, ciasna, kiepsko ułożone półki i te druty na talerze. Talerze się na siebie przewracają, kubków mieści się o wiele mniej. Szuflady z o wiele gorszego materiału niż w Boschu. Półka na sztućce niewygodna, mało się na niej mieści. Przy pierwszej okazji pognam galopem do sklepu i kupię Boscha.
      • araceli Re: suszarka do prania - Bosch czy Electrolux 15.10.20, 11:17
        Ja mam zmywarkę Electroluxa i jest super - szczególnie podnoszony dolny kosz i funkcja automatycznego otwierania drzwi pod koniec zmywania.

Widać co człowiek to opinia więc zamiast licytować się, która marka lepsza może lepiej skupić się na rozwiązaniach/funkcjach które nam w konkretnych modelach pasują.
    • mysiulek08 Re: suszarka do prania - Bosch czy Electrolux 15.10.20, 23:35
      przylacze sie do fanklubu boscha, seria 8 9kg suszarka i pralka ( i kilka innych rzeczy oprocz piekarnika i plyty) i jestem zadowolona 😊 uzywam 3 programow, do wszystkich ciuchow i poscieli (mam jerseyowa i polar) sport 1.47, do recznikow alergia z przedluzona opcja 1.39 , do kocy, kocich poslan i merynosow ustawiam recznue czas od 29min w gore, a i raz w roku puch, jak piore kurtki, programu "do szafy" czy "bawelna" uzylam raz i nue zamierzam wiecej
      zeby pranie nie bylo pogniecione trzeba wyjac jeszcze cieple i ulozyc,
      wiadomo koszule maja swoje prawa ale tych mam niewiele w uzyciu, meskich wcale, wystarcza do prasowania 'zelazko' pionowe parowe

jednego czego nie polecam z boscha to ich niby cichy bezworkowy odkurzacz maxxxxx cos tam, maks to jest i owszem ale porazka, za to pionowy athlet to juz zupelnie inna bajka

slowem, bierz boscha 😊

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka