Dodaj do ulubionych

Nauczanie hybrydowe w żółtej strefie...

16.10.20, 17:41
Jaką ta hybryda będzie mieć u Was formę? Ja już wiem, jak to ma wygladać w szkole córki (LO) - klasy I i II mają mieć w pełni nauczanie zdalne (tylko i wyłącznie), klasy III normalnie stacjonarne z zachowaniem reżimu sanitarnego (m.in. maski również na lekcjach). Przyznam, że nieco inaczej sobie nauczanie hybrydowe wyobrażałam, raczej coś w rodzaju tydzień w szkole-tydzień w domu. Tymczasem młoda jest w I klasie i zostaje "uziemiona" całkowicie w domu 🤨
Obserwuj wątek
  • iwoniaw Re: Nauczanie hybrydowe w żółtej strefie... 16.10.20, 17:46
   Nie dziw im się, chcą zrobić cokolwiek dla maturzystów, którzy mają pół roku do egzaminów i są kompletnie w lesie z przygotowaniami. Przypomnę tylko, że to rocznik, który w pierwszej klasie miał strajk, w drugiej cały semestr zdalnego klejonego ad hoc, a teraz w trzeciej jest pół roku do matur.
    • iwoniaw Re: Nauczanie hybrydowe w żółtej strefie... 16.10.20, 18:57
     moja pierwszoklasistka też w w ubiegłym roku miała przes**ne i to tuż prz
     > ed egzaminem ósmoklasisty. Teraz w nowej szkole ledwo się trochę poznali i znów
     > izolacja...


     Rozumiem Cię w pełni, od paru lat mam wrażenie, że jak nie urok, to przemarsz wojsk i wszystkie roczniki mają przerąbane, tylko niektóre okresowo bardziej. W tym roku mam m.in. dziecko w ósmej klasie, na razie chodzą, ciekawe jak długo. Liceum całkiem zdalnie, nawet jeszcze szczegółów nie znam, podobno ma być lekko zmodyfikowany plan i lekcje przez platformę googla w real time, no oby. Bo to z kolei klasa 2, pogimnazjalna, więc nawet nie bardzo jest jak sobie odpuścić i powtarzać rok...
   • jusytka Re: Nauczanie hybrydowe w żółtej strefie... 16.10.20, 20:01
    Moj syn w tym roku maturę zdawał i jego rocznik tez duzo stracił Z matmy calych działów nie zdazyli zrobić Efekt? Slabsi nie poradzili sobie z nią na maturze, w jego klasie aż 5 osób oblalo, podczas gdy w poprzednich latach rzadko się zdażalo by ktokolwiek nie zdal z całej szkoly!
  • mika_p Re: Nauczanie hybrydowe w żółtej strefie... 16.10.20, 17:54
   Klasy I i III w szkole, II (podwójny rocznik, przypominam) zdalnie.
   Jak się nic nie zmieni, to po dwóch tygodniach odwrotnie.

   Dla tych co w szkole: zakaz jedzenia na koryatrzu, zalecenie jak najdłuższego przebywania w klasach. Jeśli 2 pierwsze lub 2 ostatnie lekce z tym samym nauczycielem, to rozpoczęcie/zakończenie lekcji 10 minut później/wcześniej.

   Dla tych, co zdalnie: wejście do szkoły po wcześniejszym umówieniu.
   Podany telefon do pedagoga i psychologa szkolnego.
  • nangaparbat3 Re: Nauczanie hybrydowe w żółtej strefie... 16.10.20, 18:31
   Widzę, że Wasza szkoła idzie na wynik matury - ale chyba przegina, bo akurat maturzyści potrzebują trochę spokoju od nauczycieli, skupiają się już na tym co im potrzebne do matury, bardziej indywidualizują powtórki, wielu mówi, że "szkoła przeszkadza im w nauce" i myślę, że dla nich tydzień w szkole, tydzień w domu to idealny układ - pod warunkiem, że nauczyciele nie zarzucą ich milionem zadań i będą dostępni na indywidualnych konsultacjach.
   Myślę, że Wy powinniście protestować, bo pierwszaki bardzo potrzebują spotykać się, poznawać ludzi i nauczycieli, poza tym to jeszcze dzieci, nie powinny być całkowicie wyeliminowane, drugaki zresztą też.
   U nas jeden tydzień pierwsze i trzecie w szkole, drugi tydzień podwójny rocznik drugich. Nauka wg planu, lekcje zdalne w czasie rzeczywistym na Teamsach, póki serwer nie padnie szkolny sad Teraz wymysiłam, że nauczyciele mający danego dnia w planie tylko klasy "domowe", powinni zostać w domu i stamtąd prowadzić, ale nie wiem, to się zdarza, żeby mieli tylko drugie albo ani jednej drugiej jednego dnia.
  • b.bujak Re: Nauczanie hybrydowe w żółtej strefie... 16.10.20, 19:29
   u nas będą się zastanawiać dopiero w poniedziałek, nie ma się co spieszyć ...
   a żeby im uczniowie nie przeszkadzali w tym zastanawianiu się to jeszcze im ogłosili wolny poniedziałek, a co!

   a ja naiwnie myślałam, że te scenariusze są od paru tygodni gotowe, tylko je wyciągnąć z szuflady i realizować...
   a tu idziemy na żywioł, jakoś to będzie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka