Dodaj do ulubionych

Skrócić włosy?

16.10.20, 23:18
Długość do łopatek, od 8 lat...
Nie mam pomysłu jak je uczesać. Zazwyczaj to : kok plus klamra albo koński ogon.
Mam ochotę skrócić do ramion lub brody...
Nie chce mi się dbać o włosy, męczy mnie to, nie mam już cierpliwości aby je rozczesywać, suszyć itd.
Z jakich powodow obcięłyście włosy??

Obserwuj wątek
    • ga-ti Re: Skrócić włosy? 16.10.20, 23:54
      Tnij, póki jeszcze fryzjerów nie zamknęli.
      Ja ścięłam i jestem zadowolona. Całe życie miałam długie i nijakie. Namówiła mnie fryzjerka. Postawiłam warunek, że muszą dać się związać, bo w upały nie mogę mieć włosów na plecach, szyi. Mam do ramion, okazało się, że jak są krótsze i lekko wycieniowane to się fajnie podkręcają. Korci mnie jeszcze krócej wink
    • igge Re: Skrócić włosy? 17.10.20, 01:15
      Cóż kilka razy już prawie na jeża rozczochranego chciałam skrócić, może też przefarbować?
      Przyjaciółka jest na tak, sama ma krótkie. I zdanie swojego męża ma w dudzie. Też lubi długie włosy u partnerki jak mój. U mnie też córka jest na nie. Uważa, że ładniej mi w długich. Ona też ma długie i fryzury często fikuśne kombinujemy niechcący podobne na szybko.
      Też nie chce mi się dbać, męczy mnie i nie mam cierpliwości rozczesywać, suszyć itd.
      Nie robię więc tego od jakiegoś czasu. Strajk.
      Dba mąż. Skoro lubi długie to proszę bardzo. Ja już kilka razy wręczałam mu nożyczki, resztę fryzjer dokończyłby bo nie lubię jak w trakcie rozczesywania mąż ciągnie za włosy choć niby jest mega delikatny. Ale to na nic. Porządnie splątane i tak trzeba upierdliwie rozczesywać, rozplatać, wręcz potrafią się jakby miejscami sfilcować i zdredować i rozczesywanie dziadostwa trwa mimo dziesiątki odżywek.
      Kiedyś podobały mi się długie włosy najbardziej i mnóstwo wariantów koczków, upięć, gumek, kucyków, warkoczy, supłów od noszenia rozpuszczonych w dzień odzwyczaiłam się.
      Myślę, że krótkie są wygodne, nie plączą się.

• pampelune Re: Skrócić włosy? 17.10.20, 11:17
        igge napisała:

> Cóż kilka razy już prawie na jeża rozczochranego chciałam skrócić

Coś takiego właśnie zrobiłam miesiąc temu. Miałam długie prawie do pasa i bardzo je lubiłam, ale zaczęłam się czuć nimi zmęczona. Czesaniem oraz zdejmowaniem ze swetrów. I wygoglałam, którzy fryzjerzy w mieście współpracują z rak`rollem, i teraz jestem dumną opiekunką rozczochranego jeża. Wyglądam bardzo fajnie (w długich było lepiej, ale już monotonnie), komfort życia bardzo się poprawił, a do tego cieszę się paletą nowych doznań tongue_out w rodzaju wiatru na karku albo głaskania samej siebie pod włos.
        Ogólnie uważam że to eksperyment wart wykonania przynajmniej raz w życiu. Moje włosy są bardzo ładne, gęste, więc blokowało mnie pozbycie się "swojej największej ozdoby". A w końcu pomyślałam: "phi, nie jestem wieszakiem na ozdobę". No i ten rak`n roll też sporo ułatwił, uznałam że moim priorytetem jest oddać dużo dobrych włosów, a nie super wygląd. Ale ostatecznie super wygląd też mam smile
        W moim przypadku mąż się nie czepiał, raczej aprobował, docenił zmianę i głaszcze jeża. Natomiast córka była jawnie niezadowolona.
    • mail-na-gazecie Re: Skrócić włosy? 17.10.20, 08:32
      Trudno doradzić. Zależy jak Ci jest w krótkich, bo naprawdę trzeba mieć do nich idealne rysy. Jeśli czas i wzgledy praktyczne sa dla Ciebie ważniejsze, to zetnij. Ja uwielbiam swoje długie, mam do polowy pleców. Czuję się z nimi kobieco i zmysłowo. Samo zajmowanie sie nimi i pielęgnacja przenosi mnie w inny świat wink
    • enigma81 Re: Skrócić włosy? 17.10.20, 14:18
      Tnij, jakby co to odrosną.

Ja mam aktualnie odwrotnie - mam 39 lat i od kiedy w wieku lat 16 obcięłam długie włosy na krótko, z delikatnie dłuższą grzywką tak do dziś nie doszłam do długości dłuższej niż do ramion. W ramach zmiany zapuszczam, ciekawe ile wytrzymam wink
      • lady.madrugada Re: Skrócić włosy? 18.10.20, 00:16
        Ja tak samo! Od liceum miałam raczej krótkie, długie to były maksymalnie do ramion wink trzy lata temu ścięłam zupełnie na krótko (ten rozczochrany jeż), a ostatnio doszłam do wniosku, że jak nie teraz długie to kiedy. No i mam prawie do łopatek, najgorsze już za mną, więc rosną dalej wink
    • fornita111 Re: Skrócić włosy? 17.10.20, 14:20
      Ja srednio co dwa lata oddaje wlosy dla fundacji rak&roll, jesli tylko twoje sie nadadza, to polecam jeszcze troche zapuscic i zrobic tak samo smile Same plusy: dobry uczynek, odmiana wygladu i wygoda krotkich wlosow wink
    • best_bej Re: Skrócić włosy? 17.10.20, 16:07
      Obcięłam wlosy bo mi się znudziły.
      Poszlam do fryzjera, który od razu widzial w jakiej fryzurze mi będzie dobrze.
      Minął miesiąc, a maz nadal mówi mi z sam siebie, ze super wyglądam w nowej fryzurze.
      Jesli jesteś w Wawy dam namiary na priv.
    • mja-15 Re: Skrócić włosy? 19.10.20, 09:09
      Właśnie z tych powodów, o jakich piszesz nie obcięłam drugi raz i zaczęłam zapuszczać 1 dzień po wyjściu od fryzjera. Wolę już codziennie rano myć, rozczesywać i suszyć, niż z tym nie wiadomo jakim, krótkim czy krótszym, gównem na głowie walczyć, żeby usiłować coś ułożyć, co wytrwa dłużej niż godzina. A potem takie coś trudno spiąć jak się dużo uprawia sportu.
    • mona-taran Re: Skrócić włosy? 19.10.20, 09:20
      Ja kilka lat temu zdecydowałam się obciąć bo mnie zmęczyły i miałam ich serdecznie dość :p godziny suszenia, koszmarne ilości farby, gorąc latem pod tą wełną... dość długo byłam ofiarą "mądrości staropolskiej" że długie, grube, takie "porządne" włosy dodają urody. I tak hodowałam te kudły, bo szkoda, bo ładne, bo blablabla. Aż pewnego dnia poszłam do mojej fryzjerki na standardowe podcięcie i już na fotelu zdecydowałam, że ma ciąć do ucha :p 10 razy pytała czy jestem pewna :p wyszłam przeszczęśliwa, miałam wrażenie że mi spadł z głowy dziesięciokilowy kask. I wyszło na jaw, że te długie włosy może i ładne, ale mi wcale urody nie dodawały, tylko mnie totalnie ukrywały. Od tamtej pory czasem mnie nachodzi, żeby zapuszczać, ale jak dorosną do ramion to mi się już odechciewa i obcinam znów :p

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka