Dodaj do ulubionych

Jak działa kwarantanna

17.10.20, 15:31

Niech mi ktoś wyjaśni. Taka sytuacja: w szkole 2 klasy mają kwarantanne (wraz z domownikami). I dzisiaj znajomi mi mowi ze w sklepie spotkała jednego ojca z tej klasy. Okazuje sie ze on nie uznaje kwarantanny. W aplikacji zona zgłosiła siebie i dzieci, jego nie. Nie jest tam zameldowany. No jak to tak działa ze sami zgłaszamy kto z nami mieszka to mogą sobie kwarantanne odpuścić. Bo jedni pójdą karnie całym domem na kwarantanne a inni będą udawać ze nie mieszkają w domu z dziećmi...
Obserwuj wątek
      • snajper55 Re: Jak działa kwarantanna 17.10.20, 16:51
        fibi00 napisała:

> Tak właśnie jest. Ja od początku uważam że kwarantannę mogą sobie odpuścić bo o
        > na g.wno daje.

Nie gówno daje, tylko patologia się nie stosuje. Znaki drogowe też możemy sobie odpuścić bo patologia się nie stosuje?

S.
        • fibi00 Re: Jak działa kwarantanna 17.10.20, 20:16
          snajper55 napisał:

> fibi00 napisała:
          >
          > > Tak właśnie jest. Ja od początku uważam że kwarantannę mogą sobie odpuści
          > ć bo o
          > > na g.wno daje.
          >
          > Nie gówno daje, tylko patologia się nie stosuje. Znaki drogowe też możemy sobie
          > odpuścić bo patologia się nie stosuje?
          >
          > S.

Ale mnie nie o to chodzi! Chodzi mi o to, że zanim kogoś umieszczą w kwarantannie ten ktoś (jeśli jest zakażony) zdąży zarazić mnóstwo osób. Wszystko trwa za długo, żeby miało jakikolwiek sens.
      • kk345 Re: Jak działa kwarantanna 17.10.20, 17:15
        Faktycznie, próba odizolowania potencjalnego źródła zakażeń jest tak absurdalna, że boki zrywać. Już wiadomo, skąd mamy te 10 tysięcy oficjalnie zarejestrowanych przypadków...
          • fibi00 Re: Jak działa kwarantanna 17.10.20, 20:09
            little_fish napisała:

> Próba odizolowania potencjalnego źródła zakażeń nie jest absurdalna. Izolowanie
            > go na 24 godziny po 9 dobach swobodnego hasania już nieco absurdalne jest

Otóż to.
          • hanusinamama Re: Jak działa kwarantanna 17.10.20, 20:15
            Tutaj osoby dowiedziały sie po niecałych 2 dobach ze miały kontakt z osoba z dodatnim wynikiem...mieli byc na kwaratannie 8 dni wiec to nie jest tak, ze pan uznał "9 dni łaziłam i nic to sobie osttani dzien odpuszczę"...
            • little_fish Re: Jak działa kwarantanna 17.10.20, 20:26
              Ja to rozumiem. Ale jeśli jednocześnie widzą takie przypadki, że osobnik X chodzi przez 9 dni kwarantanny, bo się o niej dowiedział 24 godziny przed końcem, to motywacja do przestrzegania przepisów spada
                • little_fish Re: Jak działa kwarantanna 18.10.20, 14:03
                  No ale co ja mam ci odpowiedzieć? Jako osoba do bólu przestrzegająca prawa też jestem zła. I jak mnie dopadnie kwarantanną to będę grzecznie kiblować. Ale zawsze byli tacy co przepisów nie przestrzegają, szukają luk, albo patrzą jak obejść przepisy. Zostaje nam liczyć na skuteczność służb albo donosić
          • mid.week Re: Jak działa kwarantanna 20.10.20, 06:51
            little_fish napisała:

> Próba odizolowania potencjalnego źródła zakażeń nie jest absurdalna. Izolowanie
            > go na 24 godziny po 9 dobach swobodnego hasania już nieco absurdalne jest

dla potencjalnej ofiary zarażeniem w dniu 10 swobodnego hasania jednak jest to mniej absurdalne
                • little_fish Re: Jak działa kwarantanna 20.10.20, 07:31
                  Ja rozumiem, że teoretycznie można się zarazić i w 10 dniu, choć przypuszczam, że jest to mało prawdopodobne. Ten 10 dzień to chyba taka strefa bezpieczeństwa. Do mojej znajomej ostatnio zadzwoniła pani z sanepidu. W niedzielę o 12 w południe. Informując o nałożeniu kwarantanny. Do północy. Jak poinformowała " minutę po północy może już pani wyjść" . Naprawdę sądzisz że przez te 12 godzin zarażała jak szalona a o północy przestała?
                  • mid.week Re: Jak działa kwarantanna 20.10.20, 08:53
                    nie ma narzędzi ani procedur stuprocentowo skutecznych, ani takich które się wszystkim wydadzą równie sensowne. To jak z maseczkami i gadaniem o małej skuteczności. Ok, one nie zapewniają ci bezpieczeństwa ale zmniejszają ryzyko o x %. Tak samo ten kolejny dzień odosobnnienia, czy te kolejne pół dnia...
                    • little_fish Re: Jak działa kwarantanna 20.10.20, 09:29
                      Tylko tak sobie myślę - w moim małym mieście sanepid póki co się wyrabia z telefonami do ludzi. Ten dzień czy tam pół kwarantanny wychodzi dlatego, że test był zrobiony w dużym odstępie od kontaktu. I spoko, niech kierują ludzi nawet na pół dnia na kwarantannę, zawsze to jakaś dodatkowa minimalizacja ryzyka. Ale w miejscach, gdzie się nie wyrabiają, to moim zdaniem lepiej, żeby dzwonili do tych z początku kwarantanny, wtedy skuteczność będzie większa. Ilość wykonanych telefonów jest ograniczona - zamiast wykonać 300 połączeń do ludzi w ostatnim dniu kwarantanny chyba lepiej zadzwonić do tych w czwartym czy piątym. Bo zanim przyjdzie ich kolej to też będą w ostatnim dniu
    • laura.palmer Re: Jak działa kwarantanna 17.10.20, 16:08
      Dawno już powinni znieść kwarantannę, co na pewno trochę rozładowałoby pracę sanepidu i lekarzy poz. Izolować co najwyżej objawowych, takich z kaszlem i gorączką, bezjobjawowi i tak w większości są nie do wyłapania, a na kwarantannie zupełnie niepotrzebnie ląduje mnóstwo zdrowych osób.
    • dramatika Re: Jak działa kwarantanna 17.10.20, 16:17
      hanusinamama napisała:

> Okazuje sie ze on nie uznaje kwarantanny.

No jeśli informację o rzekomej kwarantannie otrzymał przez librusa albo telefonicznie rzekomo przez sanepid, to trudno mu się dziwić.
      Nie zmienia to faktu, że za zignorowanie bezprawnego nakazu grozi mu odsiadka, więc jak ktoś chce być legit, to musi wiedzieć o czekającej go za to ewentualnej karze wink
    • alicia033 Re: Jak działa kwarantanna 17.10.20, 22:22
      na szczęście, dzięki narastającej niewydolności sanepidu coraz słabiej działają, bo sensu w nich od początku nie ma żadnego.
      Przykład: jest sobie Ania, uczęszczająca do szkoły. Gdy u jej nauczyciela czy kolegi z klasy stwierdzono covida na kwarantannę trafiała owa Ania (oraz wszyscy uczniowie z klasy Ani) i jej (ich) domownicy. Natomiast gdyby covida stwierdzono u np. mamusi Ani, to na kwarantannę poszłaby tylko Ania ale już nie pozostali uczniowie (i ich domownicy) z klasy Ani, chociaż odległość od "źródła" zakażenia w obu przypadkach jest taka sama.

• slonko1335 Re: Jak działa kwarantanna 17.10.20, 22:40
      O ile działa. Mąż po kontaktach w pracy z zakazonym(wczoraj pozytywny wynik). Codziennie kontakt ok. 2 godzinny. Sanepid stwierdził żeby z listą nie przesadzal i się ograniczyl do najblizszych kontaktow zatem na kwarantannę nie trafiliśmy, nie żebym się martwiła z tego powodu znowu ale to śmiech na sali jest jak to tak wygląda. P.s. Mąż wrócił dziś z roboty z temperatura i infekcyjny ewidentnie nie panikujemy ale z nikim znajomym się umawiać nie będziemy na wszelki wypadek. . Pracodawca zrobi testy wszystkim pracownikom pod koniec przyszłego tygodnia za co zapłaci oczywiście . W międzyczasie będę chodzić do pracy przecież a dzieci do szkoly.
            • cku Re: Jak działa kwarantanna 20.10.20, 06:54
              U mojej kolezanki w pracy byl przypadek covid. Pracodawca został poproszony o listę kontaktiw po czym sanepid ją odeslal z komentarzem, ze jest za długa...
              No i mamy co mamy.
            • slonko1335 Re: Jak działa kwarantanna 20.10.20, 07:09
              Czlowiek u którego wykryto zakażenie miał podać i ograniczyć się do najbliższych kontaktów. Męża pracodawca skontaktował się sam z sanepidem bo pracownicy mieli codziennie kontakt z zakazonym. Sanepid kazał przygotować listę kto kiedy i jaki miał kontakt(w sensie pomieszczenie czy na zewnątrz, zabezpieczenia, dystans, czas) i uznał na jej podstawie że nie ma potrzeby kwarantanny ani nadzoru dla pracowników. Pracodawca sam z siebie postanowił przebadać pracowników i poprosił o zgłaszanie wszelkich dolegliwości jeżeli się pojawia. Testy chciał zrobić pracownikom pod koniec tygodnia ale mąż ma objawy przeziebienia(silny suchy kaszel, ból mięśni, nie ma temperatury, chociaż twierdzi że czuje się jakby miał i jest ciągle pewien że ma czyli jest taki zmulony chyba nie wiem jak to okreslic, ma wech i smak) w związku z czym będzie miał zrobiony test dzisiaj. Dzisiejszej nocy natomiast już nie kaszle i czuje się dużo lepiej, więc wydaje mi się że to nie covid. Mąż jest alergikiem, pracuje na budowie przy zakładach chemicznych więc mogą się mu nakładać różne rzeczy a pogoda ostatnio mało przyjazna.
              • fibi00 Re: Jak działa kwarantanna 20.10.20, 08:58
                slonko1335 napisała:

> Czlowiek u którego wykryto zakażenie miał podać i ograniczyć się do najbliższyc
                > h kontaktów. Męża pracodawca skontaktował się sam z sanepidem bo pracownicy mie
                > li codziennie kontakt z zakazonym. Sanepid kazał przygotować listę kto kiedy i
                > jaki miał kontakt(w sensie pomieszczenie czy na zewnątrz, zabezpieczenia, dysta
                > ns, czas) i uznał na jej podstawie że nie ma potrzeby kwarantanny ani nadzoru d
                > la pracowników. Pracodawca sam z siebie postanowił przebadać pracowników i popr
                > osił o zgłaszanie wszelkich dolegliwości jeżeli się pojawia. Testy chciał zrob
                > ić pracownikom pod koniec tygodnia ale mąż ma objawy przeziebienia(silny suchy
                > kaszel, ból mięśni, nie ma temperatury, chociaż twierdzi że czuje się jakby mia
                > ł i jest ciągle pewien że ma czyli jest taki zmulony chyba nie wiem jak to okr
                > eslic, ma wech i smak)
                >

Moja koleżanka przy koronie była osłabiona i czuła się jakby miała gorączkę a jej nie miała (miała dreszcze i na zmianę było jej zimno i ciepło). Także może to być covid ale równie dobrze zupełnie coś innego...
    • cku Re: Jak działa kwarantanna 20.10.20, 06:52
      Kwarantanna w obrcnej formie nie ma sensu bo ludzie dowiadują się o niej w ostatnim dniu trwania... Tez uważam, ze należy ją zniesc. W obecnej sytuacji naszego kraju zadne dzialania nie poprawia sytuacji, kwarantanna w tej formie tez nie.
    • oazaspokoju22 Re: Jak działa kwarantanna 20.10.20, 08:25
      U nas było tak. W klasie dzieciaka dzieciak z covidem. Klasa wraz z domownikami wylądowali na kwarantannie. Zadzwonili do mnie z sanepidu aby o tym poinformować. I pytali kto jeszcze z nami mieszka. Podałam że mąż. Ale gdybym tęgo nie zrobiła to kwarantanna by go nie dosięgła. Bo do niego nie dzwonili.
    • sineado Re: Jak działa kwarantanna 20.10.20, 09:19
      Ja jestem na kwarantannie teraz. Powiadomiono mnie przez dziennik elektroniczny, że córka miała lekcje z chorym nauczycielem. Informacja tylko ze szkoły, a jesteśmy już 6 dzień na kwarantannie. Prócz klasy córki, pojedyncze dzieci z rodzicami też mają kwarantannę. I wiem że przynajmniej jedna osoba się nie stosuje. Mieszka pod innym adresem niż zameldowania, a nie podała go w zgłoszeniu do sanepidu. Policja jest u nas codziennie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka