Dodaj do ulubionych

Porażka prokuratury-zwycięstwo Giertycha

18.10.20, 13:06
www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wspolpracownicy-romana-giertycha-wychodza-na-wolnosc/l6y2d5h,79cfc278
Kaczafi pewnie szaleje ze złości. Tyle zachodu z reformą sądownictwa i nawet nie może sobie biedny zapuszkować kogo mu się tylko spodoba.
Z dedykacją dla tych, którzy wierzyli, że to nie była polityczna rozgrywka.
Obserwuj wątek
   • riki_i Re: Porażka prokuratury-zwycięstwo Giertycha 18.10.20, 16:05
    lot_w_kosmos napisała:

    > Jestem daleka od wielbienia PiS, ale nie mam złudzeń co do działań bogatych lud
    > zi i tych na swiecznikach.

    m.facebook.com/1478199488864945/posts/3681601435191395/?refsrc=https%3A%2F%2Fm.facebook.com%2F1478199488864945%2Fposts%2Fzatrzymany-pod-zarzutami-wyprowadzania-pieni%25C4%2599dzy-ze-sp%25C3%25B3%25C5%2582ek-i-prania-brudnych-pie%2F3681601435191395%2F&_rdr
    • thank_you Re: Porażka prokuratury-zwycięstwo Giertycha 19.10.20, 00:56
     Raczej było tak, ze na Pegasusie przechwycili rozmowę Giertycha z Dubois, gdzie ten pierwszy pochwalił się, ze na posiedzeniu aresztowym Czarneckiego przedstawi fakty dot. tego, ze politycy PiS umoczeni są w GetBack. Więc Kaczafi postanowił przyłapać Giertycha przygotowującego się na bieżąco do sprawy i przeczesać jego ogródek i zabezpieczyć dokumenty. wink A że sprawa Polnordu toczyła się od 2017 r. to znaleźli pretekst. Sad oceni ewentualne machlojki (każdy madry trzyma sie od lat z dala od Polnordu), ale póki co Giertych wydymał ich zawodowo.
     • taki-sobie-nick Re: Porażka prokuratury-zwycięstwo Giertycha 19.10.20, 01:01
      > Raczej było tak, ze na Pegasusie przechwycili rozmowę Giertycha z Dubois, gdzie
      > ten pierwszy pochwalił się, ze na posiedzeniu aresztowym Czarneckiego przedsta
      > wi fakty dot. tego, ze politycy PiS umoczeni są w GetBack.

      Wierzę na słowo, ale dlaczego "raczej"? Ja przecież nic o tym nie pisałam (bo nie wiedziałam).


      Więc Kaczafi postano
      > wił przyłapać Giertycha przygotowującego się na bieżąco do sprawy i przeczesać
      > jego ogródek i zabezpieczyć dokumenty. wink A że sprawa Polnordu toczyła się od
      > 2017 r. to znaleźli pretekst. Sad oceni ewentualne machlojki (każdy madry trzym
      > a sie od lat z dala od Polnordu), ale póki co Giertych...


      I tu bym prosiła o niewyrażanie się. Bez związku z Giertychem, po prostu chodzi mi o to, żeby się nie wyrażać bez potrzeby.

      A co do meritum - nie jestem pewna, czy jest to kwestia prawniczych umiejętności Giertycha, czy politycznych upodobań pani prokurator.
      • thank_you Re: Porażka prokuratury-zwycięstwo Giertycha 19.10.20, 12:53
       Serio, nikt nie jest Pytią? Owszem, zapewne przeciętny człowiek nie wie, czym jest GetBack, ale ludziom siedzącym w temacie zaczął śmierdzieć zanim szambo sie wylało.
       Po co mieszasz do jednego tematu kolejnych 50? Tak, Krauze - i nie tylko on - skupowali akcje przedwojennych firm, taka luka w prawie.
       Po co mieszasz 5 systemów walutowych w jednej rozmowie - dotyczącej nadużywania instytucji zatrzymywania i aresztowania ludzi w Polsce? Bo o tym rozmawiamy. Nie o winie i o karze tylko bezzasadności rzucania takich sił i ponoszenia kosztów z tego tytułu. Tak, w tym temacie Giertych ich wydymał - nie spędził nawet minuty w jakiejś spelunie zwanej Izba Zatrzymań, do tego jego mecenasi bedą sie teraz szarpać z prokuratura, ze nie zostały mu przedstawione zarzuty, wiec nie ma mowy o żadnym poręczeniu majątkowym i całej reszcie restrykcji.

       Z nikogo nie robie ministra sprawiedliwości, wiec po to ten komentarz pode mna? Serio, przezywasz afery sprzed 30 lat - daj juz se siana z nimi.

       • riki_i Re: Porażka prokuratury-zwycięstwo Giertycha 19.10.20, 13:05
        Nic nie mieszam, z Twoich komentów wylewa się sympatia do mecenasa, że taki on dzielny i tak pięknie zagrał na nosie pisiorom (m. in. udając nieprzytomnego podczas odczytywania zarzutów). Tymczasem to nie zawsze jest tak, że wróg naszego wroga jest naszym przyjacielem. Wielu już przejechało się na takim myśleniu.

        Owszem, mec. G. jest inteligentny i dowcipny, potrafi humorystycznie przypier.. olić Kaczyńskiemu, trafnie punktuje wszelkie słabości obozu rządzącego. Ale to nie zmienia faktu, że jest bezwzględnym graczem, zafiksowanym na mamonie i wpływach DLA SIEBIE, A NIE DLA NARODU.

        Wałek z Polnordem to okradanie inwestorów giełdowych, akcje przy pozwie zbiorowym getinu to robienie pod górkę uczciwym klientom tego banku... to nie jest tak, że radosna twórczość G. w pogoni za wielką kasą nie robi nikomu krzywdy.

        Tak jak napisała lot_w_kosmos, w tej sprawie trzeba siedzieć spokojnie i czekać. Entuzjazmowanie się maesterią G. I wychwalanie go pod niebiosa IMO stanowi poważny błąd w rozumowaniu. EOT.
        • thank_you Re: Porażka prokuratury-zwycięstwo Giertycha 19.10.20, 13:17
         A kto robi z niego zbawcę narodu? Ja? 😅

         Giertych to adwokat, wiesz jaka jest specyfika zawodu adwokata? Masz, poczytaj tutaj: natemat.pl/10565,jak-bronic-mordercow-i-gwalcicieli-o-ciezkiej-walce-sumienia-z-etyka-zawodu-prawnika

         Prawo do obrony ma każdy - i morderca i Czarnecki. A adwokat jest od tego, aby to prawi do obrony było spełnione jak najlepiej. Po drugiej stronie jest prokurator, z całym aparatem państwowym.

         Dobrze, ze Giertych odegrał szopkę - moze jak teraz co drugi zatrzymany bedzie lądował w szpitalu, to zrezygnują z tego jakże wspaniałego srodka do wywierania presji i łamania człowieka.

         Wałek z Polnordem - juz pisałam, kto madry ten trzyma sie od nich z daleka, od lat. To co teraz ujrzało światło dzienne, to tylko jeden trup z szafy. Poczekaj na kolejne 😅
         • dramatika Re: Porażka prokuratury-zwycięstwo Giertycha 19.10.20, 13:36
          thank_you napisała:


          > Prawo do obrony ma każdy - i morderca i Czarnecki.

          Jasne, ale adwokat musi to robić z zachowaniem zasad etyki. "Instalowanie" po stronie frankowiczów kreta, który ma za zadanie spowalniać przebieg sprawy pozwu zbiorowego jest skurw...stwem, a nie działaniem etycznym. Oczywiście na papierze wszystko legit, mimo że związki "kreta" z G. są oczywiste.

          www.rp.pl/Sadownictwo/310289963-Czlowiek-Giertycha-torpeduje-sprawe-frankowiczow.html

          > Dobrze, ze Giertych odegrał szopkę - moze jak teraz co drugi zatrzymany bedzie
          > lądował w szpitalu, to zrezygnują z tego jakże wspaniałego srodka do wywierania
          > presji i łamania człowieka.

          Dobrze, że odegrał szopkę metodą, z jakiej korzystają regularni kryminaliści, by zamiast pryczy w mamrze załatwić sobie szpitalne łóżko oraz ściemniać, że rzekomo nie zostały mu odczytane zarzuty? Przecież to są metody kryminalne. Czego wy bronicie?
          • thank_you Re: Porażka prokuratury-zwycięstwo Giertycha 19.10.20, 13:41
           Skoro związki Kreta są tak oczywiste, to zapewne prokuratura juz bada ten wątek?

           Metody kryminalne to nadużywanie instytucji zatrzymania i przetrzymywanie ludzi w aresztach. Każdy orze jak moze i broni sie przed aparatem państwa. Ty masz prawo miec swoje zdanie, ja pozostanę przy swoim.
           • dramatika Re: Porażka prokuratury-zwycięstwo Giertycha 19.10.20, 13:55
            thank_you napisała:

            > Skoro związki Kreta są tak oczywiste, to zapewne prokuratura juz bada ten wątek
            > ?
            >
            > Metody kryminalne to nadużywanie instytucji zatrzymania i przetrzymywanie ludzi
            > w aresztach. Każdy orze jak moze i broni sie przed aparatem państwa. Ty masz p
            > rawo miec swoje zdanie, ja pozostanę przy swoim.

            Prokuratura w sprawie kreta nie ma nic do gadania, co najwyżej rada etyki adwokackiej. Korzystanie z narzędzi jakie daje prawo aby korzystać z niewydolności systemu sądowego nie jest nielegalne w sensie karnym, niemniej istnieje jeszcze coś takiego jak etyka właśnie. Adwokat to nie biznesmen w todze, tylko zawód zaufania społecznego.

            Jeśli chodzi o nadużywanie instytucji tymczasowego aresztu, to pretensje do sądów - to one podejmują decyzje. Natomiast symulowanie choroby, aby utrudnić postępowanie prokuratorskie to nie jest walka na barykadach z opresyjnym systemem, tylko zwyczajny kryminał i jeśliby mu to udowodnić, to by za to beknął.

            Ta sprawa jest wielowątkowa i jakkolwiek okoliczności zatrzymania G. "w błysku fleszy" i w okolicznościach toczącej się sprawy Czarneckiego ws GetBack budzi uzasadniony sprzeciw, to warto pamiętać kim jest podejrzany i jakimi metodami się posługuje.
            • thank_you Re: Porażka prokuratury-zwycięstwo Giertycha 19.10.20, 14:03
             Sady orzekają na podstawie dokumentów dostarczonych przez prokuraturę - brat mojego kolegi, pomówiony - spędził w areszcie pol roku (historyk sztuki! W areszcie!) - po jakimś czasie dostał chyba 40 tys zł odszkodowania. To nie jest wina sadow, a prokuratur, które robią wiele, aby podrasować sobie wyniki. A niby tez zawód zaufania społecznego, co? No wiec nie dziwie sie, ze druga strona sięga po środki rożnego kalibru. I wolałabym miec takiego adwokata jak Giertych, niż jakiegokolwiek innego (choć na swojego tez nie narzekam).

             • dramatika Re: Porażka prokuratury-zwycięstwo Giertycha 19.10.20, 14:25
              thank_you napisała:

              > Sady orzekają na podstawie dokumentów dostarczonych przez prokuraturę

              Nie. Sądy mogą dowolnie oceniać te dokumenty i dowolnie podejmować decyzję - są niezawisłe. To znaczy oczywiście w ramach prawa i etyki, ale w praktyce i tak są bezkarne więc owszem, decyzja o areszcie tymczasowym należy tylko i wyłącznie do sądu.
              Oczywiscie jesli prokuratura sfałszuje dowody, to żadnej w tym winy sądu nie będzie i chociaż owszem, jak najbardziej zdarzają się fałszerstwa prokuratur czy choćby zwykłe fuszerki, to doprawdy naiwnością jest sądzić, że miało to miejsce w przypadku G, który jako "szanowany adwokat" padł ofiarą pisoskiego reżymu, więc niczym opozycjonista za PRL korzysta z nielegalnych metod by walczyć z terrorem władzy. Bicz, pliz tongue_out

              • thank_you Re: Porażka prokuratury-zwycięstwo Giertycha 19.10.20, 14:33
               Ależ nie nowe, ze tak było w przypadku Giertycha, gdyż u niego nie było nawet posiedzenia aresztowego, ba, ciekawe czy zarzuty zostały mu przedstawione - czy nie wink))

               Mowię ogólnie. Tak, sady maja dowolność w ocenianiu dowodow, a prokuratorzy są zdeterminowani, Aby te dowody uprawdopodobnialy popełnienie przestępstwa. Serio, taki areszt to często jest złamane życie. I przeciwko takim zatrzymaniom zawsze bede protestowała.
           • riki_i Re: Porażka prokuratury-zwycięstwo Giertycha 19.10.20, 14:19
            Miałem się już nie odzywać, ale nie wytrzymuję. Thank_you, Ty miałaś za męża jakiegoś rekina finansowego, prezentujesz się jako osoba niegłupia i walisz teraz takie prowokacyjne teksty????

            Wpuszczenie jako interwenienta ubocznego po stronie poszkodowanych "kreta", który składa wnioski obliczone na przewlekanie postępowania i działa de facto w interesie strony pozwanej to jest sq..yństwo , które skrajnie łamie etykę adwokacką. Co ma niby badać prokuratura? Jeśli ktoś wchodzi do sprawy i działa na swoją niekorzyść , to jest to jego prawo. W normalnym przypadku można sie jedynie zastanawiać nad poczytalnością takiego osobnika. Tutaj natomiast oczywistym jest, że G. wynalazł swego kumpla z kredytem frankowym w Getinie i przekonał go (zapewne pieniędzmi, stanowiącymi ułamek gaży jaką mecenas skasował od Czarneckiego) do "rżnięcia głupa" w pozwie zbiorowym. To się nazywa działanie SKRAJNIE NIEETYCZNE. Trudno kogoś wsadzić do pierdla za coś takiego, ale kiedyś podobnym osobnikom po prostu nie podawało się ręki. Natomiast dziś Mecenas powinien mieć postępowanie dyscyplinarne przed radą adwokacką i wykluczenie z zawodu.

            Co do drugiej sprawy, to jawne udawanie nieprzytomnego jest zagraniem gangsterskim w stylu cygańskiego króla mafii wnuczkowej. Jeśli uważasz, że pasuje do tego zasada "Każdy orze jako może i broni się przed aparatem państwa", no to ja Ci życzę zdrowia. Ciekawe jak zaśpiewasz, jeśli w tę melodię zagra Ci Twój urząd skarbowy albo ZUS (przecież "każdy orze jako może" , a nasze państwo pilnie potrzebuje pieniędzy...)
            • thank_you Re: Porażka prokuratury-zwycięstwo Giertycha 19.10.20, 14:31
             Riki, No wlasnie z tego powodu, co wyprawia: US, ZUS, prokuratura - wole miec mecenasów jak Giertych smile)) Serio pojęcia nie masz o mojej historii - wyobraź sobie, ze można oberwać jeszcze bardziej niż od US 😅 I ja rok temu oberwałam.
             Nie bronię jego jako Giertycha, a jego postawy względem aparatu państwa.
             Rozumiem, ze miałeś kredyt we frankach. Nie ty jeden. Co myśle o frankowiczach to zachowam dla siebie. wink Ale powtórzę - do obrony ma prawo każdy, nawet Czarnecki, nawet przeciągając, skoro takie są procedury. Niestety.
             • dramatika Re: Porażka prokuratury-zwycięstwo Giertycha 19.10.20, 14:35
              thank_you napisała:

              > do obrony ma prawo każdy, nawet Czar
              > necki, nawet przeciągając, skoro takie są procedury.

              W tym rzecz, że nie ma prawa, teoretycznie. Rada etyki adwokackiej za numer z pozwem frankowiczów powinna G. wydalić z zawodu. Dlaczego tak się nie dzieje - nie mam pojęcia.
             • riki_i Re: Porażka prokuratury-zwycięstwo Giertycha 19.10.20, 14:49
              Nie zamierzam wyciągać od Ciebie spraw prywatnych, tym niemniej weź może ociupinkę pod rozwagę fakt, kogo stać na usługi mecenasa Giertycha, a kogo nie. I czy jeżeli oligarchowie bezkarnie korzystają z usług mecenasów o podobnym kręgosłupie moralnym, to czy działa to korzyść dobra wspólnego, czy jednak nie?

              POSTSCRIPTUM odnośnie ogólnego formatu postaci mecenasa G.

              Dla mnie mecenas G. niczym nie różni się moralnie od:
              - skorumpowanego notariusza, który drukuje akty notarialne , gdzie za kilka złotych rzekomej lichwiarskiej pożyczki, osoby uzależnione od alkoholu pozbawia się mieszkań (na rzecz jakiejś chciwej hieny, która opłaca tegoż notariusza).
              - komornika, który z pełną świadomością licytuje majątek sąsiada dłużnika (a nie dłużnika), bazując na pomyłce adresowej w aktach
              - prezesa spółdzielni mieszkaniowej-molocha, który ustawia sobie Walne Zgromadzenie Członków martwymi duszami i lewymi pełnomocnictwami, aby tylko siłowo utrzymać swoje stanowisko i dalej okradać spółdzielców

              Ludzie tacy jak mec. G. to zakała ludzkości.
              • thank_you Re: Porażka prokuratury-zwycięstwo Giertycha 19.10.20, 14:54
               No tak działa kapitalizm, ze jednych stać na Giertycha a innych nie. I ze ktoś za bzdurę pójdzie siedzieć, bo adwokat z urzędu miał wywalone, a na wolności bedzie chodził przestępca. Widzisz jakieś inne rozwiązanie?

               Masz prawo porównywać go do ludzi z tych przykładów, ja bym sie tak daleko nie posunęła. smile))
               • riki_i Re: Porażka prokuratury-zwycięstwo Giertycha 19.10.20, 15:03
                No więc ten wspaniały kapitalizm działa finalnie tak, że 50 najbogatszych Amerykanów, których stać na porady prawne całych kancelarii zatrudniających mecenasów w typie G., ma dziś tyle majątku co 165 milionów najbiedniejszych mieszkańców tego kraju. Następuje gigantyczna koncentracja kapitału, która trwale odcina całe pokolenia ludzi od życia na przyzwoitym poziomie. Nie trzeba być fanem "Krytyki Politycznej" żeby to widzieć. I tak, owszem, są rozwiązania aby tego uniknąć , ale to temat na inne wątki.

                Wybijając na plan pierwszy meritum mojej wypowiedzi - pobłażanie metodom działania mecenasa Giertycha b. szybko działa na szkodę społeczeństwa jako całości.
     • riki_i Re: Porażka prokuratury-zwycięstwo Giertycha 19.10.20, 14:35
      Skandalicznie pod byle pretekstem wycina się ważne posty. Powtórka z usunięciem kilku słów. Może tym razem się ostanie.

      thank_you napisała:

      > Raczej było tak, ze na Pegasusie przechwycili rozmowę Giertycha z Dubois, gdzie
      > ten pierwszy pochwalił się, ze na posiedzeniu aresztowym Czarneckiego przedsta
      > wi fakty dot. tego, ze politycy PiS umoczeni są w GetBack.

      Umoczeni są, powiadasz? Bo korzystali ze sponsoringu/dotacji tej firmy? IMO żadne to umoczenie, że ktoś przyjął nagrodę, a inny wziął reklamę. Nikt nie jest Pytią, żeby z góry wiedzieć, która firma za jakiś czas będzie śmierdzieć, a która nie. Poza tym przestępcy b. często wpychają szmal politykom wszelkich opcji, w nadziei na bezkarność. Pieniądze z FOZZ płynęły wszędzie, oczywiście w zgoła różnym nasileniu (Kaczyńskich również chciano "umoczyć" w tę aferę <wyszedł zonk, bo kasę wzięli, a WSI i tak zlikwidowali> wink

      G. to chciwa <wulgaryzm> bez poglądów, przyssał się do K., który jest IMO bardziej gangsterem niż biznesmenem (największą kasę zrobił na fikcyjnej reaktywacji przedwojennych spółek celem zdobycia za bezcen reprywatyzowanych gruntów oraz na politycznym układzie, który pozwolił mu <nieudolnie> informatyzować ZUS)

      Jeśli emamusia sądzie, że zrobienie takiej <słowo powszechnie uznane za obelżywe> jak G. przyszłym ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym (jak chce PO) przyczyni się w naszym kraju do stanu szczęśliwości to wypada mi tylko zapłakać nad durnotą naszego narodu.

      > Sad oceni ewentualne machlojki (każdy madry trzyma sie od lat z dala od Polnordu), ale póki co Giertych
      > wydymał ich zawodowo.

      Prokuratura nie wnioskowała o areszt dla G., na razie ma kosmiczne poręczenie majątkowe, zakaz wykonywania zawodu adwokata, zakaz opuszczania kraju i dozór policyjny. Faktycznie, wydymał władzę jak się patrzy.


      • dramatika Re: Porażka prokuratury-zwycięstwo Giertycha 19.10.20, 14:39
       riki_i napisał:

       > Prokuratura nie wnioskowała o areszt dla G.

       Wnioskowała.

       Prokuratura Regionalna w Poznaniu złoży zażalenie na sobotnią decyzję sądu, który odmówił zastosowania tymczasowego aresztowania biznesmena Ryszarda Krauzego i czterech innych podejrzanych

       tvn24.pl/najnowsze/prokuratura-zlozy-zazalenie-na-decyzje-sadu-chodzi-o-sprawe-giertycha-4724033
      • kokosowy15 Re: Porażka prokuratury-zwycięstwo Giertycha 19.10.20, 17:42
       Czy to nie Ty jesteś gorącym zwolennikiem kapitalizm jako najlepszej z dotychcczasowych formacji społecznych? Czy nie ty pisałeś, że biedni sami winni są swojej biedy a bogaci wszystko zawdzięczają ciężkiej pracy? Czy nie ty jesteś przeciwnikiem dzielenia się dochodami przez bogatych, żeby wyrównać poziom życia wszystkich obywateli? A teraz nie podoba Ci się, że adwokat zachowuje się jak biznesmen (i to określenie pejoratywne), zadasz etycznego zachowania od bogaczy, krytykujesz koncentrację kapitału?
   • tiszantul Re: Porażka prokuratury-zwycięstwo Giertycha 19.10.20, 13:31
    Załóżcie sobie zeszyt, bo tych nazwisk do zapamiętania macie już z pół tysiąca, a końca nie widać

    "Leszek Balcerowicz na Twitterze bardzo często pyta o nazwiska ludzi. Właściwie to nie wiemy dlaczego, ale wiemy, że robi to nader często" - pisze portal Briefz.pl, który przyjrzał się maniakalnej pasji Balcerowicza.

    "Chcieliśmy podać Wam choć przybliżoną liczbę, ale przy ponad dwustu znudziło nam się liczenie" - dodaje portal."
   • riki_i Re: Porażka prokuratury-zwycięstwo Giertycha 19.10.20, 18:13
    snaefrid napisał(a):

    > Zapamiętajcie nazwisko sędzi. Renata Żurowska zaraz skończy tak, jak Beata Mora
    > wiec.

    Ok, zapamiętamy. Podobnie jak w przypadku sędzin w sprawie Józka Wojciechowskiego
    wiadomosci.wp.pl/afera-sedziowska-w-sejmie-milioner-sciga-posla-6566017252854400a/
    • daniela34 Re: Porażka prokuratury-zwycięstwo Giertycha 19.10.20, 18:19
     Ale jak to riki??? To sędzia Żurowska już jest niedobra??? A jeszcze 14 października była taka dobra, że Ast z Mularczykiem śpiewali z zachwytu na posiedzeniu KRS. To co to się stało, że się tak popsuła w 3 dni? Bo dziś już jest "młoda i niedoświadczona" a ty zdaje się sugerujesz coś więcej.
  • riki_i Re: Porażka prokuratury-zwycięstwo Giertycha 22.10.20, 17:31
   Józef Bąk reaktywacja! ☺

   Okazuje się, że w korespondencji mailowej ze spółkami krzakami o kapitale 5 tys zl, mec. Giertych posługiwał się kontem na nazwisko Jacek Krzesiński. Oczywiście, tłumaczy to teraz analogicznie jak Michał Tusk, czyli, że... od 20 lat używał w korespondencji za znajomymi tego pseudonimu i absolutnie nie ma w tym nic dziwnego, że figuruje pod innym nazwiskiem.

   Powtórzę po raz n-ty - krystalicznie uczciwy człowiek! ☺

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka